Αποστολέας Θέμα: Αντιπροσωπεία Timberland  (Αναγνώστηκε 4006 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος timberman

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Αντιπροσωπεία Timberland
« στις: Ιούνιος 29, 2011, 12:39:23 μμ »
Καλημέρα σε όλους τους χρήστες του φόρουμ. Είμαι καινούριος χρήστης, και ομολογώ ότι τα ρολόγια δεν ήταν ποτέ ένα από τα ενδιαφέροντα μου. Για μένα ήταν πάντα ένα εργαλείο που έδειχνε την ώρα, όπως ακριβώς το κινητό είναι ένα εργαλείο για να μιλάω με κάποιον όταν χρειάζεται και όχι για να παίζω παιχνίδια, να ακούω τραγουδια κλπ κλπ κλπ. Τα αναφέρω αυτά σαν εισαγωγή για να μην με παρεξηγήσετε για την επιλογή μου ενός Timberland Chronograph για ρολόι. Το επέλεξα καθαρά γιατί μου άρεσε εμφανισιακά, και φυσικά όπως οποιοσδήποτε αδαής γιατί η Timberland έχει κάποιο όνομα σαν ποιότητα (ναι ναι ξέρω για ρούχα). Βέβαια μια γρήγορη ανάγνωση στο φόρουμ μου μου κατέστησε σαφές ότι οι γνώστες δεν έχουν καμία συμπάθεια προς αυτή τη μάρκα. Κι εγώ βέβαια όσο και να γνωρίζω 4-5 εταιρίες με παράδοση στα ρολόγια δεν θα έδινα ποτέ 1500+ ευρώ για ρολόϊ.
 Τέλος πάντων ας προχωρήσω στο ψητό. Το ρολόι το αγόρασα από το εξωτερικό πριν ένα περίπου χρόνο, και κατάφερα (μάλλον κατόρθωμα πρέπει να είναι...) να ραγίσω/σπάσω το καντράν του. Μια έρευνα στο διαδίκτυο μου έδειξε σαν αντιπροσωπία της Timberland μια εταιρία στην Αθήνα, η οποία μου είπε ότι έχει πάψει να συνεργάζεται με την Timberland eδώ και 7 χρόνια. Και οι απορίες μου είναι: α) Υπάρχει τελικά αντιπροσωπία στην Ελλάδα; β) Αν όχι που μπορώ να απευθυνθώ για να επιδιορθώσω τη βλάβη; Τα καντράν  είναι τυποποιημένα μέρη στα ρολόγια, ή το κάθε μοντέλο (τουλάιστον τα επώνυμα) έχει συγκεκριμένο ανταλλακτικό; Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Αντιπροσωπεία Timberland
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 29, 2011, 09:02:54 μμ »
Νομίζω ότι αντιπροσωπεύονται από την TIME CENTER Α.Ε. 2103313044. Κάνε ένα τηλέφωνο ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος timberman

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Αντιπροσωπεία Timberland
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 29, 2011, 10:12:30 μμ »
Δυστυχώς αυτή είναι η εταιρία που ανέφερα, δεν είναι πλέον αντιπρόσωπος.  ???

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: Αντιπροσωπεία Timberland
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 30, 2011, 07:50:18 μμ »
Και εγώ το έψαχνα κάποτε αλλά τελικά μάλλον δεν υπάρχει όπως φαίνεται.
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr