Αποστολέας Θέμα: SEIKO  (Αναγνώστηκε 1843461 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3220 στις: Ιούλιος 09, 2013, 11:25:38 πμ »
Οκ παιδιά ευχαριστώ πολύ. Για το πορτοκαλί monster πάω.

Αυτό πήρα και εγώ.  :D
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3221 στις: Ιούλιος 09, 2013, 11:55:19 πμ »
Ρε παιδιά ξέρει κανείς πόσον καιρό κάνει ένα ρολόι να έρθει από creationwatches σε Ελλάδα με κανονικό ταχυδρομείο; Προλαβαίνω δεκαπεντάυγουστο αν παραγγείλω μέχρι 15 Ιουλίου; Με fedex είχε κανείς ποτε περιπέτειες με τελωνείο;
Με κανονικό ταχυδρομείο περίπου 12 μέρες από την ημέρα που ξεκίνησε το πακέτο. Έχω παραγγείλει περίπου 8 φορές πάντα με κανονικό, εκτός μιας φοράς που έφυγε με FEDEX. Με FEDEX το πακέτο έκανε 10 μέρες να έρθει Ελλάδα και μετά άρχισε μια περιπέτεια γιατί έκαναν λάθος και το έστειλαν αντί Ηράκλειο Αττικής, Ηράκλειο Κρήτης, μετά ξανά Ηράκλειο Αττικής, μετά κατά λάθος Καλογρέζα, μετά με πήραν από FEDEX Νέας Σμύρνης να μου πουν ότι το πακέτο πήγε εκεί και τέλος το ξανα-έστειλαν Καλογρέζα από όπου το παρέλαβα γιατί δεν ήθελα να ξαναχαθεί.  :datz:
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3222 στις: Ιούλιος 09, 2013, 12:03:13 μμ »
Με κανονικό ταχυδρομείο περίπου 12 μέρες από την ημέρα που ξεκίνησε το πακέτο. Έχω παραγγείλει περίπου 8 φορές πάντα με κανονικό, εκτός μιας φοράς που έφυγε με FEDEX. Με FEDEX το πακέτο έκανε 10 μέρες να έρθει Ελλάδα και μετά άρχισε μια περιπέτεια γιατί έκαναν λάθος και το έστειλαν αντί Ηράκλειο Αττικής, Ηράκλειο Κρήτης, μετά ξανά Ηράκλειο Αττικής, μετά κατά λάθος Καλογρέζα, μετά με πήραν από FEDEX Νέας Σμύρνης να μου πουν ότι το πακέτο πήγε εκεί και τέλος το ξανα-έστειλαν Καλογρέζα από όπου το παρέλαβα γιατί δεν ήθελα να ξαναχαθεί.  :datz:

Πάλι καλά. Θα μπορούσες να έμενες Τρίπολη και να σε έπαιρναν από fedex Λιβύης.  :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3223 στις: Ιούλιος 09, 2013, 12:14:35 μμ »
Πάλι καλά. Θα μπορούσες να έμενες Τρίπολη και να σε έπαιρναν από fedex Λιβύης.  :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
χαχαχαχα
Ή να έμενα Νέα Φιλαδέλφεια και να το έστελναν Philadelphia Pennsylvania.   :dielaughing:
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3224 στις: Ιούλιος 09, 2013, 12:32:54 μμ »
Σωστό και αυτό, δεν το σκέφτηκα  :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3225 στις: Ιούλιος 09, 2013, 01:17:02 μμ »
Μιας που μιλάμε για seiko, το πορτοκαλί monster που πήρα πρόσφατα, μου βγήκε compressor, turbo και επειδή δεν του έφτανε αυτό έβαλε και ένα κιτάκι nitro.  :dielaughing:

Το ξέρω ότι είναι καινούριο (άντε να έχει κλείσει μήνα) αλλά πόσο να στρώσει. Μιλάμε ότι κάθε δύο μέρες διορθώνω δίλεπτα και τρίλεπτα.  ::)
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3226 στις: Ιούλιος 09, 2013, 01:25:42 μμ »
Η 7s26 είναι λαχείο. Θέλει μέχρι και μήνα να στρώσει (αν την φοράς συνέχεια) αλλά συνήθως από τις πρώτες μέρες δείχνει. Μάλλον σου έτυχε αρρύθμιστη.  ???
Αν είναι πάνω από 20sec την ημέρα, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να την πας σε ένα έμπιστο μάστορα για ρύθμιση.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3227 στις: Ιούλιος 09, 2013, 04:08:31 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Aquaracer

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3228 στις: Ιούλιος 09, 2013, 04:46:46 μμ »

























Χαζεύοντας τις εικόνες παρατήρησα πως  εκεί που  μοστράρει το αστρον , παραθέτει επίγειο χάρτη χωροκάλυψης  από τοπικούς σταθμούς  εκπομπής χρόνου σαν κοινό radio controlled  ρολόι . Είχα την εντύπωση πως λόγο Gps  συγχρονίζει οπουδήποτε  πιάσει δορυφόρο . Που ακριβώς είναι η αλήθεια ?

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3229 στις: Ιούλιος 09, 2013, 07:08:04 μμ »
Χαζεύοντας τις εικόνες παρατήρησα πως  εκεί που  μοστράρει το αστρον , παραθέτει επίγειο χάρτη χωροκάλυψης  από τοπικούς σταθμούς  εκπομπής χρόνου σαν κοινό radio controlled  ρολόι . Είχα την εντύπωση πως λόγο Gps  συγχρονίζει οπουδήποτε  πιάσει δορυφόρο . Που ακριβώς είναι η αλήθεια ?
Στη σελίδα με το χάρτη νομίζω ότι δεν δείχνει μοντέλα astron αλλά SAGA που είναι radio controlled.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος Sp_Ragnar

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3230 στις: Ιούλιος 10, 2013, 08:41:44 πμ »
Ρε παιδιά ξέρει κανείς πόσον καιρό κάνει ένα ρολόι να έρθει απο creationwatches σε Ελλάδα με κανονικό ταχυδρομείο; Προλαβαίνω δεκαπεντάυγουστο αν παραγγείλω μέχρι 15 Ιουλίου; Με fedex είχε κανείς ποτε περιπέτειες με τελωνείο;

Σχετικά με creation watches, παρήγγειλα και εγώ πρόσφατα ενα πορτοκαλί monster. Η παραγγελία μπήκε στις 12/6 και μετά από μια διευκρίνηση σχετικά με το αν ήθελα fedex ή ταχυδρομείο, έγινε shipped με ταχυδρομείο στις 15/6. Η παραλαβή έγινε στις 2/7. Οπότε υπολογίζεις 2-3 εβδομάδες από όταν γίνει shipped.

Απλά να έχεις υπόψη σου, ότι το tracking number που θα σου δώσει, σου βγάζει πληροφορίες μόνο όταν φτάσει Ελλάδα. Στο ενδιάμεσο απλά περιμένεις.

Συγχαρητήρια και για το forum! Από αυτά τα θέματα έμαθα για το φανταστικό monster της SEIKO. Ελπίζω στο μέλλον να είμαι πιο active  ;)

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3231 στις: Ιούλιος 11, 2013, 10:57:57 πμ »
Σχετικά με creation watches, παρήγγειλα και εγώ πρόσφατα ενα πορτοκαλί monster. Η παραγγελία μπήκε στις 12/6 και μετά από μια διευκρίνηση σχετικά με το αν ήθελα fedex ή ταχυδρομείο, έγινε shipped με ταχυδρομείο στις 15/6. Η παραλαβή έγινε στις 2/7. Οπότε υπολογίζεις 2-3 εβδομάδες από όταν γίνει shipped.

Απλά να έχεις υπόψη σου, ότι το tracking number που θα σου δώσει, σου βγάζει πληροφορίες μόνο όταν φτάσει Ελλάδα. Στο ενδιάμεσο απλά περιμένεις.

Συγχαρητήρια και για το forum! Από αυτά τα θέματα έμαθα για το φανταστικό monster της SEIKO. Ελπίζω στο μέλλον να είμαι πιο active  ;)

Πάντως και με FEDex για Ελλάδα είναι 7 έυρω και παρέχει και ασφάλεια.. οπότε δεν νομίζω οτι είναι τρελά λεφτα και κάνει και 2-4 εργάσιμες [ έτσι λενε άλλα θα το διαπιστώσουμε σύντομα :D ]

Αποσυνδεδεμένος Sp_Ragnar

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3232 στις: Ιούλιος 11, 2013, 11:29:09 πμ »
Πάντως και με FEDex για Ελλάδα είναι 7 έυρω και παρέχει και ασφάλεια.. οπότε δεν νομίζω οτι είναι τρελά λεφτα και κάνει και 2-4 εργάσιμες [ έτσι λενε άλλα θα το διαπιστώσουμε σύντομα :D ]

Με FEDEX όντως το κόστος δεν είναι μεγάλο. Το μόνο πιθανό πρόβλημα είναι περιπέτειες με τελωνείο.

Και μια διευκρίνηση. Όταν λέμε ταχυδρομείο είναι DHL Globalmail.


Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
SEIKO
« Απάντηση #3233 στις: Ιούλιος 11, 2013, 01:22:08 μμ »
Πππφφφφ μην με ανχωνεις τωρα! Με fedex πηρα.. :/


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3234 στις: Ιούλιος 11, 2013, 01:40:09 μμ »
Πππφφφφ μην με ανχωνεις τωρα! Με fedex πηρα.. :/


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Tι αξιας ειναι το αντικειμενο Στελιο;
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Aquaracer

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3235 στις: Ιούλιος 11, 2013, 01:46:09 μμ »
Στη σελίδα με το χάρτη νομίζω ότι δεν δείχνει μοντέλα astron αλλά SAGA που είναι radio controlled.
Πιθανότατα να έχεις δίκιο , απλά οπτικά μοιάζανε με τα Gps και ψιλοαπόρησα

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3236 στις: Ιούλιος 11, 2013, 02:05:57 μμ »
fedex οτε και για κανεναν λογο.

το εχουν συστημα να κοβουν χρημα....
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3237 στις: Ιούλιος 11, 2013, 02:26:27 μμ »
Tι αξιας ειναι το αντικειμενο Στελιο;

Στο όριο! 99$

edit: με τα μεταφορικα! χωρις ειναι 90$ αρα είμαι cool!!  :supz:

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3238 στις: Ιούλιος 11, 2013, 02:30:07 μμ »
Στο όριο! 99$

edit: με τα μεταφορικα! χωρις ειναι 90$ αρα είμαι cool!!  :supz:

Kανε και ενα ευχελαιο και ολα καλα!!! ;D ;D ;D ;D
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Sp_Ragnar

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3239 στις: Ιούλιος 11, 2013, 02:36:45 μμ »
Στο όριο! 99$

edit: με τα μεταφορικα! χωρις ειναι 90$ αρα είμαι cool!!  :supz:

Μην το γρουσουζεύουμε! Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Με το καλό να σου έρθει!!  :)