Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1167490 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #880 στις: Μάρτιος 20, 2011, 03:07:08 μμ »
   Κι όμως το Οlympus αν το καλοσκεφτείς είναι σε καλή τιμή σε σχέση με αυτά που προσφέρει. Από εμφάνιση ίσως να είναι και το ομορφότερο Breitling για μένα. Αν το δεις από κοντά φίλε ή ακόμη χειρότερα το φορέσεις, θα πεις κι εσύ :respect:
Ε βέβαια και είναι σε αρκετά καλή τιμή. Την στιγμή που το ανάλογο το βγάζει και η Audemars Piguet, JLC, Vacheron Constantin κ.α , σε τιμή άνω των 40 και 50.000 ευρώ. ;D



Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #881 στις: Μάρτιος 23, 2011, 05:10:30 μμ »
Ο καινούριος μηχανισμός ο gmt ονομαζεται caliber 04.           
.http://forums.timezone.com/index.php?t=tree&th=1618576&mid=5584750&rid=0&rev=&reveal=

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #882 στις: Μάρτιος 23, 2011, 05:14:54 μμ »

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #883 στις: Μάρτιος 23, 2011, 05:47:49 μμ »
   Eίχαμε αναφερθεί και παλιότερα ότι ο B01 θα αποτελέσει βάση για διάφορες complication

   Other than 24 hour hand etc. you can module and adapt all type of complication like, chrono rattrapante, perpetual calendar even a tourbillon

   Να λοιπόν που έγινε η αρχή με το GMT


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #884 στις: Μάρτιος 23, 2011, 08:52:28 μμ »
Ααα ρε BREITLIIIIINGGGG :supz: :supz: :supz: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: ;D ;D ;D ;D




Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #885 στις: Μάρτιος 25, 2011, 09:41:48 μμ »
Δε βλέπω και πολυ ενδιαφέρον για τα καινούρια μοντέλα της εταιρίας....Ποια ειναι η γνώμη σας γι αυτα????Η προσωπική μου άποψη ειναι πως φέτος ειναι απο τις πιο ενδιαφέρουσες χρονιές για την εταιρία,σε αντίθεση με όσα διαβάζω στα ξένα forum και τα αρνητικα σχόλια θεωρώ πως στη φετινή βασιλεία παρουσίασε ορισμένα απο τα καλύτερα μοντέλα της γενικα.navitimer 01,navitimer 1461,chronomat gmt,transocean και chronomat flying fish πιστεύω πως ειναι οτι καλύτερο έχουμε δει τα τελευταία χρόνια μαζί με το soh και το chronomat b01 τις προιγουμενες χρονιές.Το chronospace automatic επίσης υπέροχο,πολυ καλη προσθήκη στην επαγγελματική σειρά.Τώρα όσο αφορά το 44αρι super ocean αν και δεν ξετραλαθηκα πιστεύω πως ειναι σιγουρα πολυ καλύτερο απο το προιγουμενο superocean και το steelfish.Οπότε κατα τη ταπεινή μου γνώμη,μπράβο breitling......sorry αν σας κουρασα αλλα ηθελα καπου να μοιραστώ τις σκέψεις μου...........

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 346
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #886 στις: Μάρτιος 25, 2011, 11:19:50 μμ »
Δε βλέπω και πολυ ενδιαφέρον για τα καινούρια μοντέλα της εταιρίας....Ποια ειναι η γνώμη σας γι αυτα????

   με αφορμή το παραπάνω σχόλιο, "βόλταρα" λίγο στο site, στα μοντέλα 2011 και ομολογώ πως αρκετά μου άρεσαν.
   θα αναφέρω το Chronomat B01 στα 41mm και το SOH στα 42mm, δύο μοντέλα που μου αρέσουν και τώρα βγαίνουν σε καταλληλότερο μέγεθος (για τον καρπό μου).

   Υ.Γ πρώτη φορά που γράφω-σχολιάζω στα Breitling. Μετάδοση ασθένειας ? ή τυχαίο ?   ;D

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #887 στις: Μάρτιος 26, 2011, 11:32:08 πμ »
Καταπληκτική η collection της Breitling για το 2011. Το Montbrillant Olympus πήρε την μορφή του Navitimer 1461, περίπου σαν το παλιό Navitimer Olympus. Το Chronomat B01 σε 41mm για μικρότερους καρπούς ( δε το βγάζαν πιο νωρίς να το έπαιρνα? και τώρα έχω την κουμούτσα ;D ) , το Transocean μόνο ώρα με την Caliber 10. Αρνητικά έχω για το Skyracer, το Montbrillant Legend, και το Chronomatic , το οποίο κατα την άποψή μου το έχουν κυριολεκτικά καταστρέψει. Το καλό Chronomatic ήταν αυτό που έβγαινε μέχρι και το 2008, το κλασσικό αριστεροκόρωνο: και ΟΧΙ οι κουμούτσες που βγάζει απο το 2009 έως τώρα.



Φιλικά,
Κων/νος


Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #888 στις: Μάρτιος 26, 2011, 11:43:16 πμ »
θα αναφέρω το Chronomat B01 στα 41mm και το SOH στα 42mm, δύο μοντέλα που μου αρέσουν και τώρα βγαίνουν σε καταλληλότερο μέγεθος (για τον καρπό μου).

το SOH στα 42mm μου εκοψε την φόρα που είχα για το doxa!
Το πρασινακι αυτο σε 42mm πλέον ειναι καταπληκτικό.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #889 στις: Μάρτιος 28, 2011, 08:49:22 πμ »
Ρε παιδιά που είναι το SOH σε 42; Εγώ δεν το βλέπω στο site της, μόνο το 46 και το38 βλέπω ακόμη...
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #890 στις: Μάρτιος 28, 2011, 11:30:19 πμ »
Πατάς models>new in 2011 και εκει έχει σαν επιλογή το SOH 42 σε πρασινάκι! (7ο από το τέλος)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2011, 11:44:45 πμ από nicolasg »

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #891 στις: Μάρτιος 28, 2011, 12:18:05 μμ »
Σωστός ο Νίκος, ευχαριστώ φίλε. Όντως πολύ καλή κίνηση από την Breitling.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #892 στις: Μάρτιος 28, 2011, 12:23:54 μμ »
Φοβερό μοντέλο,λογικά ως 42άρι θα είναι super!!!

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #893 στις: Μάρτιος 28, 2011, 12:26:16 μμ »
Θοδωρή εσύ το SOH δεν έχεις? (Θυμάμαι ότι έχεις ένα που ναι ωραίο αλλά δεν θυμάμαι ποιο ακριβώς :D)

Αποσυνδεδεμένος Nick78

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 811
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #894 στις: Μάρτιος 28, 2011, 12:37:30 μμ »
Πολύ καλή διορθωτική κίνηση από την Breitling. Το είχα γράψει και στο παρελθόν  ότι είναι κρίμα αυτή η ρολογάρα να βγαίνει σε 2 ακραία μεγέθη.
Ήμουν πολύ κοντά στο να το πάρω το Δεκέμβρη του 09 αλλά κατέληξα στο Ω Planet Ocean 42.
Πιστεύω θα κάνει πάταγο αλλά θα το προτιμούσα με το υποκαντράν δευτερολέπτων στο 6 όπως το 38άρι.

We are never gonna survive...unless we get a little crazy!

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #895 στις: Μάρτιος 28, 2011, 01:10:28 μμ »
Θοδωρή εσύ το SOH δεν έχεις? (Θυμάμαι ότι έχεις ένα που ναι ωραίο αλλά δεν θυμάμαι ποιο ακριβώς :D)

Σωστά θυμάσαι Νίκο, το 46άρι έχω. Είναι πολύ ωραίο, αλλά η διακριτικότητα δεν συμπεριλαμβάνεται στις αρετές του! ;D
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #896 στις: Μάρτιος 28, 2011, 01:16:03 μμ »
Αμ εγώ τί να πώ δηλαδή που τώρα βγάλανε το 41 mm το Chronomat, και φοράω την "χύτρα" το 43,5. :P ;D




Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #897 στις: Μάρτιος 28, 2011, 01:27:20 μμ »
Πλάκα μου κάνετε.....το 46άρι Heritage είναι μακράν το σωστότερο μέγεθος!!!
Ομοίως και το 43μισάρι Chronomat!!!

 ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #898 στις: Μάρτιος 28, 2011, 01:40:33 μμ »
Επειδη κι εγω το soh 46 έχω δε θεωρώ οτι ειναι και τόσο μεγαλο ρολόι,για τα γούστα μου εχει το τελειο μέγεθος.....(ειχα για αρκετα χρονια το old navitmer αλλα το πουλησα γιατι μου φαινοταν πολυ μικρο στα 41,5)αλλα πιστεύω πως το 42αρι θα καλύψει ένα αρκετά μεγάλο αγοραστικό κοινό .Ειναι καλη κίνηση απο τη breitling να διαθέτει αυτο το υπέροχο ρολόι σε 3 μεγέθη καλύπτοντας ολα τα γούστα....Όσο για το chronomat b01 με τίποτα δε το λες κουμουτσα στα 43,5mm........Αν μου περισευαν αυτή τη στιγμή η επόμενη αγορα μου θα ήταν το chronomat gmt στα 47!!!!!!Θέλω να το δω βέβαια και απο κοντα αλλα δεν πιστεύω να αλλάξω άποψη...και σε ένα τελειο κόσμο το navitimer 01 και το flying fish θα με έκαναν απόλυτα ευτυχισμένο....Πολλά ζητάω??????????

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #899 στις: Μάρτιος 28, 2011, 01:42:01 μμ »
Γιάννη με προλαβες.....συμφωνώ απόλυτα....