Αποστολέας Θέμα: νεο project;;  (Αναγνώστηκε 70650 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #120 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:39:03 πμ »
Για το δευτερο μαλλον εννοεις 100 ευρω?
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #121 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:42:57 πμ »
φοβερό το Vratislavia Conceptum!!! Θέλω ένα πράσινο

Αποσυνδεδεμένος donpaganistis

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #122 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:54:24 πμ »
Χρηστο, δεν εννοω καθολου 100 ευρω. Περιπου στα 1000 $ ειναι η τιμη. Τσεκαρε το σαιτ της Angular Momentum:
http://www.angularmomentum.com/
Βshop: Πολυ ομορφα ειναι τα Βρατισλαβια και τα χρωματακια τους einai oτι πρεπει για το ελληνικο καλοκαιρι!

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #123 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:59:36 πμ »
Χρηστο, δεν εννοω καθολου 100 ευρω. Περιπου στα 1000 $ ειναι η τιμη. Τσεκαρε το σαιτ της Angular Momentum:
http://www.angularmomentum.com/
Βshop: Πολυ ομορφα ειναι τα Βρατισλαβια και τα χρωματακια τους einai oτι πρεπει για το ελληνικο καλοκαιρι!


το mecha quartz τι λέει?

Αποσυνδεδεμένος donpaganistis

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #124 στις: Μάρτιος 13, 2015, 11:03:14 πμ »
το mecha quartz τι λέει?

Δεν εχω ιδεα απο τα μηχανικα του ρολογιου, αλλα αν δε σε ενοχλει το quartz, ποσο χαλια ποια μπορει να ειναι ενας μηχανισμος quartz; Πιστευω πως αν σ΄αρεσει εμφανισιακα, προχωρας αφοβα!

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #125 στις: Μάρτιος 13, 2015, 11:17:38 πμ »
Δεν εχω ιδεα απο τα μηχανικα του ρολογιου, αλλα αν δε σε ενοχλει το quartz, ποσο χαλια ποια μπορει να ειναι ενας μηχανισμος quartz; Πιστευω πως αν σ΄αρεσει εμφανισιακα, προχωρας αφοβα!

όχι οκ seiko μηχανή φοράει! λογικά σαν kinetik θα είναι

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #126 στις: Μάρτιος 13, 2015, 11:42:53 πμ »
Για την απίθανη περίπτωση που τυχόν πραγματοποιηθεί πρότζεκτ, δεν θα πρέπει να ξεκινήσει με το ποσό που θα διατεθεί;
Δεν πρέπει να συμφωνηθεί πρώτα αυτό;
Και πως θα συμβεί κάτι τέτοιο, αν δεν προηγηθεί ψηφοφορία;

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #127 στις: Μάρτιος 13, 2015, 11:44:45 πμ »
Χρηστο, δεν εννοω καθολου 100 ευρω. Περιπου στα 1000 $ ειναι η τιμη. Τσεκαρε το σαιτ της Angular Momentum:
http://www.angularmomentum.com/
Βshop: Πολυ ομορφα ειναι τα Βρατισλαβια και τα χρωματακια τους einai oτι πρεπει για το ελληνικο καλοκαιρι!

Οκ φιλε μου. Δεν νομιζω ομως να συμφωνησει κανεις. Με 1000 μπορουμε π.χ να παρουμε Oris.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #128 στις: Μάρτιος 13, 2015, 11:57:00 πμ »
Για την απίθανη περίπτωση που τυχόν πραγματοποιηθεί πρότζεκτ, δεν θα πρέπει να ξεκινήσει με το ποσό που θα διατεθεί;
Δεν πρέπει να συμφωνηθεί πρώτα αυτό;
Και πως θα συμβεί κάτι τέτοιο, αν δεν προηγηθεί ψηφοφορία;

δημοψήφισμα το λένε τώρα

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #129 στις: Μάρτιος 13, 2015, 12:07:08 μμ »
Για την απίθανη περίπτωση που τυχόν πραγματοποιηθεί πρότζεκτ, δεν θα πρέπει να ξεκινήσει με το ποσό που θα διατεθεί;
Δεν πρέπει να συμφωνηθεί πρώτα αυτό;
Και πως θα συμβεί κάτι τέτοιο, αν δεν προηγηθεί ψηφοφορία;


δημοψήφισμα το λένε τώρα



Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #130 στις: Μάρτιος 13, 2015, 01:03:44 μμ »
Οκ φιλε μου. Δεν νομιζω ομως να συμφωνησει κανεις. Με 1000 μπορουμε π.χ να παρουμε Oris.

+1

Βέβαια, δεν ξέρω κατά πόσο η oris θα έφτιαχνε κάποιο πρότζεκτ για φόρουμ..

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #131 στις: Μάρτιος 13, 2015, 01:35:03 μμ »
+1

Βέβαια, δεν ξέρω κατά πόσο η oris θα έφτιαχνε κάποιο πρότζεκτ για φόρουμ..
Γιατι? Θα φτιαξει η αλλη?
 :)
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος donpaganistis

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #132 στις: Μάρτιος 13, 2015, 02:22:04 μμ »
Γιατι? Θα φτιαξει η αλλη?
 :)

Νομιζω οτι αρχιζουμε να φλυαρουμε χωρις ουσια. Κατεθεσα 2 αρχικες ιδεες και πηρα και την πρωτοβουλια μιας αρχικης επαφης αν υπαρξει ενδιαφερον.
Αν θελω καταδυτικο ρολοι, γιατι να μη παρω οποιο μου αρεσει ( απο την Ορις  ή οποια άλλη εταιρια) και να περιμενω το προτζεκτ του φορουμ; 
Οπως προειπα στο αρχικο μου ποστ, κατα τη γνωμη μου δεν πρεπει να κοιταμε καταδυτικα, ντρες, χρονογραφους  κτλ, αλλα μονο 2 επιλογες:
- Καλοκαιρινο χρωματιστο φτηνο ρολοι (μικρο κοστος και παιχνιδιαρικη διαθεση που πιθανως οι περισσοτεροι να μην το αγοραζαν απο μονοι τους, αλλα για το χαβαλε του φορουμ θα το αποκτησουν και θα το φορεσουν το καλοκαιρακι, οποτε θα τα βγαλει τα λεφτα του)
- Ρολοι που ξεχωριζει σχεδιαστικα με συζητησιμο κοστος ( θα ειναι κατι το διαφορετικο στη συλλοη των περισσοτερων και πιθανολογω πως θα φορεθει λογω της στυλιστικης του πρωτοτυπιας)

Η Αngular Momentum, δεν ξερω αν θα δεχτει να φτιαξει ρολογια για το φορουμ (πιθανως και να βαλει τα γελια αν ακουσει για προτεκτ 15 ατομων), αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι ολη της η δουλεια περναει απο τα χερια 1 μονο ατομου, οποτε πιο ευκολα θα ερθουμε σε επαφη με αυτον, παρα με την Ορις, που ειναι κοτζαμ εταιρια.

Svl: πιστευω πως το κοστος δεν πρεπει να μας απασχολει ακομα, καθως εξαρταται απο το προιον που θα αποφασισουμε.
Τα 1000 ευρω ακουγονται αστρονομικο ποσο για ενα ψηφιακο ρολοι, αλλα εξευτελιστικο ποσο για ενα μηχανικο ρολοι με μηχανη της Ρολεξ. Προφανως υπερβαλλω, αλλα καταλαβαινεις τι εννοω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 13, 2015, 02:29:48 μμ από donpaganistis »

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #133 στις: Μάρτιος 13, 2015, 02:26:51 μμ »
Νομιζω οτι αρχιζουμε να φλυαρουμε χωρις ουσια. Κατεθεσα 2 αρχικες ιδεες και πηρα και την πρωτοβουλια μιας αρχικης επαφης αν υπαρξει ενδιαφερον.
Αν θελω καταδυτικο ρολοι, γιατι να μη παρω οποιο μου αρεσει ( απο την Ορις  ή οποια άλλη εταιρια) και να περιμενω το προτζεκτ του φορουμ; 
Οπως προειπα στο αρχικο μου ποστ, κατα τη γνωμη μου δεν πρεπει να κοιταμε καταδυτικα, ντρες, χρονογραφους  κτλ, αλλα μονο 2 επιλογες:
- Καλοκαιρινο χρωματιστο φτηνο ρολοι (μικρο κοστος και παιχνιδιαρικη διαθεση που πιθανως οι περισσοτεροι να μην το αγοραζαν απο μονοι τους, αλλα για το χαβαλε του φορουμ θα το αποκτησουν και θα το φορεσουν το καλοκαιρακι, οποτε θα τα βγαλει τα λεφτα του)
- Ρολοι που ξεχωριζει σχεδιαστικα με συζητησιμο κοστος ( θα ειναι κατι το διαφορετικο στη συλλοη των περισσοτερων και πιθανολογω πως θα φορεθει λογω της στυλιστικης του πρωτοτυπιας)

Η Αngular Momentum, δεν ξερω αν θα δεχτει να φτιαξει ρολογια για το φορουμ (πιθανως και να βαλει τα γελια αν ακουσει για προτεκτ 15 ατομων), αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι ολη της η δουλεια περναει απο τα χερια 1 μονο ατομου, οποτε πιο ευκολα θα ερθουμε σε επαφη με αυτον, παρα με την Ορις, που ειναι κοτζαμ εταιρια.
Την φλυαρια που την ειδες?
Δεν μ'αρεσει ο χαρακτηρισμος σου,εγω μιλησα ρεαλιστικα.
Προτζεκτ με 1000 ευρω δεν γινεται.
Ειναι παρα πολλα. Την Ορις την εφερα ως παραδειγμα.
Δεν ειπα οτι θα ασχοληθει με προτζεκτ.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος donpaganistis

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #134 στις: Μάρτιος 13, 2015, 02:36:34 μμ »
Την φλυαρια που την ειδες?
Δεν μ'αρεσει ο χαρακτηρισμος σου,εγω μιλησα ρεαλιστικα.
Προτζεκτ με 1000 ευρω δεν γινεται.
Ειναι παρα πολλα. Την Ορις την εφερα ως παραδειγμα.
Δεν ειπα οτι θα ασχοληθει με προτζεκτ.

Mε παρεξηγησες, δεν αναφερθηκα σε εσενα ή σε οποιον εκφρασει  την αποψη του!
Με τη "φλυαρια" απλα ηθελα να δειξω πως περισσοτερο θα μπερδευτουμε παρα θα διευκολυνθουμε αν ολοι ξεκινησουμε να ασκουμε κριτικη / αναλυουμε καθε μικρη λεπτομερεια των πιθανων προτζεκτ- ρολογιων.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #135 στις: Μάρτιος 13, 2015, 02:45:35 μμ »
Mε παρεξηγησες, δεν αναφερθηκα σε εσενα ή σε οποιον εκφρασει  την αποψη του!
Με τη "φλυαρια" απλα ηθελα να δειξω πως περισσοτερο θα μπερδευτουμε παρα θα διευκολυνθουμε αν ολοι ξεκινησουμε να ασκουμε κριτικη / αναλυουμε καθε μικρη λεπτομερεια των πιθανων προτζεκτ- ρολογιων.
Οκ no hard feelings.Δες τι εγινε στο προηγουμενο project και αν νομιζεις οτι μπορει κατι να γινει τωρα,εγω μαζι σου.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #136 στις: Μάρτιος 13, 2015, 02:45:57 μμ »
Καλά το πάτε πάντως...

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #137 στις: Μάρτιος 13, 2015, 02:58:30 μμ »
Καλά το πάτε πάντως...
Να εισαι καλο παιδι εσυ και ΑΝΤΕ θα σε βαλω να διαλεξεις εσυ λογοτυπο για το ρολοι.
 :) :) :)
Και χωρις ψηφοφορια.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #138 στις: Μάρτιος 13, 2015, 03:27:12 μμ »





Για δέστε βινταζιά οι Πολωνοί. Μπράβο....

Ο Σπύρος θα χτυπήσει το κιτρινάκι εύκολα. Κι εγώ ακόμη ένα για να είμαι προετοιμασμένος σε περίπτωση που τελικά όντως "έρθουν" :D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #139 στις: Μάρτιος 13, 2015, 03:29:28 μμ »
Να εισαι καλο παιδι εσυ και ΑΝΤΕ θα σε βαλω να διαλεξεις εσυ λογοτυπο για το ρολοι.
 :) :) :)
Και χωρις ψηφοφορια.

Με απευθείας ανάθεση;