Αποστολέας Θέμα: Εμπειρια απο creation watches  (Αναγνώστηκε 3952 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Εμπειρια απο creation watches
« στις: Αύγουστος 20, 2016, 04:57:18 μμ »
Οπως λεει και ο τιτλος θα ηθελατην γνωμη σας για online παραγγελια απο το εν λογω site. Πριζονομαι για ενα orient. Ποια ειναι η δικια σας εμπειρια?? Υπαρχει περιπτωση δασμων επιπλεον. Χρονος παραλαβης?? Θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρια απο creation watches
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 20, 2016, 06:19:35 μμ »
Παλαιοτερα ηταν κλασικο σαιτ παραγγελιων κυριως ιαπωνικων ρολογιών. Αξιοπιστο και σωστο μαγαζι.
Μετα τα Capital controls νομιζω πως σημειωθηκαν καποια ασχημα περιστατικα. Υπαρχει νομιζω σχετικο νημα.
Αν θυμαμαι καλα,ετσι?
Τωρα αν βγαλεις ακρη και παραγγειλεις καποιο ρολοι,ζητα αποστολή με απλο ταχυδρομειο για να μην εχεις θεμα δασμων.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος lychounas

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρια απο creation watches
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 20, 2016, 06:25:07 μμ »
Πριν τα Χριστούγεννα πήρα ένα Seiko SRP309 από Creation. Μέσα σε λίγες μέρες ήταν στην πόρτα μου χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Όσον αφορά το τελωνείο είχαν δηλώσει χαμηλότερη αξία (18$) οπότε δεν το ψάξανε. Πρέπει ωστόσο να ξέρεις πως η Creation δεν είναι εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος οπότε δεν παίρνεις εγγύηση του κατασκευαστή, εξ ου και οι χαμηλές τιμές. Επίσης, όσον αφορά το δικό μου Monster τουλάχιστον, ενώ η παραγγελία έγινε 12/2015 έχει σειριακό αριθμό που δείχνει πως κατασκευάστηκε 12/2013! Που βολόδερνε 2 χρόνια ιδέα δεν έχω! Ήρθε πάντως με όλα τα προστατευτικά αυτοκόλλητα οπότε δεν τίθεται θέμα, το ρολόι ήταν ολοκαίνουργιο και δεδομένου πως η Seiko δεν είχε κάνει κάποια αλλαγή στο συγκεκριμένο μοντέλο μέσα σ' αυτά τα 2 χρόνια δεν είχα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρια απο creation watches
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 20, 2016, 08:14:59 μμ »
Ευχαριστω για τις εμπειριες σας. Και πως γινεται να δηλωθει low value???

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρια απο creation watches
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 20, 2016, 10:30:04 μμ »
Με ένα απλό μήνυμα στο site  μπορείς να το κανονίσεις πολύ εύκολα.Έχω και εγώ "πρόσφατη" εμπειρία με αγορά seiko κατά τον φλεβάρη. Ήρθε στους προαναφερθέντες χρόνους και με ένδειξη χαμηλής τιμής μετά από δικό μου αίτημα.
Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.


Αποσυνδεδεμένος pugman

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρια απο creation watches
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 20, 2016, 10:35:01 μμ »
Δύο αγορές, πρό capital controls, απλό ταχυδρομείο, δυο εβδομάδες αναμονή κ όλα καλά.

Send using Tapatalk

"buy a Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself"

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρια απο creation watches
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 21, 2016, 08:17:15 πμ »
Είχα καλη εμπειρία και εγώ με αυτό το site. Λιγο πριν τα capital control βέβαια,για μετα δε ξέρω. Είχα βάλει τον γαμπρό μου να παραγγείλει το ρολόι γιατί εγώ δεν εχω PayPal και τέτοια.

Νομιζω ειχαμε βάλει το πιο γρήγορο ταχυδρομειο,το ρολόι έκανε 76ευρω και με τα μεταφορικά βγήκε σύνολο 84.Ήρθε σε 4 ή 5 μέρες,ενα orient symphony με λευκό καντράν και αραβικούς αριθμούς.

Γενικά έμεινα ευχαριστημένος και έχω διαβάσει και θετικά σχόλια για το site.Η συσκευασία και το ρολόι το ίδιο ηταν μια χαρα,η θήκη δεν ηταν της orient αλλά ηταν ωραία.Μέχρι τώρα,ενα χρονο και κάτι μετα,έχω μείνει ικανοποιημένος και απο την ποιότητα του ρολογιού.

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρια απο creation watches
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 21, 2016, 08:33:14 πμ »
εμένα πάλι γιατί αυτό το κατάστημα μου φαίνεται ακριβό;  ::)
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος agelosSoul

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 424
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρια απο creation watches
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 21, 2016, 02:21:48 μμ »
Περσι τον 12/15 μεσα στα capital control αγορασα ενα seiko skx007 απο creation.Ολα μια χαρα,σε 15 μερες το ειχα στα χερια μου και αμεσως μετα απο ebay πηρα ενα oyster μπρασελε.Απο τοτε κανα δυο φορες που δοκιμασα η καρτα δεν δουλεψε.Δεν καιγομαι για αγορα ακομα και δεν το εψαξα.

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρια απο creation watches
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 21, 2016, 07:38:48 μμ »
Αγορασα τον περασμενο φεβρουαριο ενα skx009k1 με απλο ταχυδρομειο..Ηρθε σε 3 βδομαδες αλλα επειδη ειχε οφθαλμοφανεστατο θεμα misalignment μεταξυ chapter ring, bezel, dial το εστειλα πισω μετα απο δυο ημερες παλι με το απλο ταχυδρομειο οπως μου ζητησανε..Εγινε refund και ζητησα και τα εξοδα αποστολης προς αυτους..Εκτοτε δεν ξαναγορασα απο κει..Πηρα το ιδιο με τζουμπιλι απ το watcheszon σε πολυ πολυ χαμηλοτερη τιμη και χωρις θεματα ανευθυγραμμιστων μερων..Αλλωστε απ το τελευταιο εχω ψωνισει αλλες 5 φορες χωρις προβλημα..Το creation δεν εχει χαμηλες τιμες και ποτε δεν παραγγελνεις με ταχυμεταφορικη..Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να περασει τελωνειο κ να εχεις καπελο μεχρι και 50%...
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones