Αποστολέας Θέμα: Θήκες για ρολόγια  (Αναγνώστηκε 185308 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος StavrosK

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Θήκες για ρολόγια
« στις: Οκτώβριος 16, 2008, 02:53:00 μμ »
Καλησπέρα,

Ξέρει κάποιος να μου πει καταστήματα στην Αθήνα, που μπορώ να βρώ θήκες για ρολογια (ξύλινες, δερμάτινες, όχι ατομικές αλλα πολλαπλών θέσεων για συλλογή)

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 03:25:31 μμ »
Εχω αγορασει απο το παρακατω site,πολυ καλη ποιοτητα αλλα τιμες ετσι&ετσι.Θα βρεις και στο ebay.

http://www.tobaccostore.gr/eshop/index.php?cPath=138&<osCsid>

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 03:32:55 μμ »
Σε κάτι πιω σπορ ...?

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος StavrosK

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 03:42:00 μμ »
Παιδιά όχι internet. Έχω βρει σαιτ εάν θέλω.

Αλλα θέλω κατάστημα... να παώ να την δώ την θήκη να την πιάσω με τα χεράκια μου....

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 04:08:50 μμ »
Κατ' αρχάς είσαι Ελλάδα Σταύρο; Αν ναί, τότε έχασες! Ειδικά στην Αθήνα που "υποτίθεται" ότι τα βρίσκεις όλα, τελικά τίποτε σωστό δεν βρίσκεις. Έχω τρείς θήκες, μιά ταξιδίου για 4, μιά απο δερματίνη για 12 και μιά τσάντα απο αλουμίνιο για 40 ωρολόγια κι όλες αγορασμένες απο το εξωτερικό. Εδώ είναι όλες πανάκριβες και να πωλούνται απο άσχετα καταστήματα. Αντί αυτοί που εμπορεύονται ρολόγια, να είχαν τέτοια προϊόντα, τα βρίσκεις σε είδη δώρων, είδη καπνιστού, αλλού για αλλού!
eisenberg: οι τιμές όχι απλά "έτσι & έτσι", αλλά "μαχαίρι, χαράτσι"!
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 04:42:16 μμ »
Αλλα θέλω κατάστημα... να παώ να την δώ την θήκη να την πιάσω με τα χεράκια μου....

Βασικα αυτο καταστημα ειναι στη Ν.Ιωνια και πουλαει και μεσω νετ.

eisenberg: οι τιμές όχι απλά "έτσι & έτσι", αλλά "μαχαίρι, χαράτσι"!

Δυστυχως αυτες οι τιμες παιζουν Ελλαδα,γι αυτο ειπα και για ebay οπου εχει και μεγαλυτερη ποικιλια.

Αποσυνδεδεμένος Petros1

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 438
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 05:03:25 μμ »
Βασικα,βλεπω καποιες ενδιαφερουσες θηκουλες....και οι τιμες του δεν τις βρισκω υπερολικες....Πουλαει και εκτος νετ?αν ειναι ετσι μπορει να περασω μια βολτα απο εκει....
Αν και μεθαυριο παω ΝΥ οποτε μαλλον εκει θα βρω κατι πιο καλο...αλλα τι να πρωτοψωνισει κανεις εκει μεσα σε 1 βδομαδα...??? ???

Αποσυνδεδεμένος Fernando

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 05:38:14 μμ »
Κατ' αρχάς είσαι Ελλάδα Σταύρο; Αν ναί, τότε έχασες! Ειδικά στην Αθήνα που "υποτίθεται" ότι τα βρίσκεις όλα, τελικά τίποτε σωστό δεν βρίσκεις. Έχω τρείς θήκες, μιά ταξιδίου για 4, μιά απο δερματίνη για 12 και μιά τσάντα απο αλουμίνιο για 40 ωρολόγια κι όλες αγορασμένες απο το εξωτερικό. Εδώ είναι όλες πανάκριβες και να πωλούνται απο άσχετα καταστήματα. Αντί αυτοί που εμπορεύονται ρολόγια, να είχαν τέτοια προϊόντα, τα βρίσκεις σε είδη δώρων, είδη καπνιστού, αλλού για αλλού!
eisenberg: οι τιμές όχι απλά "έτσι & έτσι", αλλά "μαχαίρι, χαράτσι"!
Δυστυχως Tzag δεν εχεις ερευνησει σωστα την αγορα. Πιστευω αν ερευνησεις την αγορα της "Ελλαδιτσας" κατι θα βρεις που δεν θα ειναι  "μαχαίρι, χαράτσι", αναλογα παντα με το τι θελεις να πληρώσεις ειναι οι τιμες. Και πραγματι ισως σε καποια προιοντα οι τιμες να ειναι περιπου 10-15% επιπλεον απο το εξωτερικο αλλα θα σου κάνουν και μια εκπτωσουλα και θα σου ερθει η τιμη, ιδια. Αλλα μην περιμενεις να τα βρεις ολα μεσω της οθονης σου στο PC.
"Καλοπροαιρετο σχολιο σεβομενος τις γνωσεις σου και την μεγαλη συμμετοχη σου στο φορουμ"

Αποσυνδεδεμένος black pit

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 10:29:11 μμ »
Kαλησπερα,μηπως ξερετε τιποτα για μαγαζια στη Θεσσαλονικη,που να πωλουν κουτια κουρδισματος αλλα σε λογικες τιμες?Αυτα που εχω δει ειναι οι μονες οι θηκες και πωλουνται απο 250 ευρω και πανω που μου φαινονται λιγο ακριβα.
Την υγεια μας να εχουμε και ολα τα αλλα ερχονται

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 12:29:19 πμ »
ειναι οι μονες οι θηκες και πωλουνται απο 250 ευρω και πανω που μου φαινονται λιγο ακριβα.
Δεν σου φαίνονται, είναι όντως ακριβές. Εκτός πια εάν είναι από ακριβό ξύλο με βελούδινες εσωτερικές επενδύσεις, κ.λπ.

Άσχετο, αλλά κάπου είχα δει οδηγίες πώς να φτιάξει κανείς δική του θήκη. Τις είχε ποστάρει ένας τύπος, και το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό.
Δεν ήταν δύσκολο, απλώς πρέπει να κάνεις κάποιες μετρήσεις σωστά και να πιάνουν λίγο τα χέρια σου.
Έχω φάει το Internet, αλλά δεν το βρίσκω το post. Έχω την εντύπωση ότι ήταν στο timezone.

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 09:41:07 πμ »
Δυστυχως Tzag δεν εχεις ερευνησει σωστα την αγορα. Πιστευω αν ερευνησεις την αγορα της "Ελλαδιτσας" κατι θα βρεις που δεν θα ειναι  "μαχαίρι, χαράτσι", αναλογα παντα με το τι θελεις να πληρώσεις ειναι οι τιμες. Και πραγματι ισως σε καποια προιοντα οι τιμες να ειναι περιπου 10-15% επιπλεον απο το εξωτερικο αλλα θα σου κάνουν και μια εκπτωσουλα και θα σου ερθει η τιμη, ιδια. Αλλα μην περιμενεις να τα βρεις ολα μεσω της οθονης σου στο PC.
"Καλοπροαιρετο σχολιο σεβομενος τις γνωσεις σου και την μεγαλη συμμετοχη σου στο φορουμ"


Κι εμένα μ΄αρέσει η ποιότητα, αλλά οι τιμές που βρίσκω στην Ελλάδα, είναι κατά πολύ υψηλότερες απο οπουδήποτε αλλού. Είναι κοροϊδία να πληρώσω 120 ευρώ για μιά απλή δερμάτινη θήκη 8 θέσεων τη στιγμή που το ίδιο καλή, με 2 επιπλέον θέσεις (10) + 2 ραφάκια, να έρχεται απο Καναδά με 40 ευρώ ΜΕ τα μεταφορικά! Αν αυτό δεν σας λέει κάτι, τότε καλά κάνουν και σας αδειάζουν την τσέπη. Σε παρακαλώ γράψε μας περισσότερα για το που μπορούμε να βρούμε ποιοτικώς και λογικώς οικονομικές θήκες στην Ελλάδα, διότι ούτε εμένα μ'αρέσει να ψάχνω στα πέρατα της γης.

Δες εδώ τη θήκη για την οποία αναφέρομαι.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 17, 2008, 09:46:33 πμ από TZAG »
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος Fernando

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 10:14:51 πμ »

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 11:32:49 πμ »
Άσχετο, αλλά κάπου είχα δει οδηγίες πώς να φτιάξει κανείς δική του θήκη. Τις είχε ποστάρει ένας τύπος, και το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό.
Δεν ήταν δύσκολο, απλώς πρέπει να κάνεις κάποιες μετρήσεις σωστά και να πιάνουν λίγο τα χέρια σου.
Έχω φάει το Internet, αλλά δεν το βρίσκω το post. Έχω την εντύπωση ότι ήταν στο timezone.

Αυτο θα ταν σουπερ ενδιαφερον nin,custom θηκουλες!Αφου εισαι τρελλο ψαχτηρι μη μας απογοητευεις ρε φιλε :computer:

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 11:54:30 πμ »
Ριξε μια ματια εδω Tzag
http://www.e-men.gr/index.php?page=shop.browse&category_id=80&option=com_virtuemart&Itemid=1

Εδώ οι τιμές μου φαίνονται αρκετά καλές,
και πολύ σύντομα θα πάρω και εγώ βαλιτσάκι ... ;D

Σ' ευχαριστώ/τούμε φίλε Fernando,
φιλικά Στέφανος.

_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 12:10:13 μμ »
Αυτο θα ταν σουπερ ενδιαφερον nin,custom θηκουλες!Αφου εισαι τρελλο ψαχτηρι μη μας απογοητευεις ρε φιλε :computer:


Το ψάχνω μανιωδώς φίλε Eis.  :lens:

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 03:11:14 μμ »
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 06:58:49 μμ »
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 10:19:04 μμ »
ερωτηση εαν καποιος γνωριζει,θηκες απο μαλακο  συνθετικο υλικο ,αδιαβροχες,υπαρχουν?εαν ναι που ?

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 03:49:12 μμ »
ερωτηση εαν καποιος γνωριζει,θηκες απο μαλακο  συνθετικο υλικο ,αδιαβροχες,υπαρχουν?εαν ναι που ?

Μαλακο συνθετικο υλικο εξωτερικα;Δεν εχω δει αλλα δεν αποκλειεται να υπαρχουν.
Για αδιαβροχες ξερω τις pelican αλλα ειναι σαν βαλιτσακια..

warover

  • Επισκέπτης
Απ: Θήκες για ρολόγια
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 04:31:25 μμ »
Μαλακο συνθετικο υλικο εξωτερικα;Δεν εχω δει αλλα δεν αποκλειεται να υπαρχουν.
Για αδιαβροχες ξερω τις pelican αλλα ειναι σαν βαλιτσακια..

+1
YG
εχω μια και ειναι πολυ καλη