Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1366593 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5400 στις: Αύγουστος 09, 2017, 07:14:32 μμ »
Επιτέλους, όλοι μπορούν να γίνουν σημαιοφόροι!



αυτο δεν επρεπε καν να ανεβει... ειμαστε δημοσιο φορουμ που το διαβαζουν παιδια! κυριοι mods καλως να λετε την αποψη σας αλλα να κοιτατε και το περιεχομενο λιγο!!

απλα αισχος!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5401 στις: Αύγουστος 09, 2017, 07:17:12 μμ »
Τριχες κατασαρες το τους ψηφισαν γιατι ηταν δυσαρεστημενοι με τους αλλους.
Για το νταβατζηλικη που μοστραρανε οτι θα πουλησουν στους εξω.
Για τα λεφτα που τους ταξανε.
Για τον διορισμο που τους ταξανε.
Ακομα και σημερα μετα τις τοσες σφαλιαρες ολοι μα ολοι (το 99%) που ερχεται δεν θελει να πληρωσει ΦΠΑ. Αρε βρητε αλλη δικαιολογια για το λογο που τους ψηφισανε.
Δεν θα ξεχασω με μια κυρια πριν 2 χρονια που θα μου εστελνε τον γυιο της να με πλακωση στο ξυλο γιατι δεν της εδεινα το αντικειμενο της αν δεν εκοβα αποδειξη και δεν μου πληρωνε το ΦΠΑ.
Μπουρδες ειναι τα του μαυρισματος.
Απλα πλεον μας βολευανε οι αλλοι.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5402 στις: Αύγουστος 09, 2017, 07:21:07 μμ »
Γιάννη το <<αϊ σιχτιρ θα σας μαυρίσω>> σαν άποψη το σέβομαι απόλυτα !Το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι που επικαλουνται σήμερα οτι ψηφισαν με αυτό τον τρόπο αν τους συζητούσες πριν απο 2 χρόνια plus θα διαπίστωνες ότι πραγματικά πίστευαν τις μπουρδες των συριζανελ ...τώρα αν αισθάνονται καλύτερα με τον εαυτό τους λέγοντας ότι ψήφισαν μόνο εκδικητικά..πάσο .

Δεν ξέρω αν τους πίστευαν ή όχι, δεν ξέρω και το ποσοστό, αυτό που ξέρω είναι ότι πολύ καλά έκαναν και μαύρισαν τους προηγούμενους. Όπως πολύ καλά θα κάνουν να μαυρίσουν τώρα και τούτους εδώ.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5403 στις: Αύγουστος 09, 2017, 07:38:30 μμ »
Δεν ξέρω αν τους πίστευαν ή όχι, δεν ξέρω και το ποσοστό, αυτό που ξέρω είναι ότι πολύ καλά έκαναν και μαύρισαν τους προηγούμενους. Όπως πολύ καλά θα κάνουν να μαυρίσουν τώρα και τούτους εδώ.


Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5404 στις: Αύγουστος 09, 2017, 08:24:01 μμ »
Επιτέλους, όλοι μπορούν να γίνουν σημαιοφόροι!


Νικολα, φανταζομαι αυτος ειναι αριστουχος, ετσι;
Οχι με κληρωση και μαλακιες.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5405 στις: Αύγουστος 09, 2017, 08:36:48 μμ »
Αποψη μου είναι ότι ο σύριζα ψηφίστηκε ακριβώς επειδή θύμιζε παλιά "καλή" πολιτική συνταγη και όχι γιατί ο κόσμος βρήκε διέξοδο εκεί.

Και μόνο τα νέα στελέχη του να δει κανείς και από που προήλθαν θα καταλάβει...

τώρα αν αισθάνονται καλύτερα με τον εαυτό τους λέγοντας ότι ψήφισαν μόνο εκδικητικά..πάσο .
Ολη αληθεια σε πεντε γραμμες.




Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5406 στις: Αύγουστος 09, 2017, 09:19:55 μμ »
Sry φιλαράκια αλλά βλέπω κοντή μνήμη. Οι αποδοχές μου μειώθηκαν 60% από τους Παπανδρεουσαμαροβενιζέλους. Την δε εφορία του τρισμέγιστου Σαμαρά την πληρώνω ακόμη. Όπως και τον ΕΝΦΙΑ του τρισμέγιστου Βενιζέλου. Αν δεν είχα ομόλογα του ελληνικού δημοσίου θα την είχα πατήσει, αυτά με κρατάνε  ;D

Μη με βάλετε τώρα να γράφω για τα οικονομικά, θα γεμίσω 10 σελίδες και δεν λέει γιατί κάνει ζέστη και βαριέμαι.

Από τούτους εδώ δεν περιμένω τίποτα περισσότερο από καλά οργανωμένα gay pride, υιοθεσίες από ομόφυλα ζευγάρια για να γεμίσουν τραβέλια τα δημοτικά, τρία τζαμιά ανά δήμο, υποβάθμιση της προσωπικής ικανότητας του κάθε ατόμου, απαξίωση των εθνικών συμβόλων και διάφορα τέτοια παλαβά...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5407 στις: Αύγουστος 09, 2017, 09:26:36 μμ »
Μιλάτε λες και ο ΣΥΡΙΖΑ εμφανίστηκε ξαφνικά με κανένα αλεξίπτωτο. Κάποιοι ρήμαξαν την χώρα και εξαθλίωσαν τον κόσμο τα τελευταία χρόνια και αποτέλεσμα αυτού ήταν το 33 από το 3. Έτσι για να μην ξεχνάμε τα "λεφτά υπάρχουν" και τα "Ζάπεια" με τα σημεία τους. Καλά έκανε ο κόσμος και τους ψήφισε. Μπορεί να μου γυρίζουν τα μάτια με τις αοριστομπουρδολογίες τους αλλά δεν ήρθαν μόνοι τους, ούτε ξύπνησε μια μέρα ο Έλληνας κι έγινε ξαφνικά αριστερός. Κάποιοι τους άνοιξαν τον δρόμο με τις πουλημένες πολιτικές τους.
Κατσε γιατι καπου εχω μπερδευτη.
Και επειδη σε γνωριζω τοτε ειναι που μπερδευομαι περισσοτερο με αυτα που γραφεις.
Η μεγαλη η σφαγη ξεκινησε απο Ανδρεα. Δηλαδη δεκατετια 80. Τοτε που η ψηφοφορια ηταν υποχρεωτικη.
Τοτε σχεδον η μιση Ελλαδα ηταν με Πασοκ και η αλλη με  Νεα Δημοκρατια. Και καποιοι ελαχιστοι ΚΚΕ.
Και αυτους τους ψηφιζε εσυ και καποιοι αλλοι που τωρα διαμαρτυρωνται. Και τοτε πληρωνοσουνα καλα λεφτα. Τοσα που συνηθως δεν ταιριαζανε με την δουλεια που κανατε. Δεν ακουσα ομως κανεναν να διαμαρτυρεται τοτε.
Αρα μεσα σε αυτους τους καποιους εισαι και εσυ. Γιατι λοιπον φωναζεις.
Αφου τους εδινες λευκη επιταγη.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5408 στις: Αύγουστος 09, 2017, 09:34:27 μμ »
Λοιπον ο ψηφοφορος του Συριζα μου θυμιζει την ταινια με τον Κωνστανταρα το Καπεταν Φανης Μπαστουνης.
Σε μια σκηνη τσακωνονται 2 ηθοποιοι και ο ενας φωναζει Κρατηστε με βρε παιδια να μην τον δειρω. Γιατι δεν με κρατατε. Μα κρατηστε με.
Στο τελος ο αλλος πλακωνει στο ξυλο αυτον που φωναζει.
Ετσι και ο ψηφοφορος του Συριζα.
Εβαλε τον Τσιπρα μπροστα να πουλησει τσαμπουκα. Ομως ο Τσιπρας δεν τα καταφερε και τωρα ο ψηφοφορος τρωει τις κλωτσιες.
Το μεγαλο κλαμα θα πεσει απο Σεπτεμβριο και μετα. Εκει θα καταλαβουν οσοι ψηφισανε Συριζα τι εξυπναδα κανανε.
Εχει να φυγει κοσμος στο εξωτερικο.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5409 στις: Αύγουστος 09, 2017, 09:39:29 μμ »


Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ωραιος Βασιλη.
Δεν ειχα καταλαβει ποσοι ειναι οι Πασοκοι που εχουν παει Συριζα.

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5410 στις: Αύγουστος 09, 2017, 10:15:19 μμ »
Για να κλείνω από την μεριά μου, (μιας και από αύριο επιστρέφω στην πολυαγαπημένη μου Θάλασσα, που χρόνος για ευγενείς διαξιφισμούς :P) η "εμμονή μου" με την αριστεία και την απόδοση της σημαίας πηγάζει από το γεγονός ότι επί είκοσι τρία συναπτά έτη υπηρετώ τον χώρο της εκπαίδευσης στις περισσότερες σχεδόν βαθμίδες. Τα βιώματα και οι εμπειρίες μου - επεμβάσεις βουλευτών, τοπικών παραγόντων, γονέων, διευθυντών,αλλαγές βαθμολογίας, κλεμμένα θέματα εξετάσεων, στημένες κληρώσεις, απειλές, εκβιασμοί, φακελάκι -  μου δίνουν το δικαίωμα -πιστεύω- να έχω μια διαφορετική άποψη πάνω στο εν λόγω ζήτημα.
Αν σε αυτά τα χρόνια προσθέσετε και άλλα τέσσερα στο υπουργείο παιδείας, επί Πασόκ και ΝΔ -ευτυχώς τον ΣΥΡΙΖΑ τον γλίτωσα- πολύ κοντά σε υπουργούς και παρατρεχάμενους οπού είδα σημεία και τέρατα τότε φίλε μου Σπύρο και λοιποί συνφορίτες ίσως καταλάβετε γιατί η λέξη αριστεία μου κάθεται πολύ βαριά στο στομάχι. :-\

Και κάτι για τον φίλο μου τον Άρη911. Το σήμερα είναι δημιούργημα του χτες, παιδιά του συστήματος οι οποίοι ενστερνίστηκαν μια ταμπέλα και πούλησαν φρούδες ελπίδες. Η δημόσια απαξίωση τους απέναντι στα σύμβολα δεν διαφέρει σε τίποτα από την υποκριτική υπεράσπιση των προηγούμενων, για αυτό και τα παραδείγματα πέρι Ιμιας και Κύπρου.

Αν τώρα εσύ είχες προδικάσει την πολιτική πορεία των σημερινών αυτό δείχνει πολιτικό αισθητήριο και μπράβο σου αλλά στατιστικώς των 33% των πελατών σου είναι αυτά τα γίδια οι οποίοι σου καταθέτουν τον οβολό τους για τις υπηρεσίες σου, φαντάζομαι ότι δεν ζητάς πιστοποιητικό πολιτικών φρονημάτων και εισπράττεις τα χρήματα, γιατί λοιπόν τους απαξιώνεις με τέτοιους χαρακτηρισμούς;

Τέλος χρησιμοποιείς την λέξη Αριστερά λες και την ανέσυρες από τον βούρκο και σιχαίνεσαι να την αγγίξεις, αλλά για αυτή την λέξη χύθηκαν τόνοι αίματος εκατέρωθεν, τουλάχιστον ένας υποτυπώδες σεβασμός της πρέπει.  :'(


Ακούσαμε το τραγούδι της θάλασσας και δεν μπορούμε πια να κοιμηθούμε.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5411 στις: Αύγουστος 09, 2017, 10:36:44 μμ »

Και κάτι για τον φίλο μου τον Άρη911.

Αν τώρα εσύ είχες προδικάσει την πολιτική πορεία των σημερινών αυτό δείχνει πολιτικό αισθητήριο και μπράβο σου αλλά στατιστικώς των 33% των πελατών σου είναι αυτά τα γίδια οι οποίοι σου καταθέτουν τον οβολό τους για τις υπηρεσίες σου, φαντάζομαι ότι δεν ζητάς πιστοποιητικό πολιτικών φρονημάτων και εισπράττεις τα χρήματα, γιατί λοιπόν τους απαξιώνεις με τέτοιους χαρακτηρισμούς;
Νικο τον Δεκεμβριο μιλωντας με καποιο φιλο και μελος του φορουμ του ειχα πει επι λεξη
Αν βγει ο Συριζα με τον Τσιπρα και ολους αυτους του κοπριτες βουλευτες που εχει θα ειναι η καταστροφη της Ελλαδας τωρα που εχει αρχισει να αλλαζει κατι.
Το μελος αυτο μας διαβαζει και μπορει να το επιβεβαιωση. Βεβαια δεν ηταν απλα μια κουβεντα που ετυχε να πεσω μεσα αλλα υπηρξε απλη και βλαχικη τεκμηριωση.
Υπηρξαν πελατες τον Δεκεμβριο του 14 αλλα και μετα που ηρθαν και μιλουσαν δειλα δειλα απεξω απεξω υπερ του Συριζα.
Ο ενας γιατι ειχε ακουσει τον Μητροπουλο με τη σεισαχθια.
Λεω υπηρξαν πελατες γιατι φυγανε κλωτσηδων.
Τωρα Νικο αν εσυ αισθανεσαι απαξιωμενος σκεψου πως αισθανωνται καποιοι που εξαιτιας της επιλογης το να ψηφιστει το Συριζα
βλεπουν αυτα που βλεπουν και οργιζωνται.
Και δεν υπαρχει δικαιολογια του στυλ και οι αλλοι τα ιδια κανανε γιατι το Συριζα ηρθε να κανει αυτο που δεν κανανε οι αλλοι.
Και αντι αυτου εκανε τα χειροτερα.
Το μεγαλυτερο ομως κακο που εκανε το Συριζα (αριστεροι) ειναι να ξανα διχαση τους Ελληνες.
Πως πρεπει να μιλαω λοιπον για την Αριστερα. Με τα καλυτερα λογια.
Και το Πασοκ ελεγε οτι ειναι αριστερα. Και ο Αντρεας μαμησε την Ελλαδα.
Και το ΚΚΕ αριστερα λεει ειναι αλλα μεταπολεμικα κλαδεψε κοσμο και κοσμακη.

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5412 στις: Αύγουστος 09, 2017, 10:48:23 μμ »
Εγω πάντως σε αγαπώ. :hug: Και το εννοώ. :-* :D :D :D :D :D
Ακούσαμε το τραγούδι της θάλασσας και δεν μπορούμε πια να κοιμηθούμε.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5413 στις: Αύγουστος 09, 2017, 10:53:48 μμ »
Εγω πάντως σε αγαπώ. :hug: Και το εννοώ. :-* :D :D :D :D :D
Το ιδιο απο δικη μου πλευρα.
Αλλα Νικο με την συμμορια του Συριζα ειμαι αρκετα εξοργισμενος.
Στο τσακ κρατιεμαι να μην περασω στο σταδιο επιγραφης που θα λεει
ολοι οι Συριζαιοι απαγορευεται να μπαινουν στο καταστημα ;D ;D ;D και να με δεις στις ειδησεις.

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5414 στις: Αύγουστος 09, 2017, 11:20:02 μμ »


Καλό βράδυ φίλε μου Άρη.

Ακούσαμε το τραγούδι της θάλασσας και δεν μπορούμε πια να κοιμηθούμε.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5415 στις: Αύγουστος 09, 2017, 11:23:56 μμ »
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5416 στις: Αύγουστος 10, 2017, 09:12:59 πμ »
Νεος εξοπλισμος για τα εργοστασια κατασκευης ρολογιων.
Ρομποτικοι βραχιονες και ποιο εξελιγμενες μηχανες CNC υποσχωνται καλυτερα αποτελεσματα
https://www.youtube.com/watch?v=qwT1LdnNeEI

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5417 στις: Αύγουστος 10, 2017, 02:55:53 μμ »
Αηδιαστικος καθηγητης μεχρι εσχατων.
Ειδικα από το 19:03 λεπτο του βιντεο και μετα.
https://www.youtube.com/watch?v=uiWkV0IGDx0
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2017, 04:02:51 μμ από Aris911 »

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5418 στις: Αύγουστος 10, 2017, 04:28:53 μμ »
αυτο δεν επρεπε καν να ανεβει... ειμαστε δημοσιο φορουμ που το διαβαζουν παιδια! κυριοι mods καλως να λετε την αποψη σας αλλα να κοιτατε και το περιεχομενο λιγο!!

απλα αισχος!

Eχεις δικιο μπατμανακο, δεν την προσεξα λογω τηλεφωνου.

Ειπαμε να ειμαστε λιγο προσεκτικοι παιδια!!

Και οχι μονο στις φωτο αλλα και στις πολιτικες μας τοποθετησεις.
Το συγκεκριμενο ειναι φορουμ ρολογιων και καποια πολιτικη σατυρα ειναι επιτρεπτη και ανεκτη, αλλα μεχρι εκει.
Υβρεις, αναθεματα και τα σχετικα δεν εχουν θεση.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