Αποστολέας Θέμα: SEIKO  (Αναγνώστηκε 1843940 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1860 στις: Ιούνιος 09, 2009, 04:18:21 μμ »
Συμφωνώ για την πολύ καλή δουλειά του  george_  :book: αλλά εξακολουθώ να είμαι ο εκνευριστικός που δεν τον ενθουσιάζει το ΜΜ.


Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1861 στις: Ιούνιος 09, 2009, 04:24:16 μμ »
την δουλεια την εκανε αλλος,εγω απλα το μετεφερα,γιατι?ειναι ενα αυτομοτα καταδυτικο ρολοι και εχει πολλους οπαδους το ΜΜ300.αποτελει μια παρουσιαση και τιποτα αλλο,το εχω πει πολλες φορες και στο παρελθον,διοτι ενα φορουμ αποτελει μια πηγη πληροφοριων,reviews,νεων,αλλα ακομα και αντιπαραθεσεων!αυτο αλλωστε θα δεις και στα διεθνη φορουμ,αλλωστε μεσα απο αυτες θα βγουν πολλες και χρησιμες πληροφοριες για τον καθενα μας ;)

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1862 στις: Ιούνιος 09, 2009, 04:28:16 μμ »
την δουλεια την εκανε αλλος,εγω απλα το μετεφερα,γιατι?ειναι ενα αυτομοτα καταδυτικο ρολοι και εχει πολλους οπαδους το 300.αποτελει μια παρουσιαση και τιποτα αλλο,το εχω πει πολλες φορες και στο παρελθον,διοτι ενα φορουμ αποτελει μια πηγη πληροφοριων,reviews,νεων,αλλα ακομα και αντιπαραθεσεων!αυτο αλλωστε θα δεις και στα διεθβη φορουμ,γιατι μεσα απο αυτες θα βγουν πολλες και χρησιμες πληροφοριες!!!

Εσύ έκανες ά ρ ι σ τ α , προς θεού. Με την σεικο "τα έχω" (λέμε τώρα). Και είμαι και θλιβερη μειοψηφία.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1863 στις: Ιούνιος 09, 2009, 04:52:44 μμ »
αμα το βαλεις στο χερι σου θα τα ξεχασεις ολα .....στο εγγυωμαι εγω ....καθε φορα που το βαζω(δυο ολες και ολες )
το χερι μου αρνηται να το βγαλει !!!!
αμα δε δοκιμασεις και το mm600 εκει να δεις τι παει να πει ΣΕΙΚΙΤΙΔΑ!!!!!!!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1864 στις: Ιούνιος 10, 2009, 05:49:45 μμ »
Για σας παιδια αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ και θα'θελα αν μπορουσε καποιος να με βοηθουσε λιγο.
Πριν καμια βδομαδα αφου κοιτουσα για να αγορασω κανενα καινουργιο ορολοι  οδηγηθηκα εδω και ελπιζω να γινω τακτικος.
Λοιπον κοιτουσα για κανα φθηνο και καλο και αφου διαβασα αρκετα θετικα σχολια αποφασισα τελικα να χτυπησω ενα SKX779K1 μονστερακι αλλα κολουσα στο οτι δεν εχει ζαφειρι κρυσταλο και θα το ξεφτελιζα γιατι δεν τοβγαζα ποτε απ'το χερι μου και αλλα μετα επεσαν στα ματια μου τα μονστερακια που κανει μετατροπη ο harold o yobokies και επαθα πλακα,ετσι λοιπον του εστειλα e-mail και μου απαντησε οτι μπορει να μου στειλε ενα με μπρασελε+καουτσουκ+2 καντραν(1 μαυρο mod φορεμενο+1 μαυρο με πορτοκαλι δεικτες ανταλακτικο) + ζαφειρι και ολο αυτα 350$ = 250 ευρω .
Αυτο που δεν καταλαβα ειναι στο αν μαζι με το ρολοι στελνει και το μαμα καντραν και το μαμα κρυσταλο.
Εχει παραγγειλει κανεις σας απο τον  yobokies ?
Και αν ναι τι λεει το ρολοι, δηλ, ειναι ποιοτικα τα υλικα, αξιζει τα 250ευρω?
Η θα ηταν καλυτερα να το παρω το ρολοι μαμισιο απο καπου αλλου (αν ξερετε κανενα αξιοπιστο και φθηνο σαιτ που να γλυτωσω και το τελωνειο?)και να παραγγειλω μονο τα καντραν  και το ζαφειρι και να τα περασω  μετα σε καναναν ρολογα (αν το εχει κανει κανεις και αν ειναι ευκολο)αφου το βαρεθω ετσι μαμα
Και τι γινετε με το τελωνειο?
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 10, 2009, 06:24:31 μμ από valsam »

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1865 στις: Ιούνιος 10, 2009, 09:17:31 μμ »
αραξε ......και που κολλας δηλαδη αν δεν ειναι ζαφειρι?επειδη και καλα το ζαφειρι ειναι αχαρακτο ??? ....να σου δειξω ζαφειρακι χααγμενο να παθεις πλακα!!!!!
θα παρεις τον κοφτη για τα τζαμια και θα το δοκιμασεις?
αγορασε ενα μονστερακι απο e-market lowprices και αμα κανεις την ζημια αγοραζεις ενα ζαφειρακι 20 ευρω με τα μεταφορικα
πας και σε ενα μαστορα να στο αλλαξει αλλα 20 ευρω και καθαρισες .....συνολο ....φτηνοτερα απο yobokies
εγω δεν εχω καταφερει να χαραξω τα hardex στα σεικο μου ......
και τα λεφτα που γλυτωσες τα παιρνεις λουρακια .....
καλως ηρθες ........
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1866 στις: Ιούνιος 10, 2009, 10:21:10 μμ »
οσον αφορα την ποιοτητα του hardex δεν υπαρχουν αμφιβολιες,βεβαια εαν εσυ θες να αλλαξεις το τζαμακι ειναι δικαιωμα σου και δεν μπορουμε παρα να σεβαστουμε την επιλογη σου.αλλα το θεμα για μενα ειναι αλλο,αξιζει σαν πακετο τα λεφτα του?

μπρασελε+καουτσουκ+2 καντραν(1 μαυρο mod φορεμενο+1 μαυρο με πορτοκαλι δεικτες ανταλακτικο) + ζαφειρι και ολο αυτα 350$ = 250 ευρω
διαβασα λιγο τι λενε για τον yobokies ,πολυ καλη ποιοτητα και αποτελεσμα ,για μενα σαν πακετο και σαν ενα "ξεχωριστο " ρολοι ,πιστευω οτι 250 ευρω ολα μεσα ειναι οκ τιμη

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1867 στις: Ιούνιος 11, 2009, 01:22:50 πμ »
αραξε ......και που κολλας δηλαδη αν δεν ειναι ζαφειρι?επειδη και καλα το ζαφειρι ειναι αχαρακτο ??? ....να σου δειξω ζαφειρακι χααγμενο να παθεις πλακα!!!!!
θα παρεις τον κοφτη για τα τζαμια και θα το δοκιμασεις?
αγορασε ενα μονστερακι απο e-market lowprices και αμα κανεις την ζημια αγοραζεις ενα ζαφειρακι 20 ευρω με τα μεταφορικα
πας και σε ενα μαστορα να στο αλλαξει αλλα 20 ευρω και καθαρισες .....συνολο ....φτηνοτερα απο yobokies
εγω δεν εχω καταφερει να χαραξω τα hardex στα σεικο μου ......
και τα λεφτα που γλυτωσες τα παιρνεις λουρακια .....
καλως ηρθες ........
Φιλε κολλαω στο ζαφειρι γιατι φοραω ενα sector sge 650 για 14 χρονια καθε μερα και στην δουλεια (οικοδομη) και δεν εχει ιχνος γρατζουνιας το ζαφειρι ο μπρασελες και το κασομα τα εχουν φτυσει αλλα το τζαμακι ειναι τζαμι !!!!!!!
Και απ'οτι ειδα στο e-market δεν παιζει μονστερακι, μονο στο e-men εχει στα 229ευρω !
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2009, 01:36:12 πμ από valsam »

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1868 στις: Ιούνιος 11, 2009, 05:51:23 πμ »
τα δικα μου τα sector εχουν γινει μην πω πως ........πιστευω οτι δεν αξιζει να δωσεις 100 ευρω παραπανω για ενα απλο
modification...παρε το μονστερακι ....και αμα κανεις την ζημια παιρνεις και ενα ζαφειρι και το αλλαζεις
περιπτωση να μην βρεις αποκλειεται.....παντως hardlex χαραγμενο δεν εχω δει ακομα, ζαφειρι ναι ...
εκτος αν θες να φορας ενα ρολοι που πραγματικα ...δεν υπαρχει ....αλλα να σου πω κατι ....
εγω θα το καταλαβω και τα παιδια απο εδω μεσα ....αλλος κανεις παρα μονο εσυ ... ;D
και με τα ρεστα παιρνεις ενα φτηνο πενταρι ΣΕΙΚΟ οικοδομη ;D ;D
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος GIOSOU

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1869 στις: Ιούνιος 11, 2009, 07:26:09 πμ »
Σωστός ο Acid, αλλά ...... αν υπεισέρχεται και ο παράγων "ξεχωριστό"-"μοναδικό" και με ζαφείρι, τότε ο Yobo είναι από τους λίγους!

Φίλε Valsam, αν το μόνο που θες είναι ένα ρολόι που θ'αντικαταστήσει το Sector σου, τότε αρκέσου στο "εργοστασιακό".......
τώρα αν επιζητείς και λίγο το διαφορετικό...... και ψιλογουστάρεις το θέμα ρολόι..... τότε ακολούθησε και λίγο την καρδιά σου!

Προσωπική άποψη πάντα.
Φιλικά,
Γιώργος
Ένα Seiko παρακάτω από τον Blackbird!

Αποσυνδεδεμένος GIOSOU

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1870 στις: Ιούνιος 11, 2009, 07:29:04 πμ »
αμα το βαλεις στο χερι σου θα τα ξεχασεις ολα .....στο εγγυωμαι εγω ....καθε φορα που το βαζω(δυο ολες και ολες )
το χερι μου αρνηται να το βγαλει !!!!
αμα δε δοκιμασεις και το mm600 εκει να δεις τι παει να πει ΣΕΙΚΙΤΙΔΑ!!!!!!!

+100.....
αλλά περί ορέξεως......;
Ένα Seiko παρακάτω από τον Blackbird!

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1871 στις: Ιούνιος 11, 2009, 11:43:46 πμ »
+100.....
αλλά περί ορέξεως......;

Να πω, να πω;
Flightmaster αυτόματο...

Αποσυνδεδεμένος GIOSOU

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1872 στις: Ιούνιος 11, 2009, 03:52:46 μμ »
Να πω, να πω;
Flightmaster αυτόματο...

......κονταροχτυπιούνται!!!
Ένα Seiko παρακάτω από τον Blackbird!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1873 στις: Ιούνιος 11, 2009, 10:23:59 μμ »
για τους φιλους του samurai ενα μικρο δωρακι

οσοι δεν προλαβαν,οσοι το ποθουν ακομα,μπορουν να το αγορασουν απο εδω στην τιμη των 360 ευρω

το μαυρο και το μπλε
τιτανιο
http://www.newcammultistore.it/dettaglio-prodotto.asp?id=1414&prodotto=seiko/orologi-da-polso-uomo/orologio-seiko-samurai-prospex-diver-scuba-titanio-wr-200mt-sbda003j1
http://www.newcammultistore.it/dettaglio-prodotto.asp?id=1415&prodotto=seiko/orologi-da-polso-uomo/orologio-seiko-samurai-prospex-diver-scuba-titanio-wr-200mt-sbda001j1

Αποσυνδεδεμένος isidoros

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1874 στις: Ιούνιος 11, 2009, 11:09:07 μμ »
Υπαρχει ακομα το μαυρο σε τιτανιο στο poor mans watch forum
http://www.pmwf.com/Watches/WATCHSALES/SeikoSalesTable.htm#Prospex

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1875 στις: Ιούνιος 11, 2009, 11:35:50 μμ »
Ρε παιδια τελικα θα μου πει κανεις κανεναν αξιοπιστο και φθηνο σαιτ για  να παρω το μονστερακι ?
Βρηκα στο capitalmall στο e-bay.com.sg στα 135ευρω,εχει ψωνισει κανεις απ'αυτον η να προτιμισω το cronograph.com που το εχει  142?
Αντε βοηθηστε με καιγομαι !!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος isidoros

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1876 στις: Ιούνιος 11, 2009, 11:47:40 μμ »
Τον πωλητη στο ebay που αναφερεις,δεν τον ξερω.Στο site που δινω παραπανω εχει  monster,τσεκαρε και εκει να συγκρινεις τιμες...Εγω στην θεση σου θα εκανα και ενα τηλεφωνο στον lowprices ,ο οποιος διατηρει καταστημα.Αν και δεν εχει βαλει στο emarket monster μπορει να εχει καποια κομματια στο μαγαζι του και να μπορει να σου στειλει

Αποσυνδεδεμένος Theodore41

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1877 στις: Ιούνιος 12, 2009, 05:58:36 μμ »
ευχαριστούμε george για την υπεύθυνη ενημέρωση και τις ανάλογες φωτο!πολύ ενδιαφέρον-πανέμορφο ρολόι με εναν κάτι παραπάνω από αξιόλογο μηχανισμό!
Ειναι θαυμασιο,αλλα πολυ βαρυ ρε παιδια.210g!!!
Θα σου κρεμεται το χερι.
Μονο μεσα στο νερο,θα μπορει να φοριεται ,λογω της ανωσεως.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1878 στις: Ιούνιος 12, 2009, 06:21:22 μμ »
seiko samurai,εδωσα τα 2 λινκ για οσους το ψαχνουν,μιας και ειναι εκτος παραγωγης! ;D

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #1879 στις: Ιούνιος 12, 2009, 07:27:48 μμ »
οποιος προλαβε προλαβε.....χε χε χε .....
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...