Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT  (Αναγνώστηκε 128648 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος diligre

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #200 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 11:42:29 μμ »
Δίκιο έχει

Άλλο project ρολόι forum με δικά του logo και συνεννόηση με κατασκευαστή και  άλλο ομαδική αγορά (πρέπει να γίνει ένα ακόμη νέο thread για ομαδική αγορά του Hamilton, στο οποίο ο καθένας μπορεί να χαράξει ότι θέλει πίσω ή και τίποτα για να μην χάσει εγγύηση)

Άλλωστε εάν βρεθούμε αρκετοί για ομαδική αγορά Hamilton θα ισχύσει ο νόμος της αγοράς, θα κάνουν προσφορές, για να πάρουμε κ εμείς κάτι οικονομικότερα και αυτοί να κάνουν 5-10-15 κομμάτια κίνηση στο κατάστημα τους...

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #201 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 11:53:59 μμ »
Εγω λεω καλυτερα οτι εαν προκειται να προχωρησουμε στη δημιουργια ενος project, επιλεξτε κατι με μιαν 'ETA' γιατι σε λιγον καιρο δε θα υπαρχουν!
Οσον αφορα τα HAMILTON -οπως και να 'ναι- εκει ειναι δε χανονται...   ;)

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #202 στις: Οκτώβριος 20, 2012, 12:18:31 πμ »
 Παράθεση από: Watch-Collector στις Σήμερα στις 12:53:59 πμ >
Παράθεση
Εγω λεω καλυτερα οτι εαν προκειται να προχωρησουμε στη δημιουργια ενος project, επιλεξτε κατι με μιαν
'ETA' γιατι σε λιγον καιρο δε θα υπαρχουν!
Οσον αφορα τα HAMILTON -οπως και να 'ναι- εκει ειναι δε χανονται...   ;)

Φιλικα,
Αρης
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:  
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος spacer

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 631
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #203 στις: Οκτώβριος 20, 2012, 04:42:22 πμ »
Εγω λεω καλυτερα οτι εαν προκειται να προχωρησουμε στη δημιουργια ενος project, επιλεξτε κατι με μιαν 'ETA' γιατι σε λιγον καιρο δε θα υπαρχουν!
Οσον αφορα τα HAMILTON -οπως και να 'ναι- εκει ειναι δε χανονται...   ;)

Φιλικα,
Αρης

Δέν διαφωνώ, μόνον που ΕΤΑ σίγουρα οι περισσότεροι θα έχουν στήν συλλογή τους,...ενώ μια Unitas  6497 δέν νομίζω.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #204 στις: Οκτώβριος 20, 2012, 11:47:13 πμ »
Δέν διαφωνώ, μόνον που ΕΤΑ σίγουρα οι περισσότεροι θα έχουν στήν συλλογή τους,...ενώ μια Unitas  6497 δέν νομίζω.. ;)

Για αυτον το λογο ειχε ηδη προβλεφθει προταση απο το δευτερο project (Αποσπασμα απο το λινκ : http://www.mywatch.gr/index.php/topic,7735.0.html)   ;)

Προταση Νο 1:

WAKMANN-TIMEKEEPER:

Η νεα προσφορα της αφορα τα παρακατω 'HOMMAGE ΡΑΜ'




με τις εξης προδιαγραφες:

-Κασα απο ανοξειδωτο ατσαλι 316L, διαμετρου 45 χιλιοστων
-ETA 2824 ή UNITAS 6497
-Δυνατοτητα ειδικης εκτυπωσης στο καντραν
-Ζαφειρι κρυσταλλο
-Ειδικη, πραγματικη εγχαραξη του ονοματος και του limitee του project
 στο πισω μερος (οχι φθηνη τυπου laser), με ορατο το μηχανισμο
-Yδατοστεγανοτητα μεχρι τις 30ΑΤM/300M
-Mαυρο δερματινο λουρακι με μπουκλα ('τυπου PAM')
-2 χρονια εγγυηση
-Wakmann/TK μαυρο λακαριστο κουτι
-Πιστοποιητικο της εταιριας με αναφορα του ονοματος του κατοχου και της 
 ειδικης εκδοσης για το φορουμ
-Δυνατοτητα διακοσμημενης UNITAS 6497 (Cotes de Geneve), με επιπλεον
 χρεωση 100 Ευρω (ανα τεμαχιο)

Η εκδοση με την ΕΤΑ 2824 θα φερει το παρακατω λογοτυπο (τριαινα)



το οποιο θα εκτυπωθει στο κεντρο της ευθειας που ενωνει τους αριθμους '6' και '3', δηλαδη στο υψος της θεσης '4.5'
ενω αυτη με την UNITAS την αγκυρα, στην αντιστοιχη θεση



ή (τοσο για τη μια οσο και για την αλλη εκδοση) η περικεφαλαια, στη συγκεκριμενη προαναφερθεισα θεση



H εκτυπωση του  'mywatch.gr' για το μοντελο με την ΕΤΑ 2824 θα ειναι μεταξυ της θεσης '10' και '11' και πλησιον της κασας (με αναλογη κλιση), ενω για αυτο με την UNITAS μεταξυ της '1' και '2' αντιστοιχως (πλησιον των διαγραμμισεων)



Προσφορα: 420 Eυρω (εκαστον) + 100 Ευρω (συνολο εξοδων μιας ασφαλισμενης αποστολης -με FEDEX ή DHL- σε μενα)
Ελαχιστη παραγγελια: 25 τεμαχια (οποτε το συνολικο κοστος ανα τεμαχιο ανερχεται στα 424 Ευρω)

Χρονος παραδοσης: Εναμισυ εως δυο μηνες (απο την ημερα καταθεσης της προκαταβολης)

Προσωπικη εκτιμηση: Yψηλη ποιοτητα κατασκευης(!) με υλικα που πληρουν τις ελβετικες προδιαγραφες, ελεγχος-συναρμολογηση-τεχνικη υποστηριξη στα εργαστηρια της εταιριας στη Γερμανια, τιμη (εφοσον ενδιαφερει) εκτιμω διαπραγματευσιμη, ειτε προς στρογγυλοποιηση του ποσου των 420 Ευρω προς τα κατω (δηλαδη 400 Eυρω), ειτε τουλαχιστον για επιδιωξη δωρεαν αποστολης (βασιζομενος στην εντονη επιθυμια του Torsten να αναλαβει το project!)...

*Εδω το παραπανω μοντελο με τον vintage cal. 'LONGINES 702'





ενω ας μην αγνοουμε και μια γκαμα μοντελων-επιλογων με αυτον το μηχανισμο που μας προσφερει η STEINHART!...

Μολις επικοινωνησα με τη WAKMANN (timekeeper.de) για να μου επιβεβαιωσουν εαν η προταση τους ειναι ακομη σε ισχυ, oπως και για τυχον αλλες εναλλακτικες σχετικα με τη δημιουργια project.

Φιλικα,
Αρης 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 20, 2012, 12:06:43 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #205 στις: Οκτώβριος 20, 2012, 01:28:08 μμ »
  Tο Hamilton δεν μπορεί να γίνει project γιατί δεν θα ασχοληθεί το group με κάτι τέτοιο. Μπορεί να γίνει ομαδική αγορά με ιδιαιτερότητα την εκχάραξη στο καπάκι, η οποία μπορεί να γίνει στην Αθήνα με άριστα αποτελέσματα. Ρώτησα σήμερα σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα πώλησης του group και η λιανική τιμή του ρολογιού είναι 450 ευρώ, οπότε με ένα 30% έρχεται στα 310 ευρώ. Πιστεύω πως για 20 κομμάτια θα πέφταμε τουλάχιστον στα 300 ευρώ. Την δευτέρα θα γίνει επικοινωνία με την αντιπροσωπεία για την διερεύνηση πιθανότητας περαιτέρω έκπτωσης στο κατάστημα, λόγω της ποσότητας των ρολογιών, που φυσικά θα μετακυλίσει σε εμάς.
   Εννοείται πως δεν υπάρχουν τόσα κομμάτια ετοιμοπαράδοτα, οπότε θα χρειαστει παραγγελία από εδώ προς το εργοστάσιο.
   Δεν χρειάζεται να πω πως κατά τη γνώμη μου το Officer είναι καταπληκτική περίπτωση....


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #206 στις: Οκτώβριος 20, 2012, 01:49:42 μμ »
ναι στο hamilton. εξαιρετικη και οικονομικη επιλογη.

επισης καλες επιλογες εχει και η steinhart με unitas 6497, αν και πιλοτος-προτζεκτ εχει γινει ηδη, αλλα pvd πιλοτος πχ?
http://www.steinhartwatches.de/en/Nav-B-Uhr-47-black,12.html

Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #207 στις: Οκτώβριος 20, 2012, 02:11:18 μμ »
 
   Δεν χρειάζεται να πω πως κατά τη γνώμη μου το Officer είναι καταπληκτική περίπτωση....

