Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4215780 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #12080 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 09:37:44 μμ »
Ψηφίζω τον φίλο σου με τις στριπτιτζούδες.
Αυτός ξέρει :up:

Y.Γ: Η πολλαπλή παράθεση ακόμα δε λειτουργεί ???
μπα κι εγω κοπι παστε κανω ακομη .
ξαναλεω καλα που ξεφορτωθηκες submariner , στα 40 μαθαμε οτι ειμαστε επιδειξιες



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12081 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 10:32:15 μμ »
Καθε ανθρωπος εχει τη δικη του προσωπικοτητα, τις δικες του αποψεις, τη δικη του λογικη και δεν ειναι απαραιτητο αυτη να συναδει με των υπολοιπων...
Σε αλλους αρεσει το μπλε, σε αλλους το κοκκινο... Σε αλλους αρεσει να δειχνονται και σε αλλους να ειναι ταπεινοι και μετριοφρονες... Αλλοι προτιμουνε ξανθιες και αλλοι μελαχρινες!

Προσωπικα δε με ενοχλει καμια κατηγορια ανθρωπων ουτε αυτο που προβαλλουν προς τα εξω με την προυποθεση να μην υπαρχει χλευασμος, υποτιμηση, προσβολη, γελοιοποιηση (θα μπορουσα να αναφερω κι αλλους χαρακτηρισμους) ως προς το προσωπο μου, την οικογενεια μου και γενικα ολο το συναφι μου... Δε με ενοχλουν ουτε οι περιθωριοποιημενες μεριδες ανθρωπων π.χ. ομοφυλοφιλοι η οποιοδηποτε αλλο παρεμφερες (ισως και αστοχο) παραδειγμα μπορει να σκεφτει καποιος!

Το τι θα φοραει καποιος και γιατι, λιγο που με ενδιαφερει. Αν μου αρεσει αυτο που φοραει κι εχω τη δυνατοτητα, θα το παρω! Αν παλι δε φτουραει η τσεπη μου, απλα θα ανοιξω το στομα μου, θα το θαυμασω και θα επανελθω στην πραγματικοτητα!
Αν παλι το θελω πολυ, για τους δικους μου λογους, που δεν ειμαι υποχρεωμενος να δωσω αναφορα σε κανεναν, θα παω και θα το αγορασω! Γιατι πολυ απλα με φτιαχνει!
Μπορει να ειναι ενα ειδος κενης ικανοποιησης, δεν αντιλεγω αλλα θα παρω αυτο που με κανει να νοιωθω, ετσι οπως γουσταρω εγω να νοιωθω!

Αν καποιος εχει την οικονομικη δυνατοτητα να παρει ενα mercedes η ενα porshe, πρεπει να παρει ενα opel για να φαινεται ταπεινος και μετριοφρων?

Γουσταρω τρελα τα καλα και ωραια αμαξια!
Μου αρεσουν πως τσουλανε και μου αρεσει η χλιδη! Μου αρεσει να οδηγαω και να μην ακουγεται τιποτα μεσα οπως σε αντιθεση με το γιαρις μου που πεφτω σε λακουβα και γινεται σεισμος! Αν ειχα τη δυνατοτητα να παρω cayenne θα επαιρνα...
Μου αρεσουν οι μαρκες στα ρουχα, μου αρεσουν τα πουρα, μου αρεσουν τα καλα ουσκυ, μου αρεσουν τα κοτερα (τα βλεπω μονο απ'εξω σε κατι λιμανια).
Αν, αν, αν.. Μπορω ολο το βραδυ να φερνω παραδειγματα!
Αν μπορουσα να τα εχω ολα αυτα, θα τα ειχα!!

Και ρωταω με τη σειρα μου! Ειναι κακο??
*Συγγνωμη για το off topic!


On topic τωρα.. 

