Αποστολέας Θέμα: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ  (Αναγνώστηκε 172239 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #540 στις: Μάιος 15, 2013, 11:43:17 πμ »
Τελικα τι εγινε με τα μελη που περιμαν αρκετα?
Τα παρελαβαν? Εντυπωσεις?
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #541 στις: Μάιος 15, 2013, 02:19:42 μμ »
Σήμερα παρέλαβα φάκελο με το τιμολόγιο και το λουράκι honey-gold.

Θα περιμένω, βέβαια, στο ... ακουστικό μου, για τους μακριούς δείκτες, όπως και οι υόλοιποι δύο (afnios, gerogian)  ...
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #542 στις: Μάιος 15, 2013, 02:33:48 μμ »
Σήμερα παρέλαβα φάκελο με το τιμολόγιο και το λουράκι honey-gold.

Θα περιμένω, βέβαια, στο ... ακουστικό μου, για τους μακριούς δείκτες, όπως και οι υόλοιποι δύο (afnios, gerogian)  ...
Ακριβως το ιδιο και εγω ,παρελαβα σημερα και αναμενω τους δεικτες
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος ww

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #543 στις: Μάιος 15, 2013, 02:56:17 μμ »
Καλησπέρα,

Η αλήθεια είναι ότι ο χρόνος μου είναι εξαιρετικά περιορισμένος λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων και έχω προλάβει μόνο να του ρίξω κλεφτές ματιές και απλώς να το κουρδίσω για να δω ότι λειτουργεί. Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι οι εξής:

1. Το logo δε μου φαίνεται κακοεκτυπωμένο αλλά είναι κατά τη γνώμη μου μικροσκοπικό σε σχέση με το μέγεθος του ρολογιού με αποτέλεσμα το dial να δείχνει άδειο. Δεν έχω το χρόνο να ανατρέξω στο θέμα με την επιλογή του logo αλλά δε νομίζω ότι έχει επιλεγεί αυτό το μέγεθος (από τα λίγα που θυμάμαι - πάνε και τρεις μήνες περίπου). Η επιλογή κάποιων μελών να βάλουν το Walkman στο πάνω μέρος κρίνεται από μέρους μου επιτυχημένη.
2. Το dial μου φαίνεται καθαρό χωρίς σκουπιδάκια ενώ και στο πίσω μέρος δε διακρίνω κάτι ανησυχητικό.
3. Η κορώνα μου δίνει μέτρια αίσθηση στη χρήση της χωρίς όμως να με προβληματίζει και ιδιαίτερα. Όμως νομίζω ότι θα με ενοχλήσει το μέγεθός της όταν θα το φορέσω μιας και μου φάνηκε λίγο κοφτερή/τραχιά στο μικρό διάστημα που το δοκίμασα.
4. Επειδή έχει γίνει αρκετός ντόρος για την "ποιότητα" που αποπνέει το συγκεκριμένο ρολόι, η άποψή μου είναι ότι έχω δοκιμάσει αρκετά ρολόγια εφάμιλλης αξίας που μου έδωσαν καλύτερη αίσθηση από το συγκεκριμένο.
5. Στο θέμα της χρονομετρίας και της αυτονομίας το ρολόι δεν δοκιμάστηκε καν. Επιφυλλάσομαι για το μέλλον.
6. Οι δείκτες τους οποίους έχει είναι οι μπλε χωρίς όμως το line cut στον ωροδείκτη. Θεωρώ ότι είναι υποδεέστεροι από τους original και αν υπάρξει κάποια κίνηση για αποστολή των αρχικών δεικτών θα ήθελα να συμμετέχω και εγώ.

Συμπερασματικά, το ρολόι δεν με εντυπωσίασε και δεν κατάφερε να βγάλει από τον καρπό μου ένα squale που το φοράω εδώ και 1,5 μήνα, αλλά από την άλλη μπορεί στο μέλλον να μου κεντρίσει περισσότερο το ενδιαφέρον.

ΥΓ: Όλα τα παραπάνω θα ήταν καλό να συνοδεύονται και από τις ανάλογες φωτογραφίες αλλά δυστυχώς ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος

Φιλικά,
Παναγιώτης 

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #544 στις: Μάιος 15, 2013, 03:51:22 μμ »
Σήμερα παρέλαβα φάκελο με το τιμολόγιο και το λουράκι honey-gold.

Θα περιμένω, βέβαια, στο ... ακουστικό μου, για τους μακριούς δείκτες, όπως και οι υόλοιποι δύο (afnios, gerogian)  ...

Ακριβως το ιδιο και εγω ,παρελαβα σημερα και αναμενω τους δεικτες

Θα χαλασω τη συνεχεια,εγω δεν παρελαβα ακομη,ελπιζω να γινει εντος των ημερων.
Οσο για τους δεικτες,βλεπουμε.. :)
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #545 στις: Μάιος 15, 2013, 04:38:01 μμ »
Τελικα τι εγινε με τα μελη που περιμαν αρκετα?
Τα παρελαβαν? Εντυπωσεις?

Ακόμα δεν έχω παραλάβει. Σε λίγες μέρες....

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #546 στις: Μάιος 16, 2013, 09:45:17 μμ »
Nεωτερο ανακοινωθεν.
Το μεσημερακι και ενω ημουν στο ιατρειο,μου τηλεφωνει η Λιτσα(η γυναικα μου) και μου λεει : ''ηρθανε κατι πραγματακια για σενα''.
Στην προτροπη μου να τα ανοιξει και να μου πει τι ειναι,εμαθα οτι ειχαν ερθει μια μπλουζα της Γιουβεντους και 2 λουρακια.
Για να μην μακρηγορω  ο φιλος μας ο γερμανος μου εστειλε 2 γραμματα,δηλ. 2 τιμολογια και 2 λουρακια.
Ο ανθρωπος απο οργανωση ειναι απαικτος.Θα περιμενω και αυριο να δω τι θα μου στειλει ;D ;D ;D ;D ;D
Βεβαια και τα δυο λουρακια δεν ειναι στο μελι χρωμα που ειχα παραγγειλει,αλλα ειναι καφε,πιο ανοικτο απο το καφε που ειχε φερει στην Αθηνα!!!

Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #547 στις: Μάιος 16, 2013, 10:10:21 μμ »
Nεωτερο ανακοινωθεν.
Το μεσημερακι και ενω ημουν στο ιατρειο,μου τηλεφωνει η Λιτσα(η γυναικα μου) και μου λεει : ''ηρθανε κατι πραγματακια για σενα''.
Στην προτροπη μου να τα ανοιξει και να μου πει τι ειναι,εμαθα οτι ειχαν ερθει μια μπλουζα της Γιουβεντους και 2 λουρακια.
Για να μην μακρηγορω  ο φιλος μας ο γερμανος μου εστειλε 2 γραμματα,δηλ. 2 τιμολογια και 2 λουρακια.
Ο ανθρωπος απο οργανωση ειναι απαικτος.Θα περιμενω και αυριο να δω τι θα μου στειλει ;D ;D ;D ;D ;D
Βεβαια και τα δυο λουρακια δεν ειναι στο μελι χρωμα που ειχα παραγγειλει,αλλα ειναι καφε,πιο ανοικτο απο το καφε που ειχε φερει στην Αθηνα!!!
δεν του λες οτι ακομα δεν εχεις παραλαβει το ρολοι,μπας και σου στειλει ενα ακομα και κανεις γιορτη? :P
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #548 στις: Μάιος 16, 2013, 10:52:12 μμ »
δεν του λες οτι ακομα δεν εχεις παραλαβει το ρολοι,μπας και σου στειλει ενα ακομα και κανεις γιορτη? :P

Χα!χα,πλάκα-πλάκα  Μιχάλη,πολύ πιθανό να έπιανε με την οργάνωση του Γερμανού!!


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #549 στις: Μάιος 17, 2013, 06:32:20 πμ »
Nεωτερο ανακοινωθεν.
Το μεσημερακι και ενω ημουν στο ιατρειο,μου τηλεφωνει η Λιτσα(η γυναικα μου) και μου λεει : ''ηρθανε κατι πραγματακια για σενα''.
Στην προτροπη μου να τα ανοιξει και να μου πει τι ειναι,εμαθα οτι ειχαν ερθει μια μπλουζα της Γιουβεντους και 2 λουρακια.
Για να μην μακρηγορω  ο φιλος μας ο γερμανος μου εστειλε 2 γραμματα,δηλ. 2 τιμολογια και 2 λουρακια.
Ο ανθρωπος απο οργανωση ειναι απαικτος.Θα περιμενω και αυριο να δω τι θα μου στειλει ;D ;D ;D ;D ;D
Βεβαια και τα δυο λουρακια δεν ειναι στο μελι χρωμα που ειχα παραγγειλει,αλλα ειναι καφε,πιο ανοικτο απο το καφε που ειχε φερει στην Αθηνα!!!

Αφού διάβασα το μήνυμά σου, αναζήτησα το δικό μου λουράκι και φαίνεται να ταιριάζει με την περιγραφή σου.
Έκανα μια γρήγορη αναζήτηση σε φωτο που έχουν αναρτήσει μερικοί με το honey-gold (kosdome6, Panos) και το συμπέρασμα είναι ότι, το δικό μου (και προφανώς και το δικό σου) δεν έχει σχέση, από πλευράς χρώματος, με αυτά.
 
Ίσως πρέπει να τα συγκρίνουμε με εκείνα που έδωσε ο Torsten σε μερικούς το βράδυ της 16/3 (πέρασαν κιόλας 2 μήνες από τότε) για να έχουμε μια αντικειμενική εικόνα. Ας το ψάξουμε το θέμα γιατί φαίνεται ότι συνεχίζει το δούλεμα το γερμανός.
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #550 στις: Μάιος 17, 2013, 07:58:45 πμ »
Πήρα και εγώ σήμερα το λουράκι και το invoice.
Το λουράκι είναι όντως άλλο χρώμα από αυτό που μας είχε φέρει τον Μάρτιο!
ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ το μεγάλο πρόβλημα που παρουσίασε όταν ξαφνικά το κουρδιστήρι έπαψε να τερματίζει προ 3 εβδομάδων.
Θα το φτιάξω σε δικό μου έμπιστο τεχνίτη και δεν θέλω να έχω καμιά άλλη σχέση με τον Γερμανό.
Περιμένω να τελειώσουν όλες οι παραλαβές και να κινηθούμε σαν φόρουμ πια (ΟΜΑΔΙΚΑ) ώστε να τον ξεμπροστιάσουμε σε όλα τα διεθνή φόρουμ για όσα προβλήματα μας δημιούργησε!

Φιλικά

Χαρίλαος
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #551 στις: Μάιος 17, 2013, 07:59:55 πμ »
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #552 στις: Μάιος 17, 2013, 08:48:34 πμ »
 Πράγματι, αυτό είναι τελείως άλλο λουράκι από το honey-gold που έχει στείλει σε κάποιους από εμάς.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #553 στις: Μάιος 17, 2013, 08:49:34 πμ »



Καλημέρα Χαρίλαε,
Απ'ότι βλέπω αυτό το λουρί πρέπει να είναι το καφέ που μας είχε σας επιλογή. Έτσι δεν είναι? Αυτό είχες επιλέξει?

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #554 στις: Μάιος 17, 2013, 08:51:04 πμ »
Πράγματι, αυτό είναι τελείως άλλο λουράκι από το honey-gold που έχει στείλει σε κάποιους από εμάς.

Αυτό το λουρί δεν είναι το honey gold. Εμένα μου έστειλε το honey gold και αυτό το λουρί που φαίνεται στην φωτογραφία του Χαρίλαου μιας και είχα επιλέξει το καφέ και το μελοχρυσαφί.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #555 στις: Μάιος 17, 2013, 08:54:19 πμ »
Αυτό το λουρί δεν είναι το honey gold. Εμένα μου έστειλε το honey gold και αυτό το λουρί που φαίνεται στην φωτογραφία του Χαρίλαου μιας και είχα επιλέξει το καφέ και το μελοχρυσαφί.

Eμενα μου εστειλε αυτο και η επιλογη μου ηταν το honey gold!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #556 στις: Μάιος 17, 2013, 10:46:52 πμ »
Eμενα μου εστειλε αυτο και η επιλογη μου ηταν το honey gold!!

εμενα δε μου εστειλε τιποτε και η επιλογη μου ηταν το honey gold!! :lol:
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #557 στις: Μάιος 17, 2013, 11:04:49 πμ »
εμενα δε μου εστειλε τιποτε και η επιλογη μου ηταν το honey gold!! :lol:


 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #558 στις: Μάιος 17, 2013, 12:56:40 μμ »
εμενα δε μου εστειλε τιποτε και η επιλογη μου ηταν το honey gold!! :lol:
Βρε σεις, εμένα μακάρι ναρθει το ρολόι και να'ναι ο.κ., και τα "honey-gold" ας είναι και honey-bronze!! :dielaughing:

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #559 στις: Μάιος 17, 2013, 01:24:59 μμ »
Εαν δεν κανω λαθος μας ειχε ανακοινωθει οτι θα αλλαζε προμηθευτη στα λουρακια,ετσι,ενω τα πρωτα δειγματα και παραλαβες που καναμε ησαν της Canyon τα επομενα που προσφατα παραλαμβανουμε ανηκουν στον νεο προμηθευτη,εξ ου και τα διαφορετικα χρωματα.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος