Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4215795 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13780 στις: Δεκέμβριος 01, 2019, 02:31:14 μμ »
Respect για το Marketing της. Μέχρι εκεί...
Αυτό ακριβώς.....
Στο μεταξύ φίλε, ούτε εγώ γνώριζα το έτος ίδρυσης.


Στάλθηκε από το Redmi Note 7


Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13781 στις: Δεκέμβριος 01, 2019, 03:40:19 μμ »
Αυτό ακριβώς.....
Στο μεταξύ φίλε, ούτε εγώ γνώριζα το έτος ίδρυσης.


Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Ούτε εγώ Δημήτρη. Δεν ήταν και κάποια πληροφορία που με ενδιέφερε να βρω, για να είμαι ειλικρινής...

Απλά σε αυτό το διαγραμματάκι κάνει  «μπαμ» το πόσο αργότερα ιδρύθηκε από άλλες εταιρίες ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13782 στις: Δεκέμβριος 01, 2019, 06:29:20 μμ »
Παιδια δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα.
Αν παρατηρησετε, σε πολλα προιοντα, η retail εμφανιζεται ως ενδεικτικη τιμη, ασχετως οτι για λογους ανταγωνισμου τα μαγαζια κλπ πουλανε οσο το δυνατον σε καλυτερες τιμες.
Σε συζητηση στο παρελθον με τον brand manager της Panerai, σχετικα με τις τιμες και με το ποσο πουλαει ο καθε dealer, μου εκανε σαφες οτι η εταιρεια δινει μια τιμη, αλλα δεν μπορει να επιβαλλει την τιμη πωλησης, ουτε προς τα κατω αλλα ουτε προς τα πανω!!!!
Ασχετα, επαναλαμβανω, οτι δεν πουλανε με καπελο αλλα με εκπτωσεις.

Οσον αφορα τη rolex, ειναι προσφατο το γεγονος της υπογραφης συμβολαιου που απαγορευεται η πωληση σε τιμη διαφορετικης της retail.
Μεχρι περισυ δεν υπηρχε αυτος ο ορος.
Επισης ειναι σαφες οτι ειναι παρανομο το καπελο, διοτι στην αποδειξη αναφερεται η κανονικη τιμη μονο.Τα αλλα μαυρα.
Βεβαια, ολο αυτο το καραγκιοζιλικι δεν μπορει να μην εχει φτασει στα αυτια της rolex, οποτε ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του.
Και ο ορος στο συμβολαιο, σταχτη στα ματια......

Υ.Γ συμφωνα με ανθρωπους της αγορας, η rolex αυξησε την παραγωγη της !!! και αναμενεται εξομαλυνση της αγορας μεσα στην επομενη διετια.!!
Απολυτα σωστος... ακουγεται και εξω τελευταια οτι υπαρχει αυξηση στην παραγωγη της και θα εξομαλυνθει σχετικα η διαθεση στην αγορα μεσα σε ενα χρονο...

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13783 στις: Δεκέμβριος 01, 2019, 06:39:14 μμ »
Γιατί αυξήθηκε η παραγωγή? Γιατί να εξομαλυνθεί η κατάσταση?
Μάλλον είδαν τα τσακάλια ότι με τις τιμές της παράλληλης αγοράς οι αγοραστές στρέφονται σε εταιρείες ΥΩ και προσπαθούν να προλάβουν.

Σε ένα χρόνο που θα εξομαλυνθεί η κατάσταση αν εξομαλυνθεί, οι τιμές θα έχουν πάρει ένα 10%-15% πάνω στην τιμη καταλόγου και πλέον ο ευτυχισμένος αγοραστής θα πληρώνει ένα Sub 10.000+ ευρω και θα λέει και ευχαριστώ.

Rolex rules.

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13784 στις: Δεκέμβριος 01, 2019, 07:32:12 μμ »
Είναι θέμα χρόνου να πάει το σαμπ στα 10Κ και επίσημα !!!

Γιατί ανεπίσημα εκεί βρίσκεται με τα καπέλα !!!!

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13785 στις: Δεκέμβριος 01, 2019, 09:50:59 μμ »
Παιδια δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα.
Αν παρατηρησετε, σε πολλα προιοντα, η retail εμφανιζεται ως ενδεικτικη τιμη, ασχετως οτι για λογους ανταγωνισμου τα μαγαζια κλπ πουλανε οσο το δυνατον σε καλυτερες τιμες.
Σε συζητηση στο παρελθον με τον brand manager της Panerai, σχετικα με τις τιμες και με το ποσο πουλαει ο καθε dealer, μου εκανε σαφες οτι η εταιρεια δινει μια τιμη, αλλά δεν μπορει να επιβαλλει την τιμη πωλησης, ουτε προς τα κατω αλλα ουτε προς τα πανω!!!!
Ασχετα, επαναλαμβανω, οτι δεν πουλανε με καπελο αλλα με εκπτωσεις.

Οσον αφορα τη rolex, ειναι προσφατο το γεγονος της υπογραφης συμβολαιου που απαγορευεται η πωληση σε τιμη διαφορετικης της retail.
Μεχρι περισυ δεν υπηρχε αυτος ο ορος.
Επισης ειναι σαφες οτι ειναι παρανομο το καπελο, διοτι στην αποδειξη αναφερεται η κανονικη τιμη μονο.Τα αλλα μαυρα.
Βεβαια, ολο αυτο το καραγκιοζιλικι δεν μπορει να μην εχει φτασει στα αυτια της rolex, οποτε ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του.
Και ο ορος στο συμβολαιο, σταχτη στα ματια......

Υ.Γ συμφωνα με ανθρωπους της αγορας, η rolex αυξησε την παραγωγη της !!! και αναμενεται εξομαλυνση της αγορας μεσα στην επομενη διετια.!!
H συζήτηση δεν αφορούσε τις άλλες εταιρείες αλλά τη Rolex. Εννοείται ότι έχει φτάσει στα αυτιά της όλο το καραγκιοζιλικι με τα καπέλα και επειδή έχει βουήξει το YouTube με βιντεάκια που το σχολιάζουν εδώ και καιρό. Αλλά ήταν βαρύκοη.
Και εννοείται ότι μια εταιρεία έχει όλα τα μέσα να ελέγξει τις τιμές απλά προσαρμόζοντας τη προσφορά ανάλογα με τη ζήτηση. Αλλά δεν το έκανε, πιστεύω για να στηρίξει την άνοδο των τιμών.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #13786 στις: Δεκέμβριος 01, 2019, 10:00:24 μμ »
H συζήτηση δεν αφορούσε τις άλλες εταιρείες αλλά τη Rolex. Εννοείται ότι έχει φτάσει στα αυτιά της όλο το καραγκιοζιλικι με τα καπέλα και επειδή έχει βουήξει το YouTube με βιντεάκια που το σχολιάζουν εδώ και καιρό. Αλλά ήταν βαρύκοη.
Και εννοείται ότι μια εταιρεία έχει όλα τα μέσα να ελέγξει τις τιμές απλά προσαρμόζοντας τη προσφορά ανάλογα με τη ζήτηση. Αλλά δεν το έκανε, πιστεύω για να στηρίξει την άνοδο των τιμών.

Δεν πάει να κάνει ό,τι θέλει...
Εγώ (αν ποτέ ξαναδώσω πολλά χρήματα για ρολόϊ) JLC θα πάρω :p

Ένα τέτοιο για την ακρίβεια:




Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2019, 10:08:24 μμ από exDIVER600 »

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13787 στις: Δεκέμβριος 01, 2019, 10:45:38 μμ »
Δεν πάει να κάνει ό,τι θέλει...
Εγώ (αν ποτέ ξαναδώσω πολλά χρήματα για ρολόϊ) JLC θα πάρω :p

Ένα τέτοιο για την ακρίβεια:



Κι εγώ θέλω ένα JLC.
Ένα Master Ultra Thin Perpetual, κατά προτίμηση το χρυσό.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13788 στις: Δεκέμβριος 02, 2019, 12:02:44 πμ »
Κι εγώ θέλω ένα JLC.
Ένα Master Ultra Thin Perpetual, κατά προτίμηση το χρυσό.
Εεε αμα πας παρε μου κι εμενα ενα!!

