Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4215200 φορές)

0 μέλη και 14 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12980 στις: Ιούλιος 02, 2019, 11:31:08 μμ »
Ευθύμη θέλεις να πάρεις την Daytona για να είσαι μέσα στην μόδα?

Είναι ένα ρολόι που το είχες πάντα αποθημενο και το βρήκες μπροστά σου?

Πιστεύεις ότι θα βγάλεις χρήματα?? Σου απαντώ εγώ μάλλον όχι.

Αν ήξερες τι ήθελες θα το είχες πράξει και δεν θα ρωτούσες το φόρουμ. Έχεις λοιπόν δεύτερες σκέψεις οπότε επέτρεψε μου να σε βοηθήσω να κατασταλάξεις....

Για να βγάλεις τα 15Κ δουλεύεις expatriot και δουλεύεις σκληρά. Το να έχεις δύο τρία Ρολεξ σε μια θυρίδα δεν είναι επένδυση αλλά εποχιακή ασθένεια.

Επίσης αν έβρισκες την νέα κεραμική με 18Κ θα επερνες την ατσάλινη?

Το ρολόι το εμπιστεύεσαι? Το γεγονος ότι έχει Κουτιά χαρτιά δεν λέει τπτ. Θα πας να το ανοίξεις να δεις το γίνεται μέσα?
Είναι το μάτι σου τόσο έμπειρο να κρίνει μια αλλοίωση σε κάσα η μηχανή?,

Εν κατακλείδι....
Μην πέφτεις θύμα της εποχής. Η τιμή για αυτό το ρολόι είναι εκτός λογικής. Υπάρχουν άλλα 50 ρολόγια που αξίζουν στο 100% την τιμή τους ενώ ένα overprised Daytona όχι.

Όσοι γνώριζαν πήραν σε retail. Όσοι έμαθαν πλήρωσαν καπέλο., απλά έμαθαν με τον άσχημο τρόπο.

Προσωπικά δεν θα εδινα 7.000 ευρώ καπέλο για κανένα Ρολεξ.

Καλή επιλογή σου εύχομαι.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12981 στις: Ιούλιος 02, 2019, 11:38:05 μμ »
Απαντωντας και στον φίλο μου τον Άρη,απλά ΕΓΩ όταν ένα ρολόι το αγόραζα,πριν 6 χρόνια,που δεν είναι τόσο μακρινό,8000 ευρώ τουλάχιστον 'η και παρακάτω,όχι ρε φίλε,δεν το αγοράζω 15500 σήμερα. Εγώ όπως και πολλοί εδώ μέσα, δουλεύουμε και μαζεύουμε τα χρηματα,ένα ένα ευρώ. Άλλοι που έχουν μισθό 10000 ευρω το μηνα και μπορούν οι άνθρωποι,ας το πάρουν.
(χωρίς να υπονοω κανέναν από εδώ μέσα,προς αποφυγή παρεξήγησης).
Όχι κυρία Ρολεξ,ευχαριστούμε αλλά δεν θα πάρουμε.
(Υ.γ μια χαρά ρολόγια βγάζει η Ρολεξ και προσωπικά μου αρέσουν αρκετα,απλά η πολιτική της πώλησης των ρολογιών της,με αηδιάζει)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 03, 2019, 04:31:54 πμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12982 στις: Ιούλιος 03, 2019, 07:04:34 πμ »
Απαντωντας και στον φίλο μου τον Άρη,απλά ΕΓΩ όταν ένα ρολόι το αγόραζα,πριν 6 χρόνια,που δεν είναι τόσο μακρινό,8000 ευρώ τουλάχιστον 'η και παρακάτω,όχι ρε φίλε,δεν το αγοράζω 15500 σήμερα. Εγώ όπως και πολλοί εδώ μέσα, δουλεύουμε και μαζεύουμε τα χρηματα,ένα ένα ευρώ. Άλλοι που έχουν μισθό 10000 ευρω το μηνα και μπορούν οι άνθρωποι,ας το πάρουν.
(χωρίς να υπονοω κανέναν από εδώ μέσα,προς αποφυγή παρεξήγησης).
Όχι κυρία Ρολεξ,ευχαριστούμε αλλά δεν θα πάρουμε.
(Υ.γ μια χαρά ρολόγια βγάζει η Ρολεξ και προσωπικά μου αρέσουν αρκετα,απλά η πολιτική της πώλησης των ρολογιών της,με αηδιάζει)

Μα Χρήστο μου δεν σου έγραψα πουθενά στο προηγούμενο ποστ μου να πας να το πάρεις....!

Τι γνώμη μου έγραψα στο μέλος που ρώτησε...

Υ.Γ. Το πως χρησιμοποιεί ο καθένας μας τα χρήματα που διαθέτει καλώς ή κακώς ειναι δική του δουλειά και μονο.

Την απόγνωση του φίλου Χρήστου την καταλαβαίνω γιατί όντως το θέμα με τα καπέλα στις Ριτειλ της ρόλεξ έχει καταντήσει αηδία και θυμίζει αρκετά εποχές "ένδοξου" χρηματιστήριου...και θέλει προσοχή

Πάραυτα μια 116520 στα 15κ εάν σώνει και καλά κάποιος θέλει να αγοράσει ένα ρόλεξ και δη μια day εμπεριέχει το μικρότερο ρίσκο...(οπερ εάν δεν την είχα θα την αγόραζα)




Sent from my iPad using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12983 στις: Ιούλιος 03, 2019, 07:20:26 πμ »
Ευθύμη θέλεις να πάρεις την Daytona για να είσαι μέσα στην μόδα?

Είναι ένα ρολόι που το είχες πάντα αποθημενο και το βρήκες μπροστά σου?

Πιστεύεις ότι θα βγάλεις χρήματα?? Σου απαντώ εγώ μάλλον όχι.

Αν ήξερες τι ήθελες θα το είχες πράξει και δεν θα ρωτούσες το φόρουμ. Έχεις λοιπόν δεύτερες σκέψεις οπότε επέτρεψε μου να σε βοηθήσω να κατασταλάξεις....

Για να βγάλεις τα 15Κ δουλεύεις expatriot και δουλεύεις σκληρά. Το να έχεις δύο τρία Ρολεξ σε μια θυρίδα δεν είναι επένδυση αλλά εποχιακή ασθένεια.

Επίσης αν έβρισκες την νέα κεραμική με 18Κ θα επερνες την ατσάλινη?

Το ρολόι το εμπιστεύεσαι? Το γεγονος ότι έχει Κουτιά χαρτιά δεν λέει τπτ. Θα πας να το ανοίξεις να δεις το γίνεται μέσα?
Είναι το μάτι σου τόσο έμπειρο να κρίνει μια αλλοίωση σε κάσα η μηχανή?,

Εν κατακλείδι....
Μην πέφτεις θύμα της εποχής. Η τιμή για αυτό το ρολόι είναι εκτός λογικής. Υπάρχουν άλλα 50 ρολόγια που αξίζουν στο 100% την τιμή τους ενώ ένα overprised Daytona όχι.

Όσοι γνώριζαν πήραν σε retail. Όσοι έμαθαν πλήρωσαν καπέλο., απλά έμαθαν με τον άσχημο τρόπο.

Προσωπικά δεν θα εδινα 7.000 ευρώ καπέλο για κανένα Ρολεξ.

