Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1167385 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #820 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 01:15:43 μμ »
   Ναι ρε Δημήτρη, έβλεπα τις ψιλές που έκανε στο τιμόνι με 300 χαω στον πάγο και μ'έπιανε ανατριχίλα...... :respect:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #821 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 07:18:21 μμ »
Έχω πάντως την περιέργεια να δω εάν και σ'αυτά τα μοντέλα, οι δείκτες του χρονογράφου "πηδάνε" όταν πατάς το Start ;D ;D :dielaughing: :dielaughing: Πάντως μου λειψε το "κτήνος" το 6.75. Δεν ήταν καταπλητικό ρε Γιάννη? :(

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #822 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 07:50:05 μμ »
   Όχι μικρέ δεν ήταν, το Β01 είναι μακράν καλύτερο :stick2:

   :mg:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Baptiste

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #823 στις: Μάρτιος 02, 2011, 01:27:13 πμ »
παιδια να κανω μια ερωτηση οντας καινουριος?
εχω δυο breitling στη κατοχη μου ενα chronomat εδω κ δυο χρονια που ηταν δωρο κ προσφατα (για την ακριβεια πριν εναμισι μηνα περιπου!!!) πηρα μονος μου το avenger αλλα ενω στην αρχη ημουν ξετρελαμενος τωρα το χω ψιλομετανοιωσει επειδη μου φαινεται λιγο καπως να χω δυο παρομοιου στυλ κ design ρολογια.. τωρα βεβαια ειναι καπως αργα! :D
επειδη λοιπον εχω αρχισει να κοιταω κ τα ομεγα με το που γραφτηκα στο φορουμ αυτο (αχ τι μου κανατε... ;D) σκεφτομαι να δωσω το avenger για να εξοικονομησω για καποιο χρονογραφο της ομεγα.
στη πρωτη ευκαιρια αυριο λοιπον θα το ποσταρω στο τμημα των αγγελιων του φορουμ με φωτο κ ολα τα σχετικα! αλλα θελω να κανω κ μια ισως χαζουλα ερωτηση, σε περιπτωση που δε καταφερω να πωληθει απο δω υπαρχουν καταστηματα, που δεχονται να γινει μεταπωληση ή λεω βλακειες????:-\
(ρωταω επειδη στο τμημα με τι αγγελιες βλεπω καποιους που λενε "οτι θα ταν κριμα να καταληξει σε καποιο καταστημα?")

οπως θα καταλαβατε δεν εχω ξαναπουλησει ρολοι.. :D

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #824 στις: Μάρτιος 02, 2011, 01:46:54 πμ »
παιδια να κανω μια ερωτηση οντας καινουριος?
εχω δυο breitling στη κατοχη μου ενα chronomat εδω κ δυο χρονια που ηταν δωρο κ προσφατα (για την ακριβεια πριν εναμισι μηνα περιπου!!!) πηρα μονος μου το avenger αλλα ενω στην αρχη ημουν ξετρελαμενος τωρα το χω ψιλομετανοιωσει επειδη μου φαινεται λιγο καπως να χω δυο παρομοιου στυλ κ design ρολογια.. τωρα βεβαια ειναι καπως αργα! :D
επειδη λοιπον εχω αρχισει να κοιταω κ τα ομεγα με το που γραφτηκα στο φορουμ αυτο (αχ τι μου κανατε... ;D) σκεφτομαι να δωσω το avenger για να εξοικονομησω για καποιο χρονογραφο της ομεγα.
στη πρωτη ευκαιρια αυριο λοιπον θα το ποσταρω στο τμημα των αγγελιων του φορουμ με φωτο κ ολα τα σχετικα! αλλα θελω να κανω κ μια ισως χαζουλα ερωτηση, σε περιπτωση που δε καταφερω να πωληθει απο δω υπαρχουν καταστηματα, που δεχονται να γινει μεταπωληση ή λεω βλακειες????:-\
(ρωταω επειδη στο τμημα με τι αγγελιες βλεπω καποιους που λενε "οτι θα ταν κριμα να καταληξει σε καποιο καταστημα?")

οπως θα καταλαβατε δεν εχω ξαναπουλησει ρολοι.. :D

Φίλε Baptiste, δεν είναι ακριβώς του ίδιου στύλ ρολόγια το Chronomat με το Avenger. Συμφωνώ στο να διώξεις ένα απο τα 2 Breitling, αλλα όχι γιατί τα ρολόγια "μοιάζουν", αλλά για τον λόγο του ότι έχουν και τα 2 την ίδια μηχανή (Valjoux 7750) :) Όσον αφορά για το Ω , συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #825 στις: Μάρτιος 02, 2011, 02:00:01 πμ »
   Eντάξει δεν μπορείς να πεις ότι πολυμοιάζουν, είναι πάντως σε παρόμοιο σχεδιαστικό ύφος. Κι εγώ θέλω τα ρολόγια μου διαφορετικά και καταλαβαίνω τον Baptiste. Βέβαια θα κρατούσα το Avenger και θα έδινα το Chronomat χαχαχα γούστα είναι αυτά. Και θα έπαιρνα Navitimer κι όχι Omega χεχε.....Ανέβασε την αγγελία στο φόρουμ και βλέπεις πως θα πάει. Ανάλογα βέβαια και τι θα ζητήσεις και κατά πόσο θα τύχει κάποιος να θέλει κάτι τέτοιο τη δεδομένη στιγμή. Καταστήματα που κάνουν αλλαγές μπορούμε να σου προτείνουμε με πμ. Να ξέρεις όμως ότι θα στο πάρουν λιγότερο απ'ότι θα το δώσεις εσύ μόνος σου. Στην πράξη αξίζει να δώσεις μεταχειρισμένο για να πάρεις πάλι μεταχειρισμένο, οπότε αν αυτός έχει κάποιο Οmega που σου αρέσει, όλα καλά ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #826 στις: Μάρτιος 02, 2011, 02:03:13 πμ »
   Eντάξει δεν μπορείς να πεις ότι πολυμοιάζουν, είναι πάντως σε παρόμοιο σχεδιαστικό ύφος. Κι εγώ θέλω τα ρολόγια μου διαφορετικά και καταλαβαίνω τον Baptiste. Βέβαια θα κρατούσα το Avenger και θα έδινα το Chronomat χαχαχα γούστα είναι αυτά. Και θα έπαιρνα Navitimer κι όχι Omega χεχε.....Ανέβασε την αγγελία στο φόρουμ και βλέπεις πως θα πάει. Ανάλογα βέβαια και τι θα ζητήσεις και κατά πόσο θα τύχει κάποιος να θέλει κάτι τέτοιο τη δεδομένη στιγμή. Καταστήματα που κάνουν αλλαγές μπορούμε να σου προτείνουμε με πμ. Να ξέρεις όμως ότι θα στο πάρουν λιγότερο απ'ότι θα το δώσεις εσύ μόνος σου. Στην πράξη αξίζει να δώσεις μεταχειρισμένο για να πάρεις πάλι μεταχειρισμένο, οπότε αν αυτός έχει κάποιο Οmega που σου αρέσει, όλα καλά ;)
Ναί ναί ξέρωω ;D Και όχι οποιοδήποτε Navitimer, Navitimer 01 φυσικά εε? ;D ;D ;) :supz: :supz:

Αποσυνδεδεμένος Baptiste

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #827 στις: Μάρτιος 02, 2011, 02:04:58 πμ »
Φίλε Baptiste, δεν είναι ακριβώς του ίδιου στύλ ρολόγια το Chronomat με το Avenger. Συμφωνώ στο να διώξεις ένα απο τα 2 Breitling, αλλα όχι γιατί τα ρολόγια "μοιάζουν", αλλά για τον λόγο του ότι έχουν και τα 2 την ίδια μηχανή (Valjoux 7750) :) Όσον αφορά για το Ω , συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ;D ;)

 ;D εχεις δικιο εννουσα με τη σχεδιαστικη αυτη ταυτοτητα που εχουν που ειναι χαρακτηριστικη της breitling για να μην παρεξηγηθω αλλα κ γα τη μηχανη οπως σωστα ανεφερες! ευχαριστω για τη ψηφο εμπιστοσυνης για Ω..  :D :D

σας ευχαριστω κ τους δυο για την απαντηση! αυριο θα βγαλω τις απαραιτητες φωτο κ θα ανεβει η αγγελια αναλυτικα, σε περιπτωση που ενδιαφερεται καποιος εδω..
giannish αν μπορεις στειλε μου κ τα καταστηματα αυτα να τα εχω υποψη μου?? σ ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Baptiste

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #828 στις: Μάρτιος 02, 2011, 02:07:50 πμ »
Βέβαια θα κρατούσα το Avenger και θα έδινα το Chronomat χαχαχα γούστα είναι αυτά.

δε μπορω να το αποχωριστω το chronomat ηταν κ δωρο κ εχει κ συναισθηματικη αξια!! ;) :D :D

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #829 στις: Μάρτιος 02, 2011, 02:10:06 πμ »
δε μπορω να το αποχωριστω το chronomat ηταν κ δωρο κ εχει κ συναισθηματικη αξια!! ;) :D :D
Αααχχχ, παρόμοια κατάσταση και με το δικό μου το Chronomat Evolution. Μη το δώσεις εάν έχει συναισθηματική αξία γιατί στο μέλλον θα το μετανοιώσεις :) ;)

Αποσυνδεδεμένος Baptiste

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #830 στις: Μάρτιος 02, 2011, 02:12:25 πμ »
Αααχχχ, παρόμοια κατάσταση και με το δικό μου το Chronomat Evolution. Μη το δώσεις εάν έχει συναισθηματική αξία γιατί στο μέλλον θα το μετανοιώσεις :) ;)

δε το δινω, δε το δινω...χαχαχα :D

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #831 στις: Μάρτιος 02, 2011, 02:13:38 πμ »
δε το δινω, δε το δινω...χαχαχα :D
Χαχαχα,έτσι ;D :dielaughing: :dielaughing:

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #832 στις: Μάρτιος 02, 2011, 04:11:57 μμ »
Ανακάλυψη!!!



Απ'ότι καταλαβαίνετε, το Transocean με την μηχανή Β01 βασίζεται στο 60's μοντέλο της Breitling το Top Time, που φοράει την Venus 179, και όχι στο κλασσικό Transocean. Ιδού το ερώτημα: Το νέο Transocean 01 ονομάζεται κανονικά Top Time 01, ή εμένα δε ξέρω τί μου γίνεται ;D ;) Και τα 2 ρολόγια είναι ολόιδια,χωρίς καμία διαφορά. Η μόνη διαφορά είναι κρύσταλλο ακρυλικό στο Top Time, ενώ στο "Transocean" 01 έχει κρύσταλλο ζαφείρι και ένα εξτρά την ημερομηνία. Εν ολίγοις, ΚΑΜΙΑ σχέση το όνομα Transocean στο νέο μοντέλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 02, 2011, 04:35:11 μμ από K_O_S_T_A_S »

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #833 στις: Μάρτιος 02, 2011, 06:11:48 μμ »
Εγώ λέω να παρατήσουμε την γραμμή marketing της Breitling με τις ονομασίες, και να ρίξετε μια ματιά στο βιντεάκι "Racing for Anna" που έχουν βάλει στην ιστοσελίδα της εταιρείας (στην ενότητα Air Time), γιατί ωραίο το Transocean κλπ. κλπ., αλλά το σούπερ μίνι και τα δίμετρα πόδια της γκόμενας, σε συνδυασμό με το πρόσωπό της και το μαλλί " a la garcon", δεν αφήνουν κανένα περιθώριο για απορίες στο γιατί οι δύο πιλότοι -ο καθένας με το αεροπλάνο του- κάνουν του κόσμου τα aerobatics και τα τσαλίμια... Δεν σέρνει λοιπόν μόνον καράβι, αλλά κάνει και αεροπλάνα να στριφογυρνάνε...
Κατά τα υπόλοιπα, όντως οι παρατηρήσεις του Κωνσταντίνου έχουν βάση, και πολλή μάλιστα. Transocean ονομασία με μία κάσα-ρέπλικα του Top Time? Κάποιος πρέπει να τους μιλήσει για το ...Rexona! Υπάρχουν και διαβασμένοι ωρολογόφιλοι ανά την υφήλιο ρεεεεε....  ;D
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #834 στις: Μάρτιος 02, 2011, 08:01:57 μμ »
Εγώ λέω να παρατήσουμε την γραμμή marketing της Breitling με τις ονομασίες, και να ρίξετε μια ματιά στο βιντεάκι "Racing for Anna" που έχουν βάλει στην ιστοσελίδα της εταιρείας (στην ενότητα Air Time), γιατί ωραίο το Transocean κλπ. κλπ., αλλά το σούπερ μίνι και τα δίμετρα πόδια της γκόμενας, σε συνδυασμό με το πρόσωπό της και το μαλλί " a la garcon", δεν αφήνουν κανένα περιθώριο για απορίες στο γιατί οι δύο πιλότοι -ο καθένας με το αεροπλάνο του- κάνουν του κόσμου τα aerobatics και τα τσαλίμια... Δεν σέρνει λοιπόν μόνον καράβι, αλλά κάνει και αεροπλάνα να στριφογυρνάνε...
Κατά τα υπόλοιπα, όντως οι παρατηρήσεις του Κωνσταντίνου έχουν βάση, και πολλή μάλιστα. Transocean ονομασία με μία κάσα-ρέπλικα του Top Time? Κάποιος πρέπει να τους μιλήσει για το ...Rexona! Υπάρχουν και διαβασμένοι ωρολογόφιλοι ανά την υφήλιο ρεεεεε....  ;D
Το χεις δεί κι εσύ το βιντεάκι της Άννα κύριε Θάνο εεε; Δυστυχώς έχασε ο Nigel γαμώτο,κρίμα. Τώρα θα μου πεις,με αυτό το παρακμιακό το αεροπλανάκι MX2,πας να κολλήσεις στο Jet? ;D ( Η Άννα πάντως τρομερή, και απ'ότι διέκρινα πρέπει να ήταν Ρωσίδα) ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #835 στις: Μάρτιος 09, 2011, 11:52:03 πμ »
BREITLING NAVITIMER 01 LIMITED EDITION 2.000 PIECES


