Αποστολέας Θέμα: ΟRIENT  (Αναγνώστηκε 308707 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #500 στις: Ιανουάριος 30, 2012, 10:10:16 πμ »
Άσχετο boys, αλλά τελευταία το ταχυδρομείο έχει γίνει πιο γρήγορο και από Courier.
Συγκεκριμένα πλέον μέσα σε 7 το πολύ μέρες (πριν από ένα χρόνο περίμενα κανα 2 εβδομάδες) έρχονται τα δεματάκια από Αγγλία με απλό ταχυδρομείο ενώ με DHL μπορεί να κάνουν και 10 μέρες (και είναι και ακριβότερα). :)
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr

Αποσυνδεδεμένος vsklav

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #501 στις: Ιανουάριος 30, 2012, 11:50:30 πμ »
Άσχετο boys, αλλά τελευταία το ταχυδρομείο έχει γίνει πιο γρήγορο και από Courier.
Συγκεκριμένα πλέον μέσα σε 7 το πολύ μέρες (πριν από ένα χρόνο περίμενα κανα 2 εβδομάδες) έρχονται τα δεματάκια από Αγγλία με απλό ταχυδρομείο ενώ με DHL μπορεί να κάνουν και 10 μέρες (και είναι και ακριβότερα). :)

για τον ........ είναι φίλε! από αγγλία θα πρεπε να ναι 5 μέρες μαξ και αμερική/λοιπές χώρες 15 μέρες μαξ!

σχεδόν μηνιαίως παραγγέλνω πράγματα, είτε ρούχα, παπούτσια, cd, βιβλία κ.ο.κ. και είναι επιεικώς απαράδεκτοι! και το θέμα είναι οτι όλα μα όλα φτάνουν στην ώρα τους, αλλά η διαλογή παίρνει χρόνο γιατί τον ....... οι υπάλληλοι και ακόμα πιο πολύ τον ...... οι ταχυδρόμοι φίλε....εξακριβωμένο....

ούτε μια, ούτε δυο ,ούτε τρεις φορές αλλά ούτε γω ξέρω πόσες το δέμα έχει φτάσει στο ΕΛΤΑ της περιοχής μου και ο ταχυδρόμος κάνει τον 'κόπο' να μου στείλει το ραβασάκι παραλαβής καμιά βδομάδα αργότερα, μερικές φορές είδα και ραβασάκι 2ης ειδοποίησης χωρίς να χω λάβει την πρώτη!!!! το χαν το δέμα τα ζώα 10 + μέρες και μου στείλανε ειδοποίηση να το πάρω γιατί θα το γυρίσουν πίσω!! τι βρισίδια φάγανε...αλλά στου κουφού την πόρτα....

μπανανία είμαστε και έχουμε γίνει blacklisted από όλο τον κόσμο στα θέματα αυτά και με τελωνεία και σου πα μου πες.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 30, 2012, 02:26:48 μμ από koubilaihan »

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #502 στις: Ιανουάριος 30, 2012, 01:56:26 μμ »
Μην βρίζεις Βάγκο ;D

Από Αγγλία όντως σε 3-4 μέρες είναι εδώ (σήμερα το τσέκαρα) αλλά εδώ κάνουν άλλες τόσες για να σου το στείλουν και μάλιστα εμένα προσωπικά μου το πετάνε κάτω στην είσοδο και αν το πάρει κάποιος το πήρε (ευτυχως δεν μου έχει τύχει γιατί είμαστε και χωριό). :)
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr

Αποσυνδεδεμένος vsklav

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #503 στις: Ιανουάριος 30, 2012, 02:11:55 μμ »
Μην βρίζεις Βάγκο ;D

Από Αγγλία όντως σε 3-4 μέρες είναι εδώ (σήμερα το τσέκαρα) αλλά εδώ κάνουν άλλες τόσες για να σου το στείλουν και μάλιστα εμένα προσωπικά μου το πετάνε κάτω στην είσοδο και αν το πάρει κάποιος το πήρε (ευτυχως δεν μου έχει τύχει γιατί είμαστε και χωριό). :)

συγγνώμη φίλε μου, δεν πήγαινε προσωπικά η επίθεση!! νομίζω οτι το κατάλαβες ούτως η άλλως! :)

απλά είμαι τόσο αηδιασμένος με το σύστημα μας και ξέσπασα!!

γιατί και μένα είναι μερικές ,ελάχιστες φορές, που μου ρχονται απο αγγλία τα πράγματα σε 3-5 μέρες και αμέρικα 10-15. και τις περισσότερες κλείνω μήνα να περιμένω...


Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #504 στις: Ιανουάριος 30, 2012, 02:15:16 μμ »
To Ξέρω ότι δεν πήγαινε προσωπικά απλά στο είπα γιατί δεν κάνει να ποστάρεις Γαλλικά.

Πάλι καλά να λες που μας έρχονται και δεν χάνονται... ;D
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr

Αποσυνδεδεμένος marx

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #505 στις: Μάρτιος 07, 2012, 02:48:41 μμ »
γνωριζει καποιοσ που μπορω να αγορασω το orient fem76003w9

Αποσυνδεδεμένος bost

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 906
  • Risk-Care-Dream-Expext
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #506 στις: Μάρτιος 07, 2012, 03:26:35 μμ »
γνωριζει καποιοσ που μπορω να αγορασω το orient fem76003w9

φίλε ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.orientuhren.de/

Αποσυνδεδεμένος aboulafia

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 566
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #507 στις: Μάρτιος 07, 2012, 08:56:35 μμ »
Μπα ο γερμανός δεν το έχει το συγκεκριμένο μοντέλο.
Το έχει όμως εδώ.

Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος tzimis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 119
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #508 στις: Μάρτιος 10, 2012, 07:47:17 μμ »
Καλησπέρα, σε μια από τις αλλαγές από λουράκι σε μπρασελέ στο 7500 μου στράβωσαν οι μπαρέτες. Ξέρει κανείς από που μπορώ να παραγγείλω και αν υπάρχουν νούμερα; Επίσης υπάρχουν διαφόρων ποιοτήτων. Εννοώ να μην είναι τελείως της πλάκας και χάσουμε το ρολόι....!!!!
Ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος bost

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 906
  • Risk-Care-Dream-Expext
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #509 στις: Μάρτιος 22, 2012, 11:54:45 μμ »
<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/1MH1IZ9rA28" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/1MH1IZ9rA28" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>
!

Αποσυνδεδεμένος alexandrosF.

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #510 στις: Μάρτιος 23, 2012, 12:16:10 πμ »
Teλειο βιντεακιιι!!  :D
Baume&Mercier classima, Eberhard 8jours, BALL trainmaster TMT,Longines Lindbergh, Zenith Sporto,Lorenz Ouragan,Ω Geneve,Tissot: PRS516 & 1944 & sideral, Philip Watch Sunray, Citizen:Challenge Timer(x2) & aqualand & auto, Vostok amphibia, VE-GAZ14, Junghans MEGA1, Casio DW-7100,TAC,Poljot 3133, Vetta

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #511 στις: Μάρτιος 23, 2012, 10:44:52 πμ »
Επιεικώς εντυπωσιασμένος! Μιλάμε για ρολόγια που ξεκινάνε να κοστίζουν κάτω από 100€, έτσι δεν είναι; Το 1/4 απ' όσο κοστίζει το πιο φθηνό μηχανικό Ελβετικό ρολόι... Πόσα παραμύθια κυκλοφορούν σ' αυτόν τον Κ..λοδυτικό κόσμο, δεν λέγεται! Κι έφτασα σχεδόν στα γεράματα για να μάθω... Κάλλιο αργά παρά ποτέ! (Κάλλιο αυγά παρά πουρέ επίσης)...  ;D
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος poseidon88

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1120
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #512 στις: Μάρτιος 23, 2012, 01:20:16 μμ »
Όντως..Μεγάλος ο αριθμός των μελών που είναι ευχαριστημένα από τη συγκεκριμένη εταιρία!
To γεγονός μάλιστα ότι έχει in house μηχανές σ'αυτές τις τιμές νομίζω καθιστά must την ύπαρξη ενός ρολογιού σε κάθε συλλογή..

Φιλικά, Μάνος.

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #513 στις: Μάρτιος 23, 2012, 02:13:57 μμ »
@THANOS58
Και σαν μηχανικός αναγνωρίζω οτι μια μικρη λεπτομέρεια μπορει να αυξήσει εκθετικά το κοστος , ομως συμφωνω μαζι σου, για τους ελβετους και ιταλους και οχι ολοι, νιωθω σαν να κλέβουν εκκλησία...τοσο ευκολα.
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος kouberman

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #514 στις: Απρίλιος 25, 2012, 08:33:09 μμ »
παιδια εχω μια μεγαλη απορια! μου εκαναν δωρο για την γιορτη μου ενα ρολοι orient
ψαχνω στο ιντερνετ αλλα δεν το βρισκω πουθενα
πισω στην πλακετα γραφει   all stainless steel και τα κλασικα 100m water ........
και γραφει ακομα tdac-c1 και απο κατω 511223
μηπως ξερετε εσεις πιο ειναι? και αν μπορω να βρω καποιο λινκ?
ευχαριστω παρα πολυ :)

Αποσυνδεδεμένος aboulafia

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 566
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #515 στις: Απρίλιος 25, 2012, 10:19:55 μμ »
Φίλε καλησπέρα,
Τα στοιχεία που δίνεις είναι λίγα για να μπορέσω εγώ τουλάχιστον να σου πω ποιο μοντέλο είναι.
Εκτός από το πίσω μέρος του ρολογιού, πιθανά να αναφέρει και έναν κωδικό στο καντράν κάτω από την ώρα "6".
Επίσης δώσε κάποια παραπάνω στοιχεία για το ρολόι, είναι αυτόματο, είναι quartz, έχει χρονογράφο, ημερομηνία, ημέρα ή ακόμα καλύτερα, ανέβασε στο φόρουμ μια δυο καθαρές φωτογραφίες του ρολογιού σου.
Επίσης μπορείς να κοιτάξεις και μόνος σου σε σάιτ που εμπορεύονται ρολόγια της συγκεκριμένης μάρκας (μια αναζήτηση στο γκουγκλ θα σου βγάλει αρκετά) και ίσως να ανακαλύψεις μόνος σου ποιο είναι, αν παρόλα αυτά δεν τα καταφέρεις, το φόρουμ εδώ είναι να σε βοηθήσει.

Όπως και να έχει, καλοφόρετο το ρολόι σου και να το χαρείς.

Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος kouberman

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #516 στις: Απρίλιος 27, 2012, 06:11:30 μμ »
Φίλε καλησπέρα,
Τα στοιχεία που δίνεις είναι λίγα για να μπορέσω εγώ τουλάχιστον να σου πω ποιο μοντέλο είναι.
Εκτός από το πίσω μέρος του ρολογιού, πιθανά να αναφέρει και έναν κωδικό στο καντράν κάτω από την ώρα "6".
Επίσης δώσε κάποια παραπάνω στοιχεία για το ρολόι, είναι αυτόματο, είναι quartz, έχει χρονογράφο, ημερομηνία, ημέρα ή ακόμα καλύτερα, ανέβασε στο φόρουμ μια δυο καθαρές φωτογραφίες του ρολογιού σου.
Επίσης μπορείς να κοιτάξεις και μόνος σου σε σάιτ που εμπορεύονται ρολόγια της συγκεκριμένης μάρκας (μια αναζήτηση στο γκουγκλ θα σου βγάλει αρκετά) και ίσως να ανακαλύψεις μόνος σου ποιο είναι, αν παρόλα αυτά δεν τα καταφέρεις, το φόρουμ εδώ είναι να σε βοηθήσει.

Όπως και να έχει, καλοφόρετο το ρολόι σου και να το χαρείς.

Παναγιώτης


φιλε σ ευχαριστω παρα πολυ! το ρολοι το ξεχασα στο χωριο μου αλλα θα παω πρωτομαγια και θα ανεβασω φωτο
παντως είναι quartz, έχει χρονογράφο, ημερομηνία και απο οτι μου ειπανε ειναι παλιο μοντελο,,,,τουλαχιστον 4-χρονια

Αποσυνδεδεμένος giaxxo

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #517 στις: Αύγουστος 12, 2012, 07:28:45 μμ »

Αποσυνδεδεμένος referee

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 629
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #518 στις: Αύγουστος 12, 2012, 07:58:46 μμ »
http://www.newcammultistore.it/dettaglio-prodotto.asp?id=4562&prodotto=orient/orologi-da-polso-uomo/orologio-automatico-orient-diving-sports-m-force-sel03001b0
 Εχει αγορασει καποιος απο εδω ?


Έχω κάνει εγώ αγορά από αυτό για λογαριασμό ενος φίλου και ήταν άψογος στη συναλλαγή του... συστήνεται το συγκεκριμένο κατάστημα ;)

Όποιος θέλει PANERAI
5 χρόνια να μη φάει :D

Αποσυνδεδεμένος aboulafia

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 566
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #519 στις: Αύγουστος 12, 2012, 10:08:07 μμ »
http://www.newcammultistore.it/dettaglio-prodotto.asp?id=4562&prodotto=orient/orologi-da-polso-uomo/orologio-automatico-orient-diving-sports-m-force-sel03001b0
 Εχει αγορασει καποιος απο εδω ?


Επίσης και εγώ από το μαγαζί του στου μπέη.
Πολύ καλές τιμές και άψογη εξυπηρέτηση.

Παναγιώτης