Αποστολέας Θέμα: Laco company  (Αναγνώστηκε 168172 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gsb

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1246
  • ..θελω να μαθω!!
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #180 στις: Μάρτιος 15, 2010, 11:04:21 μμ »
Η επιστροφη των χρηματων ειναι συνεπεια και οχι χαρη,ειδικα σε μια πολυ δυσκολη οικονομικη στιγμη για την εταιρια.
Συνεπεια ειναι και το σερβις του ρολογιου

δικιο εχεις!!
απλως, ειναι τοσα πολλα τα αντιθετα δειγματα, στην καθημερινοτητα μας,
που οταν συναντουμε την ορθη συμπεριφορα, νοιωθουμε οτι μας γινεται χαρη..
το 'πε και το 'κανε!!

director

  • Επισκέπτης
Απ: Laco company
« Απάντηση #181 στις: Μάρτιος 15, 2010, 11:38:42 μμ »
Καλα οτι θελουμε λεμε,δεν φτανει που μας κοροιδεψαν κανονικα με οσα υποσχεθηκαν,δεν φτανει που ενω ηξεραν οτι δεν θα μπορουσαν πηραν τα χρηματα,θα τους αναγνωρισω και συνεπεια;τις αγωγες και το κραξιμο φοβηθηκαν.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #182 στις: Μάρτιος 15, 2010, 11:41:41 μμ »
Η εταιρα αγοραστηκε απο την Kienzle,η οποια με την σειρα της χρεοκοπησε.Η εταιρια μετα απο αυτη την αποτυχια,ειναι σε αναζητηση νεου επενδυτη και μαλλον τον εχει βρει

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #183 στις: Μάρτιος 15, 2010, 11:50:20 μμ »
Καλα οτι θελουμε λεμε,δεν φτανει που μας κοροιδεψαν κανονικα με οσα υποσχεθηκαν,δεν φτανει που ενω ηξεραν οτι δεν θα μπορουσαν πηραν τα χρηματα,θα τους αναγνωρισω και συνεπεια;τις αγωγες και το κραξιμο φοβηθηκαν.

Δεν θέλω να το πιστέψω.
Θα μπορούσαν να την είχαν κάνει τσίου. Αν επίκειτο χρεωκοπία/ρευστοποίηση/λύση (ή όπως αλλιώς γίνεται) της εταιρείας, σιγά μην σκέφτονταν αγωγές και κράξιμο. Όλη τους η έννοια. 

director

  • Επισκέπτης
Απ: Laco company
« Απάντηση #184 στις: Μάρτιος 15, 2010, 11:53:08 μμ »
Δεν θέλω να το πιστέψω.
Θα μπορούσαν να την είχαν κάνει τσίου. Αν επίκειτο χρεωκοπία/ρευστοποίηση/λύση (ή όπως αλλιώς γίνεται) της εταιρείας, σιγά μην σκέφτονταν αγωγές και κράξιμο. Όλη τους η έννοια. 


ακομη κι ετσι να ειναι,δεν μπορω να λεω μπραβο στον ανικανο γιατι δεν ειναι και κλεφτης.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #185 στις: Μάρτιος 16, 2010, 12:36:43 πμ »
   Δημήτρη, φίλοι μου έξω γίνεται χαμός, όλοι χρωστάνε σ'όλους και κανείς δεν πληρώνει κανέναν. Οι της laco φέρθηκαν επαγγελματικά, προχώρησαν το πρότζεκτ κανονικά έβγαλαν τα λογότυπα, ετοίμασαν τα κλισέ και η όλη διαδικασία της συγχώνευσης τους έβγαλε εκτός πλάνων. Αυτά τα χρεώθηκαν, άρα από εμάς ουσιαστικά μπήκαν μέσα όταν το πρότζεκτ ματαιώθηκε. Θα μπορούσαν να μας έχουν στο "περίμενε", στο έρχεται νέος επενδυτής, στο κάντε λίγο υπομονή κλπ κλπ. Εδώ ο Steinhart χωρίς προβλήματα και τους έχει τους Ισπανούς στην αναμονή. Αντίθετα στη Laco δεν προσπάθησαν να καλύψουν καμμιά τρύπα με τα λεφτά μας, ίσα ίσα μας τα επέστρεψαν άμεσα. Η συμπεριφορά τους ήταν επαγγελματικότατη, οι επαγγελματίες φαίνονται στα δύσκολα, όταν τα πράγματα πάνε στραβά όπως στην περίπτωσή μας. Για ποιές αγωγές λέμε ότι φοβήθηκαν; Eδώ έχουν επαγγελματίες επιταγές απλήρωτες, έχουν αποφάσεις δικαστηρίων και δεν μπορούν να πληρωθούν. Αν βαρούσαν πτώχευση, πιάσε το αυγό και κούρευτο, τι να διεκδικήσεις κι από που; Ευτυχώς που τα πράγματα εξελίχθηκαν ομαλά και δεν είχαμε περαιτέρω δυσάρεστες εξελίξεις, αυτό να λέμε. Προσωπικα εγώ, ίσως κι επειδή μου χρωστάνε λεφτά και οι οφειλέτες κάνουν τον "παππά" και δεν βλέπω να τα παίρνω πίσω με τίποτα, τα βλέπω τα πράγματα αλλιώς. Ξέρετε παιδιά τι θα πω αν ένας που έπρεπε να με πληρώσει τον περασμένο Μάιο με φωνάξει για να με εξοφλήσει με 10 μήνες καθυστέρηση; Eυχαριστώ θα πω...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

director

  • Επισκέπτης
Απ: Laco company
« Απάντηση #186 στις: Μάρτιος 16, 2010, 12:51:51 πμ »
Παράθεση
Οι της laco φέρθηκαν επαγγελματικά,


φιλε Γιαννη,επειδη γνωριζω την επαγγελματικη σου συνεπεια,θα σε ρωτησω το εξης,θα ελεγες σε πελατη σου οτι θα παραδωσεις τον Ιανουαριο εχοντας υπ οψιν σου οτι δεν εχεις ουτε πομολο διαθεσιμο;μαλλον οχι.
θα επαιρνες χρηματα για να παραδωσεις το εργο,γνωριζοντας οτι οι προμηθευτες σου αρνουνται να σου παραδωσουν υλικα λογω αδυναμιας σου ν ανταπεξερθεις οικονομικα;μαλλον οχι.
εγω σαν καταναλωτης,εστω ερχομουν σε σενα,μου εκανες τα σχεδια οπως τα ηθελα,μου εκανες και μια καλη τιμη,σε πληρωσα κι ολας,τι θα ελεγα τον Μαρτιο που θα περιμενα απο τον Γεναρη να μαγειρεψω,οτι τελικα επειδη μου επεστρεψες τα χρηματα σ επιασα και κοροιδο διοτι εκανες τα σχεδια τσαμπα;
τελικα καλα που υπαρχουν και τα εστιατορια.

Αποσυνδεδεμένος gsb

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1246
  • ..θελω να μαθω!!
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #187 στις: Μάρτιος 16, 2010, 12:52:42 πμ »
   Δημήτρη, φίλοι μου έξω γίνεται χαμός, όλοι χρωστάνε σ'όλους και κανείς δεν πληρώνει κανέναν. Οι της laco φέρθηκαν επαγγελματικά, προχώρησαν το πρότζεκτ κανονικά έβγαλαν τα λογότυπα, ετοίμασαν τα κλισέ και η όλη διαδικασία της συγχώνευσης τους έβγαλε εκτός πλάνων. Αυτά τα χρεώθηκαν, άρα από εμάς ουσιαστικά μπήκαν μέσα όταν το πρότζεκτ ματαιώθηκε. Θα μπορούσαν να μας έχουν στο "περίμενε", στο έρχεται νέος επενδυτής, στο κάντε λίγο υπομονή κλπ κλπ. Εδώ ο Steinhart χωρίς προβλήματα και τους έχει τους Ισπανούς στην αναμονή. Αντίθετα στη Laco δεν προσπάθησαν να καλύψουν καμμιά τρύπα με τα λεφτά μας, ίσα ίσα μας τα επέστρεψαν άμεσα. Η συμπεριφορά τους ήταν επαγγελματικότατη, οι επαγγελματίες φαίνονται στα δύσκολα, όταν τα πράγματα πάνε στραβά όπως στην περίπτωσή μας. Για ποιές αγωγές λέμε ότι φοβήθηκαν; Eδώ έχουν επαγγελματίες επιταγές απλήρωτες, έχουν αποφάσεις δικαστηρίων και δεν μπορούν να πληρωθούν. Αν βαρούσαν πτώχευση, πιάσε το αυγό και κούρευτο, τι να διεκδικήσεις κι από που; Ευτυχώς που τα πράγματα εξελίχθηκαν ομαλά και δεν είχαμε περαιτέρω δυσάρεστες εξελίξεις, αυτό να λέμε. Προσωπικα εγώ, ίσως κι επειδή μου χρωστάνε λεφτά και οι οφειλέτες κάνουν τον "παππά" και δεν βλέπω να τα παίρνω πίσω με τίποτα, τα βλέπω τα πράγματα αλλιώς. Ξέρετε παιδιά τι θα πω αν ένας που έπρεπε να με πληρώσει τον περασμένο Μάιο με φωνάξει για να με εξοφλήσει με 10 μήνες καθυστέρηση; Eυχαριστώ θα πω...

νομιζω οτι τα τοποθετησες, στην πιο σωστη κ πρακτικη βαση!!
το 'πε και το 'κανε!!

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #188 στις: Μάρτιος 16, 2010, 12:54:49 πμ »
   Δημήτρη, φίλοι μου έξω γίνεται χαμός, όλοι χρωστάνε σ'όλους και κανείς δεν πληρώνει κανέναν. Οι της laco φέρθηκαν επαγγελματικά, προχώρησαν το πρότζεκτ κανονικά έβγαλαν τα λογότυπα, ετοίμασαν τα κλισέ και η όλη διαδικασία της συγχώνευσης τους έβγαλε εκτός πλάνων. Αυτά τα χρεώθηκαν, άρα από εμάς ουσιαστικά μπήκαν μέσα όταν το πρότζεκτ ματαιώθηκε. Θα μπορούσαν να μας έχουν στο "περίμενε", στο έρχεται νέος επενδυτής, στο κάντε λίγο υπομονή κλπ κλπ. Εδώ ο Steinhart χωρίς προβλήματα και τους έχει τους Ισπανούς στην αναμονή. Αντίθετα στη Laco δεν προσπάθησαν να καλύψουν καμμιά τρύπα με τα λεφτά μας, ίσα ίσα μας τα επέστρεψαν άμεσα. Η συμπεριφορά τους ήταν επαγγελματικότατη, οι επαγγελματίες φαίνονται στα δύσκολα, όταν τα πράγματα πάνε στραβά όπως στην περίπτωσή μας. Για ποιές αγωγές λέμε ότι φοβήθηκαν; Eδώ έχουν επαγγελματίες επιταγές απλήρωτες, έχουν αποφάσεις δικαστηρίων και δεν μπορούν να πληρωθούν. Αν βαρούσαν πτώχευση, πιάσε το αυγό και κούρευτο, τι να διεκδικήσεις κι από που; Ευτυχώς που τα πράγματα εξελίχθηκαν ομαλά και δεν είχαμε περαιτέρω δυσάρεστες εξελίξεις, αυτό να λέμε. Προσωπικα εγώ, ίσως κι επειδή μου χρωστάνε λεφτά και οι οφειλέτες κάνουν τον "παππά" και δεν βλέπω να τα παίρνω πίσω με τίποτα, τα βλέπω τα πράγματα αλλιώς. Ξέρετε παιδιά τι θα πω αν ένας που έπρεπε να με πληρώσει τον περασμένο Μάιο με φωνάξει για να με εξοφλήσει με 10 μήνες καθυστέρηση; Eυχαριστώ θα πω...

O Steinhart δεν τους εχει βαλει σε αναμονη.Απλα το project ειναι ''ανοιχτο'' και οι παραγγελιες και οι παραδοσεις των ρολογιων συνεχιζονται.Οι Ισπανοι δεν εκαναν παραγγελια για 30 ρολογια αλλα για παρα πολυ περισσοτερα γι αυτο και χρειαζεται περισσοτερος χρονος για την παραδοση τους.Αν τους καθυστερουσε για αλλους λογους δεν θα ειχε ποσταρει και τις 2 limited editions
 των Ισπανων.
http://www.steinhartwatches.de/index.php?id=67&artnr=184&Sel_ID=22#184

http://www.steinhartwatches.de/index.php?id=67&artnr=125&Sel_ID=22#125

Τωρα για την λακο,αστα καλυτερα......πονεμενη ιστορια με πολλους λακους !!!!! ;D ;D ;D
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #189 στις: Μάρτιος 16, 2010, 01:01:56 πμ »
Επειδη ολοι καπου εχετε δικιο ,αλλα ετυχε να παρακολουθησω το θεμα απο κοντα και να ψαξω τα προτζεκτ που εκανε η Laco για αλλους,δεν θα την εριχνα ετσι ευκολα στην πυρα ;) μιλησα με πολλες εταιριες  και μπορω να καταλαβω ,εστω και λιγο ,τον "χαρακτηρα" της καθε μιας ...

στο τελος,θα ψηφισουν οι φορουμιστες ,ποια απο τις εταιριες θελουν να κανει το ρολοι μας

stowa,laco,steinhart,boschett?



θα δουμε

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #190 στις: Μάρτιος 16, 2010, 01:06:02 πμ »
Όσοι φίλοι έχουν οποιουδήποτε είδους εμπορική δραστηριότητα, που σημαίνει ότι βλέπουν το θέμα επί πρακτικής βάσεως, θα σας πουν τα ίδια που ανέφερα πιό πάνω. Η πραγματικότητα της αγοράς είναι πολύ σκληρή για να συγκριθεί με ένα γεύμα σε εστιατόριο ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

director

  • Επισκέπτης
Απ: Laco company
« Απάντηση #191 στις: Μάρτιος 16, 2010, 01:09:53 πμ »
Όσοι φίλοι έχουν οποιουδήποτε είδους εμπορική δραστηριότητα, που σημαίνει ότι βλέπουν το θέμα επί πρακτικής βάσεως, θα σας πουν τα ίδια που ανέφερα πιό πάνω. Η πραγματικότητα της αγοράς είναι πολύ σκληρή για να συγκριθεί με ένα γεύμα σε εστιατόριο ;)

τι ενα γευμα ρε φιλε;2 μηνες τρωμε εξω κι εχουμε και συνεχεια διοτι κουζινα δεν εχουμε,καλα που μας εδωσες τα λεφτα μας πισω κι εχουμε να ξοδευουμε,ααααααααα ευτυχισμενη η κυρα γιατι γλυτωσε μαγειρεμα και πλυσιμο πιατων.

 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #192 στις: Μάρτιος 16, 2010, 09:05:32 πμ »
Η εταιρια εκανε οτι επρεπε,για την αποκατασταση του προβληματος ,με την αλλαγη των ελαττωματικων κομματιων.

Ειναι κοντα σε λυση και περιμενει ολα τα υλικα που χρειαζονται για την κατασκευη των ρολογιων της

Συγνώμη αφου οπως λέει περιμένει ολα τα υλικά που χρειάζονται, γιατί δεν μας λέει οτι ειναι έτοιμη? Περιμένει να της έρθουν στην πόρτα?
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #193 στις: Μάρτιος 16, 2010, 01:54:43 μμ »
Συγνώμη αφου οπως λέει περιμένει ολα τα υλικά που χρειάζονται, γιατί δεν μας λέει οτι ειναι έτοιμη? Περιμένει να της έρθουν στην πόρτα?

Αμα δεν τα εχει ολα τα υλικα,ξερει οτι δεν μπορει να μας πεισει ,αφου εχει ηδη γινει μπερδεμα.Αν ομως,ερθει αυριο και σου πει :

εχω κλισε,καπακια,κασες και σε 20 μερες εχεις τα ρολογια ,τοτε αλλαζει..


Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #194 στις: Μάρτιος 16, 2010, 02:05:44 μμ »
Και θα ρισκαρει να παρει ολα τα υλικα?Κι αν εμεις του πουμε οτι τελικα δεν θα παρουμε?Τι θα τα κανει?Εγω αν ημουν στη θεση του πρωτα θα σιγουρευομουν οτι μας εχω στο πιατο και μετα η παραγγελια των υλικων. ;)

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #195 στις: Μάρτιος 16, 2010, 02:08:18 μμ »
Συγνώμη αφου οπως λέει περιμένει ολα τα υλικά που χρειάζονται, γιατί δεν μας λέει οτι ειναι έτοιμη? Περιμένει να της έρθουν στην πόρτα?

Αμα δεν τα εχει ολα τα υλικα,ξερει οτι δεν μπορει να μας πεισει ,αφου εχει ηδη γινει μπερδεμα.Αν ομως,ερθει αυριο και σου πει :

εχω κλισε,καπακια,κασες και σε 20 μερες εχεις τα ρολογια ,τοτε αλλαζει..




Δεν νομίζω οτι θέλουμε αυτές τις εγγυήσεις, το θέμα ειναι η Laco μπορεί σημερα η οχι?
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #196 στις: Μάρτιος 16, 2010, 02:10:14 μμ »
Αμα εχει ολα τα υλικα,μπορει

Αλλα πριν,δεν θα μπουμε σε καμμια διαδικασια....

Μονο τοτε θα μπορεσει να γινει προταση!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #197 στις: Μάρτιος 16, 2010, 02:14:44 μμ »
Δεν νομίζω οτι θέλουμε αυτές τις εγγυήσεις

και φυσικα τις θελουμε!!

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #198 στις: Μάρτιος 16, 2010, 02:27:00 μμ »
Δεν νομίζω οτι το πρόβλημα ειναι τοσο τα υλικά οσο το αν η laco εχει διαδικασίες και λειτουργεί σαν αληθινή εταιρεία. Αν η laco ειναι σε σωστό δρόμο γιατί να περιμενω μαζί της τα υλικά, αυτό ουσιαστικά δεν με αφορά αφου αν η εταιρεία λειτουργεί σωστά τοτε την εμπιστεύομαι και σε αυτό... ;)
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Laco company
« Απάντηση #199 στις: Μάρτιος 16, 2010, 02:35:02 μμ »
Οταν η Laco θα εχει ολα τα υλικα,θα γινει η προταση τους .Ειναι το καλυτερο για ολους μας ;)