Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1366067 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3200 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 12:10:35 πμ »
εκπεμπει παντου τα στοιχεια σου

σαν gps δηλαδή?
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3201 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 12:11:11 πμ »
Ο φίλος μου ο Άγγελος είναι τελικά ο μόνος που ξέρει και προσπαθει να σας δείξει!!!!!!!!
Κρίμα να ξαναμασάμε "τσιτάτα" και "αναλύσεις" πληρωμένων κονδυλοφόρων, πόσο μάλλον όταν ξέρουμε (από εμπειρία τουλάχιστον!) πως διαπλέκονται με τους υπέυθυνους της τωρινής μας κατάντιας.


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3202 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 12:11:35 πμ »
δηλαδή τι κάνει αυτό?

Εκτός του ότι ανά πάσα στιγμή ξέρουν που είσαι (που χ...στηκαν κιόλας δηλαδή) το χειρότερο είναι ότι παρεμβαίνει στην καφετιέρα της Nesrpresso και ο καφές εκτός από εμετικός και καρκινογόνος, παρακολουθείται από τη στιγμή της εισόδου στον οργανισμό σου, μέχρι τη στιγμή της εξόδου.

Το νου σας...

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3203 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 12:12:47 πμ »

Βίκτωρα αν κατάλαβα καλά τι εννοεις,συμφωνώ εν μέρη αλλά όχι απολυτα,Το πρώτο δείχνει ότι μπορεί να εξαπατηθηκες ,κακώς για μένα,και να κατάλαβες το λάθος σου..το δεύτερο δειχνει ότι δεν υπαρχει σωτηρία...

Ειναι δυνατο να διαμαρτυρεσαι που η κυβερνηση δεν κανει αυτα που ειπε και να μην περιεχει η διαμαρτυρια σου θυμο για τα ψεμματα που σου ειπανε; Πιθανο σε ψυχοπαθολογικες καταστασεις αλλα στο μεσο (ηλιθιο) ελληνα μαλλον δεν υπαρχει διαφορα..

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3204 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 12:17:51 πμ »
σαν gps δηλαδή?
καμια σχεση...

Εκτός του ότι ανά πάσα στιγμή ξέρουν που είσαι (που χ...στηκαν κιόλας δηλαδή) το χειρότερο είναι ότι παρεμβαίνει στην καφετιέρα της Nesrpresso και ο καφές εκτός από εμετικός και καρκινογόνος, παρακολουθείται από τη στιγμή της εισόδου στον οργανισμό σου, μέχρι τη στιγμή της εξόδου.

Το νου σας...

ενταξει δεν ειναι ετσι ακριβως... χεστηκα ο ενας χεστηκα ο αλλος... τεσπα!

Το INTERNET μπορεί να παρακολουθείται αλλά πίστεψέ με Δημήτρη ΔΕΝ ελέγχεται ΠΛΗΡΩΣ ...
Υπάρχουν πολλοί τρόποι και ειδικά για εμάς τους παλιούς που είμαστε "μέσα" από την 1η μέρα λειτουργίας του πίσω στο 1989 να κάνει κάποιος ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ αρκεί ΝΑ ΞΕΡΕΙ φυσικά ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ!
Κάποτε κάναμε επίδειξη αλλά τώρα πια άλλαξαν οι καιροί και καλό είναι να λειτουργεί κανείς με βάση την προσωπική του ΗΘΙΚΗ και όχι με βάση τις όποιες "ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ" του ...
Τεσπα ... μεγάλη κουβέντα ...
Όσο για το συγκεκριμένο άτομο δε γνωρίζω ...

Νικολα ισχυει αυτο που λες οτι δηλαδη δεν ελεγχεται πληρως και τρανο παραδειγμα ειναι τα wikilleaks που οτι βγηκε στην φορα δεν ηταν ουτε απο hack ουτε τιποτα... ηταν απο εναν με ψυχολογικα που απο το σαπιο συστημα που παντου υπαρχει μπηκε σε καιρια θεση... και τα εδωσε ολα στον ξανθουλη... αλλα παρακολουθητε και αμεσως θα σε τσακωσουν... τεσπα
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3205 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 12:20:07 πμ »
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3206 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 12:21:23 πμ »
αλλά τι κάνει??
οτι κανει ενας πομπος και ενας δεκτης... ανταλλασουν πληροφοριες συγκεκριμενες
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3207 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 12:23:21 πμ »
οτι κανει ενας πομπος και ενας δεκτης... ανταλλασουν πληροφοριες συγκεκριμενες

δηλαδή? ??? ??? ??? ??? ???
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3208 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 12:29:45 πμ »
δηλαδή? ??? ??? ??? ??? ???
εχω εναν δεκτη πχ εξω απο το σπιτι μου και συ εχεις αυτον τον πομπο και καποια εκατομμυρια αλλοι... ο πομπος αυτος εκπεμπει συνεχεια αρα εγω πιανω το σημα του το αποθηκευω σε ενα excel και καταγραφω μονο ποιος εισαι και τι ωρα περνας... και μετα το excel περναει απο ενα απλο προγραμμα το οποιο ελεγχει τις ωρες... οσοι περνανε 7 το πρωι με 4 το μεσημερι ειναι καλα παιδια και πανε στις δουλειες τους... αλλα υπαρχουν μερικοι που μια μερα περασαν στις 6 το πρωι την αλλη στις 8 το πρωι γυρισαν σπιτι τους πολυ αργα χτες πολυ νωρις προχτες... αρα το προγραμμα τους κοκκινιζει οτι ειναι υποπτοι... αρα τους πεταει στην αστυνομια και τελειως τυχαια πεφτουν πανω του και του βρισκουν οπλα... το προγραμμα εκανε καλα την δουλεια του και επιασε τους τρομοκρατες... καπως ετσι δουλευουν στην αμερικη τα μεσα μεταφορας με το ηλεκτρονικο εισητηριο που ειναι συνδεδεμενο με την πιστωτικη σου καρτα... υπαρχουν απο πισω λογισμικα που κανουν καταγραφη διαδρομης... και οχι μονο...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3209 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 12:33:45 πμ »
καμια σχεση...

ενταξει δεν ειναι ετσι ακριβως... χεστηκα ο ενας χεστηκα ο αλλος... τεσπα!

Νικολα ισχυει αυτο που λες οτι δηλαδη δεν ελεγχεται πληρως και τρανο παραδειγμα ειναι τα wikilleaks που οτι βγηκε στην φορα δεν ηταν ουτε απο hack ουτε τιποτα... ηταν απο εναν με ψυχολογικα που απο το σαπιο συστημα που παντου υπαρχει μπηκε σε καιρια θεση... και τα εδωσε ολα στον ξανθουλη... αλλα παρακολουθητε και αμεσως θα σε τσακωσουν... τεσπα

Δημήτρη πέρα από την πλάκα.
Με το που αρχίζεις να χρησιμοποιείς κινητό, πρέπει να ξέρεις ότι ανά πάσα στιγμή μπορείς να εντοπιστείς.
Με το που αρχίζεις να κινείσαι στο διαδίκτυο, πρέπει επίσης να ξέρεις ότι κάθε έννοια "διαδικτυακής ιδιωτικότητας" πηγαίνει περίπατο.

Το να θεωρεί κάποιος ότι εν έτει 2016 εάν συντρέχει κάποιος σοβαρός λόγος δεν μπορούν να εντοπιστούν οι κινήσεις του, είναι απλά άγνοια.

Το ερώτημα είναι το εξής: πιστεύεις ότι υπάρχει κάποιος λόγος για να μπει κάποιος στον "κόπο" να παρακολουθεί που είμαι εγώ όλη την ημέρα, ή τι κλήσεις κάνω στο κινητό μου, ή που μπαινοβγαίνω στο διαδίκτυο;
Επειδή εγώ γνωρίζω τι κάνω, σου εγγυώμαι ότι όποιος μπει στον κόπο να κάνει κάτι τέτοιο για εμένα, λογικά θα έχει πεθάνει από την πλήξη του την πρώτη εβδομάδα...

Το ερώτημα λοιπόν δεν είναι το εάν μπορούν να σε παρακολουθήσουν. Είναι το εάν κάνεις κάτι που να δημιουργεί σοβαρό λόγο ώστε να αρχίσει κάποιος να σε παρακολουθεί...

Εκτός αν μου λες ότι όλοι οι κάτοικοι της χώρας που έχουν κινητό τηλέφωνο, που σερφάρουν στο internet και που έχουν e-pass, παρακολουθούνται...προληπτικά.
Ε αυτό συγνώμη, αλλά I don't buy it.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3210 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 12:37:13 πμ »
Εκτός αν μου λες ότι όλοι οι κάτοικοι της χώρας που έχουν κινητό τηλέφωνο, που σερφάρουν στο internet και που έχουν e-pass, παρακολουθούνται...προληπτικά.
Ε αυτό συγνώμη, αλλά I don't buy it.
και ομως δεν το λεω εγω... απλα ισχυει γιατι εγω εσυ λεμε και τι με νοιαζει που με παρακολουθουν... οποτε και αυτοι εκαναν αυτο που πρεπει...

οταν εχεις χρονο απλα δες το citizenfour...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3211 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 12:37:43 πμ »
εχω εναν δεκτη πχ εξω απο το σπιτι μου και συ εχεις αυτον τον πομπο και καποια εκατομμυρια αλλοι... ο πομπος αυτος εκπεμπει συνεχεια αρα εγω πιανω το σημα του το αποθηκευω σε ενα excel και καταγραφω μονο ποιος εισαι και τι ωρα περνας... και μετα το excel περναει απο ενα απλο προγραμμα το οποιο ελεγχει τις ωρες... οσοι περνανε 7 το πρωι με 4 το μεσημερι ειναι καλα παιδια και πανε στις δουλειες τους... αλλα υπαρχουν μερικοι που μια μερα περασαν στις 6 το πρωι την αλλη στις 8 το πρωι γυρισαν σπιτι τους πολυ αργα χτες πολυ νωρις προχτες... αρα το προγραμμα τους κοκκινιζει οτι ειναι υποπτοι... αρα τους πεταει στην αστυνομια και τελειως τυχαια πεφτουν πανω του και του βρισκουν οπλα... το προγραμμα εκανε καλα την δουλεια του και επιασε τους τρομοκρατες... καπως ετσι δουλευουν στην αμερικη τα μεσα μεταφορας με το ηλεκτρονικο εισητηριο που ειναι συνδεδεμενο με την πιστωτικη σου καρτα... υπαρχουν απο πισω λογισμικα που κανουν καταγραφη διαδρομης... και οχι μονο...

Άρα λες ότι πληροφορίες τέτοιου είδους μπορούν να χρησιμοποιηθούν για τέτοιο σκοπό;
Αυτό θεωρείς ότι είναι μεμπτό;

Ή εννοείς ότι με βάση τέτοιου είδους στοιχεία "κατασκευάζονται" ύποπτοι, στων οποίων το αυτοκίνητο "φυτεύουν" και όπλα; Κάτι που προφανώς είναι μεμπτό...

Δε σε πιάνω ρε man, είναι και αργά.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3212 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 12:42:44 πμ »
και ομως δεν το λεω εγω... απλα ισχυει γιατι εγω εσυ λεμε και τι με νοιαζει που με παρακολουθουν... οποτε και αυτοι εκαναν αυτο που πρεπει...

οταν εχεις χρονο απλα δες το citizenfour...

Δε λέω αυτό. Λέω ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ.
Εάν έκανα κάτι παράνομο, θα φρόντιζα στο μέτρο του δυνατού, να πάρω τις προφυλάξεις μου.

Οπότε εάν η συνεχής παρακολούθηση, μπορεί να λειτουργήσει αποτρεπτικά από το να κάνει κάποιος κάτι παράνομο, καλά κάνει και υπάρχει.

Είναι σα να είμαι φοιτητής, να μην έχω καμία πρόθεση να κάνω σκονάκι και να μου τη σπάει το να υπάρχει αυστηρή επιτήρηση στις εξετάσεις.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3213 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 12:44:23 πμ »
Άρα λες ότι πληροφορίες τέτοιου είδους μπορούν να χρησιμοποιηθούν για τέτοιο σκοπό;
Αυτό θεωρείς ότι είναι μεμπτό;

Ή εννοείς ότι με βάση τέτοιου είδους στοιχεία "κατασκευάζονται" ύποπτοι, στων οποίων το αυτοκίνητο "φυτεύουν" και όπλα; Κάτι που προφανώς είναι μεμπτό...

Δε σε πιάνω ρε man, είναι και αργά.
δε ξερω... εσυ κανε εναν κοπο και ψαξε bluffdale, utah (nsa)

να σε βοηθησω

https://en.wikipedia.org/wiki/Utah_Data_Center
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3214 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 01:13:30 πμ »
Μπάτμαν, μπιμπ μπιμπ....... :computer:

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3215 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 01:51:38 πμ »
ενταξει παιδια... εχετε πιασει απ'τα καλυτερα θεματα! γουσταρω τρελα! τοσο που το μελετησα ολο προσεκτικα. πολυ ενδιαφερουσες αποψεις και γνωσεις που πια μου φαινεται ξενερωτο τετοια ωρα να διαβασω για ρολογια...! 😜😜☺

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3216 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 07:21:10 πμ »
Με την έννοια έλεγχος του ίντερνετ μη διαβάζετε κυριολεκτικά. Δεν ελέγχεται το μέσο πάρα μόνο με τεχνικές Κίνας που μερικοί δεν θα κακοβλεπαν πάντως. Η πρόθεση είναι ο έλεγχος του περιεχομένου που θα ανεβαίνει σε αυτό σε ελληνικά σαιτς. Με αυστηροποιηση, μητρώο καταχωρημενων σαιτς με στοιχεία ταυτοποίησης, νομιμοποιηση μόνο αυτών σε άλλο βήμα, αποκλεισμό ειδησειογραφικων κλπ σαιτς αν δεν έχουν έδρα Ελλάδα κοκ. Αυτά γίνονται αν υπάρχει η πρόθεση.

ΥΓ. Η εεττ χάνει αρμοδιότητες τις οποίες αναλαμβάνει το υπουργείο. Δεν είναι άσχετο
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3217 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 08:19:04 πμ »

Με την έννοια έλεγχος του ίντερνετ μη διαβάζετε κυριολεκτικά. Δεν ελέγχεται το μέσο πάρα μόνο με τεχνικές Κίνας που μερικοί δεν θα κακοβλεπαν πάντως. Η πρόθεση είναι ο έλεγχος του περιεχομένου που θα ανεβαίνει σε αυτό σε ελληνικά σαιτς. Με αυστηροποιηση, μητρώο καταχωρημενων σαιτς με στοιχεία ταυτοποίησης, νομιμοποιηση μόνο αυτών σε άλλο βήμα, αποκλεισμό ειδησειογραφικων κλπ σαιτς αν δεν έχουν έδρα Ελλάδα κοκ. Αυτά γίνονται αν υπάρχει η πρόθεση.

ΥΓ. Η εεττ χάνει αρμοδιότητες τις οποίες αναλαμβάνει το υπουργείο. Δεν είναι άσχετο
Φίλε Θοδωρή δεν γίνεται έλεγχος μόνο έτσι!
Έλεγχος γίνεται και με τα πληρωμένα ή μη τρολ που κατακλύζουν στοχοποιημένες ειδήσεις και σχόλια και σου δίνουν την εντύπωση πως το ΝΑΙ πχ στο δημοψήφισμα ήταν στο 70% ή ότι η Χρυσή Αυγή αποτελεί το πλειοψηφικό κόμμα στην Ελλάδα ή πως οι Έλληνες είναι έτοιμοι να θυσιαστούν υπέρ πίστεως και πατρίδας.
Εκ του αποτελέσματος και ιστορικά βγαίνουν τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα! Η δουλειά όμως με τον φόβο στην ψυχή των πολιτών έχει γίνει και το μόνο που μένει είναι να τον "διαχειριστούν" "έγκυροι δημοσιογράφοι και αναλυτές"!!!!!!!!!!



Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3218 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 09:01:53 πμ »
Φίλε Θοδωρή δεν γίνεται έλεγχος μόνο έτσι!
Έλεγχος γίνεται και με τα πληρωμένα ή μη τρολ που κατακλύζουν στοχοποιημένες ειδήσεις και σχόλια και σου δίνουν την εντύπωση πως το ΝΑΙ πχ στο δημοψήφισμα ήταν στο 70% ή ότι η Χρυσή Αυγή αποτελεί το πλειοψηφικό κόμμα στην Ελλάδα ή πως οι Έλληνες είναι έτοιμοι να θυσιαστούν υπέρ πίστεως και πατρίδας.
Εκ του αποτελέσματος και ιστορικά βγαίνουν τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα! Η δουλειά όμως με τον φόβο στην ψυχή των πολιτών έχει γίνει και το μόνο που μένει είναι να τον "διαχειριστούν" "έγκυροι δημοσιογράφοι και αναλυτές"!!!!!!!!!!



Sent from my iPad using Tapatalk

δεν ειναι ελεγχος αυτο που λες χαριλαε. ειναι το αν ενα μεσο ειναι ανεξαρτητο η' οχι. αυτο πρεπει ο καθε πολιτης να εχει την ικανοτητα να το διαχειριστει. δεν μπορει κανενας κρατικος φορεας να επιβαλλει τι θα γραφουν τα μεσα. ο ελεγχος του τι θα γραφεται σε ενα μεσο ειναι ξεκαθαρα φασιστικης και απολυταρχικης αντιληψης.

ελεγχος του εσρ, ελεγχος της εεττ, αρμοδιοτητες και των δυο ανεξαρτητων οργανων στους υπουργους. αυτα ειναι δειγματα ασχημα. αντι να ενισχυθει η ανεξαρτησια τους και ο ελεγχος πανω στο αν κανουν καλα τη δουλεια τους, επιλεγεται η αφαιρεση αρμοδιοτητων και η μεταφορα τους στην κρατικη εξουσια, η οποια ειναι πολυ πιο διεφθαρμενη και αντιπαραγωγικη απο το οτιδηποτε.

ο στοχος δεν ειναι να υπαρχουν μεσα αντικειμενικα αλλα μεσα υπερ μας υποκειμενικα. αυτος ειναι ο στοχος καθε εξουσιας.

μονη λυση η θεσπιση σοβαρων οικονομοτεχνικων κριτηριων για τη βιωσιμοτητα των μεσων και η ξεκαθαρη τηρηση τους χωρις καμια ελαστικοτητα και εκπτωση.

τεσπα. καλημερα. η συζητηση ειναι ατερμονη.

Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3219 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 09:19:05 πμ »
Εκτός αν μου λες ότι όλοι οι κάτοικοι της χώρας που έχουν κινητό τηλέφωνο, που σερφάρουν στο internet και που έχουν e-pass, παρακολουθούνται...προληπτικά.

Η παρακολούθηση γίνεται όχι προσωπικά, αλλά ως βάση δεδομένων, εξελάκι όπως είπε ο Μπατ. Κι αναλόγως ψαρεύονται δεδομένα.
Αλλά όσο η υπολογιστική ισχύς ανεβαίνει και τα προγράμματα βελτιώνονται τόσο πιο προσωπική θα γίνεται η παρακολούθηση. Και δε μιλώ για κρατικούς φορείς. Πχ όταν ανοίγεται ένα ειδησεογραφικό σάιτ εμφανίζονται κάποιες διαφημίσεις. Αυτές είναι διαφορετικές για τον καθένα μας (προσωποποιημένες) γιατί ο κάθε browser (δηλ. ένας ιδιώτης) απομνημονεύει τις προτιμήσεις μας (tracking cookies). Εγώ τις προάλλες χάζευα στο ίνετρνετ γόβες και μετά από λίγες μέρες καφετιέρες. Από τότε κάθε λίγο και λιγάκι πετάγονται μπροστά μου συνεχώς γόβες και καφετιέρες. Ρεζίλι έγινα στη δουλειά. Για τις καφετιέρες (που δεν ήταν νεσπρέσο). Αυτό βεβαίως γίνεται αυτόματα. Όμως η ιδιωτικότητα πάει περίπατο και μας έχει χαιρετήσει προ πολλού.