 + 1 :smt023
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #208 στις: Οκτώβριος 20, 2012, 07:56:44 μμ »
Και εγω πιστευω οτι το hamilton ειναι εξαιρετικη περιπτωση. Ελβετικο, κουρδιστο, ζαφειρι, 44 αρι, στα 3 κατι κατοσταρικα ειναι σχεδον too good to be true. Ειμαι μεσα με τα χιλια.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #209 στις: Οκτώβριος 20, 2012, 08:10:50 μμ »
Nα πω επισης οτι σε ερωτηση που εκανα σε εμπορο σημερα,υποσχεθηκε αριστη χαραξη,μαλιστα ειδα και δειγμα της δουλειας σε ενα ρολοι που φτιαχτηκε για μια μοναδα της αεροποριας και ηταν εξαιρετικη.
Την δευτερα περιμενω να μου πει τελικη τιμη,ομολογω οτι η πρωτη που μου εδωσε δεν με ικανοποιησε.
Θα σας ενημερωσω τη δευτερα.μολις εχω νεα.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #210 στις: Οκτώβριος 20, 2012, 08:25:59 μμ »
Για να είμαι ειλικρινής,χωρίς βέβαια να θέλω να απαξιώσω τις ιδέες των άλλων μελών,απο τη στιγμή που έπεσε η πρόταση του Στράτου στο τραπέζι δε μου κάνει καρδιά να βάλω το χέρι στην τσέπη για κανένα άλλο ρολόϊ,πλην του Hamilton.
Θεωρώ ότι η ιδεά είναι καταπληκτική,εύκολα υλοποιήσιμη και σε προσιτή τιμή.
Όπως και να το κάνουμε προτιμώ να δώσω γύρω στα 350€ και να πάρω ένα επώνυμο ρολόϊ παρά να δώσω 500€ και 600€ για να πάρω ένα "κάψε με".Για να μην παρεξηγηθώ,όταν λέω "κάψε με" δεν εννοώ σκάρτο.Εννοώ ότι δεν έχουν την αναγνωρισιμότητα ενός Hamilton.
Μακάρι να καταλήξουμε σε αυτό.Είμαι σίγουρος ότι θα μείνουμε όλοι ευχαριστημένοι.

Υ.Γ.: Επίσης είναι μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία να βάλει επιτέλους και ο Βίκτωρας ένα αντρικό ρολόϊ στο χέρι του.
Μα να του πει η σερβιτόρα ότι φοράει γυναικείο ρολόϊ;;;Παναγία μου.....................

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #211 στις: Οκτώβριος 20, 2012, 09:58:32 μμ »
Για να είμαι ειλικρινής,χωρίς βέβαια να θέλω να απαξιώσω τις ιδέες των άλλων μελών,απο τη στιγμή που έπεσε η πρόταση του Στράτου στο τραπέζι δε μου κάνει καρδιά να βάλω το χέρι στην τσέπη για κανένα άλλο ρολόϊ,πλην του Hamilton.
Θεωρώ ότι η ιδεά είναι καταπληκτική,εύκολα υλοποιήσιμη και σε προσιτή τιμή.
Όπως και να το κάνουμε προτιμώ να δώσω γύρω στα 350€ και να πάρω ένα επώνυμο ρολόϊ παρά να δώσω 500€ και 600€ για να πάρω ένα "κάψε με".Για να μην παρεξηγηθώ,όταν λέω "κάψε με" δεν εννοώ σκάρτο.Εννοώ ότι δεν έχουν την αναγνωρισιμότητα ενός Hamilton.
Μακάρι να καταλήξουμε σε αυτό.Είμαι σίγουρος ότι θα μείνουμε όλοι ευχαριστημένοι.

Υ.Γ.: Επίσης είναι μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία να βάλει επιτέλους και ο Βίκτωρας ένα αντρικό ρολόϊ στο χέρι του.
Μα να του πει η σερβιτόρα ότι φοράει γυναικείο ρολόϊ;;;Παναγία μου.....................
Εγω ξερω πως ο Βικτωρας καλεσε την σερβιτορα στο εργαστηριο υψηλης ωρολογοποιιας που θα φτιαξουμε για να της δειξει ποσο μεγαλες ειναι οι  εγκαταστασεις μας. :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #212 στις: Οκτώβριος 20, 2012, 11:32:21 μμ »
Για την ιστορια, η σερβιτορα αναφερόταν στο sub... ψηφίζω ο jimteo να μεινει εκτος προτζεκτ,θα ανοιξω και σχετικο νημα.. :P

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #213 στις: Οκτώβριος 20, 2012, 11:36:35 μμ »
Για πες ,για πες....τι ακριβώς έγινε Βίκτωρα?
Δεν πιστεύω να φόραγες το ρολεξ και να το κακολόγησε κανείς? :snakeman:

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #214 στις: Οκτώβριος 21, 2012, 01:12:59 πμ »
Παρακατω η απαντηση της WAKMANN, oπως την ελαβα σημερα το απογευμα:


Dear Aris,

I have a project which I can offer …
Please have a look in the pictures …
We should use it like it is … We can print on the dial what ever you need because it is without print.
About 100 watches are ready for sale and need only to be assembled.
Price I can give you if I know the real quantity… movement is original Longines out of 1970 …
Please let me know is it interesting ?
Price will be below 800EUR but as i said it depends on the quantity …minimum should be 25 ...
Please let me know…

Torsten

Viele Grüße / Best regards
Torsten Nagengast
Managing Director

www.timekeeper.de
info@timekeeper.de

Timekeeper Chronometrie Germany GmbH
Europastrasse 15 - 35614 Asslar - GERMANY
T- 0049 (0) 6441 38385 90 / F- 0049 (0) 6441 38385 89
Amtsgericht Wetzlar HRB 6058; Sitz Asslar
Geschäftsführer: Torsten Nagengast




Ενω σε σχετικο ερωτημα μου για χρηση ΕΤΑ ή UNITAS προκειμενου το κοστος να ειναι χαμηλοτερο, η απαντηση ηταν η εξης:


Dear Aris,

we have also possibilities with this … but the Longines mechanism is extremely attractive …
Discuss it with your forum friends and let me know …
Engravings are no problem … we can rework the bottom ..
Please check with them this style of watch …
I said below 800,-EUR because i dont know at the moment what you want as engraving and printing …
If we can use everything like it is it will be better price …
As more people as we have as better will be the price…
Just a excample : for another forum we made a watch with ETA for 480EUR but it was 200 pieces …
Please have also in mind, we have always a good quality.
Please introduce this watch… Discuss it and let me know, I am sure we can work out something for you…

Viele Grüße / Best regards
Torsten Nagengast
Managing Director

www.timekeeper.de
info@timekeeper.de

Timekeeper Chronometrie Germany GmbH
Europastrasse 15 - 35614 Asslar - GERMANY
T- 0049 (0) 6441 38385 90 / F- 0049 (0) 6441 38385 89
Amtsgericht Wetzlar HRB 6058; Sitz Asslar
Geschäftsführer: Torsten Nagengast


Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #215 στις: Οκτώβριος 21, 2012, 01:59:51 μμ »
Για την ιστορια, η σερβιτορα αναφερόταν στο sub... ψηφίζω ο jimteo να μεινει εκτος προτζεκτ,θα ανοιξω και σχετικο νημα.. :P

Και η γυναίκα μου τα ίδια λέει για το sub.
Ανησυχητικό το φαινόμενο  :D

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #216 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 03:44:07 μμ »
Προτείνω να περιμένουμε να κάνει ο Γιάννης τη συνεννόηση για τις εγχαράξεις κλπ. και μετά να το ανοίξουμε, ΄ωστε να ξέρει ο καθένας ακριβώς σε τι λαμβάνει μέρος.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #217 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 08:19:59 μμ »
Τα ποστ που ακολούθησαν σχετικά με την ομαδική αγορά και πιθανότητα project του Hamilton Mechanical Officer μεταφέρθηκαν εδώ για μεγαλύτερη ευκολία http://www.mywatch.gr/index.php/topic,15490.0.html


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #218 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 09:53:12 μμ »
Λοιπον, μολις εστειλα mail και στη JUNGHANS και πλεον αναμενω απαντηση τους...

Τριτη βραδυ, περασαν ηδη 5 ημερες απο τοτε που εστειλα mail στην JUNGHANS και δεν εχω λαβει απαντηση τους ακομη!...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ PROJECT
« Απάντηση #219 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 10:25:52 μμ »
Αμα δεν απαντησουν οι Γερμαναραδες στειλτους αυτο



στο forum μας αρέσει πάρα πολύ η συγκεκριμένη πρόταση και είναι πολύ δυνατή dress επιλογή και κάτι το ξεχωριστό για να θυμόμαστε για πάντα αυτή τη χρονια.
Το συγκεκριμένο ρολόι έχει δυνατότητα τροποποίησης του dial καθώς θα μπορούσαμε να αφαιρέσουμε το ανθρωπάκι από το τρίγωνο και να προσθέσουμε ένα μικρό τσολιά
για την Ελληνικότητα του forum
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"