Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1167420 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bost

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 906
  • Risk-Care-Dream-Expext
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1460 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 04:54:05 μμ »


Uploaded with ImageShack.us

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1461 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 07:57:51 μμ »
Σκέφτομαι ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ να βγάλω την Breitling από τις μελλοντικές μου επιλογές (αν και όποτε επανέλθω από την φτώχεια και ανεργία σ' αυτό το μπ....λο), για αγορά επόμενου σοβαρού ρολογιού... Αιτία;;; Στην χώρα αυτήν, το service της εταιρείας μόνον σοβαρό και customer oriented δεν είναι, διαπιστωμένο και διασταυρωμένο... Αυτό, ως ανθρώπου που πέρασα από μεγάλα "σπίτια" marketing επί 35 χρόνια, μου αρκεί... Και άκουσα/πληροφορήθηκα ότι τα ίδια χάλια ισχύουν και για την Ω, συνεπώς και για τις υπόλοιπες εταιρείες του Group... Δεν ξέρω τι γίνεται στην Ευρώπη, αλλά εδώ στην Ελλάδα, η ψηλομυτιά και το κάλπικο "ύφος & στυλάκι" κάποιων, με αφήνουν από αδιάφορο έως και σαρκαστικό. Όνομα και ποιότητα ενός προιόντος θεωρείται ΠΡΩΤΑ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ/ΑΓΟΡΑΣΤΗ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΚΑΘΑΥΤΟ! Και, λυπάμαι, αλλά δεν προτίθεμαι να συζητήσω αυτήν μου την θέση-άποψη... Ότι αγόρασα στο παρελθόν και ανήκει στην σφαίρα του Swatch Group Greece, απλά γέγονε... Ευτυχώς είναι μόνον ένα Longines και δύο Tissot quartz (δυστυχώς ακριβούτσικα).. Εφεξής μόνον από εταιρείες που λειτουργούν με επίκεντρο τον πελάτη, ΟΡΙΖΟΝΤΙΩΣ ΣΕ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ! Άμα κάποιοι βάλουν μυαλό και σοβαρευτούν, το ξανασυζητάω...
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1462 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 08:41:34 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα.
Στην Ελλάδα υπάρχει τεράστιο έλλειμμα καταναλωτικής παιδείας...

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1463 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 09:08:17 μμ »
Όσον αφορά το κομμάτι του Swatch Group δεν έχω άποψη ακόμα.Άν και έχω ένα Hamlton X-wind δεν τους έχω χρειαστεί ως τώρα αλλά και να τους χρειαστώ,με όλα αυτά που ακουώ,μάλλον σε ανεξάρτητο τεχνίτη θα πάω.
Όσον αφορά το service της Breitling όμως έχω να πω μόνο τα χειρότερα.Δεν πρόκειται να μπω στη διαδιακασία να σας εξιστορήσω όλα τα περιστατικά,άλλωστε δεν πρόκειται να τα πιστέψετε τόσο ακραία που είναι,αλλά οι άνθρωποι είναι επιεικώς απαράδεκτοι.Μιλάμε για πολύ αλητεία και κοροϊδία.................
Επομένως θα συμφωνήσω μαζί σου.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1464 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 10:22:42 μμ »
Σκέφτομαι ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ να βγάλω την Breitling από τις μελλοντικές μου επιλογές (αν και όποτε επανέλθω από την φτώχεια και ανεργία σ' αυτό το μπ....λο), για αγορά επόμενου σοβαρού ρολογιού... Αιτία;;; Στην χώρα αυτήν, το service της εταιρείας μόνον σοβαρό και customer oriented δεν είναι, διαπιστωμένο και διασταυρωμένο... Αυτό, ως ανθρώπου που πέρασα από μεγάλα "σπίτια" marketing επί 35 χρόνια, μου αρκεί... Και άκουσα/πληροφορήθηκα ότι τα ίδια χάλια ισχύουν και για την Ω, συνεπώς και για τις υπόλοιπες εταιρείες του Group... Δεν ξέρω τι γίνεται στην Ευρώπη, αλλά εδώ στην Ελλάδα, η ψηλομυτιά και το κάλπικο "ύφος & στυλάκι" κάποιων, με αφήνουν από αδιάφορο έως και σαρκαστικό. Όνομα και ποιότητα ενός προιόντος θεωρείται ΠΡΩΤΑ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ/ΑΓΟΡΑΣΤΗ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΚΑΘΑΥΤΟ! Και, λυπάμαι, αλλά δεν προτίθεμαι να συζητήσω αυτήν μου την θέση-άποψη... Ότι αγόρασα στο παρελθόν και ανήκει στην σφαίρα του Swatch Group Greece, απλά γέγονε... Ευτυχώς είναι μόνον ένα Longines και δύο Tissot quartz (δυστυχώς ακριβούτσικα).. Εφεξής μόνον από εταιρείες που λειτουργούν με επίκεντρο τον πελάτη, ΟΡΙΖΟΝΤΙΩΣ ΣΕ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ! Άμα κάποιοι βάλουν μυαλό και σοβαρευτούν, το ξανασυζητάω...
Υπερβάλλεις Θάνο.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1465 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 10:35:27 μμ »
Έτσι κι αλλιώς μετά το πέρας της εγγύησης, όλοι σε ανεξάρτητους τεχνικούς τα πάμε...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1466 στις: Ιανουάριος 27, 2012, 02:11:44 πμ »
Έτσι κι αλλιώς μετά το πέρας της εγγύησης, όλοι σε ανεξάρτητους τεχνικούς τα πάμε...
Ακριβώς. Ο καημός είναι στις in house. Εκεί έχει κλάμα. :P :D

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1467 στις: Ιανουάριος 27, 2012, 06:45:02 πμ »
Εγω μια φορα που τους χρειαστηκα για το colt ocean ηταν αρκετα εξυπηρετικοι.Βεβαια δεν ηταν για σερβις αλλα και τηλεφωνο με πηραν να με ενημερωσουν και εκει που το παρεδωσα ηταν τυπικοτατοι.Αλλα σε θεματα του σερβις δεν ξερω :-\

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1468 στις: Ιανουάριος 27, 2012, 01:59:01 μμ »
Εγω μια φορα που τους χρειαστηκα για το colt ocean ηταν αρκετα εξυπηρετικοι.Βεβαια δεν ηταν για σερβις αλλα και τηλεφωνο με πηραν να με ενημερωσουν και εκει που το παρεδωσα ηταν τυπικοτατοι.Αλλα σε θεματα του σερβις δεν ξερω :-\
Στέργιε δίκιο έχεις. Κι εγώ που τους έχω μιλήσει στο τηλέφωνο είναι πολύ εξυπηρετικοί. Για σέρβις δε κάνουν ούτε για 7S26! :P

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1469 στις: Ιανουάριος 27, 2012, 02:15:50 μμ »
Προχτες σε βόλτα στο κέντρο μου έκλεινε το μάτι αυτό:



Πολύ όμορφο ρολόι, το μόνο που δε μπορώ να καταλάβω είναι τα 4950 της αρχικής του 7750 δε φοράει?

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1470 στις: Ιανουάριος 27, 2012, 02:33:20 μμ »
Προχτες σε βόλτα στο κέντρο μου έκλεινε το μάτι αυτό:



Πολύ όμορφο ρολόι, το μόνο που δε μπορώ να καταλάβω είναι τα 4950 της αρχικής του 7750 δε φοράει?
Breitling φίλε philosopher...! Όταν η Breitling πιάνει μια Valljoux 7750 στα χέρια της, δε βάζει μόνο το όνομά της στον ρότορα..., της σκίζει τα διαφορικά! ;) Όπως έχω πεί αρκετές φορές: Το ίδιο είναι στην F1 η Force India Mercedes με την McLaren Mercedes? ;)

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1471 στις: Ιανουάριος 27, 2012, 02:46:58 μμ »
Προχτες σε βόλτα στο κέντρο μου έκλεινε το μάτι αυτό:



Πολύ όμορφο ρολόι, το μόνο που δε μπορώ να καταλάβω είναι τα 4950 της αρχικής του 7750 δε φοράει?


Εκτός από αυτά που λέει ο Κώστας που ισχύουν, δεν είναι μόνο η μηχανή που παίζει ρόλο σε ένα ρολόι. Είναι η κάσα, υλικά, φινίρισμα, και βέβαια η επέμβαση στη μηχανή. Η 7750 καθότι σκυλί και αξιόπιστη αποτελεί βάση για πολλές μηχανές ακριβώς γιατί δεν υπάρχει λόγος να εφευρίσκει κάποιος τον "τροχό" κάθε φορά που θέλει να φτιάξει μια καλή μηχανή. Οπότε παίρνεις μια καλή βάση και χτίζεις πάνω της.

Με την ίδια λογική γιατί η Skoda με την Audi δεν έχουν την ίδια τιμή αν και έχουν τις ίδιες μηχανές (σε γενικές γραμμές) ?

Ως πάντως πολύ πρόσφατος fan της Β, δε μπορούσα να καταλάβω γιατί κοστίζουν τόσο και γιατί "αρέσουν." Η απάντηση τελικά για μένα είναι το ότι χαίρεσαι να τα φοράς και ότι μόνο από κοντά μπορεί να εκτιμηθεί η ποιότητα τους!

Γιατί ΟΚ, έχει και Invicta με €5,000 με 7750 οπότε εν τέλει βγαίνει και good value η Β  ;)

Αυτά!  ;D

Π.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1472 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 09:39:04 μμ »
O ίδιος δεν το πόσταρε, αλλά το ρολόι μάγεψε πολύ κόσμο χθες στην κοπή της πίττας...

bhop και Βreitling Chronospace!!!

Kαλοφόρετο φίλε!!! Είναι ΚΟΥΚΛΑ!!!










Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1473 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 10:19:20 μμ »
Οντως πολυ ωραιο!Για τους fan της εταιρειας ενα superquartz πρεπει να υπαρχει και αυτο ειναι αυτη τη στιγμη το πιο ομορφο.....(μεχρι να βγει και αν βεβαια βγει το καινουριο emergency  ;) )

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1474 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 11:17:57 μμ »
Οντως πολυ ωραιο!Για τους fan της εταιρειας ενα superquartz πρεπει να υπαρχει και αυτο ειναι αυτη τη στιγμη το πιο ομορφο.....(μεχρι να βγει και αν βεβαια βγει το καινουριο emergency  ;) )
Βασίλη είναι ΚΟΛΑΣΗ το Chronospace Superquartz!! Πού να έβλεπες και το Backlight μαζί με την Luminova! Πώωωωωω..., να τρελαίνεσαι λέμε!! ;D :o ;)

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1475 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 11:20:47 μμ »
Απ οτι καταλαβα δε σου αρεσε καθολου Κωστα  ;D

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1476 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 11:22:09 μμ »
Απ οτι καταλαβα δε σου αρεσε καθολου Κωστα  ;D
Χαχαχαχα, άστα Βασίλη άαασταα! Είναι το ρολόι που τα κάνει ΟΛΑ !! ;D

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1477 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 11:33:38 μμ »
Ένα ρολόι που καταφέρνει να κρύβει το μεγάλο του μέγεθος και που στην πραγματικότητα είναι πολύ πιό όμορφο απ'ότι στις φωτογραφίες!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1478 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 11:43:34 μμ »
Οντως οπως τα λες Γιαννη..το ειχα φορεσει σε μαυρο και ειναι ακριβως ετσι,και πιο ομορφο στο live και βολικο στο χερι!

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1479 στις: Ιανουάριος 29, 2012, 10:03:20 πμ »
Καλημερααααα σε όλους!!!

Γιάννη οι φώτο βγήκαν απίστευτες δεν το αναγνωρίζω!!!  :)

Το να πω ότι χρονομετρώ τα πάντα και χρησιμοποιώ όλα τα functions σε καθημερινή βάση, είναι λίγο!

Βασικά το ρολόι σε προτρέπει να το χρησιμοποιείς, δεν είναι γλάστρα  ;D  ;D  ;D

Θα προσπαθήσω να κάνω ένα review αλλά δεν έχω κάμερα πλην του κινητού...και πραγματικά χάνει στις φώτο...

Π.