Γουσταρω ρολεξ γιατι ειναι shiny, εχει αναγνωρισημοτητα, τρομερα σχεδια και ειναι ρολογαρες...
Αυτο που γουσταρω πιο πολυ απο ολα στη ρολεξ ειναι ακριβως αυτο που δεν αρεσει  σε πολλους: φωναζω και δειχνω οτι ειμαι rolex!
 Για αυτο αλλωστε μου αρεσουν μονο τα κεραμικα!
Ναι ξερω, ειμαι παπατζης και μου αρεσει να δειχνομαι! Αλλα δεν το κανω εις βαρος κανενος και ουτε για να να νοιωσει μειονεκτικα ο περιγυρος μου!
Για αυτο αλλωστε και πηρα το μπατμαν! Γιατι ειναι ενα φωτακι χειρος!!!

Ανετα επαιρνα 116613, θα το επαιρνα γιατι μου αρεσει τρελα αλλα δυστυχως φαινεται πιο πολυ απο οσο θα ηθελα και σε περιοριζει αρκετα...

ΥΓ 1. Δεν θελω να προσβαλλω κανεναν, δεν το εχω κανει ποτε αλλωστε... Δεν μου αρεσει να ερχομαι σε αντιπαραθεσεις με κανεναν και για κανενα λογο περαν της ΠΑΟΚΑΡΑΣ μου!!

ΥΓ 2. Μεχρι τωρα παντως δεν εχει προσεξει κανενας τι ρολοι φοραω! Γιατι ρε παιδια ας μη γελιομαστε... Ποσοι πια κοιτανε τι ρολοι φορας??
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2018, 10:38:13 μμ από gmaras »
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12082 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 10:39:52 μμ »
 :) :)

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12083 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 11:06:01 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12084 στις: Νοέμβριος 11, 2018, 05:26:35 μμ »
Χτες ανέφερα ότι εκτός από την κατηγορία φαίνεστε υπάρχουν και οι άλλοι που δεν ανοίξουν σε αυτούς.
Αυτό ώστε να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.
Χτες βρέθηκα με έναν πολύ καλό μου φίλο ο οποιος έχει διαφορά και αξιόλογα ρολόγια.
Ανάμεσα σε αυτά είναι ένα Βασερον, Ζαγκε τουρμπιγιον και Ζαγκε με δυνατότητα ωρας διάφορων χωρών και αλλά ρολόγια.
Ήξερα ότι είχε και το Τσελινι.
Αυτό φορούσε και χτες. Όμορφο, απλό και οχι κραυγαλέο πας ότι έχει χρυσή κάσα.
Μου είπε ότι το χειμώνα είναι το καθημερινό του ρολόι και το Ζαγκε το καλοκαιρινό.
Ούτε το Βασερον ούτε κάποια άλλη ακριβή φίρμα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12085 στις: Νοέμβριος 13, 2018, 06:13:53 μμ »
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12086 στις: Νοέμβριος 13, 2018, 06:22:09 μμ »
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12087 στις: Νοέμβριος 13, 2018, 11:11:10 μμ »
Καθε ανθρωπος εχει τη δικη του προσωπικοτητα, τις δικες του αποψεις, τη δικη του λογικη και δεν ειναι απαραιτητο αυτη να συναδει με των υπολοιπων...
Σε αλλους αρεσει το μπλε, σε αλλους το κοκκινο... Σε αλλους αρεσει να δειχνονται και σε αλλους να ειναι ταπεινοι και μετριοφρονες... Αλλοι προτιμουνε ξανθιες και αλλοι μελαχρινες!

Προσωπικα δε με ενοχλει καμια κατηγορια ανθρωπων ουτε αυτο που προβαλλουν προς τα εξω με την προυποθεση να μην υπαρχει χλευασμος, υποτιμηση, προσβολη, γελοιοποιηση (θα μπορουσα να αναφερω κι αλλους χαρακτηρισμους) ως προς το προσωπο μου, την οικογενεια μου και γενικα ολο το συναφι μου... Δε με ενοχλουν ουτε οι περιθωριοποιημενες μεριδες ανθρωπων π.χ. ομοφυλοφιλοι η οποιοδηποτε αλλο παρεμφερες (ισως και αστοχο) παραδειγμα μπορει να σκεφτει καποιος!

Το τι θα φοραει καποιος και γιατι, λιγο που με ενδιαφερει. Αν μου αρεσει αυτο που φοραει κι εχω τη δυνατοτητα, θα το παρω! Αν παλι δε φτουραει η τσεπη μου, απλα θα ανοιξω το στομα μου, θα το θαυμασω και θα επανελθω στην πραγματικοτητα!
Αν παλι το θελω πολυ, για τους δικους μου λογους, που δεν ειμαι υποχρεωμενος να δωσω αναφορα σε κανεναν, θα παω και θα το αγορασω! Γιατι πολυ απλα με φτιαχνει!
Μπορει να ειναι ενα ειδος κενης ικανοποιησης, δεν αντιλεγω αλλα θα παρω αυτο που με κανει να νοιωθω, ετσι οπως γουσταρω εγω να νοιωθω!

Αν καποιος εχει την οικονομικη δυνατοτητα να παρει ενα mercedes η ενα porshe, πρεπει να παρει ενα opel για να φαινεται ταπεινος και μετριοφρων?

Γουσταρω τρελα τα καλα και ωραια αμαξια!
Μου αρεσουν πως τσουλανε και μου αρεσει η χλιδη! Μου αρεσει να οδηγαω και να μην ακουγεται τιποτα μεσα οπως σε αντιθεση με το γιαρις μου που πεφτω σε λακουβα και γινεται σεισμος! Αν ειχα τη δυνατοτητα να παρω cayenne θα επαιρνα...
Μου αρεσουν οι μαρκες στα ρουχα, μου αρεσουν τα πουρα, μου αρεσουν τα καλα ουσκυ, μου αρεσουν τα κοτερα (τα βλεπω μονο απ'εξω σε κατι λιμανια).
Αν, αν, αν.. Μπορω ολο το βραδυ να φερνω παραδειγματα!
Αν μπορουσα να τα εχω ολα αυτα, θα τα ειχα!!

Και ρωταω με τη σειρα μου! Ειναι κακο??
*Συγγνωμη για το off topic!


On topic τωρα.. 

Γουσταρω ρολεξ γιατι ειναι shiny, εχει αναγνωρισημοτητα, τρομερα σχεδια και ειναι ρολογαρες...
Αυτο που γουσταρω πιο πολυ απο ολα στη ρολεξ ειναι ακριβως αυτο που δεν αρεσει  σε πολλους: φωναζω και δειχνω οτι ειμαι rolex!
 Για αυτο αλλωστε μου αρεσουν μονο τα κεραμικα!
Ναι ξερω, ειμαι παπατζης και μου αρεσει να δειχνομαι! Αλλα δεν το κανω εις βαρος κανενος και ουτε για να να νοιωσει μειονεκτικα ο περιγυρος μου!
Για αυτο αλλωστε και πηρα το μπατμαν! Γιατι ειναι ενα φωτακι χειρος!!!

Ανετα επαιρνα 116613, θα το επαιρνα γιατι μου αρεσει τρελα αλλα δυστυχως φαινεται πιο πολυ απο οσο θα ηθελα και σε περιοριζει αρκετα...

ΥΓ 1. Δεν θελω να προσβαλλω κανεναν, δεν το εχω κανει ποτε αλλωστε... Δεν μου αρεσει να ερχομαι σε αντιπαραθεσεις με κανεναν και για κανενα λογο περαν της ΠΑΟΚΑΡΑΣ μου!!

ΥΓ 2. Μεχρι τωρα παντως δεν εχει προσεξει κανενας τι ρολοι φοραω! Γιατι ρε παιδια ας μη γελιομαστε... Ποσοι πια κοιτανε τι ρολοι φορας??
Τα ωραία γυναικακια σ αρέσουν ???? :)

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12088 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 01:56:19 μμ »
Tο κτήνος  :)


Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12089 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 03:12:36 μμ »
Και μονο που βλεπεις τετοιες εικονες απο το ιντερνετ πονας





Και ολα αυτα εξαιτιας μια τσιμουχας

Οι φωτο ειναι απο εδω
http://www.svetsatova.com/forum/f108/water-resistant-malo-sutra-10127.html

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12090 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 04:33:13 μμ »
Μιλώντας για ρολόγια από το Hodinkee με έναν από τους ζωντανούς θρύλους των Frogmen Moki Martin
και φυσικά για τα ρολόγια των επιχειρήσεων που ήταν Tudor και Rolex

https://www.youtube.com/watch?v=OK7Ua-73TZs

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12091 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 05:05:58 μμ »
Μιλώντας για ρολόγια από το Hodinkee με έναν από τους ζωντανούς θρύλους των Frogmen Moki Martin
και φυσικά για τα ρολόγια των επιχειρήσεων που ήταν Tudor και Rolex

https://www.youtube.com/watch?v=OK7Ua-73TZs
Φοβερο επεισοδιο! αξιζει να το δειτε...

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12092 στις: Νοέμβριος 15, 2018, 09:53:22 πμ »
Και μονο που βλεπεις τετοιες εικονες απο το ιντερνετ πονας





Και ολα αυτα εξαιτιας μια τσιμουχας

Οι φωτο ειναι απο εδω
http://www.svetsatova.com/forum/f108/water-resistant-malo-sutra-10127.html

συγνωμη αυτο το πραγμα επαναφερεται τωρα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12093 στις: Νοέμβριος 15, 2018, 09:55:06 πμ »
Αστερη καποια κομματια που δεν εχουν επανω ατσαλι επαναφερωνται.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12094 στις: Νοέμβριος 15, 2018, 10:07:42 πμ »
Αστερη καποια κομματια που δεν εχουν επανω ατσαλι επαναφερωνται.
μα αυτα βλεπω οτι εχουν «ψωριασει» απο τη σκουρια , ζορικα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12095 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 10:36:22 πμ »
https://www.youtube.com/watch?v=AACNciTAYiI
10 RARE Rolex Watches You Have NEVER SEEN Before

Αποσυνδεδεμένος chris70

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12096 στις: Νοέμβριος 18, 2018, 09:22:56 μμ »
Καλησπέρα
Θα ήθελα να ρωτήσω αν από τους επίσημους αντιπροσώπους ρόλεξ Ελλάδος....υπάρχει κάποιος που είναι προς αποφυγή..?
Αν δεν θέλετε να απαντήσετε δημοσίως...στείλτε μου π.μ.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12097 στις: Νοέμβριος 18, 2018, 09:25:24 μμ »
Καλησπέρα
Θα ήθελα να ρωτήσω αν από τους επίσημους αντιπροσώπους ρόλεξ Ελλάδος....υπάρχει κάποιος που είναι προς αποφυγή..?
Αν δεν θέλετε να απαντήσετε δημοσίως...στείλτε μου π.μ.
Ευχαριστώ

Βεβαίως!!! Αυτός που δίνει την μικρότερη έκπτωση


Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος chris70

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12098 στις: Νοέμβριος 18, 2018, 10:01:12 μμ »
Ε τότε μάλλον όλοι έιναι προς αποφυγή  ;D....αφού χλωμή η έκπτωση πλέον....(αν δεν κάνω λάθος)

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12099 στις: Νοέμβριος 18, 2018, 10:08:12 μμ »
Ε τότε μάλλον όλοι έιναι προς αποφυγή  ;D....αφού χλωμή η έκπτωση πλέον....(αν δεν κάνω λάθος)

Δυστυχώς ...

Πέρα από την πλάκα...κανε μια βόλτα από όλους τους δηλωμένους AD και δες τι έκπτωση μπορείς να πετύχεις live..

Από την στιγμή που είναι επίσημοι AD δεν μπορώ να σκεφτώ τι μπορεί να πάει λάθος σκεπτομενος ότι θα πάρεις την κάρτα εγγύησης σφραγισμένη και με απόδειξη αγοράς...

Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο μπορείς να πας μετα την αγορά και στο σέρβις στη σταδίου με το ρολοι και την κάρτα εγγύησης να στο ελέγξουν (ότι είναι γνήσιο και ότι αντιστοιχεί η κάρτα εγγύησης στο ρολοι).

Ελπίζω να βοήθησα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...