Αποστολέας Θέμα: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''  (Αναγνώστηκε 117450 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Κύριοι,
Μετά από τις απαραίτητες συνεννοήσεις με τον Administrator και τους Moderators, ανακοινώνουμε ότι η πίτα μας θα κοπεί το Σάββατο 16 Μαρτίου, καθώς η μέρα αυτή θα είναι και η μοναδική που ο Torsten θα βρίσκεται στην Αθήνα για την παράδοση/παραλαβή των ρολογιών του project που εξελίσσεται. Απαραίτητα είναι τα εξής:

1. Η δήλωση συμμετοχής για να προσδιορίσουμε τον αριθμό των ατόμων, ώστε να παραγγείλω την κατάλληλη πίτα (όπως πέρσι).
2. Η κατάρτιση λίστας, όπως στο project, σε ξεχωριστό νήμα. Εκεί μπαίνουν τα ονόματά μας το ένα κάτω από το άλλο, ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΣΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΣΤΟ PROJECT ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΡΟΝΤΕΣ, ΒΑΛΤΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΑΣ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ - BOLD!. Αυτό γιατί θα γίνουν δύο κληρώσεις χωριστά για τα βιβλία της Breitling που ευγενώς προσφέρει ο Torsten σαν δώρα πίτας.
3. Θα προσπαθήσουμε να γίνει στο Flocafe, διότι μας προσφέρουν χώρο και οθόνη για την προβολή που θα συνοδέψει την κοπή, εκ μέρους του Torsten, μία πολύ ενδιαφέρουσα πτυχή της εκδήλωσης. Επίσης θα γίνουν προσφορές από το κατάστημα για ποτό-φαγητό-σνακ ανάλογα με τα άτομα, για να πετύχουμε πολύ χαμηλή τιμή όπως πέρσι, όπου όλοι όσοι ήσασταν παρόντες πιστεύω να μείνατε ευχαριστημένοι.
4. Η ημερομηνία είναι δεσμευτική, γι αυτό και ξεκινάμε έγκαιρα, ενώ συμπίπτει και με τα έβδομα γενέθλια του φόρουμ. Θα έχουμε τριπλή γιορτή δηλαδή!

Σε αυτό το νήμα απορίες-διευκρινήσεις κλπ., παρακαλώ αφήστε καθαρό το νήμα που ανοίγω με την λίστα, καθώς θα μεταβάλλεται συνέχεια, νομίζω θα μαζευτούν πάνω από 40 ονόματα/συμμετοχές!

ΘΕΡΜΕΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ,

ΚΑΛΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ!
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 07:16:36 μμ »
Θάνο,το ενδεχόμενο να την κόψουμε μια και καλή του χρόνου,το σκεφτήκατε; :D
Θα βάλουμε και δυο φλουριά.Ένα για το '13 κι ένα για το '14.
Θεωρώ ότι είναι άκυρη αυτή η ημ/νία για κοπή πίτας,γιατί θα γελάνε και οι καρέκλες μαζί μας.
Προπαραμονή Καθαρής Δευτέρας κι εμείς θα κόβουμε Πρωτοχρονιάτικη πίτα.(εκτός αν βάλεις το φλουρί μέσα σε καμιά λαγάνα)
Παρ' όλα αυτά,είμαι μέσα.Μπορώ να κάνω κι αλλιώς;Έχω κι ένα ρολόϊ να παραλάβω.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2013, 07:25:19 μμ από jim teo »

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 07:28:29 μμ »
Τελικά θα είμαι παρών στην παραλαβή και την κοπή της πίτας!!!!!!!!!!!!!
 :partyman: :prayer: :supz: :headbash: :smt109 :smt098 :smt024 :hello: :nutty3: :smt041
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 07:44:40 μμ »
Θάνο,το ενδεχόμενο να την κόψουμε μια και καλή του χρόνου,το σκεφτήκατε; :D
Θα βάλουμε και δυο φλουριά.Ένα για το '13 κι ένα για το '14.
Θεωρώ ότι είναι άκυρη αυτή η ημ/νία για κοπή πίτας,γιατί θα γελάνε και οι καρέκλες μαζί μας.
Προπαραμονή Καθαρής Δευτέρας κι εμείς θα κόβουμε Πρωτοχρονιάτικη πίτα.(εκτός αν βάλεις το φλουρί μέσα σε καμιά λαγάνα)
Παρ' όλα αυτά,είμαι μέσα.Μπορώ να κάνω κι αλλιώς;Έχω κι ένα ρολόϊ να παραλάβω.


ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ Η ΚΟΠΗ ΤΗΣ ΠΙΤΑΣ!!


Αποσυνδεδεμένος Nikosfun

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 283
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 08:08:19 μμ »
Θα προσπαθήσω και εγώ να έρθω. Επειδή θα είναι 3ήμερο δεν ξέρω αν θα κανονίσω να βγώ εκτός Αθηνών...αν δεν, θα έρθω!

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 08:41:21 μμ »
Υπάρχουν σύλλογοι που κόβουν πίτες ακόμα και τον Μάιο... Οπότε 16 Μαρτίου είναι μια χαρά, μην το συζητάτε... Χωρίς πλάκα τώρα, δεν είναι στο χέρι μου, ο Torsten έρχεται 15/3 αργά, και αναχωρεί 17/3... Οπότε πάμε αναγκαστικά ...compact...!

Καθαρή Δευτέρα και τριήμερα ταξίδια και βενζίνες και έξοδα; Θα σας φάει ρε ζωντανούς ο Στουρνάρας! :smt093 :mg:
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 08:44:30 μμ »
Συμφωνω με τον Δημητρη,οτι με την κοπη της πιτας παραμονη λαγανοδευτερας θα γελαει καθε πικραμενος!!!!
Βεβαια αν αυτη ειναι η αποφαση και επιθυμια των πολλων,η γνωμη μου ειναι ανευ σημασιας.
Θα προσπαθησω να παρευρεθω,υπαρχει και το ρολογακι προς παραλαβη,αν λειπω πιστευω να μου το φυλαξετε!!!!.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 08:44:39 μμ »
Υπενθυμιζω οτι:

1. H προσκληση ειναι ανοιχτη και ισχυει για ολα τα ολα τα μελη-φιλους του φορουμ.

2. Οποιο παρευρισκομενο μελος ή φιλος κερδισει το φλουρι,  δεν  εχει δικαιωμα συμμετοχης στην κληρωση για το δευτερο βιβλιο (!)
Σε περιπτωση που τυχερος ειναι ο ιδιος ο Torsten, θα τεθει και αυτο σε κληρωση. Σε αυτην θα λαβουν μερος  μονον  τα παρευρισκομενα μελη ή φιλοι,  οχι  ομως εκεινα τα μελη που ειναι στη λιστα παραγγελιας του project (!)

3. Δικαιωμα στην κληρωση για το δευτερο βιβλιο εχουν  μονον  τα μελη που ειναι στη λιστα παραγγελιας του project (!)
Ολα τα μελη που ειναι στη λιστα παραγγελιας του project θα μπουν  μηδενος εξαιρουμενου  στην κληρωση για το δευτερο βιβλιο, δηλ. ασχετως εαν καποιοι λογω αποστασης* δε θα μπορεσουν να παριστανται.

4. Μελος που εχει ηδη κερδισει ενα βιβλιο,  δεν  εχει δικαιωμα συμμετοχης στην κληρωση για το δευτερο βιβλιο (!)


Φιλικα,
Watch-Collector
(Εκ μερους της Ομαδας Συν/σμου)

......................................
*
Σε αυτην την περιπτωση το βιβλιο θα αποσταλει με κουριερ στο τυχερο μελος, με τα εξοδα αποστολης να βαρυνουν τον παραληπτη.
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 08:46:08 μμ »
Υπάρχουν σύλλογοι που κόβουν πίτες ακόμα και τον Μάιο... Οπότε 16 Μαρτίου είναι μια χαρά, μην το συζητάτε... Χωρίς πλάκα τώρα, δεν είναι στο χέρι μου, ο Torsten έρχεται 15/3 αργά, και αναχωρεί 17/3... Οπότε πάμε αναγκαστικά ...compact...!

Καθαρή Δευτέρα και τριήμερα ταξίδια και βενζίνες και έξοδα; Θα σας φάει ρε ζωντανούς ο Στουρνάρας! :smt093 :mg:
Πέστα Θάνο!!!!!!
Που να τρέχετε όλοι σας; Την πατρίδα και την οικονομία της δεν τις σκέφτεστε!!!!



Sent from my iPhone using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Nikosfun

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 283
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 09:06:32 μμ »
Εεεεεε.........μια απόδραση-έξοδος για 3 μερούλες μετά απο 3 μήνες στον κλεινόν άστυ δεν είναι άσχημα! Να είμαστε καλά όμως μέχρι τότε. Το Πάσχα η επόμενη έξοδος μετά... ;D ;D ;D :)

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 09:43:50 μμ »
Θάνο,το ενδεχόμενο να την κόψουμε μια και καλή του χρόνου,το σκεφτήκατε; :D
Θα βάλουμε και δυο φλουριά.Ένα για το '13 κι ένα για το '14.
Θεωρώ ότι είναι άκυρη αυτή η ημ/νία για κοπή πίτας,γιατί θα γελάνε και οι καρέκλες μαζί μας.
Προπαραμονή Καθαρής Δευτέρας κι εμείς θα κόβουμε Πρωτοχρονιάτικη πίτα.(εκτός αν βάλεις το φλουρί μέσα σε καμιά λαγάνα)
Παρ' όλα αυτά,είμαι μέσα.Μπορώ να κάνω κι αλλιώς;Έχω κι ένα ρολόϊ να παραλάβω.

να μην πουμε οτι κοβουμε πιτα για το 2013 τοτε ρε συ

να πουμε οτι κοβουμε για το 2012+1 η' για το 2014-1  ;D

υγ. μεσα οφ κορς γιατι θελω σπρεχεν δυο λογια στο φριτσι. να κοιταξει να ειναι σεβαστικος στους ελληνες μνημονιακους :p
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 10:31:45 μμ »
Παρουσιάζονται προβλήματα. Πολλοί από εσάς (μερικοί μου τηλεφώνησαν ήδη...) θα λείπετε, βλέπω πολλές απώλειες/απουσίες. Το Flocafe μάλιστα αποκλείει το Σάββατο. Μάλλον πρέπει να κόψουμε πίτα χωριστά, Παρασκευή μέσα στον Φλεβάρη, και χωριστά να γίνει η παραλαβή των ρολογιών. Δεν φταίει ο Torsten -δεν ξέρει τι είναι τριήμερο με Καθαρή Δευτέρα ο άνθρωπος, έχει κλείσει και τα εισιτήριά του μαζί και το πρόγραμμά του- δεν φταίμε κι εμείς. Να σκεφτεί κι ο Άρης, να πει πως το βλέπει. Ξέρω ότι κι εσείς έτσι το βλέπετε μάλλον, αλλά μου φαίνεται και ότι αποτελεί την Σολομώντειο λύση.
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 10:39:13 μμ »
Παρουσιάζονται προβλήματα. Πολλοί από εσάς (μερικοί μου τηλεφώνησαν ήδη...) θα λείπετε, βλέπω πολλές απώλειες/απουσίες. Το Flocafe μάλιστα αποκλείει το Σάββατο. Μάλλον πρέπει να κόψουμε πίτα χωριστά, Παρασκευή μέσα στον Φλεβάρη, και χωριστά να γίνει η παραλαβή των ρολογιών. Δεν φταίει ο Torsten -δεν ξέρει τι είναι τριήμερο με Καθαρή Δευτέρα ο άνθρωπος, έχει κλείσει και τα εισιτήριά του μαζί και το πρόγραμμά του- δεν φταίμε κι εμείς. Να σκεφτεί κι ο Άρης, να πει πως το βλέπει. Ξέρω ότι κι εσείς έτσι το βλέπετε μάλλον, αλλά μου φαίνεται και ότι αποτελεί την Σολομώντειο λύση.

Θανο μου,συμφωνω απολυτα!!!οπως τα ειπαμε κιολας,δεν ειναι σωστο  να κοπει πιτα τη Καθαρη Δευτερα!!!!
Πολλοι φιλοι,που δεν περιμενουν το ρολοι του προτζεκτ,αλλα κι αυτοι που συμμετεχουν,ειναι πιθανον να εκδραμουν στην εξοχη και ειναι κριμα να χασουν την κοπη της πιτας μας.
Μπορουμε θαυμασια να οργανωσουμε 2 ξεχωριστα events και να ειμαστε ολοι ικανοποιημενοι!!!
Τα λεμε.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 11:15:16 μμ »
Κανενα προβλημα, κοβουμε την πιτα πιο νωρις. Ομως κατι τετοιο συνεπαγεται διπλα εξοδα, ενω απουσιες -ουτως ή αλλως- απ' ο,τι αντιλαμβανομαι θα υπαρχουν.
Στο μεταξυ εχω κλεισει ηδη ξενοδοχειο για τον Torsten βασει της παραπανω ημερομηνιας (αφιξη 15 Μαρτιου-αναχωρηση 17) και ο ανθρωπος -γνωριζοντας κατι τετοιο- πολυ πιθανον να εχει ηδη προχωρησει στην αγορα αεροπορικων εισιτηριων!...
Τι να κανουμε, δεν πειραζει. Σε αυτην τη ζωη δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα...   :D

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 11:32:08 μμ »
Αναμενόμενο ήταν όλο αυτό.Δε μου κάνει καθόλου εντύπωση.
Εκτός του ότι είναι αστείο,όπως είπα και πιο πάνω,να κόψεις πρωτοχρονιάτικη πίτα μέσα στα κούλουμα,είναι και το πλέον ακατάλληλο Σαβ/κο για τη διοργάνωση οποιουδήποτε event.
Γίνεται να κόψεις το 3ήμερο στον Έλληνα;;;Τον γονάτισες.................
Εκ των πραγμάτων βέβαια δε μπορούμε να αποφύγουμε τη συγκεκριμένη ημ/νία,σε ότι αφορά την παράδοση των ρολογιών.
Σε ότι αφορά την πίτα όμως,μπορούμε κάλλιστα να κανονίσουμε κάτι στα γρήγορα για την επόμενη Παρασκευή. (15/02)

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 11:57:36 μμ »
Αναμενόμενο ήταν όλο αυτό.Δε μου κάνει καθόλου εντύπωση.
είναι και το πλέον ακατάλληλο Σαβ/κο για τη διοργάνωση οποιουδήποτε event.
Γίνεται να κόψεις το 3ήμερο στον Έλληνα;;;Τον γονάτισες.................
Εκ των πραγμάτων βέβαια δε μπορούμε να αποφύγουμε τη συγκεκριμένη ημ/νία,σε ότι αφορά την παράδοση των ρολογιών.

Eξαρταται πως το βλεπει κανεις. Ακριβως λογω τριημερου, ισως ειναι μιας πρωτης ταξεως ευκαιρια να παραστουν και οσοι φιλοι-μελη απο την επαρχια μπορουν... Απο την αλλη, αν μεταφεροταν για μια εβδομαδα αργοτερα, πολυ πιθανον να αναφεροταν οτι παλι καθυστερουμε και να δημιουργειτο εντονη δυσαρεσκεια. Οπως και να 'ναι, τον Ελληνα δεν τον πιανεις πουθενα!...   :D

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 12:11:03 πμ »
Eξαρταται πως το βλεπει κανεις. Ακριβως λογω τριημερου, ισως ειναι μιας πρωτης ταξεως ευκαιρια να παραστουν και οσοι φιλοι-μελη απο την επαρχια μπορουν... Απο την αλλη, αν μεταφεροταν για μια εβδομαδα αργοτερα, πολυ πιθανον να αναφεροταν οτι παλι καθυστερουμε και να δημιουργειτο εντονη δυσαρεσκεια. Οπως και να 'ναι, τον Ελληνα δεν τον πιανεις πουθενα!...   :D

Φιλικα,
Αρης

Και ναι, έφτασε η ώρα να συμφωνήσω δημοσίως με τον Αρη.. =D>
Γενικά πάντως πίτες κόβονται και το Μάρτιο, είναι κάτι πολύ συνηθισμένο. Απλά όντως του Ελληνα μην του κόψεις τριήμερο  :D

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1612
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 12:20:25 πμ »
Ας μου θυμισει καποιος εαν υπηρξε μια φορα που καποια προταση του φορουμ  εγινε δεκτη  ομοφωνα.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 12:41:55 πμ »
Και ναι, έφτασε η ώρα να συμφωνήσω δημοσίως με τον Αρη.. =D>
Γενικά πάντως πίτες κόβονται και το Μάρτιο, είναι κάτι πολύ συνηθισμένο. Απλά όντως του Ελληνα μην του κόψεις τριήμερο  :D

Η αληθεια Βικτωρα ειναι οτι κοβονται πιτες και του Αγιου Φανουριου,καπου τον Αυγουστο,δεν ειναι το συνηθες ομως. ;D ;D
Βεβαια εχει δικιο ο Αρης οτι λογω τριημερου ισως ειναι παροντες καποιοι φιλοι απο την επαρχια.Απο την αλλη θα εχουμε απωλειες απο τους εκδρομεις,
Ας ακολουθησουμε λοιπον ρην πεπατημενη και οργανωνουμε μια παραλαβη ρολογιων με οσους δηλωσουν παρουσια.
Εξ αλλου συζητουσαμε να γινει αμεσα ενα πιοτομεζεδομαζωμα,ας αντικατασταθει με την κοπη της πιτας!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 06:46:41 πμ »
Για να προλάβουμε να μαζευτούμε σωστά, και να είμαστε όσοι περισσότεροι γίνεται, ας το βάλουμε ρε παίδες την Παρασκευή 22 Φεβρουαρίου, γιατί -αν μαζευτούν αρκετές συμμετοχές- μπορεί να βγει και κανα έξτρα δωράκι στο φλουρί. Εν τω μεταξύ ανοίγω την λίστα σε νέο νήμα, ΟΚ;
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!