Ρεβερσο θα προτιμουσα!!

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13789 στις: Δεκέμβριος 02, 2019, 11:39:31 πμ »
Εεε αμα πας παρε μου κι εμενα ενα!!

Ρεβερσο θα προτιμουσα!!

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγώ  ένα σπιντι θέλω, ευχαριστώ!!!

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13790 στις: Δεκέμβριος 02, 2019, 11:53:23 πμ »
Δεν έχω καταλάβει καλά αλλά μάλλον από τα λεγόμενα ζητάτε από τον Άγιο Βασίλη τα «ρολογο-δώρα» σας!
Εγώ λοιπόν θέλω ένα Moonwatch του 1968 (με 321 εννοείται!!) NOS!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13791 στις: Δεκέμβριος 02, 2019, 12:00:56 μμ »
H συζήτηση δεν αφορούσε τις άλλες εταιρείες αλλά τη Rolex. Εννοείται ότι έχει φτάσει στα αυτιά της όλο το καραγκιοζιλικι με τα καπέλα και επειδή έχει βουήξει το YouTube με βιντεάκια που το σχολιάζουν εδώ και καιρό. Αλλά ήταν βαρύκοη.
Και εννοείται ότι μια εταιρεία έχει όλα τα μέσα να ελέγξει τις τιμές απλά προσαρμόζοντας τη προσφορά ανάλογα με τη ζήτηση. Αλλά δεν το έκανε, πιστεύω για να στηρίξει την άνοδο των τιμών.

Ναι ρε Κωστή, το κατάλαβα, απλά οι κανόνες της αγοράς ειναι ίδιοι, είτε ρόλεξ ονομάζεσαι είτε σεικο.
Και το γεγονός οτι δεν φρόντισε να ελέγξει τις τιμές ειναι προάγγελος της γενναίας αύξησης που θα τσιμπήσει μέχρι την εξομάλυνση της αγοράς.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13792 στις: Δεκέμβριος 02, 2019, 12:03:45 μμ »
Ναι ρε Κωστή, το κατάλαβα, απλά οι κανόνες της αγοράς ειναι ίδιοι, είτε ρόλεξ ονομάζεσαι είτε σεικο.
Και το γεγονός οτι δεν φρόντισε να ελέγξει τις τιμές ειναι προάγγελος της γενναίας αύξησης που θα τσιμπήσει μέχρι την εξομάλυνση της αγοράς.
Ετσι.  ;)
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13793 στις: Δεκέμβριος 02, 2019, 03:48:42 μμ »
Εγώ έφαγα την ξενέρα νο1 αφού άκουσα από δυο διαφορετικούς AD ότι ρολόγια υπάρχουν αλλά με καπέλο σαν του Slash ένα πράμα! Δεν λέω σε ποιες χώρες κτλ αλλά το Πεπσι με 6500€ καπέλο δεν το παίρνω.. όποτε σήμερα το πρωί έδωσα Μπατμαν και Χουλκ, εξάλλου οι τιμές πέφτουν και αν θέλω τα αγοράζω ξανά αλλά το πράσινο απλά το συνήθισα και δεν μου έκανε πια εντύπωση και το Μπατμαν αν και μου αρέσει αρκετά δεν το χάρηκα όσο θα ήθελα ούτε το φοράω πολύ συχνά.. όποτε κρατάω το Κερμιτ που το έχω καταχαρεί και την κεραμική Daytona μέχρι ποιος ξέρει ποτέ θα ξυπνήσω πάλι «κάπως».
Το επόμενο μου Ρόλεξ θα είναι σε retail τιμή όταν με το καλό γίνει η εξομάλυνση, μάλλον ΤΤ μοντέλο γιατί δεν έχω κάτι χρυσό, τα είδα και τα χάρηκα όλα καλά δεν έχω απωθημένα, συνεχίζουμε δυνατά


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13794 στις: Δεκέμβριος 02, 2019, 03:57:17 μμ »
Εγώ έφαγα την ξενέρα νο1 αφού άκουσα από δυο διαφορετικούς AD ότι ρολόγια υπάρχουν αλλά με καπέλο σαν του Slash ένα πράμα! Δεν λέω σε ποιες χώρες κτλ αλλά το Πεπσι με 6500€ καπέλο δεν το παίρνω.. όποτε σήμερα το πρωί έδωσα Μπατμαν και Χουλκ, εξάλλου οι τιμές πέφτουν και αν θέλω τα αγοράζω ξανά αλλά το πράσινο απλά το συνήθισα και δεν μου έκανε πια εντύπωση και το Μπατμαν αν και μου αρέσει αρκετά δεν το χάρηκα όσο θα ήθελα ούτε το φοράω πολύ συχνά.. όποτε κρατάω το Κερμιτ που το έχω καταχαρεί και την κεραμική Daytona μέχρι ποιος ξέρει ποτέ θα ξυπνήσω πάλι «κάπως».
Το επόμενο μου Ρόλεξ θα είναι σε retail τιμή όταν με το καλό γίνει η εξομάλυνση, μάλλον ΤΤ μοντέλο γιατί δεν έχω κάτι χρυσό, τα είδα και τα χάρηκα όλα καλά δεν έχω απωθημένα, συνεχίζουμε δυνατά


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

To μόνο που θέλω να σχολιάσω Ευθύμη σε όλα αυτά που ανέφερες - (αν θυμάσαι σε είχα ρωτήσει όταν απέκτησες το Κερμιτ, μεταξύ Κερμιτ & Hulk ποιο θα προτιμούσες και σου ζήτησα ένα φωτογραφικό vs μεταξύ τους), είναι ότι εξ' αρχής χρωματικά το Hulk με το dial είναι "άχρωμο" και δε συγκρίνεται με το Κερμιτ... Και το κάνει ακόμα πιο άχρωμο το κρύσταλλό του που δεν είναι AR και καθρεφτίζει συνεχώς.
Δεν το συζητάμε για κάσα - εξαιρώ μόνο το μπρασελέ.

Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13795 στις: Δεκέμβριος 02, 2019, 06:09:41 μμ »
To μόνο που θέλω να σχολιάσω Ευθύμη σε όλα αυτά που ανέφερες - (αν θυμάσαι σε είχα ρωτήσει όταν απέκτησες το Κερμιτ, μεταξύ Κερμιτ & Hulk ποιο θα προτιμούσες και σου ζήτησα ένα φωτογραφικό vs μεταξύ τους), είναι ότι εξ' αρχής χρωματικά το Hulk με το dial είναι "άχρωμο" και δε συγκρίνεται με το Κερμιτ... Και το κάνει ακόμα πιο άχρωμο το κρύσταλλό του που δεν είναι AR και καθρεφτίζει συνεχώς.
Δεν το συζητάμε για κάσα - εξαιρώ μόνο το μπρασελέ.
Το κεραμικό αρχικά σε ενθουσιάζει, είναι όμορφο και ιδιαίτερα ξεχωριστό λόγω dial και φυσικά bezel insert που αλλάζει χρώματα.. την δεύτερη εβδομάδα συνεχίζεις να το θαυμάζεις και μετά σιγά σιγά το συνηθίζεις ώσπου το βαριέσαι. Κι ένας γνωστός μου από Αγγλία είχε ακριβώς την ίδια εμπειρία καθώς και πολλοί χρήστες στα διεθνή φόρουμ. Το Κερμιτ είναι πανέμορφο στην απλότητα του, το insert του έχει πολύ ωραίο contrast λόγω αλουμινίου και φέρει το maxi dial που εμένα μου αρέσει περισσότερο από το απλό 16610. Από όλα τα Ρόλεξ που πέρασαν από τα χέρια μου για ένα και μοναδικό θα κρατούσα το κεραμικό μαύρο Sub, είπε ότι ίσως αποκτήσω την επόμενη γενιά του αν μου αρέσει αλλιώς θα βρω πάλι ένα καλό 116610. Το μπρασελέ του Κερμιτ προσωπικά μου αρέσει, ταιριάζει στο ρολόι και δεν ξέρω αν θα το ήθελα με solid link μπρασελέ. Το δικό μου Κερμιτ είναι από τα τελευταία και το μπρασελέ σου δίνει την εντύπωση ότι είναι 6αρι μέχρι που βλέπεις ότι όντως φέρει hollow links. Έχω δει άλλα 16610 και μου άφηναν την αίσθηση του «τενεκεδένιου» αυτό όμως όχι, ίσως επειδή δεν έχει καθόλου stretch ακόμα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13796 στις: Δεκέμβριος 03, 2019, 10:28:44 πμ »
Έχουμε μπερδέψει πάντως τις έννοιες.

Σπάνιο είναι ένα ρολόι που ψάχνεις μήνες ή και χρόνια να βρεις.
Και δυσκολεύεσαι όχι γιατί κάθε μέρα αλλάζει η τιμή του αλλά γιατί πραγματικά έχει βγει σε λίγα κομμάτια και δεν μπορείς να βρεις κάποιο διαθέσιμο.

Όταν μπορεί ο καθένας μας να βρει όποιο σύγχρονο Rolex θέλει, στην κυριολεξία σήμερα και να το έχει στα χέρια του, αρκεί να πληρώσει το απαιτούμενο καπέλο, δεν μιλάμε για σπανιότητα αλλά για καταναλωτική παράνοια.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος afinis2004

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13797 στις: Δεκέμβριος 03, 2019, 11:35:16 πμ »
Έχουμε μπερδέψει πάντως τις έννοιες.

Σπάνιο είναι ένα ρολόι που ψάχνεις μήνες ή και χρόνια να βρεις.
Και δυσκολεύεσαι όχι γιατί κάθε μέρα αλλάζει η τιμή του αλλά γιατί πραγματικά έχει βγει σε λίγα κομμάτια και δεν μπορείς να βρεις κάποιο διαθέσιμο.

Όταν μπορεί ο καθένας μας να βρει όποιο σύγχρονο Rolex θέλει, στην κυριολεξία σήμερα και να το έχει στα χέρια του, αρκεί να πληρώσει το απαιτούμενο καπέλο, δεν μιλάμε για σπανιότητα αλλά για καταναλωτική παράνοια.
Guilty as charged

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Αυτοί που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα δεν κάνουν τίποτα άλλο απ΄το να εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε... (Tag Heuer Monaco gulf,IWC Portuguese chrono, Tudor Pelagos LHD, Rolex 116610lv,JLC polaris, Zenith chronomaster sport, rolex explorer II 226570)

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13798 στις: Δεκέμβριος 03, 2019, 12:12:25 μμ »
Έχουμε μπερδέψει πάντως τις έννοιες.

Σπάνιο είναι ένα ρολόι που ψάχνεις μήνες ή και χρόνια να βρεις.
Και δυσκολεύεσαι όχι γιατί κάθε μέρα αλλάζει η τιμή του αλλά γιατί πραγματικά έχει βγει σε λίγα κομμάτια και δεν μπορείς να βρεις κάποιο διαθέσιμο.

Όταν μπορεί ο καθένας μας να βρει όποιο σύγχρονο Rolex θέλει, στην κυριολεξία σήμερα και να το έχει στα χέρια του, αρκεί να πληρώσει το απαιτούμενο καπέλο, δεν μιλάμε για σπανιότητα αλλά για καταναλωτική παράνοια.
Ακριβώς.  :-X
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13799 στις: Δεκέμβριος 03, 2019, 02:09:07 μμ »
Έχουμε μπερδέψει πάντως τις έννοιες.

Σπάνιο είναι ένα ρολόι που ψάχνεις μήνες ή και χρόνια να βρεις.
Και δυσκολεύεσαι όχι γιατί κάθε μέρα αλλάζει η τιμή του αλλά γιατί πραγματικά έχει βγει σε λίγα κομμάτια και δεν μπορείς να βρεις κάποιο διαθέσιμο.

Όταν μπορεί ο καθένας μας να βρει όποιο σύγχρονο Rolex θέλει, στην κυριολεξία σήμερα και να το έχει στα χέρια του, αρκεί να πληρώσει το απαιτούμενο καπέλο, δεν μιλάμε για σπανιότητα αλλά για καταναλωτική παράνοια.
Ετσι ακριβως...!

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.