Αποστολέας Θέμα: Ρωσικά ρολόγια  (Αναγνώστηκε 470953 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chrisrazor

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 287
  • Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία
    • Προφίλ
    • www.softone.gr
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #940 στις: Μάρτιος 26, 2011, 03:39:11 μμ »
H καρδιά του είναι SEIKO . Είναι από τα πιο ωραία ρολόγια που έχω . Και το τρίτιο είναι όλα τα λεφτά .
Τώρα που θα έχουμε wi-fi παντού τι τα θέλουμε τα ρολόγια !

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #941 στις: Μάιος 07, 2011, 10:03:25 μμ »
Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει για το κουρδιστό αυτό ρολόι που έπεσε στα χέρια μου τελευταία!
Κάποιες πληροφορίες - έτος κατασκευής - μηχανισμός κτλπ.
Ακόμα σε ποιον θα έπρεπε να απευθυνθώ για service (σε πμ νομίζω ότι θα ήταν σωστότερο).

By charilaos at 2011-05-07
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #942 στις: Μάιος 07, 2011, 10:16:23 μμ »
Φίλε Χαρίλαε,
Vostok Komandirskie (σειρά Generalskie)


http://russianwatches.altervista.org/vostok_collection.htm

Model: Generalskie 2414
Year: late '80s
Caliber: 2414, hand-wound, 17 jewels, date window
Note: the Generalskie hand-wound models features a strange case shaped as a star.  This one is in almost new conditions. Water resistant to 50M, screwed crown, rotating bezel, acrylic glass, luminous hands. Diameter 39 mm.

Αποσυνδεδεμένος skol

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #943 στις: Ιούνιος 20, 2011, 05:25:18 μμ »
Καλησπέρα σας. Ως νέο μέλος θα ήθελα να υποβάλλω μια ερώτηση σχετικά με την αγορά ενός συγκεκριμένου ρολογιού. Σας παραθέτω το σύνδεσμο και θέλω να ρωτήσω αν έχει εμπειρία κάποιος από το συγκεκριμένο ηλ.κατάστημα και ποιον τρόπο επέλεξε για την πληρωμή. Προσωπικά διαθέτω visa και diners αλλά πολύ εύκολα προμηθεύομαι και paypal. Θα είναι η πρώτη φορά που θα χρησιμοποιήσω κάρτα.Θα περιμένω τις υποδείξεις σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
http://www.vostok-watches.com/
μοντέλο http://www.vostok-watches.com/d_KA_921161_Komandirskie_Automatic_KA_921161.php

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #944 στις: Ιούνιος 20, 2011, 05:53:23 μμ »
Καλησπερα SΚΟL,
Καλωσορισες στο 'ΜyWatch.gr'!

H P. MAIER GmbH ειναι ο επισημος αντιπροσωπος στη Γερμανια και το πλεον αξιοπιστο ηλεκτρονικο καταστημα στην αγορα ρωσικου ρολογιου (προσωπικη εμπειρια στον παρελθον, αριστη)!
Εαν εχεις τη δυνατοτητα, επιλεξε πληρωμη μεσω PAYPAL (αμεσος, ευκολος και πλεον ασφαλης τροπος πληρωμης, χωρις καθυστερηση ή τυχον επιβαρυνσεις), διαφορετικα προχωρησε στην παραγγελια μεσω πιστωτικης καρτας...

Καλη επιτυχια στην αγορα σου και καλη παραμονη στη διαδικτυακη μας κοινοτητα!

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος skol

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #945 στις: Ιούνιος 20, 2011, 11:02:32 μμ »
Αγαπητέ watch collector ευχαριστώ για την πρότασή σου. Με την ευκαιρία θέλω να προσθέσω ότι στο παρόν φόρουμ μπορεί κανείς να βρεί πλείστες πληροφορίες και υποδείξεις για πολλά ενδιαφέροντα θέματα σε ένα πολύ καλό κι ευχάριστο κλίμα ανταλλαγής απόψεων.Αυτό ακριβώς το γεγονός καθιστά τη συντροφιά σας εκλεκτή.Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #946 στις: Ιούνιος 21, 2011, 01:37:20 πμ »
Αυτη ειναι η προθεση μας.
Nα 'σαι καλα, καλη συνεχεια!...  O:)
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος rugged

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 315
    • Προφίλ
    • Rugged
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #947 στις: Ιούνιος 21, 2011, 12:02:06 μμ »
Καλησπερα SΚΟL,
Καλωσορισες στο 'ΜyWatch.gr'!

H P. MAIER GmbH ειναι ο επισημος αντιπροσωπος στη Γερμανια και το πλεον αξιοπιστο ηλεκτρονικο καταστημα στην αγορα ρωσικου ρολογιου (προσωπικη εμπειρια στον παρελθον, αριστη)!...

+1
Αγορά 2 ρολογιών από το συγκεκριμένο site.
Καταπληκτική εξυπηρέτηση και αξιοπιστία.

Αποσυνδεδεμένος MITSAKLIS

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #948 στις: Ιούνιος 21, 2011, 10:29:34 μμ »
Καταδυτικά δεν έχει?

Αποσυνδεδεμένος spentgr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #949 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 08:41:46 πμ »
Γεια σας,

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.
Έχω ένα VOSTOK AMFIBIA RED SEA, κι όπως συμβαίνει σε πολλά ρώσικα, το χρώμα στο bezel έφυγε από τον πρώτο χρόνο με τα πρώτα μπάνια.
Που μπορώ να βρω bezel που να ταιριάζει, άλλης εταιρίας φυσικά, που να μην φεύγουν τα γράμματα
και τζαμάκι γιατί η κόρη μου όταν βρήκε την ευκαιρία έκανε πατινάζ πάνω στο ρολόι  :'(


Δούλοι γάρ καί δεσπότης ούκ άν ποτε γένοιντο φίλοι - Πλάτων

Όποιος έχει ένα ρολόι, ξέρει τι ώρα είναι. Όποιος έχει δύο, δεν ξέρει - Sacha Guitry

Αποσυνδεδεμένος dimitrisrag

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #950 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 10:53:10 πμ »
Αγαπητέ watch collector ευχαριστώ για την πρότασή σου. Με την ευκαιρία θέλω να προσθέσω ότι στο παρόν φόρουμ μπορεί κανείς να βρεί πλείστες πληροφορίες και υποδείξεις για πολλά ενδιαφέροντα θέματα σε ένα πολύ καλό κι ευχάριστο κλίμα ανταλλαγής απόψεων.Αυτό ακριβώς το γεγονός καθιστά τη συντροφιά σας εκλεκτή.Ευχαριστώ.

 Εγω αγορασα μεσω ebay ενα vostok europe anchar απο το ''russia2all'' και ολα πηγαν καλα! Και επιδη ρωτησα και την ιδια τη Vostok μου ειπε οτι ειναι επισημος συνεργατης της. Σας παραθετω και την απαντηση που μου εδωσε σε μια απορια που ειχα...
Thank you for purchasing our Anchar watch!
Dear Mr....
Let me assure you that your watch is absolutely authentic, and sold you by authorized retailer www.russia2all.com responsible mostly for North American market. Unfortunately, US rules doesn’t allow to import watches with two tritium tubes on one hour hand (don’t ask us why please!), so we’re making special hands for this market (see attached file).
ειχα ρωτησει γιατι το anchar μου ειχε στον δεικτη της ωρας ενα tritio αντι για δυο που εχουν τα anchar εδω... και στην συνεχεια μου γραφει γιατι δεν το πηρα απο Ελλαδα... Αντε εξηγησε τωρα εσυ οτι εγω το πηρα μαζι με τα μεταφορικα 277 ευρω ενω εδω το εβρισκα με την εκπτωση 500....


Αποσυνδεδεμένος bost

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 906
  • Risk-Care-Dream-Expext
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #951 στις: Δεκέμβριος 24, 2011, 11:08:17 πμ »
Λοιπόν, μπαίνω αμέσως στο θέμα!!! Μέσα στην εβδομάδα, ετοιμάζω LARGE Vostok πράμα! το θέμα είναι ότι έχω προβληματιστεί γιατί οι απόψεις διίστανται!!! θέλω να πάρω ή 3 ή 4!! να ψωνίσω απο: http://www.vostok-watches.com/start.php?vostok_amphibian_ministry.php   ή http://stores.ebay.com/zenitar-store ???????????????????
ακούω και για μαιμουδιές!!! οι τιμές μεταξύ των 2 συνδεσμων είναι ασχετες έτσι, οποτε? αν παρω 4 πχ με απλο ΕΛΤΑ θα έχω τελωνείο και @@ ??? Ευχαριστώ καλοί μου άνθρωποι!!! Καλήμερα σε όλη την παρέα  ;D

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #952 στις: Δεκέμβριος 24, 2011, 12:44:17 μμ »
Λοιπόν, μπαίνω αμέσως στο θέμα!!! Μέσα στην εβδομάδα, ετοιμάζω LARGE Vostok πράμα! το θέμα είναι ότι έχω προβληματιστεί γιατί οι απόψεις διίστανται!!! θέλω να πάρω ή 3 ή 4!! να ψωνίσω απο: http://www.vostok-watches.com/start.php?vostok_amphibian_ministry.php   ή http://stores.ebay.com/zenitar-store ???????????????????
ακούω και για μαιμουδιές!!! οι τιμές μεταξύ των 2 συνδεσμων είναι ασχετες έτσι, οποτε? αν παρω 4 πχ με απλο ΕΛΤΑ θα έχω τελωνείο και @@ ??? Ευχαριστώ καλοί μου άνθρωποι!!! Καλήμερα σε όλη την παρέα  ;D


Καθώς γράφουν και οι προλαλήσαντες, η P. MAIER GmbH (vostok-watches) είναι ο ασφαλέστερος τρόπος να πάρεις ρώσους. Με τα ρώσικα δεν ξέρεις ποτέ τί παίζει. Κυκλοφορούν άπειρες αυτοσχέδιες μοντίφες. Καλύτερα να είσαι σίγουρος.

Κ.

ΥΓ. Βλέπω έβαλες πλώρη για ποσότητα... :-\ Με μέτρο. Εκεί είναι τα ρολόγια... Εγώ πάντως δεν φέρω την παραμικρή ευθύνη αν μείνεις με τσέπη αδειανή.  :-X
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος bost

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 906
  • Risk-Care-Dream-Expext
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #953 στις: Δεκέμβριος 24, 2011, 01:38:11 μμ »
Ολη η ευθύνη δικιά σου είναι φυσικά ,γιατι μετα τα χτεσινά μάλλον κάνω αλλαγή πλεύσης ....έρωτας το λευκό όπως σου λέω και στο mail....

Αποσυνδεδεμένος bost

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 906
  • Risk-Care-Dream-Expext
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #954 στις: Δεκέμβριος 30, 2011, 08:18:43 πμ »
Το φόρεσα απο 2ο φίλο μέσα σε διάστημα 2 εβδομάδων!! Το ρολόι με τρελαίνει και μου αλλάζει τα σχέδια μου για μελλοντικές αγορές!!!Τρελό κομμάτι!!! Καλημέρα παίδες  ;D


Uploaded with ImageShack.us

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #955 στις: Δεκέμβριος 31, 2011, 01:16:26 πμ »
Φίλε Αλέξανδρε, όπως σου είπα, δεν έχω ψωνίσει από τον zenitar, όπότε δεν ξέρω τι γίνεται.... :-\
Έχω όμως ψωνίσει από τους παρακάτω, και ήταν όλοι ο.κ. Μπορεί και να ήμουν τυχερός.... ;D
Ορίστε λοιπόν:
www.smirs.com
www.aviator-watch.com
www.aviation-time.com
www.poljot24.de
www.ruwatch.de

Kαι βέβαια υπάρχει πάντα και η κα Meier και το www.vostok-watches.com

YΓ. Το CTPEΛΑ είναι υπέροχο!!

Αποσυνδεδεμένος bost

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 906
  • Risk-Care-Dream-Expext
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #956 στις: Δεκέμβριος 31, 2011, 08:56:46 πμ »
Φιλε Ηλία σευχαριστώ πολύ!!!Χάρηκα πολύ που τα είπαμε και απο κοντά! Την καλημέρα μου ;D

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #957 στις: Δεκέμβριος 31, 2011, 08:38:09 μμ »
Αλεξανδρε, το στρελά ειναι ενα απο τα, μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου, ρωσσικα που με βαζει σε τρελο πειρασμο! Πραγματικα ρολογαρα!
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος bost

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 906
  • Risk-Care-Dream-Expext
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #958 στις: Δεκέμβριος 31, 2011, 08:42:41 μμ »
Αλεξανδρε, το στρελά ειναι ενα απο τα, μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου, ρωσσικα που με βαζει σε τρελο πειρασμο! Πραγματικα ρολογαρα!


ο kosdome6 κατά κόσμον Κώστας τα φταίει όλα....χαχαχχαχα..Θοδωρή είναι μαγικό... εγώ με Ρώσικα δεν είχα την παραμικρή επαφή, λέω να την αρχίσω με τα vostok και προς τον Απρίλιο θα έχει strela !!!!

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #959 στις: Ιανουάριος 01, 2012, 05:39:15 μμ »
Με τα ρώσικα έχω κολήσει και εγώ από το καλοκαίρι... Εκτός από τα CTΡEΛA , έρωτας με την πρώτη ματιά, έχω ερωτευτεί παράφορα τα 2 πρώτα στις φωτογραφίες. Γιατρέ πείτε μου, θα ζήσω  ;D ;D ;D ???