Καλή επιλογή σου εύχομαι.
Άσε εσυ με διάβασες μέσα/έξω lolol, το αφήνω προς το παρών και το βλέπω αν και όταν, πιο πολύ μανία με έπιασε παρά κάτι άλλο.. ευχαριστώ πολύ για την παράθεση της γνώμης σου και πολύ καλημέρα!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12984 στις: Ιούλιος 03, 2019, 07:26:35 πμ »
Απαντωντας και στον φίλο μου τον Άρη,απλά ΕΓΩ όταν ένα ρολόι το αγόραζα,πριν 6 χρόνια,που δεν είναι τόσο μακρινό,8000 ευρώ τουλάχιστον 'η και παρακάτω,όχι ρε φίλε,δεν το αγοράζω 15500 σήμερα. Εγώ όπως και πολλοί εδώ μέσα, δουλεύουμε και μαζεύουμε τα χρηματα,ένα ένα ευρώ. Άλλοι που έχουν μισθό 10000 ευρω το μηνα και μπορούν οι άνθρωποι,ας το πάρουν.
(χωρίς να υπονοω κανέναν από εδώ μέσα,προς αποφυγή παρεξήγησης).
Όχι κυρία Ρολεξ,ευχαριστούμε αλλά δεν θα πάρουμε.
(Υ.γ μια χαρά ρολόγια βγάζει η Ρολεξ και προσωπικά μου αρέσουν αρκετα,απλά η πολιτική της πώλησης των ρολογιών της,με αηδιάζει)
Πολύ σωστή η παράθεση σου και με βοήθησε να πάρω την απόφαση μου.. καλημέρα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12985 στις: Ιούλιος 03, 2019, 07:39:52 πμ »
Μα Χρήστο μου δεν σου έγραψα πουθενά στο προηγούμενο ποστ μου να πας να το πάρεις....!

Τι γνώμη μου έγραψα στο μέλος που ρώτησε...

Υ.Γ. Το πως χρησιμοποιεί ο καθένας μας τα χρήματα που διαθέτει καλώς ή κακώς ειναι δική του δουλειά και μονο.

Την απόγνωση του φίλου Χρήστου την καταλαβαίνω γιατί όντως το θέμα με τα καπέλα στις Ριτειλ της ρόλεξ έχει καταντήσει αηδία και θυμίζει αρκετά εποχές "ένδοξου" χρηματιστήριου...και θέλει προσοχή

Πάραυτα μια 116520 στα 15κ εάν σώνει και καλά κάποιος θέλει να αγοράσει ένα ρόλεξ και δη μια day εμπεριέχει το μικρότερο ρίσκο...(οπερ εάν δεν την είχα θα την αγόραζα)




Sent from my iPad using Tapatalk
Το κατάλαβα φίλε ότι δεν μου είπες να πάω να το πάρω. Όταν μου δοθηκαν αρκετές ευκαιρίες να πάρω Ρολεξ και σε σούπερ τιμές,δεν έπαιρνα την απόφαση.
Απλά εγώ θέλω να σταθώ στα 15000 που ζητάνε για ένα ρολόι που είχε πριν 5-6 χρόνια 8000.Διπλη τιμή σχεδόν. Και πάντα μιλώντας γενικά.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Johnny

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4378
  • Ειναι εκει ο Μπεμπης;;
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12986 στις: Ιούλιος 03, 2019, 08:50:21 πμ »
Το να πουλησεις μια Daytona του 09 στα 15.5k νομιζω οτι ειναι πολυ καλα,το να αγορασεις ομως ειναι μια αλλη ιστορια,πλεον πολυ ακριβη.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12987 στις: Ιούλιος 03, 2019, 09:43:42 πμ »
Καλημερα σε ολους.
Εγω ειμαι περιεργος να δω του χρονου ποσο πανω θα εχει αυτο το ρολοι.

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12988 στις: Ιούλιος 03, 2019, 10:25:49 πμ »
Ευθύμη σε διάβασα διότι περίεργαφα τον εαυτό μου.

Πριν από δύο χρόνια συζητούσαμε στο φόρουμ αν ένα πέντε τις εκατό έκπτωση είναι καλό ή πρέπει να είναι παραπάνω.

Σήμερα συζητάμε αν διπλή τιμη από την Retail είναι καλή η όχι για ένα μεταχειρισμένο ρολόι.

Φυσικά και δεν είναι.

Το θέμα με την Ρολεξ έχει φουσκώσει επικίνδυνα και είναι αποτέλεσμα μόδας και όχι ποιότητας η βελτίωσης του αντικειμένου.

Είμαι περίεργος Άρη σε ένα χρόνο πόσο θα κάνει η μετοχή της Apple, Amazon, Google κλπ.

Η προσέγγιση της αγάπης του ρολογιού με το μυαλό στο κέρδος μόνο αγάπη δεν είναι αλλά σχέση μίσους άγχους και στο τέλος απώλειας του πραγματικού στόχου.

Να κάνω κάτι επειδή το θέλω εγώ και όχι επειδή μου το προστάζει η εποχή.

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12989 στις: Ιούλιος 03, 2019, 10:32:10 πμ »
Ευθύμη σε διάβασα διότι περίεργαφα τον εαυτό μου.

Πριν από δύο χρόνια συζητούσαμε στο φόρουμ αν ένα πέντε τις εκατό έκπτωση είναι καλό ή πρέπει να είναι παραπάνω.

Σήμερα συζητάμε αν διπλή τιμη από την Retail είναι καλή η όχι για ένα μεταχειρισμένο ρολόι.

Φυσικά και δεν είναι.

Το θέμα με την Ρολεξ έχει φουσκώσει επικίνδυνα και είναι αποτέλεσμα μόδας και όχι ποιότητας η βελτίωσης του αντικειμένου.

Είμαι περίεργος Άρη σε ένα χρόνο πόσο θα κάνει η μετοχή της Apple, Amazon, Google κλπ.

Η προσέγγιση της αγάπης του ρολογιού με το μυαλό στο κέρδος μόνο αγάπη δεν είναι αλλά σχέση μίσους άγχους και στο τέλος απώλειας του πραγματικού στόχου.

Να κάνω κάτι επειδή το θέλω εγώ και όχι επειδή μου το προστάζει η εποχή.
Nίκο και για τα δύο post σου  :up:

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12990 στις: Ιούλιος 03, 2019, 10:43:34 πμ »
Είμαι περίεργος Άρη σε ένα χρόνο πόσο θα κάνει η μετοχή της Apple, Amazon, Google κλπ.

Η προσέγγιση της αγάπης του ρολογιού με το μυαλό στο κέρδος μόνο αγάπη δεν είναι αλλά σχέση μίσους άγχους και στο τέλος απώλειας του πραγματικού στόχου.

Να κάνω κάτι επειδή το θέλω εγώ και όχι επειδή μου το προστάζει η εποχή.
Ναι ολα καλα αυτα που λες Νικο αλλα και το οικονομικο παιζει ρολο.
Και δεν ειναι παντα σε θεμα πωλησης με σκοπο το κερδος και μονο.
Μιλαω για αγορα που για καποιο λογο την αναβαλεις γιατι την τελευταια στιγμη βαζεις σφηνα κατι αλλο.

Αποσυνδεδεμένος afinis2004

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12991 στις: Ιούλιος 03, 2019, 11:09:47 πμ »
Να πω και γώ τη γνώμη μου όσον αφορά το brand. Είχα εκφράσει την επιθυμία να προσθέσω ένα rolex στη συλλογή μου και προ ημερών ρώτησα και εδώ στο νήμα αν θα έχω κάποια τύχη στη Γενευη που θα βρεθώ το Νοέμβρη. Οι απαντήσεις οι αναμενόμενες εντός και εκτός φόρουμ! Εντός φόρουμ διάβασα οτι αν ξέρω που να απευθυνθώ όλα βρίσκονται εντός Ελλάδος, αλλά εγώ προφανώς δεν ξέρω και δεν είναι και αναγκασμένο το εν λόγο μέλος να μοιραστεί τις πληροφορίες που έχει με το ζόρι...

Στην εμπειρία μου με τους AD εδώ πήρα απαντήσεις του στύλ : Δεν υπάρχουν λίστες αναμονής, παραλαμβανουμε πολύ λίγα κομμάτια, δεν ενημερώνουμε για τις ημερομηνίες παραλαβής για λόγους ασφαλείας κλπ κλπ. Αποφασίζω λοιπόν ξεκινώντας 10/6 να επισκέπτομαι σχεδόν καθημερινά το κατάστημα και να ρωτάω αν παρέλαβαν. Ταξικό μεν, τρόπος να δείξω ότι ενδιαφέρομαι σοβαρά δε, για 3 βδομάδες τους επισκέφθηκα μέρα παρα μέρα φορώντας ότι έχω και δεν έχω στη φαρέτρα μου. Απάντηση πάντα με το χαμόγελο ''δεν έχουμε κάτι τώρα πάμε για την παραλαβή του επόμενου μήνα''

Οφείλω να ομολογήσω ότι 1/7 δεν πέρασα και πάω χθες. Ενημέρωση? Παραλάβαμε ότι είναι για τον Ιούλιο και έχουν δοθεί! Ευχαριστώ και γεια σας!

Σε άλλον AD με vacheron άκουσα ατάκες του στύλ : Θα κάνουμε ότι καλύτερο στη τιμή (-28% με το καλημέρα και με απόδειξη μιας και θα ήταν πιστωτική), εμείς δεν είναι ότι μας μένουν τα ρολόγια με τόσους τουρίστες αλλά θα είναι χαρά μας, από το να το πάρει κάποιος και να το βγάλει απ'τη χώρα 2 μέρες αργότερα να το πάρετε εσείς που θα μας διαφημίσετε φορώντας το κλπ κλπ. Μου έλεγε παπάτζες? Πιθανών, αλλά εκείνη την ώρα ένας τίμιος ασιάτης εργατοπατέρας έκλεινε deal για 2 τμχ μόνο με το tax free που του αναλογούσε

Για μένα δεν είναι όνειρο ζωής ένα Rolex...Για κάποιους όμως είναι και με σεβασμό προς αυτούς δε θα γίνω και γω κομμάτι αυτού του παιχνιδιού που έχει στηθεί

Κάποια μέρα θα ξεφουσκώσει όλο αυτό και αυτοί που δίνουν τα 12αρια για να πάρουν Hulk και τα 15αρια Pepsi θα έχουν να λένε οτι κάποτε έδωσαν 12αρι για Hulk και 15αρι για Pepsi. Η θα ανέβουν άλλα 5k και θα λένε οτι έβγαλαν 5k.

Στα του θέματος...Επειδή πιο πολύ θα τσαντιστώ αν ''χασω'' 5 παρά θα ''χαρώ'' αν βγάλω 5...Δε θα έπαιρνα το συγκεκριμένο ρολόι
Αυτοί που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα δεν κάνουν τίποτα άλλο απ΄το να εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε... (Tag Heuer Monaco gulf,IWC Portuguese chrono, Tudor Pelagos LHD, Rolex 116610lv,JLC polaris, Zenith chronomaster sport, rolex explorer II 226570)

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12992 στις: Ιούλιος 03, 2019, 11:21:40 πμ »
Λοιπόν επειδή είμαι μάλλον ανισόρροπος και παρορμητικός σίγουρα θα το δω το ρολόι και αν πράγματι με εντυπωσιάσει η κατάσταση θα το χτυπήσω επι τόπου.. έχετε όλοι δίκιο, η λογική είναι να πάρεις κάτι στην τιμή του, τώρα αν διατίθεται κάποιος να πληρώσει το καπέλο για κάποιους είναι χαζό και αστείο ενώ για άλλους όχι. Είναι πρωτόγνωρο αυτό που γίνεται τα τελευταία χρόνια με την Ρόλεξ, η ιστορία θα δείξει αν ήταν φούσκα και έσκασε, όπως σωστά είπε ο φίλος Νίκος αν ήταν το 116500 δεν θα έδινα τα δίπλα να το πάρω, για ένα μοντέλο καταργημενο ίσως


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12993 στις: Ιούλιος 03, 2019, 11:28:11 πμ »
Λοιπόν επειδή είμαι μάλλον ανισόρροπος και παρορμητικός
Δεν θα εδινα τετοιο χαρακτηρισμο σε καποιον.
Θελεις κατι και αφου μπορεις να το παρεις γιατι να μην το παρεις.
Και αφου δεν σε νοιαζει η χασουρα η το κερδος τοτε το σιγουρο ειναι οτι θα το χαρεις ιδιαιτερα.

Αποσυνδεδεμένος afinis2004

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12994 στις: Ιούλιος 03, 2019, 11:56:15 πμ »
Δεν θα εδινα τετοιο χαρακτηρισμο σε καποιον.
Θελεις κατι και αφου μπορεις να το παρεις γιατι να μην το παρεις.
Και αφου δεν σε νοιαζει η χασουρα η το κερδος τοτε το σιγουρο ειναι οτι θα το χαρεις ιδιαιτερα.

Οσοι δίνουμε 2-5-10-20k για ένα ρολόι χρειαζόμαστε λίγη ανισορροπία και παρορμητικότητα  :partyman:
Αυτοί που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα δεν κάνουν τίποτα άλλο απ΄το να εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε... (Tag Heuer Monaco gulf,IWC Portuguese chrono, Tudor Pelagos LHD, Rolex 116610lv,JLC polaris, Zenith chronomaster sport, rolex explorer II 226570)

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12995 στις: Ιούλιος 03, 2019, 12:03:45 μμ »
Οσοι δίνουμε 2-5-10-20k για ένα ρολόι χρειαζόμαστε λίγη ανισορροπία και παρορμητικότητα  :partyman:
Χαρακτηριστικα των πρωτοπορων και μοναδικων ανθρωπων :D
Ξερω, ξερω. Το τερματισα και κανει και ζεστα :lol:

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12996 στις: Ιούλιος 03, 2019, 12:14:46 μμ »
Λοιπόν επειδή είμαι μάλλον ανισόρροπος και παρορμητικός σίγουρα θα το δω το ρολόι και αν πράγματι με εντυπωσιάσει η κατάσταση θα το χτυπήσω επι τόπου.. έχετε όλοι δίκιο, η λογική είναι να πάρεις κάτι στην τιμή του, τώρα αν διατίθεται κάποιος να πληρώσει το καπέλο για κάποιους είναι χαζό και αστείο ενώ για άλλους όχι. Είναι πρωτόγνωρο αυτό που γίνεται τα τελευταία χρόνια με την Ρόλεξ, η ιστορία θα δείξει αν ήταν φούσκα και έσκασε, όπως σωστά είπε ο φίλος Νίκος αν ήταν το 116500 δεν θα έδινα τα δίπλα να το πάρω, για ένα μοντέλο καταργημενο ίσως


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12997 στις: Ιούλιος 03, 2019, 12:19:15 μμ »
Οσοι δίνουμε 2-5-10-20k για ένα ρολόι χρειαζόμαστε λίγη ανισορροπία και παρορμητικότητα  :partyman:
«Λίγη» lolol


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12998 στις: Ιούλιος 03, 2019, 01:30:57 μμ »
«Λίγη» lolol


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Χαχαα οντως λίιιιγη...!

Παντως αυτο που αναφερθηκε παραπανω συμβαινει με.ολες τις πολυ ακριβες μαρκες περα των ρολεξ πατεκ και οντεμαρ.. σε βασερον ή και ζεζε πχ.παιρνεις ενα 25% πια πολυ ευκολα και με το καλημερα. Γιατι αραγε;;

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #12999 στις: Ιούλιος 03, 2019, 01:34:12 μμ »
Κομπλέ!

Έχει παντού πλαστικά, στο μπεζελ, στο κρύσταλλο, κάσα, στα links μέχρι και στο πλάι.. έχω δουλειά να τα βγάλω όλα αυτά να δείξει το ρολόι



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro