Αποστολέας Θέμα: ΟRIENT  (Αναγνώστηκε 308796 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tzimis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 119
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #420 στις: Ιούνιος 06, 2011, 01:24:00 μμ »
Σου απάντησε για την έκπτωση; Πάντως οι Έλληνες και ειδικά τα μέλη του φόρουμ πρέπει να είμαστε οι καλύτεροι πελάτες του!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #421 στις: Ιούνιος 06, 2011, 01:41:43 μμ »
Σαρώνουν τα orient,ειδικά τα mako πρέπει να΄ναι από τα πιο δημοφιλή ρολόγια στο φόρουμ μαζί με το monster.

Αποσυνδεδεμένος tzimis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 119
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #422 στις: Ιούνιος 06, 2011, 03:55:38 μμ »
Εγώ με το 6500 είμαι πολύ ευχαριστημένος!
Πάρε το 7500 και συνδύασε το με ΝΑΤΟ λουράκι ανάλογα με το χρώμα του καντράν!


Είμαι ένα βήμα πριν παραγγείλω το ρολόι και άρχισα ήδη να ψάχνω τι λουράκια θα του βάλω! Θέλω να πάρω:
1. ένα μαύρο ΝΑΤΟ. Δεν έχω καταλήξει βέβαια στο αν θέλω με 2,3,4 ή 5 δαχτυλίδια. Επειδή δεν έχω ξαναφορέσει ΝΑΤΟ δεν ξέρω τι διαφορές έχουν, ποιο είναι πιο όμορφο και πιο βολικό. Επίπλέον, δεν έχω καταλήξει στο αν θέλω τα δαχτυλίδια να είναι stainless steel ή PVD.
2. Αυτό με το οποίο έχω ξετρελαθεί και πιστέυω πως θα του πάει απίστευτα:
http://www.timefactors.com/rubber.htm
το πρώτο πάνω αριστερά, αλλά δεν μπορώ γιατί το site δε λειτουργεί λόγω πένθους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





Αποσυνδεδεμένος rugged

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 315
    • Προφίλ
    • Rugged
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #423 στις: Ιούνιος 06, 2011, 05:03:24 μμ »
Σου απάντησε για την έκπτωση;

Ναι. Μου έκοψε 5€ από κάθε ρολόι.

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #424 στις: Ιούνιος 06, 2011, 07:28:16 μμ »
Έστειλα μήνυμα στον Keller, ότι ενδιαφέρομαι να αγοράσω το cem75001b (119ευρώ) και το απλό κουτί (2.9ευρώ) που μαζί με τα μεταφορικά (9.5+1.5ευρώ) και το paypal (3ευρώ) θα μου έβγαιναν συνολικά 136ευρώ. Του ανέφερα ότι είμαι μέλος του φόρουμ και του ζήτησα να μου κάνει έκπτωση. Μου απάντησε άμεσα και μου είπε ότι θα μου τα στείλει με 125ευρώ. Φαντάζομαι ότι είναι καλά, ή μήπως όχι;

Την ίδια προσφορά έκανε και σ' εμένα πριν από 1 μήνα και θεωρώ ότι είναι πολύ καλή τιμή για το ρολόι αυτό.
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος tzimis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 119
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #425 στις: Ιούνιος 06, 2011, 08:40:02 μμ »
Καμιά συμβουλή από τους πιο ειδικούς για το θέμα που έθεσα παραπάνω με τα δαχτυλίδια των NATO λουριών;

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 346
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #426 στις: Ιούνιος 06, 2011, 09:07:55 μμ »
Καμιά συμβουλή από τους πιο ειδικούς για το θέμα που έθεσα παραπάνω με τα δαχτυλίδια των NATO λουριών;

   Φίλε tzimis, είναι θέμα προσωπικού γούστου. Μάλλον θα προτιμούσα ένα Bond από σκέτο μάυρο, ας έχει μια διχρωμία . . .
με 3 κρίκους στο δικό μου, είμαι ικανοποιημένος. Δεν ξέρω, αλλά 5 μου φαίνονται υπερβολή, είναι και θέμα πρακτικότητας. Επίσης θα προτιμούσα ατσάλι και όχι PVD διότι και το ρολόι ατσάλι είναι, να μην έχει διαφορά (ένας τουλάχιστον κρίκος θα εφάπτεται στην κάσα - θα φαίνεται η διαφορά άμεσα αν είναι PVD). Αν το ρολόι ήταν PVD θα επέλεγα ανάλογα.
   Μην υπερβάλεις με τα λουριά, και το μαμίσιο ατσάλινο πολύ ωραίο είναι και για όλες τις χρήσεις. Μερικές φορές η συνεχής εναλλαγή κουράζει και τη βαριέσαι . . .  Άσε που θέλει και προσοχή το βάλε-βγάλε, ειδικά το μπρασελέ.

καλή επιλογή   :)

Αποσυνδεδεμένος tzimis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 119
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #427 στις: Ιούνιος 06, 2011, 09:19:51 μμ »
Σ'ευχαριστώ φίλε Κωνσταντίνε για τη γρήγορη απάντηση. Σε γενικές γραμμές συμφωνούμε. Κάτι τελευταίο μόνο να ρωτήσω. Επειδή είμαι πολύ αδαής σχετικά με τα ρολόγια και δη την αλλαγή του μπρασελέ (δεν το έχω κάνει ποτέ), αξίζει να πάρω κάποιο εργαλείο (και ποιο;) και να δοκιμάσω προσεκτικά μόνος μου ή καλύτερα να το πάω σε κάποιο κατάστημα να μου το κάνουν;

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #428 στις: Ιούνιος 06, 2011, 10:59:19 μμ »
Παιδιά έχει κανείς θέμα με την ακρίβεια στο CEM65006D ????
Το δικό μου το αγόρασα από τον Γερμανό τον Νοέμβριο !
Απο τότε ΤΡΕΧΕΙ , ΤΡΕΧΕΙ ΠΟΛΥ !
το πήγα για ρύθμιση , αλλά και πάλι ΤΡΕΧΕΙ ! Λέμε για 6-7 λεπτά το μήνα στην καλύτερη !
Ξέρουμε τίποτα ????

Ευχαριστώ !

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #429 στις: Ιούνιος 06, 2011, 11:12:52 μμ »
Δηλαδή 12 sec τη μέρα?
Νομίζω και άλλοι συμφορουμίστες έχουν αναφέρει ανάλογες τιμές στο συγκεκριμένο ρολόι, η μηχανή του έχει την τάση να την βλέπει Κεντέρης.
Το΄χεις φορέσει για μεγάλο χρονικό διάστημα και δεν έχει στρώσει καθόλου?

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #430 στις: Ιούνιος 06, 2011, 11:58:09 μμ »
Απο τότε ( Απο το Νοέμβριο) το φοράω κάθε μέρα για περίπου 7-9 ώρες !
Δεν έχει στρώσει καθόλου , αν και λέω να το ξαναπάω για ρύθμιση και να πώ στο μάστορα να το παρακολουθήσει μια βδομάδα το λιγότερο !
Η αλήθεια είναι ότι όταν το είχα πάει για ρύθμιση δεν το είχα αφήσει καιρό να το παρακολουθήσει !

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 346
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #431 στις: Ιούνιος 07, 2011, 12:17:21 πμ »
Αν το Mako μου (αν είχα  ;D ) έτρεχε με +12, δεν θα είχα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. Δεν το πλήρωσα και για COSC  ;).  Με 89 ευρώ που κοστίζει, ούτε θα τολμούσα να έχω παράπονο, θα το χαιρόμουν όπως είναι . . . και δεν είναι και δραματική η κατάσταση (1 λεπτό κάθε 5 μέρες)=σιγά το πράγμα, άλλα πολύ ακριβότερα ρολόγια παίζουν συχνά σε χειρότερες τιμές. Μια χαρααααά είναι  :D
Προσωπική άποψη πάντα και φιλικός σχολιασμός  :)

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #432 στις: Ιούνιος 07, 2011, 06:09:02 μμ »
Όταν πρωτοπήρα το δικό μου Mako έτρεχε πολύ. Περίπου +25" τη μέρα. Μετά από 2 μήνες είχε στρώσει αρκετά, στα +12" τη μέρα. Αυτό μου φαίνεται μια λογικότατη ακρίβεια. Δεν απέχει και τόσο μακρυά από COSC...
Βέβαια, κάποια στιγμή το πήγα σε τεχνίτη και μου το έφερε τώρα στο +4. Αλλά δεν ήταν και ανάγκη ::). Απλά εγώ είχα ψώνιο ;D

Κ.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος elias1982

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #433 στις: Ιούνιος 14, 2011, 06:59:35 μμ »
γεια σας παιδια θελω να αγορασω ενα orient ρολοι απο το http://www.orientuhren.de/ ειναι αξιοπιστο? εχει καλες τιμες?

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #434 στις: Ιούνιος 14, 2011, 07:10:23 μμ »
γεια σας παιδια θελω να αγορασω ενα orient ρολοι απο το [url]http://www.orientuhren.de/[/url] ειναι αξιοπιστο? εχει καλες τιμες?


χτυπα το σα χταποδι  ;D
ειναι οκ ο γερμανος

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #435 στις: Ιούνιος 14, 2011, 09:08:12 μμ »
γεια σας παιδια θελω να αγορασω ενα orient ρολοι απο το http://www.orientuhren.de/ ειναι αξιοπιστο? εχει καλες τιμες?


Πέρα από τη συμβουλή του Κώστα, αφού διαλέξεις το ρολόι που θέλεις, θα του στείλεις mail και θα ζητήσεις καλλίτερη τιμή αναφέροντας ότι είσαι μέλος αυτού του forum.

Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος rugged

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 315
    • Προφίλ
    • Rugged
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #436 στις: Ιούνιος 15, 2011, 11:23:31 πμ »
Και θα σου κάνει έκπτωση 5€  :headbash: :prayer:

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #437 στις: Ιούνιος 15, 2011, 11:25:11 πμ »
Δεν είναι και άσχημα 5 ευρώ.
Τα μισά έξοδα αποστολής είναι ή αν το θες αλλιώς 2 μπύρες  ;)
Γιατί να του τα χαρίσεις?  ;D
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr

Αποσυνδεδεμένος rugged

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 315
    • Προφίλ
    • Rugged
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #438 στις: Ιούνιος 15, 2011, 11:33:34 πμ »
Σωστός!

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: ΟRIENT
« Απάντηση #439 στις: Ιούνιος 15, 2011, 12:05:33 μμ »
Χαίρομαι που συμφωνείς!  ;D

Επίσης με 5 ευρώ αγοράζεις και ένα mako-nato strap (πως το λέτε τέλος πάντων) που δένει τέλεια με αυτό το ρολόι. ;)
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr