Αποστολέας Θέμα: Αλλαγή μπαταρίας σε Casio G-Shock  (Αναγνώστηκε 183 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Green Lantern

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Αλλαγή μπαταρίας σε Casio G-Shock
« στις: Οκτώβριος 07, 2023, 01:48:33 μμ »
Καλησπέρα παιδιά. Ειμαι νέο μέλος καλώς σας βρήκα.

Πήγα σήμερα το ρολόι το θέματος που είχα περίπου δεκαπέντε χρόνια σε αντιπρόσωπο της Casio στην πόλη μου (Πάτρα). Το είχα φορέσει ελάχιστα όλα αυτά τα χρόνια, ήταν στο συρτάρι, με ελάχιστα σημαδια φθοράς.
Μου το φέρανε πίσω με κόλλα διότι κατά το άνοιγμα σπάσανε το το πλαστικό μπροστά στο καντράν που γράφει G-Shock. Όταν πήγα να πληρώσω δεν μου το ανέφεραν, μόλις πάνω να το φορέσω βγαίνοντας, βγαίνει το λουράκι. Το πάω πίσω, μου το βάζουν πάλι μέσα. Ξαναφευγω κοιτάω το πλαστικό γύρω από το καντράν είχε ξεκόλλησει. Μπαίνω μέσα συγνώμη λέω έτσι ήταν; Απάντηση δεν πήρα παρά μόνο ότι τα πλαστικά πολυμερίζονται και ότι είναι 45 χρόνια αντιπρόσωποι. Πήγα σε δύο τρία καταστήματα κοσμημάτων -ρολογιων, αρνήθηκαν να το κοιτάξουν και να μου δώσουν ρε παιδί μου μια άτυπη πραγματογνωμοσύνη, ισχύει όντως αυτό που μου είπαν; διότι εγω το πήγα ακέραιο και μου το έφεραν σε κομμάτια. Έχω στενοχωρηθεί αρκετά, εντάξει δεν ήταν κανένα ρολόι αξίας αλλά γτ για μια αλλαγή μπαταρίας να σπάσει.

Πώς θα μπορούσα να κινηθώ τώρα; να επικοινωνήσω με την αντιπροσωπεία στην Αθήνα; να μιλήσω με δικηγόρο;

Ευχαριστώ πολύ