Αποστολέας Θέμα: STEINHART  (Αναγνώστηκε 230269 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος EvagkMac

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #140 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 12:16:53 μμ »
Αρα to εκαναν αυτο μεχρι να φτιαξουν τα ρολογια για τις παραγγελιες που ειχαν , οποτε αυτο το διαστημα που δεν ειναι available ξερεις αν θα γινονται παρραγελειες για οταν ξαναφτιαχτει η μολις το ξανακανει available? Για να ξερω ποτε να το κανω μιας και εποικοινονησα και μου απαντησε και πολυ γρηγορα μαλιστα  :) :)!!

Αποσυνδεδεμένος MAS

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #141 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 06:29:15 μμ »
KALISPERA SE OLOUS...EIMAI EDELOS KAINOURIOS ME TO FORUM GIAFTO THELO TIN KATANOISI SAS ME TIXON LATHI...EIDA XTES SIGEKRIMENA TO "STEINHART "ESQUELETO NEGRO limitiert"
Art.Nr. S010505 limited".THEORO OTI EINAI APISTEFTO ALLA PARAKALO THA ITHELA TI GNOMI SAS...KATA POSO BORO NA EBISTEFTO ENA SITE KAI NA DOSO XRIMATA XORIS NA DO TO ROLOI?POIOS EINAI O GUNTER AN TO GRAFO SOSTA?KAI IPARXEI KAPOIOS ADIPROSOPOS STIN ELLADA AFTIS TIS ETERIAS?EFXARISTO EK TON PROTERON ELPIZO NA APADISETE K SORRY AN KOURASA

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #142 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 06:37:43 μμ »
Καλώς όρισες MAS.
Σε παρακαλώ να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες και όχι κεφαλαία για να διαβάζουμε ποιο εύκολα τις δημοσιεύσεις σου.

Ο Γκύντερ είναι πάρα πολύ αξιοπιστος, δηλαδή δεν θα σου "φάει" τα χρήματα. Πολλοί έχουμε αγοράσει χωρίς πρόβλημα στην παραλαβή. Δυστυχώς πουλάει μόνο μέσα από το site και δεν μπορείς να δεις το ρολόι πριν την πληρωμή.

Αποσυνδεδεμένος MAS

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #143 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 10:18:38 μμ »
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Απλά το προβλημα μου είναι ότι θέλω να το δω στο χέρι μου.έχω τρελλό κόλλημα με τα ρολόγια...και το συγκεκριμένο με έχει τρελλάνει...Αλλά συνεχίζει λίγο να με φοβιζει το internet.δεν έχω κάνει ποτέ αγορά απο εδώ μέσα.

Αποσυνδεδεμένος K2LINOS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 830
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #144 στις: Φεβρουάριος 26, 2010, 08:57:51 μμ »
Λοιπον παιδια σκεφτειτε αυτο το υπεροχο ρολοι
 
που εχει αυτο τον ομορφο μηχανισμο
 
να ειχε αυτο τον μηχανισμο!!!!!!!!!!!!! :o
 
πως θα σας φαινοταν????!!!!!

λοιπον παιδια σημερα ξαναηρθε στα χερια μου το υπεροχο ρολογακι μου!!!!!Και μαλιστα πλεον ''φοραει'' τον μηχανισμο της premium σειρας που πλεον εξαντληθηκε!!!!Ευτυχως επικοινωνησα αμεσα με τον Κ.gunther και μου κρατησε 1 μηχανισμο για μενα,πριν τελειωσουν!!!!Το αποτελεσμα ειναι υπεροχο!!!!! ;DKαι μην ξεχναμε κυριως μοναδικο!!!!Κανενας αλλος δεν εχει κανει τετοια τροποποιηση,αρα ειναι 1 και μοναδικο στο ειδος του!!!! ;)Δυστηχως δεν μπορω να σας δειξω φωτογραφιες γιατι για καποιο λογο δεν μπορω να κανω upload στο imageshack :(
Fortis B42 Black titanium-Sinn U2-Seiko kinetic- Ingersoll-PAW 1500GB-GW-5000B-1JR-Pam 312-Steinhart limited silver edition-Casio Frogman-GWF-1000-Longines Legend Diver-Ω Planet ocean 45,5mm-Breitling-Seawolf-Benarus Megalodo-GPR-b1000-🍎watch 4-Vostok energia bronze-GF-1000-Seiko zimbe srpa47j1

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #145 στις: Φεβρουάριος 26, 2010, 09:03:31 μμ »
Αρα θα βρεις τοσο θετικα ,οσο και αρνητικα  σε μια εταιρια ;)


Αποσυνδεδεμένος georgie69

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #146 στις: Μάρτιος 10, 2010, 06:52:30 μμ »
Nav B-Uhr II 44 mm hand driven. Μια και για IWC δεν με πολυβλέπω,  ;D .... Το maximum που αντεχει το χερακι μου ειναι 44άρι. Diamond κορώνα και λουράκι φυσικά χωρις χρέωση από τον εξαιρετικό αυτόν κύριο.




Αποσυνδεδεμένος gsb

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1246
  • ..θελω να μαθω!!
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #147 στις: Μάρτιος 10, 2010, 09:31:34 μμ »
καλοφορετο!!
πολυ ομορφη η επιλογη σου!!!  :)
το 'πε και το 'κανε!!

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #148 στις: Μάρτιος 10, 2010, 10:03:52 μμ »
Καλοφορετο.τελεια επιλογη ;)

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #149 στις: Μάρτιος 10, 2010, 11:57:08 μμ »
Συγχαρητήρια!!!
Έξοχη επιλογή Αγαπητέ!!!
Καλοφόρετο!
Το Nav B-Uhr II 47 mm hand driven σε καλοσωρίζει...


Quiz: όποιος βρει τον κατασκευαστή και τον τύπο του λουριού, κερδίζει 2ήμερο στην Κέρκυρα, μανιτάρια από τα Γρεβενά και μαθήματα σκι στη Βασιλίτσα, κιχί και τσίπουρο (με ή άνευ γλυκάνισο...) από την Κοζάνη!

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

thomas69

  • Επισκέπτης
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #150 στις: Μάρτιος 11, 2010, 10:30:59 πμ »
Εχω μια αμυδρή εντύπωση οτι ο Γκύντερ τα mail που έχουν σχέση με παραγγελία νέου ρολογιού ($$$) τα απαντάει σε ρυθμό βολής G3 σε κατά ρυπάς.
Για όλα τα άλλα πρέπει να έχεις δουλέψει στο αποστακτήριο του Jack Daniels και να έχεις αρκετή προυπηρεσία σε πέταμα τάπας σε βαρέλια για να ανταποκριθείς στον χρόνο που θα χρειαστεί να λάβεις απάντηση.
Αμα λάβεις ποτέ...



Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #151 στις: Μάρτιος 11, 2010, 10:46:43 πμ »
Εχω μια αμυδρή εντύπωση οτι ο Γκύντερ τα mail που έχουν σχέση με παραγγελία νέου ρολογιού ($$$) τα απαντάει σε ρυθμό βολής G3 σε κατά ρυπάς.
Για όλα τα άλλα πρέπει να έχεις δουλέψει στο αποστακτήριο του Jack Daniels και να έχεις αρκετή προυπηρεσία σε πέταμα τάπας σε βαρέλια για να ανταποκριθείς στον χρόνο που θα χρειαστεί να λάβεις απάντηση.
Αμα λάβεις ποτέ...

 ;D ;D
Απολαυστικό!
Γλαφυρός σαν πένα εν οίστρω και καυστικός σαν την ποτάσα.

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #152 στις: Μάρτιος 11, 2010, 12:22:58 μμ »
Σωστότατη η παρατήρηση!
Είναι σα να σου στέλνει το e-mail με τα πόδια...

Όμως, απαντάνε αμέσως στο τηλέφωνο...

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

thomas69

  • Επισκέπτης
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #153 στις: Μάρτιος 11, 2010, 12:49:48 μμ »
Πέρα από την πλάκα,ο κύριος Γκύντερ έγινε γνωστός στα φόρα για το value for money (ποιότητα σε χαμηλή τιμή) και για το customer service του.
Το ένα κοντεύει να το χάσει καθώς όλο και απο κάπου διαβάζω για επιστροφές ρολογιών λόγω ανύπαρκτου quality control.
Αμα συνεχίσει να μην απαντάει σε mail πελατών τότε λυπάμαι αλλά θα το έχει χάσει το παιχνίδι.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #154 στις: Μάρτιος 11, 2010, 01:03:05 μμ »
Παιδιά έχουν γραφτεί αρκετά ποστ για επιστροφές ρολογιών...εγώ θα το σκεφτόμουν για Steinhart παρόλο που πολλά ρολόγια του, όπως το πιό πάνω pilot, μου αρέσουν...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3919
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #155 στις: Μάρτιος 11, 2010, 04:14:11 μμ »
εγω μετα απο αυτο
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,6113.0.html

δεν κοιταω καν ξανα προς Gunter... ;)

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #156 στις: Μάρτιος 11, 2010, 04:26:06 μμ »
εγω μετα απο αυτο
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,6113.0.html

δεν κοιταω καν ξανα προς Gunter... ;)


Θεωρω το steinhart που εχω ,ενα πολυ ομορφο ρολοι ,ενω αυτο του λινκ,αδιαφορο

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3919
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #157 στις: Μάρτιος 11, 2010, 04:29:35 μμ »
Θεωρω το steinhart που εχω ,ενα πολυ ομορφο ρολοι ,ενω αυτο του λινκ,αδιαφορο

η διαφορετικοτητα ειναι ωραιο πραγμα

φανταζεσαι να μας ρωταγε καποιος για αγορα ρολογιου και να του προτειναμε ολοι το ιδιο ακριβως... :D

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #158 στις: Μάρτιος 11, 2010, 11:55:57 μμ »
Καλοριζικη η ρολογαρα! :) ενα απο τα μελλοντικα αποκτηματα ελπιζω! να το χαιρεσαι
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος K11

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #159 στις: Απρίλιος 08, 2010, 10:35:24 πμ »
Nav B-Uhr II 44 mm hand driven.
Το ίδιο εχω εδω και ένα χρονο.Το φοράω κάθε μέρα.Πλενω τα χέρια μου ή το αυτοκίνητο φορώντας το και δεν έχει κανενα πρόβλημα.Έχει φάει και χτυπήματα αλλά δεν έχει κάνει σημάδια τουλάχιστον με γυμνό μάτι.Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε αντίθεση με τον Gunter o οποίος πριν πάρει λεφτά είναι άριστος.Στο aftersales το παιζει κινέζος εκνευριζοντας σε.Οι υπόλοιποι εργαζόμενοι απαντούν στα mail τους.
Συμπέρασμα:Αγοράστε steinhart ρωτώντας οτι θέλετε πριν παραγγείλετε.Επίσης τα λουράκια του είναι πολύ ωραία.Συνηθως τα φτηνά του ειναι σκληρά και δέν τα προτείνω.Γι αυτο ρωτήστε τον πριν αγοράσετε ποιο είναι μαλακό.