Αποστολέας Θέμα: Αγορές μέσω Internet  (Αναγνώστηκε 14137 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 02, 2006, 07:56:11 μμ »
Παράθεση από: "TZAG"
Εγώ στη θέση σου θα το άλλαζα μόνο με ένα Zenith El-Primero, για να σχετίζουμε σωστά χρονογράφους. Έτσι κι αλλιώς el-primero χρησιμοποιεί και η Rolex. 'Αρα γιατί να μην έχω το "καθαρόαιμο" ;)



Όσον αφορά το Tag, ανάφερα την γνώμη μου στο προηγούμενο ποστ μου. Ελπίζω να το διάβασες.


Καταπληκτικό το Zenith  :shock:  :shock:

@ Megalos και όχι μόνο
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 04, 2006, 10:45:38 πμ »
ο θρυλικότερος χρονογράφος σε πανεμορφη συσκευασία. Ευγε tzag για το γουστο σου
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 04, 2006, 10:57:09 πμ »
Παράθεση από: nomikosas
Παράθεση από: redfoot
ναι  μα το speedmaster σου το διέθεσες (αν δεν κανω λάθος) προς πώληση... !!
Παράθεση


seamaster ηταν :P       αλλα ενταξει δεν σκεφτομουν να το δωσω για να παρω tag......... αλλα για να παρω rolex :) αρα αλλαζουν τα πραγματα :P

βεβαια τωρα λεω πως δεν θα το δωσω ποτε για να παρω ενα rolex submariner οπως σκεφτομουν τοτε αλλα για ενα explorer 2 ανετα θα το εκανα...

βεβαια το καλυτερο ειναι να το κρατησω κ να παρω κ το explorer 2...

τεσπα..


χε χε δικιο εχεις, μπερδευτηκα!!
τοσο καλο ρολοι μην το σπρωχνεις κριμα ειναι.
τοσο πολυ σου αρεσει το explorer?
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος nomikosas

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 827
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 04, 2006, 11:18:00 πμ »
Παράθεση από: "redfoot"


χε χε δικιο εχεις, μπερδευτηκα!!
τοσο καλο ρολοι μην το σπρωχνεις κριμα ειναι.
τοσο πολυ σου αρεσει το explorer?


κοιτα το explorer το 2 μου αρεσει παρα πολυ (με μαυρη πλακα).
απο εκει κ περα ομως εχεις δικιο οτι ειναι κριμα να το δωσω....  :oops:
ειναι φοβερο ρολοι κ γενικα οσο περναει ο καιρος τοσο πιο πολυ μου αρεσει κ δεν μπορω να το δωσω :P  

βεβαια στο μελλον ειμαι σιγουρος οτι θα το αλλαξω με καποιο rolex (ή sub ή explorer)  αλλα ελπιζω το μελλον να ειναι μακρινο..   8)   αν κ δεν ξερω κατα καιρους με πιανουν κατι κρισεις για να παρω rolex...  το εχω ψιλοαπωθημενο........ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΡΕ? !!!!!!!  :shock:  :?:

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 04, 2006, 04:20:53 μμ »
Είτε Seamaster, είτε Submariner έχεις, το ίδιο είναι :!: Διότι διαχρονικά, είναι και τα δύο είδη κλασσικά, που δεν μένουν ποτέ στο ράφι και η αξία τους πάντα μεγαλώνει ;)
Συμπέρασμα. Η διάγνωσή μου λέει πως χρειάζεσαι ένα απο κάθε είδος, για να είσαι πάντα σε ευφορία :mrgreen:
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Συνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 04, 2006, 08:53:57 μμ »
και εγω -σαν φαρμακοποιος- θα σου συνταγογραφησω ενα κουρδισμα το πρωι -Ομεγα- ενα το μεσημερι- Ρολεξ- και δυο το βραδυ, μετα φαγητου -Ομεγα και Ρολεξ μαζι  :smt026

Αποσυνδεδεμένος nomikosas

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 827
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 04, 2006, 10:34:34 μμ »
χαχαχαχαχα ............ :) ευχαριστω μεγαλε!!

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 04, 2006, 10:45:18 μμ »
χεχε πολυ καλη θεραπευτικη αγωγη μεγάλε. Μηπως ομως θα παρουσιασει παρενεργειες αν δε προσεξει; να του διναμε κανενα ζαντάκ παραλληλα ;
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος mdoerden

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 11, 2006, 11:57:59 μμ »
Η συνεχεια της ιστοριας μου.  
Τελικα βρεθηκε το ρολοι στην ιρλανδια , πηγε η fedex και το πηρε και ειπε οτι θα το στειλει ελλαδα. Μετα απο 4 ημερες ακομα δεν μου ειχαν δωσει αριθμο φορτωτικης. Τεσπα ηρθε επιτελους , το πηρα σημερα απο το τελωνειο οπου πηγα μονος μου αφου για να  το εκτελωνισει η fedex και να το φερει ηθελε 158 ευρα !!!. Με μολις 80 ευρω συνολο το ρολοι ηταν στα χερια μου !!! Ωραιο ειναι , ακριβως οτι περιμενα το μονο που μενει ειναι να επιβεβαιωσω την αυθεντικοτητα του απο τα κεντρικα της seiko, παντως ειχε μεσα το βιβλιο οδηγιων χρησης καθως και το βιβλιο με την καρτουλα εγγυησης συμπληρωμενο με το serial number και σφραγισμενο απο τον πωλητη.
Συμπερασμα : Ειναι ρισκο οι ηλεκτρονικες αγορες ,αλλα αν αποδειχθει γνησιο θα εχω παρει ενα ρολοι 600 ευρω 450 ευρουλακια οχι και ασχημη εκπτωση.
Παντως συνιστω μεγαλη προσοχη ειδικα σε πωλητες εκτος ευρωπης (η περιπτωση μου) , δεν ξεχνω και τα κατωρθωματα της fedex

ΥΓ: Αν καποιος ξερει τροπους να αναγνωρισουμε αν ειναι αυθεντικο παρακαλω ας μοιρασει γνωση .

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 02:19:09 πμ »
βαλε φοτο,πηγαινε στο νετ να δεις το σειριακο αριθμο μπορεις να δεις και σε πια χωρα αγοραστηκε ,ε και σε ενα αντιπροσωπο σεικο.για μενα δε εχεις να φοβασαι
καλοριζικο

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 08:26:28 πμ »
Πολυ σωστες συμβουλες.
Περιεργο παντως, ειδικα με για τη fedex διαβαζω σε πολλα sites του εξωτερικου οτι χρησιμοποιειται κατα κορον για αποστολες ρολογιων και οχι μονο με μεγαλη επιτυχία δηλαδη την εχουν πολυ ψηλα στις προτιμησεις τους.
Εναλλακτικα ακουσα καλα λογια και για την DHL
Γεγονος ειναι οτι οπως πολυ σωστα ειπες η αποστολη απο χωρα εκτος Ευρωπης, ή και ΕΕ περικλειει κινδυνους . Φυσικα αυτο δε συμβαινει μονο στη δικη μας χωρα. Η καθε μια εχει τους δικους της νομους και "κολληματα" Πχ σε ορισμενες απαγορευεται να στειλεις ή να δεχτεις  λουρακια απο δερμα αλιγατορα κλπ.. κατασχουν το λουρακι και σου στελνου σκετη κασα !!
καλοφορετο το σεικο σου, με υγεια και κεφι
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 12:21:31 μμ »
το θεμα των μεταφορων ειναι πολυ εξειδικευμενο,διοτι απο οτι μου λεγαν καμμια απο αυτες τις μεγαλες μεταφορικες ειναι εξειδικευμενες ουτε προσφερουν 100% αποζημιωση,κατα καιρους δε εχουν χαθει η κλαπει ακριβα ρολογια.ετσι υπαρχουν ειδικες εταιριες μεταφορας πολυτιμων αντικειμενων που σε εξασφαλιζουν.σιγουρα θα σου κοστισει κατι παραπανω.επαναλαμβανω οτι ειναι χρησιμες για μεταφορα ακριβων ρολογιων αλλιως το κοστος δε δικαιολογει τη χρηση μιας τετοιας μεταφορικης

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 01:59:54 μμ »
εγω παντως που καποτε εψαξα το θεμα γιατί ηθελα να στειλω ενα ακριβο ρολοι στο εξωτερικο και πηρα στα κεντρικα της fedex Ελλαδας μου ειπαν οτι δεν ασφαλιζουν το περιεχομενο ενος δεματος απο μια αξια και πανω (νομιζω μου ειχαν πει 1000 ευρω). Το αντιθετο (ασφαλιση δεματος  προς Ελλαδα) γινεται κατο κορον και απορω γιατί αυτη η διαφοροποιηση.
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος mdoerden

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 14, 2006, 10:40:50 μμ »
Το πηγα στην αντιπροσωπια της seiko και μου ειπαν οτι ειναι αυθεντικο! Εφυγε ενα μεγαλο βαρος . Τι να πω στερνα καλα ολα καλα.

ΥΓ Φωτο πως ανεβαζουν ? Πρεπει να κανω εγγραφη στην imageshack ?

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 15, 2006, 08:24:41 πμ »
α πολυ ωραία. Σε λαθος σημειο του φορουμ  μας το πες αλλα δεν πειραζει, συγχαρητήρια!
oxi δεν ειναι απαραιτητο, απλως μπαινεις στην κεντρικη σελιδα και ανεβαζεις τη φωτο που θες πατωντας host it  , επειτα χρησιμοποιεις κανεις κοπι πειστ συνηθως το συνδεσμο thumbnail for forums και εισαι ετοιμος
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 15, 2006, 01:28:58 μμ »
ωραια,αναμενοντας τις φοτο :wink:

Αποσυνδεδεμένος MHTΣ

  • 42mm case
  • 40mm case
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 13, 2006, 04:11:36 μμ »
Πάντως εγώ δεν θα έκανα σε καμία περίπτωση αγορά τέτοιου επιπέδου μέσω web. Γενικώς δεν έχω καθόλου εμπιστοσύνη και ας λένε ό,τι θέλουν... Mαγαζάκι και πάλι μαγαζάκι...
b]Rose Gold For Ever!!![/b]

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 13, 2006, 08:48:00 μμ »
Αυτό που λένε ΜΗΤΣ Εν τη παλάμη και ούτω βοήσωμεν....
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος MHTΣ

  • 42mm case
  • 40mm case
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 14, 2006, 11:46:54 πμ »
Παράθεση από: "stardrive"
Αυτό που λένε ΜΗΤΣ Εν τη παλάμη και ούτω βοήσωμεν....


Πρώτη φορά το ακούω. Tί σημαίνει? Φαντάζομαι κάτι σαν «το να το παίρνεις στο χέρι δεν συγκρίνεται»?
b]Rose Gold For Ever!!![/b]

Αποσυνδεδεμένος Nikita

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Αγορές μέσω Internet
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 14, 2006, 01:22:22 μμ »
Sketika me agores sto internet kai Seiko, sinisto anepifilakta,logo kai prosopikis empiria,( 3 Seiko agorasmena):

www.zeviotempo.it

English spoken

Ref. Nikos from Ath - Florence.

Ciao