Αποστολέας Θέμα: SEIKO  (Αναγνώστηκε 1843591 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aquaracer

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3020 στις: Απρίλιος 13, 2013, 01:17:50 μμ »
Πολύ ωραίο ρολόι. Φίλε Aquaracer σου εύχομαι καλές βουτιές με το καινούριο σου δύτη, μια και μένεις και στην όμορφη Μύκονο απ' ότι βλέπω ;D


Ευχαριστώ φίλε , καλές βουτιές και σε  σένα



Uploaded with ImageShack.us


Τρόμερο εμφανιασιακά το τέρας , αν δεν  είχα θέμα με τα αυτόματα  θα το είχα προτιμήσει . Το λουράκι απο που αν επιτρέπεται ?

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3021 στις: Απρίλιος 16, 2013, 04:25:46 μμ »
Ευχαριστώ φίλε , καλές βουτιές και σε  σένα

Τρόμερο εμφανιασιακά το τέρας , αν δεν  είχα θέμα με τα αυτόματα  θα το είχα προτιμήσει . Το λουράκι απο που αν επιτρέπεται ?


To λουράκι το βρίσκεις εδώ: http://www.watch-band-center.com/watchstrap-p19018h1957s1961-Watch-strap-22mm-bla.html
Το στέλνουν πολύ γρήγορα με σχετικά φθηνά μεταφορικά.
Το πήρα 22άρι γιατί δένει πιο ωραία εμφανισιακά με το ρολόι.

Αποσυνδεδεμένος Aquaracer

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3022 στις: Απρίλιος 16, 2013, 11:53:39 μμ »
To λουράκι το βρίσκεις εδώ: http://www.watch-band-center.com/watchstrap-p19018h1957s1961-Watch-strap-22mm-bla.html
Το στέλνουν πολύ γρήγορα με σχετικά φθηνά μεταφορικά.
Το πήρα 22άρι γιατί δένει πιο ωραία εμφανισιακά με το ρολόι.


Λογικά  θα κάνει κάποιο ανεπαίσθητο ίσως τσαλακωματάκι  στους πίρους   μια  νομίζω και το τέρας έχει 20 χιλιοστά μπρασελε ?

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3023 στις: Απρίλιος 17, 2013, 06:31:17 πμ »
Λογικά  θα κάνει κάποιο ανεπαίσθητο ίσως τσαλακωματάκι  στους πίρους   μια  νομίζω και το τέρας έχει 20 χιλιοστά μπρασελε ?
Καλημέρα!
Σωστά τα λες.
Ένα ανεπαίσθητο τσαλάκωμα το κάνει αλλά δεν το καταλαβαίνεις αν δεν το προσέξεις.
Εγώ το πήρα με μπρασελέ (20 mm είναι όντως) που είναι πανέμορφο αλλά για καλοκαιράκι του πάει πιο πολύ το νατο.
Το κάνει πιο καθημερινό.

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3024 στις: Απρίλιος 17, 2013, 11:11:50 πμ »
Από εδώ αγόρασα το δικό μου. Το έχει σε ότι διάσταση θέλεις   ;)  : http://www.gnomonwatches.com/accessories/nato-strap/skunk-orange-nato-g10-military-nylon-strap

Παλιότερη φωτογραφία με το λουράκι στο monster μου :
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος Aquaracer

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3025 στις: Απρίλιος 17, 2013, 03:50:22 μμ »
Ρε σύντροφοι , αν επιτρέπεται κιόλας ,   γιατί παραγγελία από έξω ακόμα και για τόσο "σχετικά"  φτηνά αναλώσιμα ? Αν δεν έχει στην περιοχή σας το καταλαβαίνω . Αλλά αν κάποιος είναι Αθήνα πόσο θα το βρει το  συγκεκριμένο λουράκι ας πούμε ? Και για μερικά ευρώ παραπάνω δεν αξίζει   να μείνουνε τα γιούρια στον τόπο μας  ?  Θα ανέβω Αθήνα για Πάσχα και από περιέργεια θα ψαχτώ να δω τι παίζει από τιμές  ...

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3026 στις: Απρίλιος 17, 2013, 04:16:48 μμ »
Ρε σύντροφοι , αν επιτρέπεται κιόλας ,   γιατί παραγγελία από έξω ακόμα και για τόσο "σχετικά"  φτηνά αναλώσιμα ? Αν δεν έχει στην περιοχή σας το καταλαβαίνω . Αλλά αν κάποιος είναι Αθήνα πόσο θα το βρει το  συγκεκριμένο λουράκι ας πούμε ? Και για μερικά ευρώ παραπάνω δεν αξίζει   να μείνουνε τα γιούρια στον τόπο μας  ?  Θα ανέβω Αθήνα για Πάσχα και από περιέργεια θα ψαχτώ να δω τι παίζει από τιμές  ...

Βασικά η ποικιλία που υπάρχει εδώ είναι το 1/10 από αυτή που βρίσκεις έξω. Μετά για μένα είναι πιο φθηνό να παραγγείλω από Σιγκαπούρη πχ. παρά να κατέβω κέντρο (και να αλλάξω όλο το πρόγραμμα μου ή να πάρω άδεια από τη δουλειά για να πάω) επειδή τα 1, 2 μαγαζιά που έχουν ΝΑΤΟ κλείνουν νωρίς απόγευμα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3027 στις: Απρίλιος 17, 2013, 04:17:21 μμ »
Το συγκεκριμένο nato δεν θα το βρεις στην Ελλάδα.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3028 στις: Απρίλιος 17, 2013, 09:30:05 μμ »
Το snx801 με την 7s26 που πηρα το σαββατο τρεχει με πανω απο μισο λεπτο τη μερα..  :o

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3029 στις: Απρίλιος 17, 2013, 10:14:49 μμ »
Ρε σύντροφοι , αν επιτρέπεται κιόλας ,   γιατί παραγγελία από έξω ακόμα και για τόσο "σχετικά"  φτηνά αναλώσιμα ? Αν δεν έχει στην περιοχή σας το καταλαβαίνω . Αλλά αν κάποιος είναι Αθήνα πόσο θα το βρει το  συγκεκριμένο λουράκι ας πούμε ? Και για μερικά ευρώ παραπάνω δεν αξίζει   να μείνουνε τα γιούρια στον τόπο μας  ?  Θα ανέβω Αθήνα για Πάσχα και από περιέργεια θα ψαχτώ να δω τι παίζει από τιμές  ...
Καλά θα ήταν φίλε Aquaracer αλλά δεν υπάρχουν. Σε όλη την Αθήνα, μόνο σε δυο μαγαζιά έχω βρει ΝΑΤΟ και μάλιστα πολύ λίγα χρώματα και μεγέθη. Ειδικά αυτά που ποστάρω παραπάνω δεν υπάρχουν πουθενά στην Ελλάδα. Αν κάποιος όμως γνωρίζει κάποια πηγή ας μας το πει. Εννοείται ότι προτιμούμε ελληνικά μαγαζιά.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3030 στις: Απρίλιος 17, 2013, 10:17:42 μμ »
Το snx801 με την 7s26 που πηρα το σαββατο τρεχει με πανω απο μισο λεπτο τη μερα..  :o
Φόρα το συνέχεια μερικές μέρες μέχρι να στρώσει και μετά φέρ' το μου να στο ρυθμίσω  ;)
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος Aquaracer

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3031 στις: Απρίλιος 17, 2013, 10:21:13 μμ »
Καλά θα ήταν φίλε Aquaracer αλλά δεν υπάρχουν. Σε όλη την Αθήνα, μόνο σε δυο μαγαζιά έχω βρει ΝΑΤΟ και μάλιστα πολύ λίγα χρώματα και μεγέθη. Ειδικά αυτά που ποστάρω παραπάνω δεν υπάρχουν πουθενά στην Ελλάδα. Αν κάποιος όμως γνωρίζει κάποια πηγή ας μας το πει. Εννοείται ότι προτιμούμε ελληνικά μαγαζιά.

Δεν έχω ξαναασχολήθει και δεν ήξερα . Επειδή έχω παραγγείλει και κάτι ανταπτορές για να βάλω ιμάντα σε   ένα  casio  riseman  θα ήθελα να περασω  να δω τι υπάρχει ? Ποια μαγαζιά είναι αυτά , αν φυσικά δεν  τίθεται θέμα διαφήμισης  ...

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3032 στις: Απρίλιος 18, 2013, 06:26:31 πμ »
Βρε δεν ανοίγουμε ένα μαγαζί εμείς στην Ελλάδα και να πουλάμε λουράκια και άλλα αξεσουάρ για ρολόγια;
 ;)Έχει κανένας κάνα κονέ να πάρουμε και επιδότηση;
Γιατί με τη φορολογία στην Ελλάδα για τις μικρές επιχειρήσεις μόνο λουκέτα συμφέρει να πουλάς... :-\

Αποσυνδεδεμένος Yiangos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3033 στις: Απρίλιος 19, 2013, 10:21:56 πμ »
Μια απορία σχετικά με το χρόνο λειτουργίας ενός κουρδισμενου SKX007.
Απέκτησα ένα πρόσφατα απο μέλος του forum, σε άριστη κατάσταση και μου άρεσε ιδιαίτερα. Τόσο που μια εβδομάδα δεν το έβγαλα απο το χέρι μου ούτε στον ύπνο.
Χθες όμως μόλις παρέλαβα το "ακατανομαστο" στις 15:30 έβαλα το Seiko να ξεκουραστεί λίγο. Κι αυτό το πήρε πάνω του και κατα τις 5:30 το πρωί σταμάτησε... 14 ώρες αυτονομία μου φαίνονται λίγες!

Ακούω απόψεις.

Φιλικά Γιάννης
Οπου γης και Πατρίς...

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3034 στις: Απρίλιος 19, 2013, 10:48:09 πμ »
Για όσους ενδιαφέρονται, το ξανάφερε.


Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3035 στις: Απρίλιος 19, 2013, 11:24:21 πμ »
Το πιο φθηνό 007Κ καουτσούκ το έχει ο
http://mywatcheshub.com/seiko-seiko-diver-c-243_246/  στα 127 ευρώ και είναι 5 ευρώ ακριβότερος στο 007J από το Creation.

Ίσα που σκέφτομαι να το χτυπήσω (007Κ) και άμα το βαρεθώ να το κάνω δώρο  ;)

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3036 στις: Απρίλιος 19, 2013, 11:49:23 πμ »
Ήρεμα Πάνο. Καλά καλά δεν έγιναν τα βαφτίσια. :D

Αποσυνδεδεμένος bobyboy

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3037 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:35:47 μμ »
Παιδιά, έχετε παραγγείλει από MywatchesHub?
Στέλνει με δωρεάν μεταφορικά και σε πόσο χρονικό διάστημα παραλαμβάνεις?

Ευχαριστώ, Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3038 στις: Απρίλιος 21, 2013, 09:20:18 μμ »
Μια απορία σχετικά με το χρόνο λειτουργίας ενός κουρδισμενου SKX007.
Απέκτησα ένα πρόσφατα απο μέλος του forum, σε άριστη κατάσταση και μου άρεσε ιδιαίτερα. Τόσο που μια εβδομάδα δεν το έβγαλα απο το χέρι μου ούτε στον ύπνο.
Χθες όμως μόλις παρέλαβα το "ακατανομαστο" στις 15:30 έβαλα το Seiko να ξεκουραστεί λίγο. Κι αυτό το πήρε πάνω του και κατα τις 5:30 το πρωί σταμάτησε... 14 ώρες αυτονομία μου φαίνονται λίγες!

Ακούω απόψεις.

Φιλικά Γιάννης
Ξαναφόρεσέ το μερικές μέρες και αν στο ξανακάνει ίσως να το πας για service. Καμιά φορά τυχαίνει να νομίζουμε ότι έχει φορτίσει στο φουλ αλλά σταματάει νωρίτερα επειδή δεν έχουμε κινηθεί αρκετά. Υπάρχει και η περίπτωση να μην είχε φορεθεί αρκετά και να θέλει στρώσιμο.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #3039 στις: Απρίλιος 21, 2013, 09:30:37 μμ »
Ξαναφόρεσέ το μερικές μέρες και αν στο ξανακάνει ίσως να το πας για service. Καμιά φορά τυχαίνει να νομίζουμε ότι έχει φορτίσει στο φουλ αλλά σταματάει νωρίτερα επειδή δεν έχουμε κινηθεί αρκετά. Υπάρχει και η περίπτωση να μην είχε φορεθεί αρκετά και να θέλει στρώσιμο.

+1
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI