Αποστολέας Θέμα: SEIKO  (Αναγνώστηκε 1844387 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mastrahan

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2780 στις: Δεκέμβριος 29, 2011, 03:27:00 μμ »
Χαιρετω τους απανταχου Seikaκιδες και ολους τους υπολοιπους ρολογαδες!! Αγορασα μαζι με τον αδερφο μου δυο Seiko αλλα επειδη δεν τα εχω δει να κυκλοφορουν στο νετ θα ηθελα την γνωμη σας...τα ρολαγια ειναι τα ακολουθα :

1. Seiko SNZF99J1 (5αρι με λατινικους χαρακτηρες)
2. Seiko SNN205 (Quartz χρονογραφος)

http://imageshack.us/photo/my-images/607/pc280549knxfv.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/638/pc280509rtr.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/412/pc280533rr.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/267/pc280535rr.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/267/pc280536rr.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/528/pc280540rr.jpg/

Να πω επισης πως αναγραφουν οτι ειναι γιαπωνεζοι..διαφωτιστε με

υγ. ελπιζω τωρα να ανοιγουν
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 29, 2011, 03:40:58 μμ από mastrahan »

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2781 στις: Δεκέμβριος 29, 2011, 03:28:14 μμ »
Φιλε καλησπερα,οι φωτο δεν φαινονται.Για ρυθμισε το ;)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2782 στις: Δεκέμβριος 29, 2011, 10:31:18 μμ »
Τώρα ανοίγουν μια χαρά. Καλωσήρθες στο φόρουμ και καλοφόρετα τα νέα αποκτήματα!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Kingofgreece

  • TheWatchmakingBlog®
  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
    • TheWatchmakingBlog®
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2783 στις: Ιανουάριος 03, 2012, 10:56:49 μμ »
Καλή Χρονια σε όλους μας!

Ενδιαφέρομαι για έναν από τους δυο παρακάτω γιαπωνέζους
http://www.creationwatches.com/products/seiko-diver-s-60/seiko-automatic-diver-s-200m-jubilee-bracelet-skx009k2-skx009-712.html
http://www.orientuhren.de/orient-automatic-cem65009d-p-412.html?osCsid=ent56bjma6vg5mbbdge23kol42


Δεδομένου του ότι σε ότι αφορά το Seiko ενδιαφέρομαι μονο αν είναι Japan και με jubilee (δεν μπορώ να το βρω διαθέσιμο πουθενά αξιόπιστα) έχω κολλήσει. Να περιμένω μήπως και βρω το Seiko η να προχωρήσω άμεσα στο Orient Ray?

Υπάρχει κανεις που να έχει δει τα δυο ρολόγια από κοντά? Εντυπώσεις?

Ευχάριστω
Καλές ώρες!

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: Απ: SEIKO
« Απάντηση #2784 στις: Ιανουάριος 03, 2012, 11:35:59 μμ »
Καλή Χρονια σε όλους μας!

Ενδιαφέρομαι για έναν από τους δυο παρακάτω γιαπωνέζους
[url]http://www.creationwatches.com/products/seiko-diver-s-60/seiko-automatic-diver-s-200m-jubilee-bracelet-skx009k2-skx009-712.html[/url]
[url]http://www.orientuhren.de/orient-automatic-cem65009d-p-412.html?osCsid=ent56bjma6vg5mbbdge23kol42[/url]

Δεδομένου του ότι σε ότι αφορά το Seiko ενδιαφέρομαι μονο αν είναι Japan και με jubilee (δεν μπορώ να το βρω διαθέσιμο πουθενά αξιόπιστα) έχω κολλήσει. Να περιμένω μήπως και βρω το Seiko η να προχωρήσω άμεσα στο Orient Ray?

Υπάρχει κανεις που να έχει δει τα δυο ρολόγια από κοντά? Εντυπώσεις?

Ευχάριστω
Καλές ώρες!


Καλή Χρονιά επίσης.

Βασικά από προσωπική εμπειρία θα σου πρότεινα να του στείλεις ένα e-mail και να του πεις ότι το θες με μπρασελε jubilee. Τον Νοέμβρη πήρα από creationwatches το skx007J αλλά όταν το έψαχνα δεν το είχε με μπρασελέ ουστερ στο σαιτ. Οπότε με ενα μαιλ-ακι όλα λύθηκαν και μετά από 1-2 μέρες που κοιτούσα ξανά το σαιτ είδα ότι είχα πρόσθέσει και άλλες επιλογές με μπρασελέδες. Ειδικά από την στιγμή που δείχνει ότι υπάρχει το SKX009J αλλά με πλαστικό & Νάτο λουράκι δεν βλέπω το πρόβλημα να μην μπορούν να του βάλουνε και κάποιο μεταλλικό μπρασελέ.

Καλές αγορές φίλε.

Αποσυνδεδεμένος Kingofgreece

  • TheWatchmakingBlog®
  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
    • TheWatchmakingBlog®
Απ: Απ: SEIKO
« Απάντηση #2785 στις: Ιανουάριος 03, 2012, 11:50:35 μμ »
Καλή Χρονιά επίσης.

Βασικά από προσωπική εμπειρία θα σου πρότεινα να του στείλεις ένα e-mail και να του πεις ότι το θες με μπρασελε jubilee. Τον Νοέμβρη πήρα από creationwatches το skx007J αλλά όταν το έψαχνα δεν το είχε με μπρασελέ ουστερ στο σαιτ. Οπότε με ενα μαιλ-ακι όλα λύθηκαν και μετά από 1-2 μέρες που κοιτούσα ξανά το σαιτ είδα ότι είχα πρόσθέσει και άλλες επιλογές με μπρασελέδες. Ειδικά από την στιγμή που δείχνει ότι υπάρχει το SKX009J αλλά με πλαστικό & Νάτο λουράκι δεν βλέπω το πρόβλημα να μην μπορούν να του βάλουνε και κάποιο μεταλλικό μπρασελέ.

Καλές αγορές φίλε.

Το έκανα αλλά δυστηχώς δεν υπάρχει διαθέσημο το Jubilee. Το Oyster του πάει; Σε ρωτάω μιας και λες οτι το έχεις. Έχω δει απο κοντά το Jubilee και το έχω λατρέψει (αν είχε και τα κουμπάκια θα ήταν φοβερό)

thnx για την απάντηση πάντως

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: Απ: SEIKO
« Απάντηση #2786 στις: Ιανουάριος 04, 2012, 02:13:33 πμ »
Το έκανα αλλά δυστηχώς δεν υπάρχει διαθέσημο το Jubilee. Το Oyster του πάει; Σε ρωτάω μιας και λες οτι το έχεις. Έχω δει απο κοντά το Jubilee και το έχω λατρέψει (αν είχε και τα κουμπάκια θα ήταν φοβερό)

thnx για την απάντηση πάντως


ΟΥΠΣ, Καταρχάς ξεκινάω λέγοντας ότι τελικά δεν έχω το oyster αλλά το jubillee μπρασελε [Η μνήμη μου με απάτησε ανεπανόρθωτα τελικά] ??? ??? ???. Πιστεύω ότι το oyster θα του πηγαίνει αλλά αυτό μπορεί να υποστηρίξει κάποιος ότι είναι μάλλον απλά προσωπικό γούστο. Δεν μπορώ να πώ ότι είμαι και πολύ ικανοποιημένος με το jubillee μιας και το συγκεκριμένο είναι πολύ ελαφρύ και δείχνει ψεύτικο και ίσως "λίγο" με το όλο ρολόι. Μπορείς να δείς και κάποιες άλλες συζητήσεις για το συγκεκριμένο ρολόι και το μπρασελε.

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,9107.40.html
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,2171.8160.html

Εύχομαι να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2787 στις: Ιανουάριος 12, 2012, 04:30:02 μμ »
Καινούρια παραλαβή εξ ανατολής  ;D





Uploaded with ImageShack.us


To ρολόι είναι απλά κορυφαίο για τα χρήματα του και είναι πολύ καλύτερο από τις φωτογραφίες. Το μπομπέ κρύσταλλο σε συνδυασμό με τη γυαλισμένη στεφάνη δημιουργούν ένα καταπληκτικό αποτέλεσμα. Βέβαια δε καινοτόμησε η Seiko η δω μιας και το ψευδώνυμο του είναι Fifty Fathoms γιατί άραγε?   
Μοναδικό μειονέκτημα που βρήκα ήταν η "φτηνή" αίσθηση που σου αφήνει το μπρασελέ αλλά αυτό είναι κάτι που το νιώθω μόνο εγώ μιας που οι άλλοι το βλέπουν μια χαρά  ;D.
Θα ακολουθήσουν και καλύτερες φωτογραφίας μιας που αυτές είναι από κινητό...

Αποσυνδεδεμένος jtheogr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 269
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2788 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 10:19:45 πμ »
Πολύ καλο το seiko, καμία παραπάνω πληροφορία , μέγεθος , τιμή , που μπορούμε να βρούμε ?


Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2789 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 10:20:26 πμ »
Πολύ καλο το seiko, καμία παραπάνω πληροφορία , μέγεθος , τιμή , που μπορούμε να βρούμε ?


Ευχαριστώ.

Το μοντέλο είναι το SNZH59J1 είναι χοντρικά 42mm αλλά δείχνει λίγο μικρότερο παρόλα αυτά κάθεται πάρα πολύ ωραία στο καρπό και δείχνει πολύ όμορφο.
Το πήρά από creationwatches ~150 γιούρια.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2790 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 11:04:07 πμ »
Πολυ ομορφο το fiftyfive fathoms. Καλοφορετο με υγεια.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2791 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 11:20:42 πμ »
Πολυ ομορφο το fiftyfive fathoms. Καλοφορετο με υγεια.

Σ' ευχαριστώ να' σαι καλά.
Και από χρονομετρία ευτυχώς σκίζει μέχρι στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2792 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 12:11:24 μμ »
Ας βάλουμε άλλες 3-4 μιας που με έπιασε φωτογραφικός οίστρος:











Uploaded with ImageShack.us


ΥΓ: η επόμενη αγορά θα είναι σίγουρα ένα τρίποδο...

anchron

  • Επισκέπτης
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2793 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 04:08:14 μμ »
Καλησπέρα σε όλους, καλή χρονιά και καλώς σας βρήκα!  :)

Πριν από λίγο καιρό αποφάσισα να αγοράσω το πρώτο μου "καλό" ρολόι. Ψάχνοντας βρέθηκα σε αυτό το φόρουμ. Ευτυχώς! Εδώ βρήκα ατελείωτες πληροφορίες, έμαθα αρκετά πράγματα που δεν γνώριζα, ενημερώθηκα και τέλος οι δικές σας συζητήσεις και παράθεση απόψεων με βοήθησαν να καταλήξω σε μια καλή επιλογή. Πάντα με βάση τις ανάγκες, το βαλάντιο, το γούστο και τις απαιτήσεις μου.

Χθες λοιπόν, παρέλαβα το νέο μου Seiko SKX007J και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Η αγορά έγινε από το creationwatches το Σάββατο 7/01 και έφτασε στα χέρια μου χθες. (6 μέρες, καθόλου άσχημα). Ήρθε μάλιστα με fedex (παρόλο που είχα επιλέξει απλό ταχυδρομείο μου το έστειλαν με courier χωρίς να με χρεώσουν τα παραπάνω έξοδα!!!) και παρόλο που φοβήθηκα για ευνόητους λόγους, ευτυχώς πέρασε από τελωνείο χωρίς "παρατράγουδα".

Το ρολόι είναι ακριβώς αυτό που ήθελα. Ένα καλοφτιαγμένο και πολύ τίμιο για τα λεφτά του καθημερινό ρολόι. Είμαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθώ. Έχω παραγγείλει και κάποια έξτρα λουράκια από το watch-band-center για να έχω να αλλάζω ανάλογα με την περίπτωση. Και ποιος ξέρει, ίσως αυτό το ρολόι αποτελέσει το πρώτο βήμα στη δική μου συλλογή. Όσο περισσότερο διαβάζω τα μηνύματά σας, τόσο πιο έντονα αισθάνομαι το μικρόβιο να με περιτριγυρίζει...

Θέλω να ευχαριστήσω ξανά τα μέλη αυτού του φόρουμ γιατί αν δεν είχα ανακαλύψει εγκαίρως το mywatch.gr είναι βέβαιο πως θα είχα υποπέσει σε ατόπημα. Ευχαριστώ ιδιαίτερα και το φίλο antonis_ch για την δική του πολύτιμη βοήθεια.


Δεν είναι και η καλύτερη φωτογραφία (είναι απο κινητό) αλλά την παραθέτω, έτσι για την ιστορία και το καλωσόρισμα.

Φιλικά,

Αντώνης.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2794 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 04:17:58 μμ »
Αντώνη καλωσήρθες στο φόρουμ και στο χώρο του καλού ρολογιού. Εύχομαι καλη παραμονή και καλές δημοσιεύσεις, όπως άλλωστε πολύ καλή ήταν και η πρώτη σου. Το SKX007J δεν χρειάζεται συστάσεις, είναι απλά από τις ιδανικότερες επιλογές στα λεφτά του! Να το χαίρεσαι με υγεία!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 346
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2795 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 07:01:13 μμ »
   Καλώς ήρθες φίλε Αντώνη στο φορουμ  :)
εύχομαι να μάθεις αρκετά, να προσφέρεις όσο μπορείς και να απολαμβάνεις την παρέα μας   :D
   Άριστη επιλογή έκανες ξεκινώντας με το Seiko  ;)  καλοφόρετο.

   σήμερα, από μένα το ξαδερφάκι 009 . . .
 


Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2796 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 08:59:47 μμ »
Καλωσηλθες Αντωνη. Εκανες εξαιρετικη επιλογη για πρωτο ρολοι, θα σε συντροφευει για παντα. Καλοφορετο με υγεια σου ευχομαι και μακαρι να παραμεινεις στη συντροφια μας και να ξεκινησεις τη δικη σου συλλογη.

ΥΓ. Και μενα το πρωτο μου ρολοι οταν ανακαλυψα το φορουμ ηταν seiko, το samurai, πολυ παραπλησιο με το δικο σου. Θα το βαλω σημερα σαν φορο τιμης στο πρωτο δικο σου.

Φιλικα,

Θοδωρης.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος antonis_ch

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1360
  • Time is the most valuable thing a man can spend!
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2797 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 09:57:32 μμ »
Ευχαριστώ ιδιαίτερα και το φίλο antonis_ch για την δική του πολύτιμη βοήθεια.



Φιλικά,

Αντώνης.

Δεν κανει τπτ συνονωματε!
Καλοριζικο και να σαι καλα να το χαιρεσε με υγεια!!

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2798 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 01:16:57 πμ »
Καλησπέρα σε όλους, καλή χρονιά και καλώς σας βρήκα!  :)

Πριν από λίγο καιρό αποφάσισα να αγοράσω το πρώτο μου "καλό" ρολόι. Ψάχνοντας βρέθηκα σε αυτό το φόρουμ. Ευτυχώς! Εδώ βρήκα ατελείωτες πληροφορίες, έμαθα αρκετά πράγματα που δεν γνώριζα, ενημερώθηκα και τέλος οι δικές σας συζητήσεις και παράθεση απόψεων με βοήθησαν να καταλήξω σε μια καλή επιλογή. Πάντα με βάση τις ανάγκες, το βαλάντιο, το γούστο και τις απαιτήσεις μου.

Χθες λοιπόν, παρέλαβα το νέο μου Seiko SKX007J και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Η αγορά έγινε από το creationwatches το Σάββατο 7/01 και έφτασε στα χέρια μου χθες. (6 μέρες, καθόλου άσχημα). Ήρθε μάλιστα με fedex (παρόλο που είχα επιλέξει απλό ταχυδρομείο μου το έστειλαν με courier χωρίς να με χρεώσουν τα παραπάνω έξοδα!!!) και παρόλο που φοβήθηκα για ευνόητους λόγους, ευτυχώς πέρασε από τελωνείο χωρίς "παρατράγουδα".

Το ρολόι είναι ακριβώς αυτό που ήθελα. Ένα καλοφτιαγμένο και πολύ τίμιο για τα λεφτά του καθημερινό ρολόι. Είμαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθώ. Έχω παραγγείλει και κάποια έξτρα λουράκια από το watch-band-center για να έχω να αλλάζω ανάλογα με την περίπτωση. Και ποιος ξέρει, ίσως αυτό το ρολόι αποτελέσει το πρώτο βήμα στη δική μου συλλογή. Όσο περισσότερο διαβάζω τα μηνύματά σας, τόσο πιο έντονα αισθάνομαι το μικρόβιο να με περιτριγυρίζει...

Θέλω να ευχαριστήσω ξανά τα μέλη αυτού του φόρουμ γιατί αν δεν είχα ανακαλύψει εγκαίρως το mywatch.gr είναι βέβαιο πως θα είχα υποπέσει σε ατόπημα. Ευχαριστώ ιδιαίτερα και το φίλο antonis_ch για την δική του πολύτιμη βοήθεια.


Δεν είναι και η καλύτερη φωτογραφία (είναι απο κινητό) αλλά την παραθέτω, έτσι για την ιστορία και το καλωσόρισμα.

Φιλικά,

Αντώνης.


Φίλε Αντώνη, συγχαρητήρια για την αγορά σου και σου εύχομαι πάντα καλοφόρετο.

Τελικά δεν ξέρω τι παθαίνουν όλοι όσοι πρωτο-διαβάζουν αυτό το φόρουμ ή/και ξεκινούν να ασχολούνται περισσότερο με τα ρολόγια και ερωτεύονται και καταλήγουν στο SKX007J  ??? ??? ??? ??? ;D ;D ;D ...~~~!!!

Το λέω αυτό από ιδία πείρα, ώς παθόν εν υπηρεσία, διαβάσματος και εκμάθησης περι ρολογιών  ;D ;D ;D από πέρυσι και αγοράς του ίδιου ακριβώς ρολογιού  ;D ;D ;D

Είναι τυχαίο, δεν νομίζω... Ευχαριστώ, Γειά σας...~~~!!!  ;D ;D ;D ;D

Το δικό σας 007 παρεμπιπτόντως από απόκλιση πως πάει??? Εμένα είναι γύρω στο 16-17 sec/day... Γιατρέ, να ανησυχήσω ή όχι, τουλάχιστον ακόμα???

Αποσυνδεδεμένος samniotis

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2799 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 02:25:14 μμ »
Να πώ και γώ την καλημέρα μου.
καινούριος στο φόρουμ με αφορμή την αναβάθμισή μου απο άποψης ρολογιού!

αδυναμία μου μεγάλη, απο μικρό παιδί το seiko 5 που φορούσε ο πατέρας μου - μπορώ να πώ ότι λάμπανε τα μάτια μου απο θαυμασμό κάθε φορά που τον έβλεπα να βουτάει στην θάλασσα, φορώντας το στο χέρι του, χωρίς να ανησυχεί μήν του πάθει κάτι!
εννοείται μεγάλη μου χαρά όταν πρίν μερικά χρόνια το βρήκα παρατημένο σε ένα συρτάρι να κάθεται και να με περιμένει να το στενέψω και να του βάλω κρύσταλο, μιάς και το δικό του είχε ραγίσει!



δυστυχώς λόγω ηλικίας και απειρίας δεν γνώριζα και ούτε γνωρίζω ακόμη τί του έβαλε ο ρολογάς της γειτονιάς, ούτε τί καθάρισμα του έκανε μιάς και απο τότε πρόσεξα ότι το ρολογάκι έχανε κοντά 10 λεπτά στο 24ωρο  :( -

απο κεί και πέρα, πέρασε ο καιρός και κάποια στιγμή σε ένα ταξίδι στην Τουρκία στο οποίο περάσαμε απο Σόφια για να πάρουμε απο εκεί αεροπλάνο, σε μία υπαίθρια αγορά βρήκα μία πάρα πολύ ωραία ρέπλικα με μόνο 25€ (θα με συγχωρέσετε που δεν είναι seiko άλλα γαι την ιστορία...)



Εννοείται βέβαια ότι πολύ φίλοι την πατούσαν και προσπαθούσαν να καταλάβουν πώς στο καλό βρέθηκα με Patek Philippe στα χέρια!!!
Δυστυχώς και αυτό σαν ρέπλικα δεν ήταν για πολλά πολλά άλλα απο εκεί και πέρα τριγυρνούσε συνεχώς η σκέψη στο μυαλό μου να πάρω ένα καλό ρολόι!

Περνούσα απο το Κόσμος εδώ στην Θεσ/νίκη και χάζευα τα kinetic στην βιτρίνα άλλα που 500-600-700€ για να δώσεις για ρολόι!

μέχρι που χθές έπεσε το μάτι μου σε μία αγγελία, απο ένα κύριο στην πόλη μου που έδινε ένα Seiko Kinetic Arctura πραγματικά σε κατάσταση καινούριου και τελικά μετά απο τόσο καιρό με 200 ευρουλάκια απόκτησα και γώ το δικό μου καλό (για τα δικά μου δεδομένα) ρολογάκι.



Καλώς σας βρήκα λοιπόν και οποιεσδήποτε συμβουλές σχετικά με το πώς να το προσέξω, παραπάνω απο ευπρόσδεκτες!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 15, 2012, 02:35:51 μμ από samniotis »