Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4212087 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14060 στις: Αύγουστος 26, 2020, 02:57:06 μμ »
Σε φόρουμ ρολογιών είμαστε, το να έχουμε αγωνία για το τι θα βγάλει η δημοφιλέστερη εταιρεία στη γη, το λες και απόλυτα φυσιολογικό.

Προφανώς θα ασχοληθούμε, προφανώς θα το συζητήσουμε, σε φόρουμ ρολογιών είμαστε όπως λες, αλλά να νοιώθουμε και αγωνία είναι τελείως αφύσικο στα μάτια μου.

Ολο αυτό το θεολατρίστικο μάρκετιγκ με απωθεί, πρωτίστως γιατί με κάνει να νοιώθω σαν πρόβατο.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14061 στις: Αύγουστος 26, 2020, 03:09:27 μμ »
Προφανώς θα ασχοληθούμε, προφανώς θα το συζητήσουμε, σε φόρουμ ρολογιών είμαστε όπως λες, αλλά να νοιώθουμε και αγωνία είναι τελείως αφύσικο στα μάτια μου.

Ολο αυτό το θεολατρίστικο μάρκετιγκ με απωθεί, πρωτίστως γιατί με κάνει να νοιώθω σαν πρόβατο.
Πάντως η προηγούμενη απάντηση σου ήταν σα να είμαστε στο φόρουμ της Μπαρτσελόνα
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2020, 03:15:55 μμ από maestro »

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14062 στις: Αύγουστος 26, 2020, 03:22:10 μμ »
Πάντως η προηγούμενη απάντηση σου ήταν σα να είμαστε στο φόρουμ της Μπαρτσελόνα

H αλήθεια είναι ότι η ρολεξ - και η κάθε ρόλεξ - σε συνδυασμό με τις αντιδράσεις σας προκαλεί τον πιο αντιδραστικό εαυτό μου.

Μου τη σπάτε πάρα πολύ ώρες ώρες  :P

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14063 στις: Αύγουστος 26, 2020, 03:27:27 μμ »
H αλήθεια είναι ότι η ρολεξ - και η κάθε ρόλεξ - σε συνδυασμό με τις αντιδράσεις σας προκαλεί τον πιο αντιδραστικό εαυτό μου.

Μου τη σπάτε πάρα πολύ ώρες ώρες 
Στα τέτοια μας

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14064 στις: Αύγουστος 26, 2020, 03:28:49 μμ »
H αλήθεια είναι ότι η ρολεξ - και η κάθε ρόλεξ - σε συνδυασμό με τις αντιδράσεις σας προκαλεί τον πιο αντιδραστικό εαυτό μου.

Μου τη σπάτε πάρα πολύ ώρες ώρες 
Όχι σε καταλαβαίνω, τολμώ να πω ότι έχει παραγίνει το θέμα παγκοσμίως και δεν περίμενα ότι θα το έλεγα εγώ αυτό ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14065 στις: Αύγουστος 26, 2020, 05:22:10 μμ »
Μη μαλωνετε παιδιά. Ηρεμήστε Ένα pepsi ψάχνω 1 χρόνο και κανένας AD δεν το έχει. Το έχουν μεν αλλά τα διοχετεύουν στους grey δε! Άρα ο πελατης πρεπει να παει στον grey και να πληρωσει κι άλλο καπέλο σε ένα ήδη ακριβό ρολοι!! Νομίζω ότι κάπου το χάνει η εταιρεία! Είναι γνωστό ότι οι grey τους ξεφορτωνουν και από τα αν επιθυμητά κομμάτια αλλά ο τελικός καταναλωτής είναι ο συλλέκτης και αυτός που το φοράει. Ίσως θα πρεπει η εταιρεία πολυ σοβαρά να παρακαμψει τους AD . Αυτά για τα νέα ρολόγια που θα τα βλεπουμε μόνο στο Instagram

Στάλθηκε από το Redmi 8A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Chameleon

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 949
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14066 στις: Αύγουστος 26, 2020, 06:20:31 μμ »
Καταθέτω και την άποψη τη δική μου

Η αγορά έχει ξεφύγει εντελώς..

Έχουμε φτάσει στο σημείο να αισθανόμαστε υποχρεωμένοι στον AD ή στον εκάστοτε έμπορο επειδή μας βρήκε ένα ατσάλινο με καπέλο

Υποχρεωμένοι επειδή σκασαμε 15 χιλιάρικα... Επειδή αφήσαμε μαύρα λεφτά...

Υποχρεωμένοι επειδή ο AD προτίμησε εμάς από τον διπλανό ή τον γνωστό μας....

Πράγματα αστεία... Άνευ προηγούμενου...

Και ένα δεύτερο θέμα...
Ειλικρινά.. Στις τιμές που έχουν φτάσει κάτι Pepsi  και κάτι κεραμικές λευκές Daytona.. Αγοράζει κανένας πραγματικά;;

Υπάρχει άνθρωπος που σκάει 23-24 χιλιάρικα για ρολόι με retail 12500?

Που σκάει 17500 για ένα Pepsi?

Θεωρω πως οι τιμές στο chrono24 είναι πλασματικες

Πωλούνται 100 Pepsi και όλοι ψάχνουν τον έναν που θα τα δώσει.. Όλοι κυνηγάνε αυτόν τον ένα...ο οποίος είτε δεν ξέρει την τύφλα του είτε δεν ξέρει τι έχει...

Άνθρωπος από εδώ μέσα δε θα δώσει 17500 για ρολόι που έχει retail κάτω από 10.000

Μου πρότειναν λευκή κεραμική εχτές με 23500...είπα όχι..

Pepsi του 19 με 15500..
Όχι... Και πάλι όχι..

Το ίδιο θα συμβεί και με τα καινούργια... Δυστυχώς.. Τηλέφωνα.. Παρακάλια.. Μα έχω πάρει 3 ρολογια από εσένα.. Μα το ενα, μα το άλλο..

Θα ξεφουσκώσει;;;
Δεν ξέρω.. Πάντως... Στη διαδικασία του να παρακαλάω για να αφήσω τα λεφτά μου δεν θεωρώ ότι θα ξαναμπώ...

Καλώς να ορίσουν τα νέα μοντέλα.. Θα πάρω τηλέφωνο αναγνωριστικα και ότι βγει...

Μέχρι εκεί όμως..


Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14067 στις: Αύγουστος 26, 2020, 07:51:05 μμ »
Καποτε ο αειμνηστος Βγενοπουλος ,της MIG,σε μια του συνενετευξη που εδωσε ρωτηθηκε απο τον δημοσιογραφο τι εχει να απαντησει σε οσους τον κατηγορουν οτι ειναι κερδοσκοπος.Και εκεινος απαντησε :Μα καλα,γνωριζετε να υπαρχουν 'χασοσκοποι'
Αφηστε τις κλαψες,την αγορα την ακολουθεις με τους δικους της ορους,αγοραζεις αν θες,απεχεις αν δεν θες.
Ρομπεν των Ρολεξ ΔΕΝ υπαρχουν.........
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14068 στις: Αύγουστος 26, 2020, 09:17:58 μμ »
Καποτε ο αειμνηστος Βγενοπουλος ,της MIG,σε μια του συνενετευξη που εδωσε ρωτηθηκε απο τον δημοσιογραφο τι εχει να απαντησει σε οσους τον κατηγορουν οτι ειναι κερδοσκοπος.Και εκεινος απαντησε :Μα καλα,γνωριζετε να υπαρχουν 'χασοσκοποι'
Αφηστε τις κλαψες,την αγορα την ακολουθεις με τους δικους της ορους,αγοραζεις αν θες,απεχεις αν δεν θες.
Ρομπεν των Ρολεξ ΔΕΝ υπαρχουν.........
Σωστό ποστ

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14069 στις: Αύγουστος 26, 2020, 09:25:17 μμ »



Αφηστε τις κλαψες,την αγορα την ακολουθεις με τους δικους της ορους,αγοραζεις αν θες,απεχεις αν δεν θες.
Ρομπεν των Ρολεξ ΔΕΝ υπαρχουν.........

Ακριβώς αυτό μου είπε ένας AD, με λίγο διαφορετικά λόγια σε συζήτηση που ειχαμε όταν του ανέφερα ότι μοναδικός χαμένος της υπόθεσης βγαίνει ο πραγματικός ρολογοφιλος...
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14070 στις: Αύγουστος 26, 2020, 09:25:56 μμ »
Η αγορα δεν ειναι κατι μεταφυσικο. Η αγορα ειμαστε εμεις.

Αρα το ερωτημα δεν ειναι αν θα συμμετεχεις με τους ορους της αγορας ή θα απεχεις αλλα αν θα εισαι πολυ προβατο, λιγο προβατο ή καθολου προβατο.

Οτι γινεται επικληση επιχειρηματων του Βγενοπουλου δειχνει οτι το νημα της ρολεξ εχει παρει την κατιουσα...

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14071 στις: Αύγουστος 26, 2020, 09:47:19 μμ »
Απορώ με μερικούς πως προσπαθούν το στραβό να το παρουσιάσουν για ίσιο ...!!!


Και η τράπεζα δανείζει λεφτά και ο τοκογλύφος δανείζει λεφτά .... και οι δυο βάζουν τους όρους τους ..... και οι δυο στην ελεύθερη αγορά συνυπάρχουν και λειτουργούν




Και εσυ επιλέγεις ποιους όρους θα ακολουθήσεις ....

Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω  να πω με το παραπάνω παράδειγμα ....


Αυτά που συμβαίνουν με τα ρόλεξ είναι εκτός πραγματικότητας ....

Έχει να εμφανιστεί ατσάλινο ρολόι σε κατάστημα κάτι χρόνια

Και εμεις περιμένουμε να δούμε τις νεες της παρουσιάσεις της ... για ποιο λόγο ;;;; Ε χει κανένα νόημα ... τα ατσάλινα ρολογια της ούτε θα τα δούμε ποτε μας ..... ούτε θα τα αποκτήσουμε ....!!!

Με τα σημερινά δεδομένα  Αυτή η εταιρεία έχει φάει (Χ) από εμένα ....


Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14072 στις: Αύγουστος 26, 2020, 09:58:36 μμ »
Συνεχώς παίρνουν ατσάλινα ρολογια οι ντίλερς απλώς τα διοχετεύουν εκεί που θέλουν με καπέλο,
Υπάρχουν αντιπρόσωποι από ξένες εταιρίες οι οποίοι πληρώνουν αδρά και σκουπίζουν τα πάντα, ειδικά αυτήν την εποχή που στοκάρουν για τα Χριστούγεννα αγοράζουν τα πάντα

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14073 στις: Αύγουστος 26, 2020, 10:08:13 μμ »
Η αγορα δεν ειναι κατι μεταφυσικο. Η αγορα ειμαστε εμεις.

Αρα το ερωτημα δεν ειναι αν θα συμμετεχεις με τους ορους της αγορας ή θα απεχεις αλλα αν θα εισαι πολυ προβατο, λιγο προβατο ή καθολου προβατο.

Οτι γινεται επικληση επιχειρηματων του Βγενοπουλου δειχνει οτι το νημα της ρολεξ εχει παρει την κατιουσα...

Δε διαφωνώ με τα λεγομενα σου... Αλλά υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος! Το να μην είσαι καθόλου πρόβατο η έστω λίγο, σε κατατάσσει σε μια μικρή μερίδα ανθρώπων που δε θα αλλάξουν ποτέ τίποτα, παρά μόνο θα φαίνονται περιθωριοποιημενοι στις πλατιές μάζες που συμβαδίζουν με την τάση, τη μόδα, την προβατοσυνη η όπως αλλιώς θέλεις πες το... Και στην τελική στο ευρύ κοινό εσύ θα είσαι το πρόβατο καθώς πάντα η μειοψηφία είναι η δακτυλοδεικτουμενη! Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι όσο εμπάργκο και να κάνουμε εμείς, πάντα θα κερδίζουν αυτοί... Φυσικά κι εσύ που θα απέχεις από τη συγκεκριμένη πολιτική αγορας, θα νοιώθεις καλά με τον ευατο σου και τη συνείδηση σου, όπως αντίστοιχα θα κάνουν και τα "πρόβατα" πιθανόν...

Υγ. Εντελώς φιλικά και χωρίς πρόθεση για αντιλογια, μια τοποθέτηση έκανα!
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14074 στις: Αύγουστος 26, 2020, 10:17:49 μμ »
Καλα ο γραπτος λογος φαινεται αυστηρος, αν τα λεγαμε απο κοντα θα εβλεπες οτι βριζω τα παιδια γελωντας...

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14075 στις: Αύγουστος 26, 2020, 10:18:50 μμ »
Καλα ο γραπτος λογος φαινεται αυστηρος, αν τα λεγαμε απο κοντα θα εβλεπες οτι βριζω τα παιδια γελωντας...
Έχω ακούσει για τα τερτίπια σου...
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14076 στις: Αύγουστος 26, 2020, 10:20:21 μμ »
Συμφωνω απολυτα με το Βικτωρα και τον καπετανιο.
Μπορει στην ουσια οντως η αγορα να λειτουργει με αυτον τον, τραγικο κατα την αποψη μου, τροπο, αλλα σαφως και δεν σημαινει αυτο οτι πρεπει να το αποδεχθουμε με χαρα ουτε να συμμετεχουμε.
 
Ρε φιλοι μου Μιχαληδες, ειναι δυνατον ενα προιον που το κοστολογει η ιδια η κατασκευαστρια εταιρεια του 12.500€ να υπαρχει λογικος ανθρωπος που θα δωσει 23.000 + € για να το παρει;
Και θα παρακαλαει; Και θα ειναι και ευτυχισμενος; Ελεος!!
Οσο και να τον οδηγει εκει η αγορα, ειναι παραλογο.

Διοτι μη ξεχναμε οτι τελικα εμεις οι ιδιοι δημιουργουμε και τροφοδοτουμε αυτη τη λογικη της αγορας.
Προσωπικα σε αυτο το «πανηγυρι των τρελων» , δανειζομαι την εκφραση απο τον πρωην προεδρο τηα μπασκετικης ΑΕΚ, αρνουμαι να συμμετεχω!!!
Και το δειχνω σε καθε ευκαιρια!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14077 στις: Αύγουστος 26, 2020, 10:27:22 μμ »
Έχω ακούσει για τα τερτίπια σου...

Χαχα
Μην ακους κανεναν, ολα φημες.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14078 στις: Αύγουστος 26, 2020, 10:31:34 μμ »
Η αγορα δεν ειναι κατι μεταφυσικο. Η αγορα ειμαστε εμεις.

Αρα το ερωτημα δεν ειναι αν θα συμμετεχεις με τους ορους της αγορας ή θα απεχεις αλλα αν θα εισαι πολυ προβατο, λιγο προβατο ή καθολου προβατο.

Οτι γινεται επικληση επιχειρηματων του Βγενοπουλου δειχνει οτι το νημα της ρολεξ εχει παρει την κατιουσα...
Απορώ με μερικούς πως προσπαθούν το στραβό να το παρουσιάσουν για ίσιο ...!!!


Και η τράπεζα δανείζει λεφτά και ο τοκογλύφος δανείζει λεφτά .... και οι δυο βάζουν τους όρους τους ..... και οι δυο στην ελεύθερη αγορά συνυπάρχουν και λειτουργούν




Και εσυ επιλέγεις ποιους όρους θα ακολουθήσεις ....

Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω  να πω με το παραπάνω παράδειγμα ....


Αυτά που συμβαίνουν με τα ρόλεξ είναι εκτός πραγματικότητας ....

Έχει να εμφανιστεί ατσάλινο ρολόι σε κατάστημα κάτι χρόνια

Και εμεις περιμένουμε να δούμε τις νεες της παρουσιάσεις της ... για ποιο λόγο ;;;; Ε χει κανένα νόημα ... τα ατσάλινα ρολογια της ούτε θα τα δούμε ποτε μας ..... ούτε θα τα αποκτήσουμε ....!!!

Με τα σημερινά δεδομένα  Αυτή η εταιρεία έχει φάει (Χ) από εμένα ....
Ετσι ακριβως.... πολυ ωραια ποστ και τα δυο!!

Τα πραγματα ειναι απλα... εχουμε ενα τεχνολογικο προϊον μαζικης παραγωγης απο μια εταιρεια που το τιμολογει στα 8.950 λεμε ενα παραδειγμα. Στη μαυρη αγορα αυτο φθανει να πωλειται 15 16.000.. αυτο ξαναλεω ειναι μαυρη αγορα..
Το προιον εχει τιμολογηθει εκει μετα αρχιζει η παρανοια...

Οπως ειπε ο Βικτωρας η αγορα ειμαστε ολοι μας... καποιοι συμμετεχουν, καποιοι οχι...

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14079 στις: Αύγουστος 26, 2020, 11:09:15 μμ »
Όταν ακουω για τα ρολεξ ότι ειναι " μαζικής παραγωγης από ρομπότ φτιαγμένα " και δεν είναι δυνατόν να κοστίζουν τόσο τρελενομαι!! Κυριοι τα ρολόγια είναι λουσο!!! Και τα λουσα πληρωνονται . Εδώ το γαλατάκι τον αγοράζουν 15 λεπτά από τον παραγωγο και φτάνει στο τραπέζι μας 1.5 ευρώ. 10 φορές πανω !! Όποιος θεωρεί τα ρολεξ υπερτιμημενα ας αγοράζει Ναυτιλο με 50.000Στην ολη ιστορία αυτό που με πειραζει δείχνει ότι η εταιρεία δεν σέβεται τον πελατη. Δεν έχει προστατευσει καθόλου τον πελατη απο τους ντιλερ που κρατάνε ψευτικες λίστες και από τους μαυραγορίτες και φλιπερς. Πουλα μου το sub 14.000 δε με πειράζει. Αλλά να ξέρω ότι είμαι ο 2000 στη λίστα και ότι σε 3 χρόνια θα το εχω. Να με σεβαστείς. Όποιος το θέλει άμεσα να το βρει στην αγορά μεταχειρισμένων.

Στάλθηκε από το Redmi 8A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk