Αποστολέας Θέμα: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...  (Αναγνώστηκε 9097 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 12:31:08 μμ »
Αυτο το πραγμα παλι, δεν μπορω να το καταλαβω! Βγαζουν τετοιες ρολογαρες με υψηλης προδιαγραφης τεχνικα χαρακτηριστικα και το συνδυαζουν με εναν απαραδεκτο μπρασελε! Δεν ξερω αν το κανουν για εξοικονομιση χρηματων η για αποφυγη εκτοξευσης της τιμης του ρολογιου... Αλλα οπως και να εχει πρεπει να το δουνε! Πιστευω πως μεγαλη μεριδα καταναλωτων εναποθετει τις ελπιδες της στα καλα μπρασελε... Σημαντικο κριτηριο επιλογης για ενα ρολοι!

Η κορωνα ειναι μια χαρα για εμενα και το ρολοι ειναι ερωτας, το λιγοτερο που μπορω να πω... Ισως το μαυρο θα ηταν πρωτο σαν επιλογη μου αλλα η ιδεα σεταρισματος με ενα canvas ειναι πολυ military ιδεα!!! Εχεις και το μαυρο ΜΜ οποτε αναμενουμε φωτογραφιες απο στρατιωτικο concept!

Ξέρεις τι Γιώργο ; Η συσκευασία είναι η κατά το δυνατόν πιο λιτή και το μπρασελέ είναι της πίκρας, ΑΛΛΑ αυτό έχει και τη θετική του όψη : Ξέρεις πως ό,τι πληρώνεις, το πληρώνεις για το ρολόϊ καθαυτό, χαχαχα ! Φαντάσου τώρα δηλαδή, να βγάλουν κανένα σοβαρό μπρασελέ και να το χώσουν το ρολόϊ μέσα σε κουτί-έπιπλο, που θα πάει η τιμή. Άσε, καλύτερα έτσι.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 12:38:56 μμ »
Kάτσε τώρα να παρελάσουνε πάλι τα Σουπέρλατιβ, να σου κοπεί λίγο ο αέρας...  :o
:D :D :D
Ο πρωιν δυτης Αγγελος εχει εμπειρια απο τετοια περιπτωση.
Ποσταρε ενα πρωι το μαυρο Σεικο και στην συνεχεια ποσταρηστηκανε 5 με 6 Ρολεξ.

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 12:48:20 μμ »
:D :D :D
Ο πρωιν δυτης Αγγελος εχει εμπειρια απο τετοια περιπτωση.
Ποσταρε ενα πρωι το μαυρο Σεικο και στην συνεχεια ποσταρηστηκανε 5 με 6 Ρολεξ.

Μα εδώ παρατηρήθηκαν πρόσφατα μέχρι και πεμπτοφαλαγγίτικες συμπεριφορές, με τον Καπετάν Δημήτρη να μοστράρει ξεδιάντροπα το Sub του, σαν άλλος Εφιάλτης, Πήλιος Γούσης, Αρτέμης Μάτσας και δεν ξέρω τι άλλο να του προσάψει κανείς πια...
(μμμμ, αρχίζει να μ’ αρέσει, διότι η συζήτηση διολισθαίνει -τεχνηέντως ή ακουσίως, αδιάφορον- προς την R..:smt096   )

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 12:56:22 μμ »
(μμμμ, αρχίζει να μ’ αρέσει, διότι η συζήτηση διολισθαίνει -τεχνηέντως ή ακουσίως, αδιάφορον- προς την R..:smt096   )
Ειναι μοιραιο το μυαλο να πηγαινει στον πρωτο ::)
Υγ. σε εχω καταλαβη. Προσπαθης να ανεβασεις την θερμοκρασια λογο του κρυου. Σπερνεις ζιζανια αλλα δεν θα σου περαση.

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 01:02:36 μμ »
Ειναι μοιραιο το μυαλο να πηγαινει στον πρωτο ::)
Υγ. σε εχω καταλαβη. Προσπαθης να ανεβασεις την θερμοκρασια λογο του κρυου. Σπερνεις ζιζανια αλλα δεν θα σου περαση.

Ναι, ενώ εσύ σπέρνεις κουκιά  ;)

Xα ! Σε τσάκωσα τώρα. Χαρίλαε τρέχα, ο Άρης αποκάλεσε την R "πρώτη" !
Alors, c'est la guerre!

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 01:25:28 μμ »
Χαρίλαε τρέχα, ο Άρης αποκάλεσε την R "πρώτη" !
Ποιος θα ειναι πρωτος η S;
Που πηρε ενα τουβλο, του εβαλε λουρι, εβαψε το κεντρο πρασινο, ζωγραφισε τρεις δεικτες και το πουλαει για ρολοι ::) :P

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15606
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 02:00:54 μμ »
Καλά αυτό με το μπρασελέ δεν με χάλασε & ποτέ ιδιαίτερα. Υπάρχει και το πανέμορφο βαφλο-rubber του & ένα σωρό εναλλακτικές (rubber, NATO κλπ.).
Βέβαια καλό θα ήταν να είχε & ένα πιό στιβαρό & ποιοτικό μπρασελέ.

Τώρα που λέμε περί μπρασελέ, θυμήθηκα και τους τσίγκους που είχε για μπρασελέ η Rolex στα παλαιότερα 5-digits :lol:
Ειδικά αυτά που δεν είχαν solid end links, ήταν σπουδή στην εξοικονόμηση κόστους.
Έπαιζαν & μουσική όμως, ικανοποιούσαν & την αίσθηση της ακοής του ιδιοκτήτη τους...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 02:05:14 μμ »
Τώρα που λέμε περί μπρασελέ, θυμήθηκα και τους τσίγκους που είχε για μπρασελέ η Rolex στα παλαιότερα 5-digits :lol:
Ειδικά αυτά που δεν είχαν solid end links, ήταν σπουδή στην εξοικονόμηση κόστους.
Έπαιζαν & μουσική όμως, ικανοποιούσαν & την αίσθηση της ακοής του ιδιοκτήτη τους...
Αυτα τα λες εσυ.
Και τωρα που δεν εχεις R. Πριν δεν τα ελεγες.
Εισαι κακοπροαιρετος :P

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 02:33:29 μμ »
Ντέννι
καλοφόρετο το νέο ΜΜ
να διευκρινήσω ότι τόσο στο νέο μπλε όσο και στο νέο μαύρο, ο δείκτης δευτερολέπτων είναι χρυσής απόχρωσης. συνεπώς δεν τίθεται θέμα περιορισμένης έκδοσης.

ερώτηση για το Ντεννι: σχολιασμός και μετρήσεις, μεταξύ των δύο μοντέλων, για α) συνολικό ύψος ρολογιού, β) ύψος μπεζελ γ) βάρος ρολογιού

Ευχαριστώ πολύ, πάντα καλές ώρες να δείχνει το ΜΜ   :-)
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 05:04:29 μμ »
Kανελί δεν ξέρω, αλλά σε πορτοκαλί το βλέπω συντόμως.

Aπαπα, στραβομάρα, τώρα το είδα το μήνυμα του brother in arms Χαρίλαου. Σ’ ευχαριστώ για τις ευχές Κάπτεν !
Λοιπόν, εγώ ήμουν ανάμεσα σε SLA025 και σ’ αυτό εδώ. Το SLA025 –με την high beat 8L55- γρήγορα κούνησε μαντιλάκι καλαματιανό κι άντε τώρα να το ΄βρεις κάτω από πέντε γκραντς, no fucXin’ way. Καραδοκούσα λοιπόν για το πράσινο και τελικά το βρήκα unworn σε τιμή Ιαπωνικής αγοράς και χωρίς δασμούς. Ο στόχος ήταν πλέον πάνω στο σταυρόνημα, τράβηξα το κλείστρο, κράτησα την ανάσα μου και το χώμα βάφτηκε κόκκινο –επ, σόρρυ, πράσινο ήθελα να γράψω !

