Αποστολέας Θέμα: Aρκας  (Αναγνώστηκε 46913 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

• Global Moderator
  • Tourbillion
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Aρκας
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 26, 2015, 04:31:49 μμ »
Πόσοι άραγε από αυτούς  τους γελοίους  που βρίζουν σημερα τον Αρκά να είχαν πριν κάποιους μήνες φωτογραφιες με το je suis charlie στο προφίλ τους??

Aυτό συμβαίνει όταν απαίδευτα, για να μην πω τίποτε άλλο, άτομα αυτοχαρακτηρίζονται ως "αριστερά", "προοδευτικά" ή ό,τι άλλο.
Ο καθημερινός φασισμός είναι ένας ιος που επωάζεται ύπουλα κάτω από το δέρμα του αριστερού, του δεξιού κτλ.
Είναι πολύ λυπηρό να μην μπορεις να σκοτώσεις τον ιό, διπλά λυπηρό όταν το παίζεις και προοδευτικός.

Ο φασισμος είναι οριζόντιος. Αντισταθείτε παντού. Το έχουμε ανάγκη. Δυστυχώς η νέα τάξη πραγμάτων έχει στους κόλπους της εμφανώς αντιδημοκρατικα άτομα με προφανή αλαζονεία και επαρση αυθεντιας. Κρίμα. Πολύ κρίμα για ένα χώρο με τεράστια δημοκρατική ιστορία. Η Ζωή δεν είναι μόνη της. Δυστυχώς.

Αρκας κορυφαίος και ανυπότακτος. Ένας ευφυής άνθρωπος

Τα είπατε ολα!!!! =D>

Συμφωνω απολυτα  :smt023
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος argo98

• Tourbillion
    • Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 26, 2015, 06:39:10 μμ »
Aυτό συμβαίνει όταν απαίδευτα, για να μην πω τίποτε άλλο, άτομα αυτοχαρακτηρίζονται ως "αριστερά", "προοδευτικά" ή ό,τι άλλο.

Οπου αριστεροί-προοδευτικοί???

Αποσυνδεδεμένος argo98

• Tourbillion
    • Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 27, 2015, 12:48:30 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Coral

• 48mm case
    • Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 27, 2015, 02:26:19 μμ »
E και λοιπον;; από ποτε καποιος σταματάει μια ιστοσελιδα γιατι κατηγορείται ότι χρηματίζεται; από ποτε καποιος σταματάει να λεει την γνωμη του γιατι δεχτηκε μια <φραστικη επιθεση>,προσωπικα βρισκω πολύ <<ευθικτο>> καποιον που καταφευγει σε τετοιου είδους οπισθοδρομήσεις,κοινως κωλοστρα,απο την άλλη βρισκω πολύ ευαισθητοποιημένους σε θεματα ελευθεροτυπίας-στομιας,ανθρωπους που επι τοσα χρονια ως αφανης η εμφανης εξουσια εκαναν τα παντα για να μην ακουγονται ελευθερα οι φωνες,μην βιαστείτε να με χαρακτηρισετε κυβερνητικο γιατι θα εχετε πλανηθεί,απλα δεν καταπινω πια αμασητο οτιδήποτε μου σερβιρεται.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος karteo

• Tourbillion
    • Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 27, 2015, 02:44:15 μμ »
Ο αρκας είναι ιδιαίτερη φυσιογνωμία. Έχεις δει πουθενά φώτο του; ξέρει κανείς ποιος είναι; ούτε το όνομα ούτε τη φάτσα του ξέρει κανείς. Μιλάμε για μια ιδιαίτερη προσωπικότητα που έχει κάνει αν δεν κάνω λάθος μια μόνο συν κάποτε στην ερτ και ήταν σε ημιφως και δε φαινόταν. Οπότε δεν μπορεί να κριθεί με βάση τα συνηθη
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Coral

• 48mm case
    • Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 27, 2015, 02:49:32 μμ »
Ο αρκας είναι ιδιαίτερη φυσιογνωμία. Έχεις δει πουθενά φώτο του; ξέρει κανείς ποιος είναι; ούτε το όνομα ούτε τη φάτσα του ξέρει κανείς. Μιλάμε για μια ιδιαίτερη προσωπικότητα που έχει κάνει αν δεν κάνω λάθος μια μόνο συν κάποτε στην ερτ και ήταν σε ημιφως και δε φαινόταν. Οπότε δεν μπορεί να κριθεί με βάση τα συνηθη

απλα δεν καταπινω πια αμασητο οτιδήποτε μου σερβιρεται

Αποσυνδεδεμένος karteo

• Tourbillion
    • Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 27, 2015, 02:51:11 μμ »
απλα δεν καταπινω πια αμασητο οτιδήποτε μου σερβιρεται
Καλά κάνεις. Αλλά τι αμασητο να καταπιεις; τον βριζανε σε μια σελίδα και ζήτησε μα σταματήσει γιατί δε γουστάρει. Αφυσικο;

Τεσπα. Με όσα γίνονται είναι ασήμαντο πλέον
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Coral

• 48mm case
    • Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 27, 2015, 03:06:21 μμ »
Καλά κάνεις. Αλλά τι αμασητο να καταπιεις; τον βριζανε σε μια σελίδα και ζήτησε μα σταματήσει γιατί δε γουστάρει. Αφυσικο;

Τεσπα. Με όσα γίνονται είναι ασήμαντο πλέον

Αγαπητε φιλε Θεοδωρε,παντα θεωρουσα αστεια την διακυβερνηση της δεξιας (πλην ελαχιστων διαστημάτων),αλλα θεωρω αστειοτερη κι ανευ ουσιας την αντιπολιτευση της ανέκαθεν,λογικο βεβαια διοτι όταν στερεισαι διανοησης (πλην ελαχιστων εξαιρεσεων),στερεισαι κι ευρηματικότητας,συνεπως μεσα στα οσα τραγελαφικα διαβαζω περιδιαβαίνοντας τις ιστοσελίδες,πολυ αμφιβαλω πλεον για την αληθεια της κάθε αναρτησης.
Με τον Αρκα δεν θα ασχοληθώ,μ αρεσει το χιουμορ του,μεγαλωσα με τα σκιτσα του αλλα ουδόλως θα μ αποσχολησει η φυγομαχια του εάν αυτό αληθευει.

Αποσυνδεδεμένος karteo

• Tourbillion
    • Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Ιούνιος 27, 2015, 03:08:24 μμ »
Δεν είναι φυγομαχια. Όταν δεν ξέρεις τον άλλον δεν μπορείς να το κρίνεις αυτό. Μόνο αυτό λέω. Κατά τα άλλα μαζί σου :(
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

• Moderator
  • Tourbillion
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Ιούνιος 27, 2015, 03:30:05 μμ »

Ναι, εγώ τον έχω δει. Είχε τύχει να έχουμε μία επαγγελματική συνεργασία.
Δυστυχώς η εντύπωση που μου άφησε, απείχε πολύ από αυτό που φανταζόμουν για ένα άνθρωπο που διαθέτει-αποδεδειγμένα-μεγατόνους καταπληκτικού χιούμορ...
Λυπήθηκα που τον γνώρισα, θα προτιμούσα να παραμείνω με την virtual εικόνα που είχα σχηματίσει στο μυαλό μου τόσα χρόνια, έχοντας ρίξει πολύ γέλιο με τα κόμικς του...

Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος karteo

• Tourbillion
    • Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Ιούνιος 27, 2015, 03:41:04 μμ »

Ναι, εγώ τον έχω δει. Είχε τύχει να έχουμε μία επαγγελματική συνεργασία.
Δυστυχώς η εντύπωση που μου άφησε, απείχε πολύ από αυτό που φανταζόμουν για ένα άνθρωπο που διαθέτει-αποδεδειγμένα-μεγατόνους καταπληκτικού χιούμορ...
Λυπήθηκα που τον γνώρισα, θα προτιμούσα να παραμείνω με την virtual εικόνα που είχα σχηματίσει στο μυαλό μου τόσα χρόνια, έχοντας ρίξει πολύ γέλιο με τα κόμικς του...

Και εγώ την ίδια εικόνα έχω, ότι πρέπει να είναι ιδιαίτερη περίπτωση.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

• Moderator
  • Tourbillion
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Ιούνιος 27, 2015, 03:49:34 μμ »

Και εγώ την ίδια εικόνα έχω, ότι πρέπει να είναι ιδιαίτερη περίπτωση.

Αγέλαστος, αμίλητος, σκυθρωπός.
Έτσι ήταν στη συνάντηση τουλάχιστον. Και δεν μιλάμε για καμία συνεργασία εκατομμυρίων...
Μάταια προσπαθούσαμε να "ζεστάνουμε" κάπως το κλίμα... 3-4 άνθρωποι, περίπου 30-ρηδες τότε, μέσα στην τρελή χαρά.
Προς στιγμήν νόμιζα ότι αντί να έρθει ο ίδιος είχε στείλει τον νόμιμο εκπρόσωπο του...
Πάντως τα κόμικς του & το χιούμορ του, για εμένα παραμένουν αξεπέραστα :up:

Αποσυνδεδεμένος gerogian

• Global Moderator
  • Tourbillion
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Aρκας
« Απάντηση #72 στις: Ιούλιος 01, 2015, 03:05:38 μμ »
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος argo98

• Tourbillion
    • Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 01, 2015, 03:16:10 μμ »
Κι όμως Σπύρο αυτό θα ήταν πιο έξυπνο από αυτό που κάνανε...  :D :D :D

Συνδεδεμένος batman1345

• Tourbillion
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Ιούλιος 02, 2015, 12:44:14 πμ »
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος argo98

• Tourbillion
    • Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 02, 2015, 09:58:38 πμ »
Οπου αριστεροί-προοδευτικοί???
Βίκτωρα δε μου είχες απαντήσει σε αυτό.Συγγνωμη που επανέρχομαι αλλα περίμενα μια απάντηση γιατι κάπου χάθηκα...

Συνδεδεμένος andrey_

• Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 02, 2015, 09:04:47 μμ »

Βίκτωρα δε μου είχες απαντήσει σε αυτό.Συγγνωμη που επανέρχομαι αλλα περίμενα μια απάντηση γιατι κάπου χάθηκα...

Βασιλη δεν το καταλαβα, συγγνωμη! Τι εννοεις ομως; Δεν εβαλα παντως παυλα αλλα κομμα ενδιαμεσα...

Αποσυνδεδεμένος argo98

• Tourbillion
    • Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 02, 2015, 10:19:55 μμ »
Βασιλη δεν το καταλαβα, συγγνωμη! Τι εννοεις ομως; Δεν εβαλα παντως παυλα αλλα κομμα ενδιαμεσα...
Απλως ήθελα να πω οτι καλοι και κακοί υπάρχουν σε ολες τις ιδεολογίες και οτι καμια ιδεολογία δεν πρεπει να χαρακτηρίζει ενα άνθρωπο....Τωρα τι συνειρμούς εκανα και εννοούσα αυτο...ουτε εγω δε θυμάμαι...  :)

Συνδεδεμένος andrey_

• Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 03, 2015, 01:23:17 πμ »
Βρε Βασιλη, αυτο εγραψα, οτι ο φασισμος ειναι ενα μικροβιο που προσβαλλει ολες τις ιδεολογιες. Και το ειπα και πανηγυρικα, δεν το υπονοησα.. Μαλιστα ειμαι χατζηδακικος, που ηταν ο πιο προοδευτικος δεξιος που εχει περασει απο τον τοπο..

Αποσυνδεδεμένος Istar

• 48mm case
    • Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 09, 2015, 01:11:22 πμ »
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"