Αποστολέας Θέμα: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.  (Αναγνώστηκε 43031 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Re: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #80 στις: Μάρτιος 13, 2013, 06:55:22 μμ »
Ο γριλλης ειναι καλος.
Γαυρος οπαδος....

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #81 στις: Μάρτιος 13, 2013, 07:24:52 μμ »
Δε νομίζω ότι υπήρξε καμία αντιπαράθεση.Απλούστατα,για μια ακόμα φορά αποδείξαμε ότι είμαστε ανίκανοι να συνεννοηθούμε,έστω και για κάτι τόσο απλό όπως η οργάνωση ενός τραπεζιού.

Το νήμα άνοιξε ο Θοδωρής απο τις 6 Μαρτίου,περιμένοντας τις προτάσεις μας.Εκτός απο εμένα λοιπόν που κατέθεσα τη δική μου,όλοι οι υπόλοιποι έξυναν μεγαλοπρεπώς τα παπάρια τους με αποτέλεσμα να φτάσουμε στο πάρα πέντε.Λέω έξυναν και όχι ξύνατε γιατί δεν έχω φυσικά την απαίτηση απο εσένα που είσαι στην Κόρινθο,να κλείσεις τραπέζι στην Αθήνα.
Βλέποντας τις μέρες να περνάνε,πήρα την πρωτοβουλία κι έκλεισα τραπέζι για 30 άτομα,σας το γνωστοποίησα και ήμουν διατεθειμένος να πάω απο εκεί για να κανονίσω το μενού.
Όλως περιέργως,τότε θυμηθήκατε να ασχοληθείτε κι άρχισαν οι γνωστές παπαριές.Θέλουμε προτζέκτορα,θέλουμε ομιλία,μας εμποδίζει η μουσική κ.τ.λ.
Ο δε Θάνος είπε να περιμένουμε γιατί έχει κάτι στο μυαλό του.
Επειδή μυρίστηκα ότι θα γίνει μαλακία κι επειδή δε μ' αρέσει να γίνομαι καραγκιόζης για το χατίρι κανενός,ακύρωσα την κράτηση κι αφήνω τους "ειδικούς" να επιμεληθούν του θέματος.
Αυτά που κοροϊδεύω στους άλλους,τα κανονίσματα της τελευταίας στιγμής δηλαδή,δε θα τα κάνω κι εγώ ο ίδιος.
Απο 'κει που ψάχναμε προτζέκτορες και αίθουσες σεμιναρίου,καταλήξαμε ότι θα πάμε σε κουτούκι,με κιθαρίτσα και κρασοκατάνυξη.(ότι ακριβώς είχα κανονίσει δηλαδή)
Απο εκεί που ο Θάνος κάτι επεξεργαζόταν,ξαφνικά κατέληξε ότι ο Άρης και gerogian με δυο τηλεφωνήματα κλείνουν τραπέζι όπου γουστάρουμε.(οι ίδιοι άραγε το ξέρουν;;; )

No hard feelings και το εννοώ.Ούτε παρεξηγήθηκα,ούτε μούτρα κρατάω,ούτε τίποτα.
Συμμέτοχος όμως σ' αυτά που κοροϊδεύω δεν πρόκειται να γίνω.
Ας κανονίσουν λοιπόν αυτόι που ξέρουν καλύτερα................

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #82 στις: Μάρτιος 13, 2013, 07:46:19 μμ »
Δεν βγήκε μιά αίθουσα για όλες τις δουλειές, άκυρον... Παραπάνω πρότεινα 2 παλιές λύσεις. Υπάρχει τίποτε άλλο;
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #83 στις: Μάρτιος 13, 2013, 09:26:53 μμ »
O Torsten ερχεται τα μεσανυχτα της Παρασκευης, θα παω να τον παρω απο το αεροδρομιο.

Περαν των μεγαλων και σοβαρων οικογενειακων υποχρεωσεων (δε θα ηθελα να αναφερθω δημοσια, καποιοι φιλοι γνωριζουν), τα μεσανυχτα της Παρασκευης θα ειμαι στο αεροδρομιο, ενω πολυ πιθανον το Σαββατο να κανω τον ξεναγο στην πολη και την Κυριακη το μεσημερι να ειμαι παλι στο αεροδρομιο...

Η προταση για φαγητο σε ενα καλο ταβερνακι στις γυρω περιοχες (Ν. Κοσμος, Παγκρατι, Κουκακι ή Α. Πετραλωνα) νομιζω πως ειναι ο,τι καλυτερο για την περισταση

Μηπως πρεπει να αναλαβω να κλεισω και αυτο?!...
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #84 στις: Μάρτιος 13, 2013, 09:54:57 μμ »
   Σιγά βρε Δημήτρη, δεν έγινε και τίποτα. Κατ'αρχάς δεν είχαμε τα δεδομένα για το τι ακριβώς χώρος χρειαζόταν, στο τραπέζι έπεσαν απαιτήσεις για προβολείς κλπ κλπ, εν τέλει το θέμα ξακαθαρίστηκε, οπότε εφόσον δεν προταθεί κάτι άλλο, πάμε εκεί που λες.

 


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #85 στις: Μάρτιος 13, 2013, 10:18:37 μμ »
Έγινε ρε Γιάννη,πώς δεν έγινε.
Άλλωστε εγώ ορμώμενος απο το ποστ του Άρη στις 7 Μαρτίου,έκλεισα στο "Κουτούκι του Γρίλλη".
Πως δεν είχαμε τα δεδομένα.Τα είχαμε και τα παραείχαμε.
Τελοσπάντων,ας μην το συζητάμε άλλο.Ας κοιτάξουν όσοι μπορούν να κλείσουν οπωσδήποτε αύριο τραπέζι,διαφορετικά μας βλέπω να κάνουμε catering στο parking του αεροδρομίου.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #86 στις: Μάρτιος 13, 2013, 11:10:30 μμ »
Η ταβέρνα του κουτρούλη ή ΜΙΧΑΛΗΣ επίσημα σας καλύπτει γι΄ αυτό που θέλετε.
Παλιό και γνωστό μαγαζί στους Αμπελόκηπους, καθαρό και με πάρα πολύ καλή μάσα.
Φολκλορικό ντεκόρ (γκλίτσες, κουρελούδες, τζάκι κλπ).
Εδώ κριτικές:
http://www.ask4food.gr/estiatoria/1080-mixalis
http://www.topadvisor.gr/portal/restaurants/viewrestaurant?restaurantID=6479
Πιθανόν κάποιοι να το γνωρίζετε.
Αν το αποφασίσετε κινηθείτε γρήγορα γιατί μαζεύει πολύ κόσμο.
Μουσική δεν έχει.

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #87 στις: Μάρτιος 14, 2013, 12:45:34 πμ »
Παίδες, σημαντικό είναι να μπορούμε να μιλήσουμε όμως και να ακούν και αρκετοί το τί λέγεται...Π.Χ. να μην μιλάει ο Τορστεν για τον μηχανισμό και οι μισοί κοντά σε ένα ηχείο/ορχηστρα να ακούν τραγουδάκια και να ρωτάνε "και τι είπε τώρα" :-) :-) :-)

Κάτι για προτζέκτορα που ειπώθηκε, θα γίνει και προβολή βίντεο/φωτογραφιών ? ? ?

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #88 στις: Μάρτιος 14, 2013, 08:11:32 πμ »
Λοιπόν,επειδή προβλέπω αυτά που κοροϊδεύουμε στο Γερμανό,καντράν της τελευταίας στιγμής / συναρμολόγηση στο πόδι κ.τ.λ,να τα κάνουμε κι εμείς οι ίδιοι σε ότι αφορά το τραπέζι,θα κάνω ξανά μια προσπάθεια για το "Κουτούκι του Γρίλλη" μήπως τυχόν και υπάρχει ακόμα διαθέσιμος χώρος για 30 άτομα.
Φαντάζομαι ότι μέχρι τις 10:00-11:00 θα ξέρω να σας πω.Αν τελικά δε γίνει κάτι,ας αναλάβει κάποιος άλλος.

Σε ότι αφορά τώρα προτζέκτορες,προβολείς,ομιλίες κι άλλες τέτοιες μαλακίες,ξεχάστε τα.
Βγαίνουμε έξω για να περάσουμε καλά,να φάμε,να γελάσουμε,να σιγοτραγουδήσουμε και στο τέλος να πάρουμε τα ρολογάκια μας και να γυρίσουμε σπίτι μας.
Τώρα σας έπιασε όλους η δίψα για μάθηση;
Ούτε η μέρα,ούτε το μέρος,ούτε η ώρα ενδείκνυνται για τέτοιου είδους συζητήσεις.
Άλλωστε,όταν πηγαίνεις σε ένα τραπέζι με 30 νοματαίους,γνωρίζεις εκ των προτέρων ότι αυτοί που κάθονται στη μια άκρη του τραπεζιού δε θα ακούνε αυτά που λέγονται στην άλλη άκρη.Λογικό είναι.
Όσοι έιχαν έρθει στο "Ρεμούτσικο",που δεν είχε και ζωντανή μουσική,καταλαβαίνουν τί εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #89 στις: Μάρτιος 14, 2013, 09:49:47 πμ »
Κάνε την προσπάθεια Δημήτρη και πες μας. Ο Γρίλλης από την αρχή φαινόταν σαν καλή επιλογη.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #90 στις: Μάρτιος 14, 2013, 02:21:43 μμ »
Μήτσο, Θοδωρή, συντομεύουμε πληζ... Αν δεν υπάρχει επιλογή ως το βράδυ, πείτε μου να κανονίσω στο τσάκα-τσάκα, είπα μπορώ στην ΦΑΒΑ και στο ΡΕΜΟΥΤΣΙΚΟ (μέσω gerogian), αλλοιώς μας βλέπω να τρώμε σε καντίνα... :ug:
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #91 στις: Μάρτιος 14, 2013, 02:27:13 μμ »
ΑΚΟΥΣΑΤΕ...ΑΚΟΥΣΑΤΕ!!!
Το Σάββατο 16 Μαρτίου θα είμαστε όλοι στο "Κουτούκι του Γρίλλη".
Ο Γερμανός δεν ξέρω αν θα 'ρθει αλλά μικρή σημασία έχει.
Την ακριβή ώρα προσέλευσης ας την προσδιορίσει ο Άρης,ανάλογα με το πώς θα παέι η ξενάγηση και το όλο πρόγραμμα.

Για όσους έρθουν απο Ομόνοια (Πειραιώς)


Για όσους έρθουν απο Συγγρού-Καλλιρρόης


Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #92 στις: Μάρτιος 14, 2013, 02:47:29 μμ »
Απίστευτο... έχω φάει στου Γρίλλη μια φορά αλλά δε θυμόμουν το όνομα του μαγαζιού. ( Μπράβο ρε Δημήτρη, στα στέκια της πρώην μου με πας. χαχαχα :lol: :lol: )  Με βλέπω να έρχομαι μόνος, να αποφύγω τις τυχόν συγκινήσεις!  :P


Ωραία επιλογή πάντως. Τώρα που το είδα στον χάρτη το θυμήθηκα. ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #93 στις: Μάρτιος 14, 2013, 03:28:03 μμ »
ΑΚΟΥΣΑΤΕ...ΑΚΟΥΣΑΤΕ!!!
Το Σάββατο 16 Μαρτίου θα είμαστε όλοι στο "Κουτούκι του Γρίλλη".
Την ακριβή ώρα προσέλευσης ας την προσδιορίσει ο Άρης,ανάλογα με το πώς θα παέι η ξενάγηση και το όλο πρόγραμμα.

Στις 8 θα ειμαστε εκει μαζι με τα ρολογια και λοιπο υλικο (ρολογια-δημιουργιες της εταιριας, laptop με projects-σχεδια-φωτο) προς εκθεση, πασπατεμα και μπολικο ''οφθαλμολουτρο''!...
Οι ρεπορτερ-φωτογραφοι του φορουμ ας ειναι προετοιμασμενοι για την περισταση.
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #94 στις: Μάρτιος 14, 2013, 03:32:17 μμ »
Στις 8 θα ειμαστε εκει μαζι με τα ρολογια και λοιπο υλικο (ρολογια-δημιουργιες της εταιριας, laptop με projects-σχεδια-φωτο) προς εκθεση, πασπατεμα και μπολικο ''οφθαλμολουτρο''!...
Οι ρεπορτερ-φωτογραφοι του φορουμ ας ειναι προετοιμασμενοι για την περισταση.

Αυτό πήγα να προτείνω. Να συναντηθούμε νωρίς, όπως έγραψε και ο Άρης στις 8, ώστε να μπορέσουμε να μιλήσουμε στην αρχή, να κανουμε τα "προκαταρκτικά" του event, παρουσίαση κ.λ.π. και μετά να πέσουμε με τα μούτρα στο ψητό απολαμβάνοντας την καλή παρέα και την ζωντανή μουσική.

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #95 στις: Μάρτιος 14, 2013, 03:37:28 μμ »
ΑΚΟΥΣΑΤΕ...ΑΚΟΥΣΑΤΕ!!!
Το Σάββατο 16 Μαρτίου θα είμαστε όλοι στο "Κουτούκι του Γρίλλη".
Ο Γερμανός δεν ξέρω αν θα 'ρθει αλλά μικρή σημασία έχει.
Την ακριβή ώρα προσέλευσης ας την προσδιορίσει ο Άρης,ανάλογα με το πώς θα παέι η ξενάγηση και το όλο πρόγραμμα.
Μπράβο Δημήτρη.  :2thumbs:
Μήπως να αναλαμβάνεις εσύ επί των φαγητοποτοσυναντήσεων στο εξής;
Thanks
This post contains 100% recycled electrons

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #96 στις: Μάρτιος 14, 2013, 04:32:45 μμ »
Στις 8 θα ειμαστε εκει μαζι με τα ρολογια

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/A8OmgLwexpQ" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/A8OmgLwexpQ" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>

Συνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #97 στις: Μάρτιος 14, 2013, 04:38:23 μμ »
να κανουμε τα "προκαταρκτικά"

Οχι ρε γαμώτο, θα χάσω τα προκαταρτικά!!!

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #98 στις: Μάρτιος 14, 2013, 05:06:56 μμ »
Οχι ρε γαμώτο, θα χάσω τα προκαταρτικά!!!

Δεν έχεις ανάγκη εσύ από "προκαταρκτικά", θα μπεις κατ' ευθείαν στο "ψητό"
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Παράδοση ρολογιών Project Wakmann, Σάββατο 16 Μαρτίου 2013.
« Απάντηση #99 στις: Μάρτιος 15, 2013, 12:52:39 μμ »
Παιδια καλημερα..
Επειδη υπαρχει μια οργανωση & ενα κοστος πισω απο αυτην& χωρις καμμια προθεση να προσβαλω καποιον θα ηθελα να ρωτησω...
Θελω κ μπορω να ερθω για να παραλαβω το ρολοι αλλα δυστυχως δεν θα μπορεσω να καθισω, υπαρχει προβλημα?
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.