Αποστολέας Θέμα: TAG HEUER  (Αναγνώστηκε 601371 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JIM 1234

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #160 στις: Ιούλιος 08, 2008, 12:46:29 μμ »
Σχετικα με τα TAG HEUER GRAND CARERA CALIBRE 17RS CHRONOGRAPH ξερει κανεις κατι? εχουν ερθει Ελλαδα? τιμη ισως? ποια η γνωμη σας?
Ευχαριστω
Δημητρης

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #161 στις: Ιούλιος 08, 2008, 01:39:12 μμ »
Δεν ξερω πολλα,καθως δε μου πολυαρεσουν τα Tag,παντως το ατσαλινο με λουρακι κροκο απο 4.370Ε τιμη καταλογου,στα 43mm.

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #162 στις: Αύγουστος 06, 2008, 12:42:51 μμ »
Οταν πρωτοειδα το Grand Carrera RS2 L.E. και εμαθα οτι θα κυκλοφορησουν μονο 1000 κομματια, αποφασισα να θυσιασω τις οικονομιες μου και να το αγορασω. Ο Βηχος ζητουσε ενα τρελο ποσο και ετσι το παρηγγειλα απο επισημο αντιπροσωπο στο Λονδινο. Πληρωσα προκαταβολη και ανυπομονουσα να ερθει ο Νοεμβρης που θα ηταν διαθεσιμο. Και ξαφνικα...
... η Heuer αποφασισε να το βαλει στον κανονικο καταλογο της. δεν θα ναι αριθμημενο. Η ζητηση ειπαν ηταν τεραστια. Ξενερωσα απιστευτα. Σκεφτομαι συνεχεια αν πρεπει να ακυρωσω την παραγγελια μου. Θα την διατηρησω μονο με καποια σοβαρη εκπτωση καθως θεωρω οτι θα πρεπει πλεον να εχει μειωμενη τιμη.
 Δεν ξερω αν συμφωνειτε, αλλα βλεπω οτι η εταιρια εχει αλλαξει εντελως την πολιτικη της. Στοχευει στο γρηγορο χρημα απο τα μεγαλα πορτοφολια. Ποτε δεν μου αρεσε η OMEGA αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα κυκλοφορησει γυαλια ηλιου και πανακριβα κινητα.
Επισης ειναι ντροπη μια τετοια εταιρια, με μια τετοια ιστορια, να αλλαζει τις ανακοινωσεις και τον προγραμματισμο της αναλογα με το που φυσαει ο ανεμος.
Αν το καταστημα δεν μου δωσει πισω την προκαταβολη μου, θα αγορασω απο εκεινους το ZENITH DEFY AERO, παρολο που δεν το ειχα προγραμματισει. Το 2ο ρολοι που σκεφτομαι διαρκως ειναι το Chronoris, αλλα δεν το εμπορευεται το καταστημα αυτο. Μισω τη διαφημιστικη καμπανια της Zenith, τοσο ελιτιστικη και κρυφογκει, αλλα θεωρω οτι αξιζουν καθε ευρω.
Ενα ειναι σιγουρο. Η πολιτικη της TAG Heuer μεταλλαχθηκε προς το χειροτερο. Δειτε συνεντευξεις του προεδρευοντος συμβουλου και θα καταλαβετε. Ακομα και οι φωτογραφιες του προδιδουν πολλα. Ατιμε Babin...
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #163 στις: Αύγουστος 06, 2008, 08:01:56 μμ »
Από το TAG Heuer  αν ειχα επιλογή θα κρατούσα μόνο το Heuer  και καθόλου το tag, αλλά στις μέρες μας δεν γίνεται..... Όσο για τον Βηχο, από εμένα μακριά μα πολύ μακριά...
Ποτέ μα ποτέ δεν κοίταξα καμμία καμπάνια, οπότε και δεν έχω άποψη, Τα ρολόγια όμως της ZENITH  ΕΙΝΑΙ   ΆΠΛΑ ΕΊΝΑΙ για μένα.
Κρίμα που δεν σου αρέσουν τα Ωmega (γιατί όμως... απορία αν θέλεις απάντησε στο αντίστοιχο topic) . Αλλά περί ορέξεως ουδείς λόγος..
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #164 στις: Αύγουστος 06, 2008, 08:38:44 μμ »
Αυτό θα πει θυελλώδης είσοδος. :D ;)  Καλώς ήρθες!

Ξενερωσα απιστευτα. Σκεφτομαι συνεχεια αν πρεπει να ακυρωσω την παραγγελια μου. Θα την διατηρησω μονο με καποια σοβαρη εκπτωση καθως θεωρω οτι θα πρεπει πλεον να εχει μειωμενη τιμη.

Σαφώς. Είναι απαράδεκτο να μη διατεθεί σε μειωμένη τιμή.

Αν το καταστημα δεν μου δωσει πισω την προκαταβολη μου, θα αγορασω απο εκεινους το ZENITH DEFY AERO, παρολο που δεν το ειχα προγραμματισει. ... Μισω τη διαφημιστικη καμπανια της Zenith, τοσο ελιτιστικη και κρυφογκει, αλλα θεωρω οτι αξιζουν καθε ευρω.

Συμφωνώ δις. Και γω προσωπικά βρήκα κίβδηλη την εικόνα που προβάλλουν μέσα από την καμπάνια τους. Όμως μην πτοείσαι.
E-l P-r-i-m-e-r-o αγαπητέ.
Για την ακρίβεια, μούντζωσέ το το Carrera και πάρε το Aero. ;D Πέραν της τιμής, δεν τίθεται δίλημμα μεταξύ των δύο.

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #165 στις: Αύγουστος 06, 2008, 10:33:43 μμ »
Κατ αρχην να απαντησω στον Stardriver γιατι δεν μου αρεσουν τα Omega. Ειναι δυσκολο να μιλησεις για την υποκειμενικοτητα του γουστου του καθενος. Σε αλλους αρεσει το παγωτο σοκολατα σε αλλους η βανιλια. Απ ο,τι εχω αντιληφθει, αυτο που με απομακρυνει απο την Omega ειναι η ελλειψη τολμης στην σχεδιαση και η εν γενει συντηρητικοτητα. Αλλα μπορει και να κανω λαθος.
Τωρα οσον αφορα την TAG Heuer και την αγορα που περιεγραφα προηγουμενως, τα νεα χειροτερευουν!
Μιλωντας με καποιους απο τα γραφεια στην Ελβετια μου ξεκαθαρισαν οριστικα οτι δεν θα ειναι περιορισμενων αντιτυπων και οτι επισης δεν θα μειωσουν την τιμη του!! Αν ειναι δυνατον... Κατι που φαινεται αυτονοητο, γι' αυτους δεν ειναι. Πρωτα διαδιδουν με τον πιο επισημο τροπο οτι αυτο το μοντελο θα διατεθει σε 1000 κομματια παγκοσμιως, σπευδουμε να εξασφαλισουμε ενα απ αυτα, βλεπουν οτι η ζητηση ειναι πολυ μεγαλη, προχωρουν σε μαζικη παραγωγη αυτου, και τα κοροιδα που το παραγγειλαν μηνες πριν το πληρωνουν το ιδιο.
Για μενα η ολη κατασταση ηταν ενα τεραστιο μαθημα οχι μονο για την εξελιξη της TAG Heuer σαν εταιρια, αλλα και γενικα για την παγκοσμια αγορα ρολογιου καθως διαβασα, εψαξα και τηλεφωνησα σε αντιπροσωπους σε  πανω απο 5 χωρες.
Στην αρχη απευθηνθηκα στο Βηχο. Δεν ειχαν ιδεα τι τους ζητουσα... Να φανταστειτε μια υπαλληλος μου ειπε "γιατι δεν αγοραζετε το 17 RS? Ειναι το ιδιο με το RS2!!" Μιλαμε για μαυρα μεσανυχτα... Μετα αφου εκαναν καποια τηλεφωνηματα στην Ελβετια μου απαντησαν οτι αν καταφερουν να φερουν καποιο κομματι θα στοιχιζει λιγο λιγοτερο απο 8000 ευρω.
Τοτε αρχισα να ψαχνω μεσω τηλεφωνηματων σε ξενους επισημους αντιπροσωπους. Στην Αμερικη η προτινομενη τιμη αντιπροσωπειας ηταν 6900 δολαρια! Ναι, καλα διαβασατε! 4500 ευρω!! Το κακο ηταν οτι κανεις απο οσους επικοινωνησα δεν μπορουσε να με διαβεβαιωσει οτι θα μου εξασφαλιζε ενα απο τα 1000. Στην Αγγλια η τιμη αντιπροσωπειας ειναι 3995 λιρες, δηλαδη 5050 ευρω. Αυτα τα λεω για να καταλαβει και ο τελευταιος αναγνωστης που θελει να αγορασει ενα ακριβο ρολοι οτι μπορει να παει ενα πολυημερο ταξιδι στο Λονδινο ή στη Νεα Υορκη, να αγορασει αυτο που θελει απο ενα πολυ καλο καταστημα και να του περισσεψουν και καποια χρηματα. Εμεις οι καταναλωτες να κλεισουμε τον καθε BHXO !!!
Τελικα βρηκα ενα καταστημα στο Λονδινο που μου εξασφαλιζε ενα κομματι. Εστειλα μια φιλη μου που ζει εκει και πληρωσε 25% προκαταβολη. Και εκει που ειμαι ολο ανυπομονησια και μιλαω συνεχεια γι αυτο στους φιλους μου, ερχεται η αγαπητη TAG Heuer και τα γκρεμιζει ολα. Για μενα αυτο αποτελει ταφοπλακα στη σχεση μου με αυτη την εταιρεια. Μην φανταστειτε οτι εχω 47 ρολογια της! Με το ζορι απεκτησα ενα Carrera Chronograph Tachymetre!! Αλλα παντα θαυμαζα την σχεδιαση και το καινοτομο πνευμα της. Τωρα ομως ειδα και 2 μετρα παραπερα. Πιστευω οτι βραχυπροθεσμα θα πανε πολυ καλα, αλλα το status φθινει. Το πιο ισχυρο σοκ ηταν η απαραδεκτη επιλογη να λανσαρουν αυτο το κινητο. Για μενα αποτελει τρανταχτη αποδειξη οτι η εταιρεια στρεφεται προς ενα αγοραστικο κοινο χωρις συνειδηση, αλλα με ισχυρη επιθυμια επιδειξης. Κοιτα εχω TAG Heuer κινητο!! Κανει 3000 ευρω!!!
Τα συμπερασματα μου...
1) Αντιο Ελληνες αντιπροσωποι
2) Αντιο TAG Heuer
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #166 στις: Αύγουστος 06, 2008, 10:46:00 μμ »
Κατ αρχην να απαντησω στον Stardriver γιατι δεν μου αρεσουν τα Omega. Ειναι δυσκολο να μιλησεις για την υποκειμενικοτητα του γουστου του καθενος. Σε αλλους αρεσει το παγωτο σοκολατα σε αλλους η βανιλια. Απ ο,τι εχω αντιληφθει, αυτο που με απομακρυνει απο την Omega ειναι η ελλειψη τολμης στην σχεδιαση και η εν γενει συντηρητικοτητα. Αλλα μπορει και να κανω λαθος.
Τωρα οσον αφορα την TAG Heuer και την αγορα που περιεγραφα προηγουμενως, τα νεα χειροτερευουν!
Μιλωντας με καποιους απο τα γραφεια στην Ελβετια μου ξεκαθαρισαν οριστικα οτι δεν θα ειναι περιορισμενων αντιτυπων και οτι επισης δεν θα μειωσουν την τιμη του!! Αν ειναι δυνατον... Κατι που φαινεται αυτονοητο, γι' αυτους δεν ειναι. Πρωτα διαδιδουν με τον πιο επισημο τροπο οτι αυτο το μοντελο θα διατεθει σε 1000 κομματια παγκοσμιως, σπευδουμε να εξασφαλισουμε ενα απ αυτα, βλεπουν οτι η ζητηση ειναι πολυ μεγαλη, προχωρουν σε μαζικη παραγωγη αυτου, και τα κοροιδα που το παραγγειλαν μηνες πριν το πληρωνουν το ιδιο.
Για μενα η ολη κατασταση ηταν ενα τεραστιο μαθημα οχι μονο για την εξελιξη της TAG Heuer σαν εταιρια, αλλα και γενικα για την παγκοσμια αγορα ρολογιου καθως διαβασα, εψαξα και τηλεφωνησα σε αντιπροσωπους σε  πανω απο 5 χωρες.
Στην αρχη απευθηνθηκα στο Βηχο. Δεν ειχαν ιδεα τι τους ζητουσα... Να φανταστειτε μια υπαλληλος μου ειπε "γιατι δεν αγοραζετε το 17 RS? Ειναι το ιδιο με το RS2!!" Μιλαμε για μαυρα μεσανυχτα... Μετα αφου εκαναν καποια τηλεφωνηματα στην Ελβετια μου απαντησαν οτι αν καταφερουν να φερουν καποιο κομματι θα στοιχιζει λιγο λιγοτερο απο 8000 ευρω.
Τοτε αρχισα να ψαχνω μεσω τηλεφωνηματων σε ξενους επισημους αντιπροσωπους. Στην Αμερικη η προτινομενη τιμη αντιπροσωπειας ηταν 6900 δολαρια! Ναι, καλα διαβασατε! 4500 ευρω!! Το κακο ηταν οτι κανεις απο οσους επικοινωνησα δεν μπορουσε να με διαβεβαιωσει οτι θα μου εξασφαλιζε ενα απο τα 1000. Στην Αγγλια η τιμη αντιπροσωπειας ειναι 3995 λιρες, δηλαδη 5050 ευρω. Αυτα τα λεω για να καταλαβει και ο τελευταιος αναγνωστης που θελει να αγορασει ενα ακριβο ρολοι οτι μπορει να παει ενα πολυημερο ταξιδι στο Λονδινο ή στη Νεα Υορκη, να αγορασει αυτο που θελει απο ενα πολυ καλο καταστημα και να του περισσεψουν και καποια χρηματα. Εμεις οι καταναλωτες να κλεισουμε τον καθε BHXO !!!
Τελικα βρηκα ενα καταστημα στο Λονδινο που μου εξασφαλιζε ενα κομματι. Εστειλα μια φιλη μου που ζει εκει και πληρωσε 25% προκαταβολη. Και εκει που ειμαι ολο ανυπομονησια και μιλαω συνεχεια γι αυτο στους φιλους μου, ερχεται η αγαπητη TAG Heuer και τα γκρεμιζει ολα. Για μενα αυτο αποτελει ταφοπλακα στη σχεση μου με αυτη την εταιρεια. Μην φανταστειτε οτι εχω 47 ρολογια της! Με το ζορι απεκτησα ενα Carrera Chronograph Tachymetre!! Αλλα παντα θαυμαζα την σχεδιαση και το καινοτομο πνευμα της. Τωρα ομως ειδα και 2 μετρα παραπερα. Πιστευω οτι βραχυπροθεσμα θα πανε πολυ καλα, αλλα το status φθινει. Το πιο ισχυρο σοκ ηταν η απαραδεκτη επιλογη να λανσαρουν αυτο το κινητο. Για μενα αποτελει τρανταχτη αποδειξη οτι η εταιρεια στρεφεται προς ενα αγοραστικο κοινο χωρις συνειδηση, αλλα με ισχυρη επιθυμια επιδειξης. Κοιτα εχω TAG Heuer κινητο!! Κανει 3000 ευρω!!!
Τα συμπερασματα μου...
1) Αντιο Ελληνες αντιπροσωποι
2) Αντιο TAG Heuer

μου αρεσει ο τροπος σκεψης ενος αγοραστη που εχει δικαιωματα και κανει τα παντα ωστε να του αναγνωριστουν,πολυ καλο!ευγε =D>


Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #167 στις: Αύγουστος 07, 2008, 12:25:49 πμ »
Μία ατόφια άποψη, δοσμένη με ένα τρόπο που συμμερίζομαι απόλυτα. Μπράβο και από μένα φίλε alexisvas.
Καλή διαμονή και καλά post.
Τον αντιπρόσωπο της tag, το έχω ξαναπεί,  θεωρώ ότι είναι (.....) εντελώς αλλού, μα εντελώς!!!!
Tα  tag, έτσι και αλλοιώς δεν τα πολυσυμπαθούσα όπότε ήρθε και έδεσε το γλυκό.

Ο λόγος είναι ότι δεν μπορούσα να βρω ένα μοντέλο σημείο αναφοράς, σε αντίθεση βέβαια με άλλες στο αυτό επίπεδο εταιρείες.



(Όσο για τα Ωmega  η άποψή σου είναι δεκτή. Η δική μου είναι διαφορετική αλλά έχω άλλα μάτια από τα δικά σου.)
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #168 στις: Αύγουστος 07, 2008, 01:27:32 πμ »
Τα συμπερασματα μου...
1) Αντιο Ελληνες αντιπροσωποι

Σου εύχομαι να μπορέσεις να παραμείνεις απαγκιστρωμένος από τους εδώ αντιπροσώπους εις τον αιώνα τον άπαντα, αμήν.


Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #169 στις: Αύγουστος 07, 2008, 12:14:34 μμ »
alexisvas καλωσορησες και απο μενα
και μπραβο για τις κινησεις που εκανες οσον αφορα  την τιμη αγορας
τωρα οσον αφορα την TAG μαλλον θα  συμφωνησω μαζι σου απολυτα
οπως και ο φιλος nin ειπε χτυπα Zenith αλλη κλαση  ;D

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #170 στις: Αύγουστος 08, 2008, 01:24:45 μμ »
οπως και ο φιλος nin ειπε χτυπα Zenith αλλη κλαση  ;D

Yeaaah,go for ZENITH  :supz:
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2008, 04:59:16 μμ από eisenberg »

Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #171 στις: Αύγουστος 08, 2008, 04:57:26 μμ »
είναι όμως πανέμορφο, ειδικά η πλάτη (μιλώ για το RS2) ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #172 στις: Αύγουστος 10, 2008, 01:50:50 μμ »
Το RS2 είναι από τους πιο ωραίους χρονογράφους που έχω δει !!!
Τώρα για όλα τα άλλα έχεις δίκιο !

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #173 στις: Αύγουστος 13, 2008, 11:27:54 πμ »
Καινούργιος χρονογράφος concept, designed by Ken Okuyama (σχεδιαστής sportscar)
με τον Grand CARRERA Caliber 36 RS ...
... Όπου 36 = με 36.000 vibrations per hour COSC certified που δεν είναι άλλος
από τον "γνωστό" El Primero.
Και RS =  με Rotary Second ...
Το κακό για μας τούς κοινούς θνητούς είναι ότι θα είναι σε 99 limited editions ... !



Εδώ περισσότερα : http://www.tagheuer.com/the-collection/baselworld-2008/en/index.html

Και εδώ τα υπόλοιπα μοντέλα που θα παρουσιαστούν στην Baselworld 2008
http://www.tagheuer.com/the-collection/baselworld-2008/en/index.html

Φιλικά Στέφανος.




Στεφανε, σου εχω νεα που μαλλον θα σε κανουν να χαρεις. Ξεκινα να κανεις οικονομιες!! Το caliper θα κυκλοφορησει, και δεν θα ειναι limited. Μονο που θα χρειαστει να περιμενεις μεχρι το τελος του επομενου χρονου και να εχεις μαζεψει πανω απο 8000 ευρω! Και γω οταν το ειχα πρωτοδει μου 'χε πεσει το σαγωνι, αλλα τελικα προτιμησα να κυνηγησω το RS2 με τα γνωστα δυσαρεστα αποτελεσματα...
Η TAG σπρωχνει δραματικα τις τιμες προς τα πανω. Για ενα τοσο αυστηρα σπορ ρολοι με λαστιχενιο λουρακι που αφαιρει απο τη μαγεια του υπολοιπου, δεν θυσιαζω τις οικονομιες μου. Αν ειχε φθηνοτερα θα το σκεφτομουν παντως.
Επειδη ισως ακυρωσω το RS2, πιστευετε οτι το caliper ειναι ομορφοτερο? Αμφιταλαντευομαι και ισως βρω καποια ακρη να το παρω γυρω στα 6000, 900 ακριβοτερα απο το RS2. Και δεν αναφερομαι στο τεχνικο μερος. Σιγουρα ειναι ανωτερο.

ΥΓ. Εκει που πανω να σε ξεχασω ατιμη Heuer, βγαζεις ενα μοντελο και με ξανακολλας! Κλασικη ιστορια, το 'χω παθει ηδη με 2 κοπελες!!! ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2008, 11:34:10 πμ από alexisvas »
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #174 στις: Αύγουστος 14, 2008, 03:32:12 πμ »
Βρε παιδια αυτα ειναι τρελα ποσα για TagHeuer 6.000,8.000??? :o

Αποσυνδεδεμένος dpan

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #175 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 12:05:34 μμ »
Καινούργιος χρήστης.
Συγνώμη αν κάνω κάτι λάθος.
Εντόπισα το Group ψάχνοντας να βρω το service για TAG, και διάβαζα τα διάφορα ενδιαφέροντα που γράφεται.
Θα μοιραστώ μαζί σας κάτι - νομίζω - εντυπωσιακό.
Είχα κληρονομήσει από τον πατέρα μου ένα OMEGA αυτόματο. Το είχα πάει 2 φορές για service τα 2-3 χρόνια που το είχα και δούλευε.
Την τελευταία φορά που το πήρα από service, δεν πρόλαβα να κατέβω τις σκάλες και είχε σταματήσει να δουλεύει. Έκτοτε δεν ξαναδούλεψε ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #176 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 02:47:28 μμ »
Καλώς τον!
Αφού δούλευε, γιατί το πήγες για σέρβις;
Φαντάζομαι ξανανέβηκες τα σκαλιά. ;)

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος dpan

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #177 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 06:00:33 μμ »
Thanks
Μπα δεν άντεχα. Το πήρα απόφαση ότι δεν ήταν ικανοί να το φτιάξουν.
Το πήγαινα για service γιατί είχε σπάσει ένα ποδαράκι σε ένα στεφάνι που είχε πίσω απο το καντράν.
Δεν υπήρχε ανταλλακτικό και το κολλούσαν.

Αποσυνδεδεμένος babinio

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #178 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 08:41:53 μμ »
Καλησπέρα,

Πηγαίνοντας με τον γαμπρό μου να αγοράσει ένα Omega από μαγαζί στην Αττική, είδα σε κάποια άκρη της βιτρίνας το ρολόϊ μου. Ένα Tag Heuer Carrera Τwintime Automatic. Τέλος πάντων αρχίσαμε συζήτηση με τον καταστηματάρχη και μου είπε συγκεκριμένα ότι τα Tag είναι ακριβές BMW που πουλιούνται για Jaguar. Αν κρίνω από την πολιτική του φίλου που την πάτησε με το "συλλεκτικό" κομμάτι έχουν αρχίσει να μου μπαίνουν υποψίες σχετικά με την συγκεκριμένη εταιρία.

Περιττό να σας πω την καζούρα που άκουσα από τον γαμπρό μου... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #179 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 09:20:39 μμ »
...μου είπε συγκεκριμένα ότι τα Tag είναι ακριβές BMW που πουλιούνται για Jaguar.

Παρότι η σύγκριση μεταξύ αυτοκινήτων και ρολογιών δεν είναι γενικά δόκιμη και βρίσκει αντίθετα κάποια από τα μέλη του forum, θα πω ότι ο συγκεκριμένος καταστηματάρχης δεν είναι και πολύ ενηρωμένος στο θέμα των αυτοκινήτων.
Στο συγκεκριμένο παράδειγμα, μια ΒΜW (αν και δεν και θα την προτιμούσα) είναι μαρκάν καλύτερη από μια Jaguar. Δεν θα επεκταθώ, θα αναφέρω απλώς ότι αν αποσυναρμολογήσει κανείς μια σημερινή Jaguar θα δει στα περισσότερα μέρη/εξαρτήματα της στάμπες/ετικέτες Ford.  :-\

Τέλος πάντων, και γω θεωρώ ότι η Tag Heuer πουλάει υπερτιμημένα ρολόγια, ιδίως κάποια που κυμαίνονται στο άνω εύρος τιμών της μάρκας.
Σε αυτά τα λεφτά μπορεί κανείς να βρει ρολόγια που έχουν πολύ περισσότερα να πουν τόσο από ποιότητα όσο και από χαρακτήρα.