-Μωρ’ σάμπως και να τα παραλές λιγάκι ; Kάτσε τώρα να παρελάσουνε πάλι τα Σουπέρλατιβ, να σου κοπεί λίγο ο αέρας...  :o
Δεν μου προξενεί καμμία εντύπωση πλέον η «παρέλαση» όπως την αποκαλείς των ROLEX! Πηγαίνουν στις θυρίδες την Παρασκευή και βγάζουν τα ρολόγια. Τα φωτογραφίζουν και τα ποστάρουν. Μετά περνούν ένα αγχωτικό ΣΚ προσέχοντας που θα είναι, τι θα κάνουν, να μην δίνουν στόχο, να μην είναι σκοτεινά και ερημικά, να μην έχει υγρασία............... (τέλος δεν έχει η λίστα με τα ΜΗΝ).
Ανακουφισμένοι δε την Δευτέρα τα ξανατοποθετούν ευλαβικά στην θυρίδα (που έχουν φροντίσει να έχει αφυγραντήρα καθώς και microfiber επένδυση με αντικραδασμική προστασία.
Και περνούν την εβδομάδα τους ονειρευόμενοι το tool watch τους μέχρι το επόμενο ΠΣΚ!!!!!!!!
Ελάχιστοι είναι αυτοί που τολμούν να τα φορούν καθημερινά και να τα υποβάλουν στις απίστευτες καταπονήσεις του desk diving και του mouse scroll.........
Να σημειωθεί δε πως μετά την δημοσιοποίηση της ιστορίας για το ROLEX της Λίτσας οι ελάχιστοι αυτοί γεννάιοι μειωθήκανε κατά 50%!!!!
Οι υπόλοιποι ρολογόφιλοι συνεχίζουμε κανονικά την καθημερινότητά μας χωρίς να κοιτάμε και να υπολογίζουμε τις αγγυλώσεις και τους περιορισμούς που προανέφερα των ROLEXάκηδων!!!!!!
Ειδικά η πολυπληθής κοινότητα των SEIKάκηδων χαμογελάει συγκαταβατικά και χαίρεται τις ρολογάρες της απερίσπαστα!!!!!!



Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 05:14:55 μμ »
Χαριλαε δεν ξέρω στα αλλά μαθήματα του σχολείου τι βαθμό είχες αλλά στην έκθεση πρέπει να είχες άριστα.
Με συγκινησες.
Υγ.ψαχνω να βρω νέο αφυγραντηρα για την θυρίδα. Αυτός που έχω τραβά πολύ ρευμα :D

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 05:28:41 μμ »
Χαριλαε δεν ξέρω στα αλλά μαθήματα του σχολείου τι βαθμό είχες αλλά στην έκθεση πρέπει να είχες άριστα.
Με συγκινησες.
Υγ.ψαχνω να βρω νέο αφυγραντηρα για την θυρίδα. Αυτός που έχω τραβά πολύ ρευμα :D
Να είσαι καλά φίλε Άρη!
Θα σου στείλω πμ για το που θα βρεις νέο αφυγραντήρα!!!! Μην χαλάς όλα σου τα λεφτά στο ρεύμα!!!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 06:13:59 μμ »
Ντέννι
καλοφόρετο το νέο ΜΜ
να διευκρινήσω ότι τόσο στο νέο μπλε όσο και στο νέο μαύρο, ο δείκτης δευτερολέπτων είναι χρυσής απόχρωσης. συνεπώς δεν τίθεται θέμα περιορισμένης έκδοσης.

ερώτηση για το Ντεννι: σχολιασμός και μετρήσεις, μεταξύ των δύο μοντέλων, για α) συνολικό ύψος ρολογιού, β) ύψος μπεζελ γ) βάρος ρολογιού

Ευχαριστώ πολύ, πάντα καλές ώρες να δείχνει το ΜΜ   :-)

Σ΄ευχαριστώ πολύ αγαπητέ stifteros.
Έχεις απόλυτο δίκιο, τώρα το πρόσεξα ότι το 021 έχει κι αυτό χρυσό δευτ/δείκτη, άρα είναι πλέον στάνταρ στο νέο ΜΜ και να λοιπόν μια ακόμη διαφορά με το παλιό μοντέλο.
Σε ακριβείς μετρήσεις να σου πω την αλήθεια δεν προχώρησα, πάντως στην τρίτη φωτογραφία φαίνεται η κάποια διαφορά ύψους. Μ’ ενδιέφερε περισσότερο η γενική αίσθηση, που εμένα μου φαίνεται ακριβώς η ίδια. Μερικοί το θεωρούν βαρύ, εμένα δεν με πειράζει το βάρος, το αντίθετο μάλιστα.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15606
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 06:16:52 μμ »
Αυτα τα λες εσυ.
Και τωρα που δεν εχεις R. Πριν δεν τα ελεγες.
Εισαι κακοπροαιρετος :P

Χαχαχαχ, τουλάχιστον τα Rolex τα έδωσα με τη δική μου θέληση :lol:
Έλα ρε ΄συ, σοβαρά τώρα.Τα μπρασελέ των 5-digits χωρίς τα solid end links, ήταν για τα πανηγύρια... Παραδέξου το  :P

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 06:19:47 μμ »
Δεν μου προξενεί καμμία εντύπωση πλέον η «παρέλαση» όπως την αποκαλείς των ROLEX! Πηγαίνουν στις θυρίδες την Παρασκευή και βγάζουν τα ρολόγια. Τα φωτογραφίζουν και τα ποστάρουν. Μετά περνούν ένα αγχωτικό ΣΚ προσέχοντας που θα είναι, τι θα κάνουν, να μην δίνουν στόχο, να μην είναι σκοτεινά και ερημικά, να μην έχει υγρασία............... (τέλος δεν έχει η λίστα με τα ΜΗΝ).
Ανακουφισμένοι δε την Δευτέρα τα ξανατοποθετούν ευλαβικά στην θυρίδα (που έχουν φροντίσει να έχει αφυγραντήρα καθώς και microfiber επένδυση με αντικραδασμική προστασία.
Και περνούν την εβδομάδα τους ονειρευόμενοι το tool watch τους μέχρι το επόμενο ΠΣΚ!!!!!!!!
Ελάχιστοι είναι αυτοί που τολμούν να τα φορούν καθημερινά και να τα υποβάλουν στις απίστευτες καταπονήσεις του desk diving και του mouse scroll.........
Να σημειωθεί δε πως μετά την δημοσιοποίηση της ιστορίας για το ROLEX της Λίτσας οι ελάχιστοι αυτοί γεννάιοι μειωθήκανε κατά 50%!!!!
Οι υπόλοιποι ρολογόφιλοι συνεχίζουμε κανονικά την καθημερινότητά μας χωρίς να κοιτάμε και να υπολογίζουμε τις αγγυλώσεις και τους περιορισμούς που προανέφερα των ROLEXάκηδων!!!!!!
Ειδικά η πολυπληθής κοινότητα των SEIKάκηδων χαμογελάει συγκαταβατικά και χαίρεται τις ρολογάρες της απερίσπαστα!!!!!!

Sent from my iPad using Tapatalk

Ρε συ Χαρίλαε, εντάξει, την θυρίδα την καταλαβαίνω σε ένα βαθμό, τον αφυγραντήρα όμως τον θεωρώ υπερβολή. Είμαι σε θέση να διαβεβαιώσω τους πάντες ότι έχω βουτήξει με το Sea Dweller σε βάθος ντουσιέρας, επί τουλάχιστον είκοσι λεπτά και δεν έμπασε ούτε σταγόνα νερό, ούτε σταγόνα αφρόλουτρο. Και είναι και ανοξείδωτο, μην το ξεχνάμε αυτό. Τώρα, εάν αρχίσει να μου σκουριάζει επειδή δεν έχω αφυγραντήρα, ε, το περνάω ένα χέρι μίνιο κι έρχεται στα ίσα του.

Πλάκα, πλάκα, μάλλον πρέπει να πάρουμε κι εμείς θυρίδα για τα Seiko, Χαρίλαε. Μόνο για τα Seiko. Το 017 έχει σχεδόν διπλασιάσει τιμή μέσα σε λίγους μήνες –τι δέκα χρόνια μας λένε τώρα ;- εδώ μιλάμε για εκτοξεύσεις  σε χρόνο  dt. Εγώ πια με το Seiko σκιάζομαι  άμα είναι σκοτεινά, δεν στο κρύβω. Με το Σουπέρλατιβ νοιώθω απόλυτα ασφαλής, καθόσον πλέον έχουν οι πάντες Σουπέρλατιβ, ποιος θα κάτσει τώρα ν’ ασχοληθεί  με το δικό μου ; Μ’΄αυτόν τον πληθωρισμό των Superlative, έτσι όπως πάει το πράγμα, σε λίγο καιρό θα τα κλωτσάμε στους δρόμους και δεν θα σκύβουμε να τα πιάσουμε, λες κι είναι δίλεπτα χάλκινα.

Έξοχα, το θέμα αποκτά εκρηκτικές διαστάσεις, όπως είναι και το σωστό !









Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15606
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 06:35:24 μμ »
... Είμαι σε θέση να διαβεβαιώσω τους πάντες ότι έχω βουτήξει με το Sea Dweller σε βάθος ντουσιέρας, επί τουλάχιστον είκοσι λεπτά και δεν έμπασε ούτε σταγόνα νερό, ούτε σταγόνα αφρόλουτρο. ...


Είσαι σίγουρος; Εννοώ το πήγες μετά και το εξέτασαν στο Service center ή κάνεις εικασίες; Μην πάθεις καμιά ζημιά από εκεί που δεν το περιμένεις δλδ. Γιατί το αφρόλουτρο ειδικά, δρα πολύ ύπουλα :(


...Μ’΄αυτόν τον πληθωρισμό των Superlative, έτσι όπως πάει το πράγμα, σε λίγο καιρό θα τα κλωτσάμε στους δρόμους και δεν θα σκύβουμε να τα πιάσουμε, λες κι είναι δίλεπτα χάλκινα....


Αν βρεις κανένα πάντως, στείλτο προς τα εδώ. Να αρχίσω πάλι να μαζεύω τίποτα σιγά-σιγά. Ας είναι και Rolex, δεν πειράζει  ;D

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 06:42:32 μμ »
Ρε συ Χαρίλαε, εντάξει, την θυρίδα την καταλαβαίνω σε ένα βαθμό, τον αφυγραντήρα όμως τον θεωρώ υπερβολή. Είμαι σε θέση να διαβεβαιώσω τους πάντες ότι έχω βουτήξει με το Sea Dweller σε βάθος ντουσιέρας, επί τουλάχιστον είκοσι λεπτά και δεν έμπασε ούτε σταγόνα νερό, ούτε σταγόνα αφρόλουτρο. Και είναι και ανοξείδωτο, μην το ξεχνάμε αυτό. Τώρα, εάν αρχίσει να μου σκουριάζει επειδή δεν έχω αφυγραντήρα, ε, το περνάω ένα χέρι μίνιο κι έρχεται στα ίσα του.

Πλάκα, πλάκα, μάλλον πρέπει να πάρουμε κι εμείς θυρίδα για τα Seiko, Χαρίλαε. Μόνο για τα Seiko. Το 017 έχει σχεδόν διπλασιάσει τιμή μέσα σε λίγους μήνες –τι δέκα χρόνια μας λένε τώρα ;- εδώ μιλάμε για εκτοξεύσεις  σε χρόνο  dt. Εγώ πια με το Seiko σκιάζομαι  άμα είναι σκοτεινά, δεν στο κρύβω. Με το Σουπέρλατιβ νοιώθω απόλυτα ασφαλής, καθόσον πλέον έχουν οι πάντες Σουπέρλατιβ, ποιος θα κάτσει τώρα ν’ ασχοληθεί  με το δικό μου ; Μ’΄αυτόν τον πληθωρισμό των Superlative, έτσι όπως πάει το πράγμα, σε λίγο καιρό θα τα κλωτσάμε στους δρόμους και δεν θα σκύβουμε να τα πιάσουμε, λες κι είναι δίλεπτα χάλκινα.

Έξοχα, το θέμα αποκτά εκρηκτικές διαστάσεις, όπως είναι και το σωστό !


Κι όμως φίλε Dennis!!!
Μην κοιτάς που δεν τα παρουσιάζουν τα θέματα αυτά!!!! Μόνο ο μέγιστος γκλόμπαλ μοδεράτορας τόλμησε να αναφέρει το ζήτημα του ρολογιού της Λίτσας και μόνο που δεν τον έφαγαν ζωντανό!!!!
Εντάξει το καταλαβαίνω έως κάποιο σημείο το πρόβλημά τους: Να έχεις δώσει ένα σκασμό λεφτά για Toolwatch και status symbol και να πρέπει να παραδεχτείς δημόσια πως παρουσιάζει προβλήματα που και τα «κοινά» ρολόγια παρουσιάζουν!!!!!!!!!! Άσε δε που σκέφτονται πως θα επηρεαστεί και ο «διπλασιασμός» ή και «τριπλασιασμός» της μεταπώλησης του ρολογιού τους αν τολμήσουν να ξεστομίσουν την αλήθεια! Εδώ καλά καλά δεν τα πάνε για service και μετακυλύουν στον επόμενο κάτοχο το «μπαλάκι»!!!!!!!!
Σε πιστεύω πως το σουπερλατιβ άντεξε το εξαντλητικό τεστ της ντουζιέρας (και μάλιστα με αφρόλουτρο) μιας και δεν υποστηρίζω πως τα ROLEX είναι άχρηστα ή προβληματικά. Αναγνωρίζω την καλή ποιότητα κατασκευής τους και ακόμα περισσότερο το after sales services τους εδώ στο Ελλάντα!
Αυτά που γράφω όμως τα γράφω για τους κατόχους (όπως ακριβώς τους περιγράφω!)
Παίρνει όμως η μπάλα και τους υπόλοιπους κατόχους ROLEX που δεν ανήκουν σε αυτή την κατηγορία και που αρκετούς τους γνωρίζω προσωπικά και τους εκτιμώ!!!
Τα πάντα τριγυρίζουν γύρω από την φράση:
«Όποιος έχει την μύγα, μυγιάζεται!»


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 06:45:28 μμ »
Είσαι σίγουρος; Εννοώ το πήγες μετά και το εξέτασαν στο Service center ή κάνεις εικασίες; Μην πάθεις καμιά ζημιά από εκεί που δεν το περιμένεις δλδ. Γιατί το αφρόλουτρο ειδικά, δρα πολύ ύπουλα :(

Αν βρεις κανένα πάντως, στείλτο προς τα εδώ. Να αρχίσω πάλι να μαζεύω τίποτα σιγά-σιγά. Ας είναι και Rolex, δεν πειράζει  ;D

Ήμουν σίγουρος, μέχρι που μου έβαλες ιδέες εσύ. Δηλαδή τι, κάθε φορά που θα πλενόμαστε θα τρέχουμε μετά για έλεγχο στεγανότητας ; Άμα είναι έτσι, μη σώσω και ξαναπλυθώ.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15606
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 07:01:25 μμ »
Ήμουν σίγουρος, μέχρι που μου έβαλες ιδέες εσύ. Δηλαδή τι, κάθε φορά που θα πλενόμαστε θα τρέχουμε μετά για έλεγχο στεγανότητας ; Άμα είναι έτσι, μη σώσω και ξαναπλυθώ.
[/b]

Έτσι ακριβώς :up:
Ήθελα να καταλήξεις μόνος σου στη σωστή κατεύθυνση.
Έχεις έρθει σε καφεδομάζωξή μας; Όπου μαζευόμαστε, είμαστε οι μόνοι θαμώνες. Οι άλλοι εξαφανίζονται...

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: SEIKO SLA 019 : Ξέχνα το Μαρινάκι που ήξερες...
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 07:04:32 μμ »
[/b]

Έτσι ακριβώς :up:
Ήθελα να καταλήξεις μόνος σου στη σωστή κατεύθυνση.
Έχεις έρθει σε καφεδομάζωξή μας; Όπου μαζευόμαστε, είμαστε οι μόνοι θαμώνες. Οι άλλοι εξαφανίζονται...
Εννοεί ο Άγγελος πως είμαστε «τρεις και ο κούκος»!!!!!!

Άσε δε που έχει να γίνει καφεδομάζωμα πάρα πολύ καιρό!



Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης