Αποστολέας Θέμα: SEIKO  (Αναγνώστηκε 1843951 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος desmo16

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 524
  • Extravaganza
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2540 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 03:19:12 μμ »
Όντως παρα πολύ ωραίο!
Πάντως όταν το είδα πίστευα ότι θα ήταν πολύ πιο ακριβό!

Θυμίζει παρα πολύ αυτό

Seiko Phoenix Diver


Σίγουρα πάντως το καινούργιο θα ονομαστεί το Phoenix του φτωχού ;)


Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2541 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 10:22:15 μμ »
πριν καιρο ειχαμε πει οτι η seiko kanei στροφη στο παρελθον της ....η κασα ειναι σχεδον ομοια με του sumo και με κατατεθεν τα μακρια lugs......η στεφανη δανεικια και το dial copy paste απο το 6105 ....αυτη η ενδειξη ημερας με χαλασε τελειως ....
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος sol invictus

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 309
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2542 στις: Νοέμβριος 26, 2010, 06:49:51 πμ »
Παράθεση
....αυτη η ενδειξη ημερας με χαλασε τελειως ....

Πράγματι.. Αν και γενικά αυτή η θέση μου αρέσει για ένδειξη ημερομηνίας, σε αυτή την περίπτωση δεν τους βγήκε καθόλου. Για την ακρίβεια πιστεύω ότι το ρολόι θα ήταν πολύ πιο όμορφο χωρίς καθόλου ένδειξη ημερομηνίας.
Time, the opponent that has beaten them all...

Αποσυνδεδεμένος desmo16

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 524
  • Extravaganza
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2543 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 06:40:00 μμ »
Να μια έκδοση που μοιάζει ακόμα περισσότερο με το Brightz Diver,και πιο όμορφη πιστεύω.




« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2010, 06:56:20 μμ από desmo16 »

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2544 στις: Δεκέμβριος 03, 2010, 02:47:42 πμ »
αρεσει Η οχι? ???











Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1037
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2545 στις: Δεκέμβριος 03, 2010, 11:01:21 πμ »
Εμένα μου αρέσει!  ;D
τελευταία βέβαια έχω μία ίωση, SEIKO-virus λέγεται, και μου αρέσουν (σχεδόν) όλα τα SEIKOs!!!
Κανάς γιατρός στο φόρουμ;;; Αφού σκέφτομαι να πάρω και το Mido για να μετράω τους σφυγμούς μου  :D  :D

Αποσυνδεδεμένος aboulafia

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 566
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2546 στις: Δεκέμβριος 03, 2010, 09:26:43 μμ »
και εμένα μου αρέσει. Ένα απλό, λιτό (έστω και με ημερομηνία), ρολόι.
Μπορεί να μην το είδα και να είπα "αυτό είναι ένα καταπληκτικό ρολόι", αλλά από την άλλη δεν έχει πάνω του κάτι που να με ενοχλεί. Ούτε καν η ημερομηνία.
Τελική κρίση,
μου αρέσει.
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος isidoros

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2547 στις: Δεκέμβριος 04, 2010, 12:09:07 πμ »
Very very nice...
Και που μπορει να το βρει καποιος που ενδιαφερεται? η ειναι νωρις ακομη?

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2548 στις: Δεκέμβριος 04, 2010, 03:12:48 μμ »
η κασα ειναι απο το sumo ....η κορωνα ειναι απο το bfs....η στεφανη ειναι απο το velatura chrono .....ειναι modifa απο την seiko ...
με ενα dial marine master και δεικτες μια χαρα θα ημουν !
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2549 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 02:43:20 πμ »
Stainless steel, centre second, water-resistant to 150 m. gentleman's quartz wristwatch with day and date, rubber strap and stainless steel buckle. The revolving graduated bezel is red and blue, the back is screw-type and bears the logo. The dial is black with tritium-coated dot indexes, aperture for the date and the day in English for the morning hours and in Spanish for the afternoon hours. Fleche" tritium-coated hands. With certificate. General Schwartzkopf always wore two wristwatches during the Gulf War and the Desert Storm operations, one watch on each, arm; one was set on Saudi Arabian time and the other, this one, was set on Washington D. C. time. Diam. 41 mm. Est. ***"

Sold:
11,000 USD






Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2550 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 09:23:08 πμ »
Stainless steel, centre second, water-resistant to 150 m. gentleman's quartz wristwatch with day and date, rubber strap and stainless steel buckle. The revolving graduated bezel is red and blue, the back is screw-type and bears the logo. The dial is black with tritium-coated dot indexes, aperture for the date and the day in English for the morning hours and in Spanish for the afternoon hours. Fleche" tritium-coated hands. With certificate. General Schwartzkopf always wore two wristwatches during the Gulf War and the Desert Storm operations, one watch on each, arm; one was set on Saudi Arabian time and the other, this one, was set on Washington D. C. time. Diam. 41 mm. Est. ***"

Sold:
11,000 USD







το 'εχω . αγορά έτος 1981 ,δωρο του πατέρα μου στην αποφοίτηση μου στο πανεπιστήμιο,δουλεύει άριστα, αλλαγή μπαταρίας κάθε πέντε χρόνια, μόνο πέρισυ σερβις!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2551 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 09:48:50 πμ »
Στο χωριό του στην Αλαμπάμα, στο Οχάιο, στην Αριζόνα  ή από όπου τέλος πάντων κατάγεται το γουρουνάκι του πολέμου φαίνεται δεν είχαν ακουστά τα GMT. Και αν κρίνω από την ευφυΪα του άλλου που έκανε κάτι παρόμοιο, τον Μαραντόνα λέω, καταλαβαίνω τί διάνοια ήταν και αυτός.

Αποσυνδεδεμένος sol invictus

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 309
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2552 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 10:39:09 πμ »
Στο χωριό του στην Αλαμπάμα, στο Οχάιο, στην Αριζόνα  ή από όπου τέλος πάντων κατάγεται το γουρουνάκι του πολέμου φαίνεται δεν είχαν ακουστά τα GMT. Και αν κρίνω από την ευφυΪα του άλλου που έκανε κάτι παρόμοιο, τον Μαραντόνα λέω, καταλαβαίνω τί διάνοια ήταν και αυτός.

 :dielaughing:
Time, the opponent that has beaten them all...

Αποσυνδεδεμένος CHRIS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 243
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2553 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 01:46:27 μμ »
Στο χωριό του στην Αλαμπάμα, στο Οχάιο, στην Αριζόνα  ή από όπου τέλος πάντων κατάγεται το γουρουνάκι του πολέμου φαίνεται δεν είχαν ακουστά τα GMT. Και αν κρίνω από την ευφυΪα του άλλου που έκανε κάτι παρόμοιο, τον Μαραντόνα λέω, καταλαβαίνω τί διάνοια ήταν και αυτός.

Ο Μαραντόνα νομίζω φόραγε 2 hublot λόγω του ότι έχει 2 κόρες και κάθε ένα ρολόι είχε το όνομα της κάθεμιας από πίσω.

Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2554 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 06:23:06 μμ »
Στο χωριό του στην Αλαμπάμα, στο Οχάιο, στην Αριζόνα  ή από όπου τέλος πάντων κατάγεται το γουρουνάκι του πολέμου φαίνεται δεν είχαν ακουστά τα GMT. Και αν κρίνω από την ευφυΪα του άλλου που έκανε κάτι παρόμοιο, τον Μαραντόνα λέω, καταλαβαίνω τί διάνοια ήταν και αυτός.


πάντως στο GMT MASTER II πρέπει να βάλω τα γυαλιά μου για να δώ που είναι ο δείκτης με τον πράσινο βραχίονα. Στο SEIKO λόγω και αντιθέσεως των χρωμάτων βλέπεις άμεσα την ώρα.
Τώρα μάλλον τα χρειαζόταν για να τηλεφωνά στις κόρες του γιατί στο αρχηγείο η ώρα κάθε γωνιάς του πλανήτη θα ήταν ορατή σε τεράστια οθόνη (υποθέτω)
Τώρα για το άλλο "ειδωλο" της κλωτσοπατινάδας ..........

Αποσυνδεδεμένος aboulafia

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 566
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2555 στις: Δεκέμβριος 15, 2010, 09:35:58 μμ »
Ψάχνοντας για κάτι άλλο, έπεσα επάνω σε ένα ακόμα νέο μοντέλο της ΣΕΙΚΟ. βάζω το λίνκ από το σάιτ αυτό. Εμένα πάντως μου άρεσε πολύ.
Μπαίνει κατευθείαν στα υπ' όψιν...
 Και ένα ακόμα λίνκ.

Και οι φωτογραφίες που το έχουν, φοβερές!

Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1037
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2556 στις: Δεκέμβριος 15, 2010, 11:11:43 μμ »
Παιδιά, ψάχνωντας κάποια SEIKOs (αρρώστια έτσι;;;!) έπεσα σε αυτόν τον τύπο
http://www.monsterwatches.nl/
δεν είδα να έχει αναφερθεί πουθενά στο φόρουμ, ίσως κάνω λάθος. Χτύπησα ένα ρολογάκι, και το συντομότερο θα ανεβάσω και φωτό!
ο τύπος είναι ΠΑΡΑ πολύ καλός, εξυπηρετικός, με γούστο και κάνει πολλά modifications (δείτε την αντίστοιχη σελίδα), είναι άρρωστος κι αυτός με τα seiko και πουλάει τα περισσότερα κομμάτια του, που είναι ολοκαίνουργια με ταμπελάκια κλπ, σε νορμάλ τιμές!
αξίζει να εξερευνήσετε το site, και όποιος θέλει να πάρει δε θα χάσει!! όποιος επικοινωνίσει μαζί του, αν θέλει ας του αναφέρει ότι τον πρότεινε ένα μέλος στο mywatch.gr (εγώ δηλαδή :P ).

ΥΓ. πολύ ωραίο και το τελευταίο που πόσταρες φίλε aboulafia, το έχει κι ο Rob:
http://www.monsterwatches.nl/index.php/nieuwe-modellen/snzh55n
http://www.monsterwatches.nl/index.php/nieuwe-modellen/snzh59n
το θέλω κι αυτό!   ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 15, 2010, 11:21:39 μμ από vaggosk »

Αποσυνδεδεμένος gsb

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1246
  • ..θελω να μαθω!!
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2557 στις: Δεκέμβριος 15, 2010, 11:32:36 μμ »
φιλε βαγγο, χτυπησες φλεβα!!!  :up:
το 'πε και το 'κανε!!

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2558 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 12:57:01 πμ »
κουκλί!!! κ 150 ευρώ? θέλει ψάξιμο το ρολόι!!! εκ πρώτης όψεως φαίνεται ότι από φινίρισμα είναι αστέρι!!!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2559 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 03:25:36 πμ »
Seiko upgrade SBDB001 MM 600m SD to ceramic bezel