Αποστολέας Θέμα: Άσχημα ακριβα ρολογια που δεν θα φοραγαμε ακομη κι αν ειμαστε multibillionaires  (Αναγνώστηκε 24106 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Θα σου βρω ομορφαντρα μου,οτι χρωμα θελεις.Πες το ναι εσυ και τρεχω να στο βρω. :2thumbs:
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Θα σου βρω ομορφαντρα μου,οτι χρωμα θελεις.Πες το ναι εσυ και τρεχω να στο βρω. :2thumbs:

 :god:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Katsarol tigane



Σκεύος από λευκόχρυσο
Λάμψη από ζαφείρι
Μηχανή Federic P... εεε, KT 666OP
Δείκτες Breguet
Λουράκι από δέρμα μοσχαριού κοκκινιστού
Τιμή 1.500.000 CHF

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Φίλε με ενδιαφέρει το ρολόι.
Το καπάκι ανοίγεί?
Είναι αυθεντικό ή Hommage Fishler?
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"


Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Παράλογα ακριβά και απίστευτα άσχημα,
μπροστά τους ο Κουασιμόδος είναι η "Πεντάμορφη" και αυτά το "Τέρας" ,



Αποσυνδεδεμένος vmed_cha_gr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Το ξέρω ότι άμα το πω θα ανάψω φωτιές. Προσωπικά μια φίρμα που δεν την μπορώ καθόλου και τη θεωρώ μακράν υπερεκτιμημένη είναι μία :::::

R. O. L. E. X............... γνώμη μου . ;D

Παράλογα ακριβά και απίστευτα άσχημα,
μπροστά τους ο Κουασιμόδος είναι η "Πεντάμορφη" και αυτά το "Τέρας" ,



Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Το ξέρω ότι άμα το πω θα ανάψω φωτιές. Προσωπικά μια φίρμα που δεν την μπορώ καθόλου και τη θεωρώ μακράν υπερεκτιμημένη είναι μία :::::

R. O. L. E. X............... γνώμη μου . ;D

Συμφωνω απολυτα!!!υπαρχουν τοσες αλλες εταιρειες με ρολογαρες και οι πιο πολλοι ψωνιζουν ROLEX,OMEGA,BREITLING,HAMILTON .....
Γι'αυτο φτασαμε εδω που φτασαμε!!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος alexandrosF.

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Συμφωνω απολυτα!!!υπαρχουν τοσες αλλες εταιρειες με ρολογαρες και οι πιο πολλοι ψωνιζουν ROLEX,OMEGA,BREITLING,HAMILTON .....
Γι'αυτο φτασαμε εδω που φτασαμε!!!!
AX Μην λες για Β θα γινει ματς  ;) ;) ;) ;)
Baume&Mercier classima, Eberhard 8jours, BALL trainmaster TMT,Longines Lindbergh, Zenith Sporto,Lorenz Ouragan,Ω Geneve,Tissot: PRS516 & 1944 & sideral, Philip Watch Sunray, Citizen:Challenge Timer(x2) & aqualand & auto, Vostok amphibia, VE-GAZ14, Junghans MEGA1, Casio DW-7100,TAC,Poljot 3133, Vetta

