Αποστολέας Θέμα: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ  (Αναγνώστηκε 172131 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Yiangos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 04, 2013, 07:16:53 πμ »
Ελαβα και εγώ mail τελικά από τον Boris που με παραπέμπει στις λύσεις που κοινοποίησε στον Αρη.
Αρα και το δικό μου είναι ανάμεσα στα couple watches με τους κοντούς δείκτες... (;)

Φιλικά Γιάννης,
Οπου γης και Πατρίς...

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 04, 2013, 11:48:11 πμ »
Εγώ παιδιά δεν έχω ιδέα τι γίνεται με το ρολόι μου. Ούτε το έχω δει αλλά ούτε και έχω επικοινωνήσει με κανένα. Λέτε να ωφελήσει η επιλοινωνία με τον Boris ή τον Torsten?

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 04, 2013, 11:59:41 πμ »
Εγώ παιδιά δεν έχω ιδέα τι γίνεται με το ρολόι μου. Ούτε το έχω δει αλλά ούτε και έχω επικοινωνήσει με κανένα. Λέτε να ωφελήσει η επιλοινωνία με τον Boris ή τον Torsten?

Εγώ θα έλεγα να περιμένεις λίγες μέρες μήπως είναι σ' αυτά που είπε ότι θα στείλει.
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 04, 2013, 12:06:16 μμ »
Εγώ παιδιά δεν έχω ιδέα τι γίνεται με το ρολόι μου. Ούτε το έχω δει αλλά ούτε και έχω επικοινωνήσει με κανένα. Λέτε να ωφελήσει η επιλοινωνία με τον Boris ή τον Torsten?

Ανασταση,
Αν δεν εχει ακομη ρυθμιστει η μεταξυ σας οικονομικη εκκρεμοτητα, καλυτερα να επικοινωνησεις με την εταιρια για να ξερεις τι ακριβως θα γινει.

Φιλικα,
Αρης
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2013, 06:19:57 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 04, 2013, 12:57:41 μμ »
Ανασταση,
Αν δεν εχει ακομη ρυθιστει η μεταξυ σας οικονομικη εκκρεμοτητα, καλυτερα να επικοινωνησεις με την εταιρια για να ξερεις τι ακριβως θα γινει.

Φιλικα,
Αρης

To ίδιο ισχύει και για μένα, Αρη?
Το ρωτάω γιατί εμένα μου απάντησε και μου έδωσε τις επιλογές είτε τους κοντούς μπλε, είτε τους γκρι μακρείς δείκτες. Μετά όμως από τα τελευταία διατρέξαντα και τις υποσχέσεις που έχει δώσει ότι το παλεύει για τους μπλε μακρείς, δεν ξέρω τι να κάνω.
Να περιμένω να δω τι θα γίνει, να του απαντήσω τι? Και πόσο να περιμένω?
Πάντως ουτε οι μεν, ούτε οι δε δείκτες που προτείνει μου αρέσουν. Και φωτό του ρολογιού με τους γκρι δεν είδαμε...

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #45 στις: Απρίλιος 04, 2013, 02:24:21 μμ »
μπραβο Χρηστο καλα του τα ειπες και ας ελπισουμε οτι θα τα στειλει οπως ηταν αρχικα στο project

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1006
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #46 στις: Απρίλιος 04, 2013, 02:54:08 μμ »
To ίδιο ισχύει και για μένα, Αρη?
Το ρωτάω γιατί εμένα μου απάντησε και μου έδωσε τις επιλογές είτε τους κοντούς μπλε, είτε τους γκρι μακρείς δείκτες. Μετά όμως από τα τελευταία διατρέξαντα και τις υποσχέσεις που έχει δώσει ότι το παλεύει για τους μπλε μακρείς, δεν ξέρω τι να κάνω.
Να περιμένω να δω τι θα γίνει, να του απαντήσω τι? Και πόσο να περιμένω?
Πάντως ουτε οι μεν, ούτε οι δε δείκτες που προτείνει μου αρέσουν. Και φωτό του ρολογιού με τους γκρι δεν είδαμε...

 Τα ίδια μου είπε κι εμένα, του ζήτησα να δώ φωτογραφίες και μετά να απαντήσω. Ακόμα αναμένω στο ακουστικό

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #47 στις: Απρίλιος 04, 2013, 04:07:54 μμ »
Μια χαρα του τα ειπες Χρηστο... Μπραβο!

ΥΓ. Εμενα υστερα απο 2 υπενθυμισεις 2 εβδομαδες τωρα, ακομα περιμενω απαντηση...
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #48 στις: Απρίλιος 04, 2013, 05:48:39 μμ »
Ευχαριστώ παιδιά του τα είπα όσο μπορούσα πιο ευγενικά,αν και έβραζα μέσα μου,για να πετύχουμε όλοι αυτό που θέλουμε, τονίζοντας του τα σημεία που μας καίνε.Εκείνος βέβαια μου απαντούσε σαν βρεγμένη γάτα όπως όλοι διαπιστώσατε.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2013, 06:33:34 μμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #49 στις: Απρίλιος 04, 2013, 06:32:54 μμ »
To ίδιο ισχύει και για μένα, Αρη?
Το ρωτάω γιατί εμένα μου απάντησε και μου έδωσε τις επιλογές είτε τους κοντούς μπλε, είτε τους γκρι μακρείς δείκτες. Μετά όμως από τα τελευταία διατρέξαντα και τις υποσχέσεις που έχει δώσει ότι το παλεύει για τους μπλε μακρείς, δεν ξέρω τι να κάνω.
Να περιμένω να δω τι θα γίνει, να του απαντήσω τι? Και πόσο να περιμένω?
Πάντως ουτε οι μεν, ούτε οι δε δείκτες που προτείνει μου αρέσουν. Και φωτό του ρολογιού με τους γκρι δεν είδαμε...

Η τελευταια ενημερωση που ειχα προ διημερου ηταν η παρακατω:

Μολις πριν λιγο ειχα τηλεφωνικη επικοινωνια με τον Torsten.

Καταρχας οι προτεινομενοι δεικτες ειναι χρωματος σκουρου γκρι.

Πολυ πιθανον να υπαρχουν ακριβως οι ιδιοι δεικτες με το ''line cut'' στον ωροδεικτη (οπως δηλ. στο site της εταιριας), αυριο θα γνωριζει οποτε θα σας ενημερωσω.
Οι παραπανω δεικτες ειναι αμεσα διαθεσιμοι, αυριο θα αποσταλουν με courier καποια σετ δεικτων στην εταιρια, οποτε θα τραβηξει μερικες φωτο πανω στο ρολο'ι' για να μας στειλει.
Πολυ πιθανον να μπορουν να βαφουν σε χρωμα σκουρο μπλε. Θα γινει δοκιμη και θα μας ενημερωσει...

Οσον αφορα τους αρχικους, εστειλε ηδη mail παραγγελιας στην κατασκευαστρια εταιρια (ESTIMA CH), αλλα δυστυχως λογω πολλων παραγγελιων-φορτου εργασιας της τελευταιας, η παραδοση τους δεν προβλεπεται πριν απο 8 εβδομαδες (!)

Tελος, οι επιλογες -για οσα ρολογια φερουν μικροτερους δεικτες- ειναι οι εξης:

1. Αποστολη με τους μεγαλους γκρι σκουρους + τους κοντυτερους μπλε
2. Αποστολη με τους μεγαλους γκρι σκουρους + αποστολη στους κατοχους των αντιστοιχων μπλε -μολις τους παραλαβει η εταιρια- και τοποθετηση τους απο ελληνα ωρολογοποιο (ευθυνη του τελευταιου)
3. Αποστολη με τους μεγαλους γκρι σκουρους δεικτες και τοποθετηση των αντιστοιχων μπλε στη Γερμανια, μολις αυτοι σταλουν απο τον προμηθευτη στην εταιρια


Οσον αφορα την οικονομικη εκκρεμοτητα-αποστολη, θα πρεπει να συνεννοηθεις με την εταιρια.

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1006
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #50 στις: Απρίλιος 04, 2013, 07:00:00 μμ »
Υπάρχει κανένας που αφού ενημερώθηκε οτι έχει ρολόι με κοντούς δείκτες ,  δέχτηκε τις δύο απο τις επιλογές που έδωσε ο Τορσεν ?

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #51 στις: Απρίλιος 04, 2013, 07:16:34 μμ »
Υπάρχει κανένας που αφού ενημερώθηκε οτι έχει ρολόι με κοντούς δείκτες ,  δέχτηκε τις δύο απο τις επιλογές που έδωσε ο Τορσεν ?

Ο Ποθητος και εγω την επιλογη Νο2 (με  ''line cut''  στον ωροδεικτη, εαν υπαρχει).

2. Αποστολη με τους μεγαλους γκρι σκουρους + αποστολη στους κατοχους των αντιστοιχων μπλε -μολις τους παραλαβει η εταιρια- και τοποθετηση τους απο ελληνα ωρολογοποιο (ευθυνη του τελευταιου).

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #52 στις: Απρίλιος 04, 2013, 07:43:41 μμ »
Αρη, γνωρίζω τι σου έχει πει.
Όμως α) καμμία από τις επιλογές που σου έχει δώσει δεν με καλύπτει ή μου αρέσει και β) μετά από αυτή την ενημέρωσή του υπήρχαν εκ μέρους του υποσχέσεις προς κάποια από τα μέλη για προσπάθεια παραγγελίας και τοποθέτησης των μπλε μακρών δεικτών όχι σε 8 εβδομάδες, αλλά τώρα σύντομα.
Γι' αυτό ρώτησα τι να κάνω και πόσο να περιμένω.

Αν θεωρήσω άλλωστε ότι οι επιλογές που αναφέρεις παραπάνω και τις γνωρίζω, είναι οι τελικές και δεν αλλάζουν, τότε δεν έχει νόημα, νομίζω, να συνεχίζουμε την κουβέντα μαζί του, μιας και δεν νομίζω αυτές οι επιλογές -απ'ό,τι φαίνεται μέχρι τώρα- να αρέσουν και να γίνονται αποδεκτές από τα μέλη που είχαν την ατυχία να έχουν κοντούς δείκτες στα ρολόγια τους. 
Και αυτό, δηλαδή ότι η έλλειψη των αρχικών δεικτών και οι εναλλακτικές λύσεις που προτείνει μας έχει κάνει όλους να είμαστε από απογοητευμένοι εως και εξοργισμένοι με τη δουλειά και την ασυνέπειά του, ο Τορστεν πλέον το γνωρίζει με τον πιο επίσημο και κατηγορηματικό τρόπο. Από την απ' ευθείας συνομιλία μέσω facebook με τον Χρήστο, όπου συνεχώς παραδέχεται το λάθος του και του/μας δίνει δίκιο, αλλά αυτό από μόνο του δεν φτάνει, απαιτούνται και πράξεις που θα δίνουν λύσεις και μάλιστα όχι λύσεις "ό,τι του φανεί του Λωλο-Στεφανή" όπως μέχρι τώρα για να ξεπετάξουμε την ευθύνη από πάνω μας, αλλά λύσεις οι οποίες να αρέσουν και να  γίνονται αποδεκτές από τα μέλη που έχουν πρόβλημα με τη δουλειά του και το λάθος του.

Επομένως το ερώτημα παραμένει. Τι κάνουμε από δω και πέρα? Περιμένουμε κάτι άλλο ή τελειώσαμε με τις αντιπροτάσεις του?

ΥΓ. Στο μεταξύ ακόμα περιμένουμε το αυτονόητο. Να βγάλει δυο καθαρές φωτογραφίες με τους δείκτες που αυτός προτείνει στο ρολόι του καθενός που έχει πρόβλημα και να μας τις στείλει. Δεν περίμενα ποτέ ότι θα του ήταν τόσο δύσκολο αυτό. Γι' αυτό μιλάω για πλήρη ασυνέπεια.

Αποσυνδεδεμένος Yiangos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #53 στις: Απρίλιος 04, 2013, 07:44:45 μμ »
Ο Ποθητος και εγω την επιλογη Νο2 (με  ''line cut''  στον ωροδεικτη, εαν υπαρχει).

Φιλικα,
Αρης
Σε συνέχεια των ανωτέρω μου έρχεται λογικά η ερώτηση... Δηλαδή πράττουμε ο καθένας κατα συνείδηση ?
Και χωρίς να θέλω επ ουδενί να κριτικάρω την επιλογή των ήδη "αποφασισμενων", προς τι οι λίστες ?
Πρέπει να θεωρήσουμε ως έγκυρη την πιθανότητα αποστολής των μπλε νορμάλ δεικτών σε δεύτερο χρόνο και να προχωρήσουμε στη λύση ανάγκης?

Γιατι εμένα μου φαίνονται οι δυο λύσεις σαν "κουρτίνα 1" και "κουτί 2" με μεγάλη πιθανότητα να πετύχουμε πάλι ΖΟΝΓΚ?

Αχχχχχχχχχχχχ Βαχχχχχχχχχ
Οπου γης και Πατρίς...

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #54 στις: Απρίλιος 04, 2013, 07:48:20 μμ »
Ελαβα επιτελους mail απο τον Κυριο Μπορις,

Hello Chris

 your watch No.5 is ready and has the long blue hands. It is already packed and will leave our company tomorrow, using DHL.

 Best regards,

Boris

 PS: Engraving is on black leather-strap.


Επισης συμφωνω απολυτα με την τοποθετηση του Ηλια,δεν πρεπει να δεχτουμε μια λυση αναγκης,η συμφωνια απο την αρχη ηταν με μπλε μακρυους δεικτες(και ισως να τους βρηκε επιτελους),γιατι να δεχτουμε κατι διαφορετικο? Αλλωστε του το ειπα και εχθες στο facebook οτι αυτο συμφωνησαμε απο την αρχη.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #55 στις: Απρίλιος 04, 2013, 07:52:55 μμ »
Φαίνεται ότι, τουλάχιστον για το ρολόι σου, το κράξιμο απέδωσε, Χρήστο! Με το καλό να το παραλάβεις και να είναι ο.κ.  ;D

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #56 στις: Απρίλιος 04, 2013, 07:54:09 μμ »
Φαίνεται ότι, τουλάχιστον για το ρολόι σου, το κράξιμο απέδωσε, Χρήστο! Με το καλό να το παραλάβεις και να είναι ο.κ.  ;D
Απο το στομα σου και στου Θεου τ`αυτι και μακαρι να εχει βρει μια σωστη και κοινα αποδεκτη λυση για ολα τα παιδια.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1006
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #57 στις: Απρίλιος 04, 2013, 07:54:30 μμ »
Εγώ του ζήτησα αν μπορεί να στείλει δυο φωτογραφίες για να δούμε πως είναι το ρολόι με τους Γκρι δείκτες και πως ειναι με τους Μπλε κοντους αλλά δεν έλαβα καμία απάντηση. Δεν ξέρω αν μπορεί ο Άρης να βάλει το χεράκι του μπας και λάβουμε καμιά σχετική απάντηση από τον Μπορις

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #58 στις: Απρίλιος 04, 2013, 07:57:55 μμ »
Αρη, γνωρίζω τι σου έχει πει.
Όμως α) καμμία από τις επιλογές που σου έχει δώσει δεν με καλύπτει ή μου αρέσει και β) μετά από αυτή την ενημέρωσή του υπήρχαν εκ μέρους του υποσχέσεις προς κάποια από τα μέλη για προσπάθεια παραγγελίας και τοποθέτησης των μπλε μακρών δεικτών όχι σε 8 εβδομάδες, αλλά τώρα σύντομα.
Γι' αυτό ρώτησα τι να κάνω και πόσο να περιμένω.

Αν θεωρήσω άλλωστε ότι οι επιλογές που αναφέρεις παραπάνω και τις γνωρίζω, είναι οι τελικές και δεν αλλάζουν, τότε δεν έχει νόημα, νομίζω, να συνεχίζουμε την κουβέντα μαζί του, μιας και δεν νομίζω αυτές οι επιλογές -απ'ό,τι φαίνεται μέχρι τώρα- να αρέσουν και να γίνονται αποδεκτές από τα μέλη που είχαν την ατυχία να έχουν κοντούς δείκτες στα ρολόγια τους. 
Και αυτό, δηλαδή ότι η έλλειψη των αρχικών δεικτών και οι εναλλακτικές λύσεις που προτείνει μας έχει κάνει όλους να είμαστε από απογοητευμένοι εως και εξοργισμένοι με τη δουλειά και την ασυνέπειά του, ο Τορστεν πλέον το γνωρίζει με τον πιο επίσημο και κατηγορηματικό τρόπο. Από την απ' ευθείας συνομιλία μέσω facebook με τον Χρήστο, όπου συνεχώς παραδέχεται το λάθος του και του/μας δίνει δίκιο, αλλά αυτό από μόνο του δεν φτάνει, απαιτούνται και πράξεις που θα δίνουν λύσεις και μάλιστα όχι λύσεις "ό,τι του φανεί του Λωλο-Στεφανή" όπως μέχρι τώρα για να ξεπετάξουμε την ευθύνη από πάνω μας, αλλά λύσεις οι οποίες να αρέσουν και να  γίνονται αποδεκτές από τα μέλη που έχουν πρόβλημα με τη δουλειά του και το λάθος του.

Επομένως το ερώτημα παραμένει. Τι κάνουμε από δω και πέρα? Περιμένουμε κάτι άλλο ή τελειώσαμε με τις αντιπροτάσεις του?

ΥΓ. Στο μεταξύ ακόμα περιμένουμε το αυτονόητο. Να βγάλει δυο καθαρές φωτογραφίες με τους δείκτες που αυτός προτείνει στο ρολόι του καθενός που έχει πρόβλημα και να μας τις στείλει. Δεν περίμενα ποτέ ότι θα του ήταν τόσο δύσκολο αυτό. Γι' αυτό μιλάω για πλήρη ασυνέπεια.

Ηλια,
Νομιζω απαντησα ηδη παραπανω: τοσο για τους δεικτες (εαν εντελει δε γινει κατι με τους αρχικους), οσο και για τις φωτο που περιμενουμε να μας στειλει μολις παραλαβει τους γκρι δεικτες και τους τοποθετησει στο ρολο'ι'!
Εαν εχω κατι νεοτερο θα σας ενημερωσω...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος antonio-titanium

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #59 στις: Απρίλιος 04, 2013, 08:01:28 μμ »
Απο το στομα σου και στου Θεου τ`αυτι και μακαρι να εχει βρει μια σωστη και κοινα αποδεκτη λυση για ολα τα παιδια.


Χρηστο διευκρίνισε τι έκανε ακριβώς με τουσ δεικτεσ σου ?τους επιδιορθωσε ? η΄εβαλε καινουριουσ σωστούς δηλαδη βρηκε...γιατι εσυ ειχες απο την αρχη μπλε οπωσ προβλεπονταν αλλα ηταν φαγομενοι ...μη στο στειλει με τους ιδιους !! ;)
Παντος εκτος απο το πριν 10 ημερεσ as soon as posible ! Δεν έχω καμια ενημέρωση ! για το τι παιζει..όλα θα πάνε καλά !! ξαφνικά θα δω τη courier!! έκπληξη