Αποστολέας Θέμα: ZENITH  (Αναγνώστηκε 407443 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1340 στις: Ιούνιος 25, 2017, 11:32:09 πμ »
καφέ καντράν

Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6300
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1341 στις: Ιούνιος 25, 2017, 12:41:18 μμ »
καφέ καντράν



Καλοοοο! Αυτα ειναι ωραια χαρακτηριστικα ζενιθ... τετοια πρεπει να βγαζει. Αν δεν πουλανε ομως εχει ενα θεμα...

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος MLuffyD

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 314
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1342 στις: Ιούνιος 25, 2017, 12:45:25 μμ »
καφέ καντράν




Οτι και να πω θα ειναι λιγο. Απιστευτα ομορφο

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1343 στις: Ιούνιος 25, 2017, 02:11:10 μμ »
Γιάννη
είτε έτσι βγάζει, είτε αλλιώς, το αποτέλεσμα είναι ότι δεν πουλάει ή, ακριβέστερα, πουλάει λίγο. Τα ζενίθ είναι ρολόγια για αυτούς που ξέρουν, δεν νομίζω ότι ελκύουν τον πολύ κόσμο. Δυστυχώς....
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6300
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1344 στις: Ιούνιος 25, 2017, 02:15:50 μμ »
Γιάννη
είτε έτσι βγάζει, είτε αλλιώς, το αποτέλεσμα είναι ότι δεν πουλάει ή, ακριβέστερα, πουλάει λίγο. Τα ζενίθ είναι ρολόγια για αυτούς που ξέρουν, δεν νομίζω ότι ελκύουν τον πολύ κόσμο. Δυστυχώς....
Δυστυχως ετσι ειναι... το βλεπω και στον εαυτο μου.. αφου δεν εχω καμμια τεραστια συλλογη ουτε αρκετα "καλα" ρολογια τα ζενιθ ερχονται τριτοτεταρτα... πρωτα θα πηγαινα σε ωμεγα ρολεξ ζεγκε κ μετα σε καποιο ζενιθ..

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος Triainoforos

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1345 στις: Ιούνιος 27, 2017, 12:26:45 πμ »
Καλοοοο! Αυτα ειναι ωραια χαρακτηριστικα ζενιθ... τετοια πρεπει να βγαζει. Αν δεν πουλανε ομως εχει ενα θεμα...

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Υπάρχει κάποιος λόγος που το καφέ dial είναι χαρακτηριστικό zenith?

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6300
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1346 στις: Ιούνιος 27, 2017, 01:09:24 πμ »
Υπάρχει κάποιος λόγος που το καφέ dial είναι χαρακτηριστικό zenith?
Γιατι μιλησα καπου για καφε dial? Το σχημα εννοω τη συμμετρια τα μικρα subdials που ειναι εφαπτομενα... καθαρα σχεδιο ζενιθ...

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος Panagiotis_1975

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1347 στις: Ιούλιος 18, 2017, 02:23:49 μμ »
Μιας και μιλάμε για τιμολογιακή πολιτική της zenith, έχω παρατηρήσει ότι σε κάποια γνωστά αμερικάνικα sites (π.χ. jomashop) παίζουν κάτι τρελές εκπτώσεις (40% και σε κάποιες περιπτώσεις ακόμα και 60%!) σε ρολόγια zenith...αναρωτιέμαι αν μπορεί να βρει κανείς τέτοιες τιμές στην Ελλάδα (εννοείται βέβαια ανάλογα με τον τρόπο πληρωμής κλπ κλπ)...αν ξέρει κανείς κάτι συγκεκριμένο, ας μου στείλει ένα pm και το συζητάμε κι από κοντά.

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1348 στις: Ιούλιος 18, 2017, 05:10:15 μμ »
Νομίζω οτι η Zenith ειναι απο τις λίγες εταιρείες στον χώρο που επισήμως εχει μειώσει πρόσφατα τις τιμες καταλόγου της .....!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1349 στις: Ιούλιος 18, 2017, 05:18:21 μμ »
Στο jomashop προτού ψαρωσετε πολύ με τις εκπτώσεις, σιγουρευτείτε για την τιμή καταλόγου του ρολογιού.
ΟΧΙ αυτή που αναγράφει αυτός σαν τιμή καταλόγου.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1350 στις: Ιούλιος 18, 2017, 07:42:53 μμ »
Eπισης αν δεν κανω λαθος,το συγκεκριμενο κατάστημα δινει δικη του εγγυηση στα ρολογια και όχι την εργοστασιακη.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Panagiotis_1975

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1351 στις: Ιούλιος 18, 2017, 09:41:46 μμ »
Πάντως ανεξάρτητα από το τί κάνουν οι αμερικάνοι, έχω ακούσει ότι στα zenith παίζουν σημαντικές εκπτώσεις και στην Ελλάδα (καλύτερες από άλλες μάρκες)..δεν ξέρω όμως τίποτα συγκεκριμένο και εφόσον δεν υπάρχει πλέον και επίσημη αντιπροσωπεία είναι λίγο περίεργα τα πράγματα...Στο internet δεν κατάφερα να εντοπίσω επίσημες τιμές καταλόγου (ούτε στο site της εταιρείας ούτε αλλού). Πάντως οι αρχικές τιμές που αναφέρει το jomashop είναι πάνω - κάτω οι ίδιες με αυτές που βρήκα εδώ: http://www.thewatchquote.com/List-Price-and-tariffs-for-Zenith-watches-No_63.htm

Σε κάθε περίπτωση,αν κάποιος ξέρει / έχει να προτείνει κάτι, θα εκτιμούσα ένα pm..Ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2017, 10:22:16 μμ από Panagiotis_1975 »

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1352 στις: Ιούλιος 18, 2017, 09:46:11 μμ »
Εγώ είχα πάρει όταν ζούσα στο Σικαγο 2 Corum απο το jomashop, και τα δυο ήταν χαραγμένα στο dial και τα δυο τα γύρισα πίσω και μου ξεχρέωσαν την κάρτα μου
Απατεώνες......

Αποσυνδεδεμένος Panagiotis_1975

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1353 στις: Ιούλιος 19, 2017, 02:54:18 μμ »
Εγώ είχα πάρει όταν ζούσα στο Σικαγο 2 Corum απο το jomashop, και τα δυο ήταν χαραγμένα στο dial και τα δυο τα γύρισα πίσω και μου ξεχρέωσαν την κάρτα μου
Απατεώνες......
Φαντάζομαι δεν τα είχες δει από κοντά πριν αγοράσεις....έχουν μόνο ηλεκτρονικό κατάστημα ή και εκθετήριο που μπορείς να δεις από κοντά το εμπόρευμα (ή έστω ένα μέρος);

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1354 στις: Ιούλιος 19, 2017, 03:55:54 μμ »
Πάντως ανεξάρτητα από το τί κάνουν οι αμερικάνοι, έχω ακούσει ότι στα zenith παίζουν σημαντικές εκπτώσεις και στην Ελλάδα (καλύτερες από άλλες μάρκες)..δεν ξέρω όμως τίποτα συγκεκριμένο και εφόσον δεν υπάρχει πλέον και επίσημη αντιπροσωπεία είναι λίγο περίεργα τα πράγματα...Στο internet δεν κατάφερα να εντοπίσω επίσημες τιμές καταλόγου (ούτε στο site της εταιρείας ούτε αλλού). Πάντως οι αρχικές τιμές που αναφέρει το jomashop είναι πάνω - κάτω οι ίδιες με αυτές που βρήκα εδώ: http://www.thewatchquote.com/List-Price-and-tariffs-for-Zenith-watches-No_63.htm

Σε κάθε περίπτωση,αν κάποιος ξέρει / έχει να προτείνει κάτι, θα εκτιμούσα ένα pm..Ευχαριστώ!

Mαλλον δεν ισχυουν αυτές οι τιμες.
To watchquote εχει `αρχαιες`τιμες για τα ρολογια.
Πρεπει να εχει να κανει update στο σαιτ,τουλαχιστον 6-7 χρονια.
Επι παραδειγματι το Ζενιθ που ειχα εγω ειχε retail price 6800 και εδώ αναγραφεται στα 5900.
Η επισημη αντιπροσωπεια της Ζενιθ όπως και της Raymond Weil είναι η Μωρταζ.
Δεν ξερω βεβαια αν δεν υφισταται πια επισημη αντιπροσωπεια όπως λες.
Δεν εχω παρακολουθησει τον τελευταιο καιρο τα δρωμενα.
Παντως ριξε μια ματια στον Γκοφα.
Εγω το ειχα παρει από τον Ιγγλεση με 25% εκπτωση.
Τωρα πια δεν φερνει Ζενιθ.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Panagiotis_1975

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1355 στις: Ιούλιος 19, 2017, 06:40:40 μμ »
Το οτι δεν υπαρχει πια αντιπροσωπεια εδω το διαβασα...δεν ξερω αν ισχυει, θα το ψαξω. Παντως κι εγω ειχα σκεφτει μια επισκεψη στο Γκοφα για αρχη..οπως και να χει ειναι περιεργες οι τοσο μεγαλες εκπτωσεις για τη συγκεκριμενη μαρκα στα αμερικανικα sites. Ειδικα αν οπως λες οι τιμες που εμφανιζουν ως αρχικες ειναι αρχαιες, τοτε λογικα εχουν αναθεωρηθει προς τα πανω..οποτε η εκπτωση που κανουν ειναι ακομα μεγαλυτερη.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6300
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1356 στις: Ιούλιος 19, 2017, 07:30:19 μμ »
Και στον Αλεξοπουλο να πας αν ψαχνεις για ζενιθ.. καλυτερες τιμες γενικα απο Γκοφα!

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6300
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1357 στις: Αύγουστος 19, 2017, 12:52:45 μμ »
Αλλου!!!

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1358 στις: Αύγουστος 19, 2017, 03:10:01 μμ »
Πολύ ωραίο Γιάννη

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #1359 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 06:24:04 μμ »
https://www.youtube.com/watch?v=0Yf2dUPPmRA
A Walk Through Zenith Watches