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Ότι είναι υπερεκτιμημένα ίσως αλλά όχι ότι δεν θα φορούσες Rolex αν είχες ένα.
Άλλο με τα ίδια λεφτά να έπαιρνες άλλη μάρκα, και γω δεν θα παιρνα Rolex έχω καμιά δεκαριά ρολόγια που θα θελα παραπάνω πριν πάρω Rolex, αλλά όχι και δεν θα φορούσες ποτέ.
Δεν θα φορούσα ποτέ σημαίνει να ντρέπεσαι να το βάλεις έξω, όπως πολλά από τα παραπάνω "αριστουργήματα".
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος vmed_cha_gr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Εδώ αναφέρουμε ρολόγια που παρόλο που είναι κατασκευαστικά αριστουργήματα δεν παύουν να είναι άσχημα, και μάλιστα πολύ άσχημα. Δεν θα φόραγα ποτέ ένα ρολόι industrial ρομποτικής αισθητικής ακόμα και εάν θεωρείται ότι καλύτερο στο χώρο του ρολογιού. Δε θα φόραγα ποτέ ROLEX , για μένα είναι κάτι αντίστοιχο της MERCEDES που αγοράζουν οι συνταξιούχοι με το εφάπαξ, και τα θεωρώ εξίσου άσχημα.
Ας ανοίξει κάποιος ένα θέμα "Όμορφα ακριβα ρολογια που  θα φοραγαμε ακομη κι αν ειμαστε ή δεν είμαστε multibillionaires " για να δούμε σε ποια θέση θα έμπαινε ένα Rolex.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Εδώ αναφέρουμε ρολόγια που παρόλο που είναι κατασκευαστικά αριστουργήματα δεν παύουν να είναι άσχημα, και μάλιστα πολύ άσχημα. Δεν θα φόραγα ποτέ ένα ρολόι industrial ρομποτικής αισθητικής ακόμα και εάν θεωρείται ότι καλύτερο στο χώρο του ρολογιού. Δε θα φόραγα ποτέ ROLEX , για μένα είναι κάτι αντίστοιχο της MERCEDES που αγοράζουν οι συνταξιούχοι με το εφάπαξ, και τα θεωρώ εξίσου άσχημα.
Ας ανοίξει κάποιος ένα θέμα "Όμορφα ακριβα ρολογια που  θα φοραγαμε ακομη κι αν ειμαστε ή δεν είμαστε multibillionaires " για να δούμε σε ποια θέση θα έμπαινε ένα Rolex.
Αν αναφέρεσαι στο ότι έχουν γίνει σούπα, τότε ναί συμφωνώ! Το θέμα όμως είναι πως δεν έφτασαν τυχαία εκεί που έφτασαν.  ;)


Υ.Γ Υπάρχουν όμως και οι ///AMG ! Αυτές δε τις αγοράζουν γερόντια!  ;D

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Συμφωνω απολυτα!!!υπαρχουν τοσες αλλες εταιρειες με ρολογαρες και οι πιο πολλοι ψωνιζουν ROLEX,OMEGA,BREITLING,HAMILTON .....
Γι'αυτο φτασαμε εδω που φτασαμε!!!!

αν θέλεις πάντως να ελαφρύνεις την καρδιά σου και να ξεφορτωθείς κανένα από τα Rolex/Omega/Breitling σου εδώ είμαστε  ;)

I'll take one for the team!

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
αν θέλεις πάντως να ελαφρύνεις την καρδιά σου και να ξεφορτωθείς κανένα από τα Rolex/Omega/Breitling σου εδώ είμαστε  ;)

I'll take one for the team!

Πονηρουλη!!! :smt075 :goodman:
εισαι και μαρτυριαρης!!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
αν θέλεις πάντως να ελαφρύνεις την καρδιά σου και να ξεφορτωθείς κανένα από τα Rolex/Omega/Breitling σου εδώ είμαστε  ;)

I'll take one for the team!
Κι εσύ Παναγιώτη... αν θέλεις να ελαφρύνεις τον καρπό σου απο το πολύ βαρύ Chronospace, εδώ είμαστε!  ;D

Εγώ για σένα το κάνω, για να μη πιαστεί το χέρι σου απο το βάρος. Όχι τίποτ'άλλο!  :P ;)


Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Λατρεύω MB&F !!! Και δεν έχω ούτε ένα Lacoste--λες γιαυτό να μου αρέσει? :)

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Παρακαλω πολυ να μεινουμε στο θεμα μας που ειναι τα ρολογια και απλως σε ο,τι αυτα μπορει να εκφραζουν για τον καθενα μας και οχι σε χαρακτηρισμους ή περαιτερω κρισεις και αναγωγες.

Ευχαριστω!

Φιλικα,
Watch-Collector
(Eκ μερους του 'MyWatch.gr')
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2012, 12:46:38 πμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».