Σημαντική ενημέρωση για όλους τους Breitlingοπαθείς ;D. ΚΑΤΕΦΘΑΣΕ το 1ο Navitimer 01!!! Στην Ελλάδα θα έρθουν ΜΟΝΟ 4 κομμάτια,ενώ για το Chronomat 01 Limited τα κομμάτια που περιμένουν να έρθουν,είναι γύρω στα 10.


Επίσημη τιμή καταλόγου Navitimer 01 Edition Limitee 2000 =      6.880 ευρώ



Φιλικά,
Κωνσταντίνος

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #836 στις: Μάρτιος 09, 2011, 12:50:09 μμ »
Εσένα βρε θα σου κάνουμε ειδικό υπο-φόρουμ, με την ονομασία MyBreitlingwatch.gr ...!!!
Κάπου εκεί στα Δυτικά της Αθήνας υπάρχει ένας ψηλός, φίλος καλός, που μόλις το διαβάσει αυτό που έγραψες θα αρχίσει να τρέμει και να έχει πυρετό 42οC, με μάτια γυαλιστερά!!! Κι αν δεν πάρει το ένα από τα τέσσερα, θάχουμε στην Αίγλη 40 χρόνια γρίνια...
Κανονίστε, δεν ξέρω τι θα κάνετε, να ρεζερβαριστεί το ένα!!!
Άντε μπράβο, και το άτομο είναι που είναι Hot - tempered (σιγά μην δεν ξέρουμε για ποιόν λέω τώρα...), και θα μου τον αποκάνετε!!!  ;D ;D ;D
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #837 στις: Μάρτιος 09, 2011, 12:54:50 μμ »
   Mε 6880 λιανική δεν πλησιάζω καθόλου το χέρι στην τσέπη...είναι πολλά τα λεφτά :(


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #838 στις: Μάρτιος 09, 2011, 12:58:50 μμ »
   Mε 6880 λιανική δεν πλησιάζω καθόλου το χέρι στην τσέπη...είναι πολλά τα λεφτά :(
Το ξέρω ρε Γιάννη, είναι πολύ ακριβό το άτιμο :(. Πάντως όπως σου είχα πεί, το Transocean θα είναι φθηνότερο απο το Navitimer. Αν θέλεις σκέψου το, είναι πανέμορφο κομμάτι ;)

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #839 στις: Μάρτιος 09, 2011, 01:22:33 μμ »
Εσένα βρε θα σου κάνουμε ειδικό υπο-φόρουμ, με την ονομασία MyBreitlingwatch.gr ...!!!
Κάπου εκεί στα Δυτικά της Αθήνας υπάρχει ένας ψηλός, φίλος καλός, που μόλις το διαβάσει αυτό που έγραψες θα αρχίσει να τρέμει και να έχει πυρετό 42οC, με μάτια γυαλιστερά!!! Κι αν δεν πάρει το ένα από τα τέσσερα, θάχουμε στην Αίγλη 40 χρόνια γρίνια...
Κανονίστε, δεν ξέρω τι θα κάνετε, να ρεζερβαριστεί το ένα!!!
Άντε μπράβο, και το άτομο είναι που είναι Hot - tempered (σιγά μην δεν ξέρουμε για ποιόν λέω τώρα...), και θα μου τον αποκάνετε!!!  ;D ;D ;D
Εννοείται οτι ΔΕ θέλω να στεναχωρήσω τον ψηλό καλό φίλο μας ;D Απλά θεώρησα σωστό να ενημερώσω όλους τους fan της Breitling για την τιμή του Navitimer  ;) Εξ'άλλου ο Β01 "τροφοδοτεί" προς το παρόν τα Chronomat που είναι φθηνότερα απο τα Limited Edition,και τα οποία είναι εξίσου όμορφα και εμφανίσιμα,ΑΡΑ υπάρχουν ενναλακτικές λύσεις ;)


Φιλικά,
Κων/νος