Αποστολέας Θέμα: Bronze/brass buckle... Που να ψάξω;  (Αναγνώστηκε 868 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vrass!

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Bronze/brass buckle... Που να ψάξω;
« στις: Ιανουάριος 10, 2023, 01:37:25 μμ »
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!
Εύχομαι υγεία, ευημερία και επίτευξη όποιων στόχων (ωρολογιακών και μη) έχει θέσει ο καθένας για το νέο έτος.

Δεν γράφω συχνά, ωστόσο παρακολουθώ το forum όσο προλαβαίνω. Έρχομαι λοιπόν με την ερώτηση του τίτλου, αν έχει κάποιος να προτείνει η να με κατευθύνει προς τα πού να απευθυνθώ για bronze buckle.
Το χριστουγεννιάτικο δώρο στον εαυτό μου ήταν ένα Hamilton khaki bronze, το οποίο έρχεται με ένα πολύ ωραίο καφέ δερμάτινο nato strap στο οποίο έχουν buckle τιτανίου. Ωραίο, ποιοτικό και πολύ ευχάριστο, ωστόσο εγώ αλλάζω συνέχεια λουράκια στα ρολόγια μου, τα οποία φτιάχνω ο ίδιος (ασχολούμαι στον ελεύθερο χρόνο μου με κατασκευές δερμάτινων ειδών). Μέχρι τώρα προμηθεύομαι buckles της Hirsch, όμως δεν βγάζουν μπρούντζινα. Έχετε κάτι η κάποιον να προτείνετε;
Ευχαριστώ πολύ.





Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Bronze/brass buckle... Που να ψάξω;
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 11, 2023, 11:55:06 μμ »
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!
Εύχομαι υγεία, ευημερία και επίτευξη όποιων στόχων (ωρολογιακών και μη) έχει θέσει ο καθένας για το νέο έτος.

Δεν γράφω συχνά, ωστόσο παρακολουθώ το forum όσο προλαβαίνω. Έρχομαι λοιπόν με την ερώτηση του τίτλου, αν έχει κάποιος να προτείνει η να με κατευθύνει προς τα πού να απευθυνθώ για bronze buckle.
Το χριστουγεννιάτικο δώρο στον εαυτό μου ήταν ένα Hamilton khaki bronze, το οποίο έρχεται με ένα πολύ ωραίο καφέ δερμάτινο nato strap στο οποίο έχουν buckle τιτανίου. Ωραίο, ποιοτικό και πολύ ευχάριστο, ωστόσο εγώ αλλάζω συνέχεια λουράκια στα ρολόγια μου, τα οποία φτιάχνω ο ίδιος (ασχολούμαι στον ελεύθερο χρόνο μου με κατασκευές δερμάτινων ειδών). Μέχρι τώρα προμηθεύομαι buckles της Hirsch, όμως δεν βγάζουν μπρούντζινα. Έχετε κάτι η κάποιον να προτείνετε;
Ευχαριστώ πολύ.





Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Arunas

Αποσυνδεδεμένος Loras32

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Bronze/brass buckle... Που να ψάξω;
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 06:07:02 μμ »
Συνιστώ να επικοινωνήσετε με κάποιον κατασκευαστή κούμπων για να βρείτε μπρούντζινο κούμπωμα για το ρολόι σας. Μπορείτε να αναζητήσετε online για εταιρείες που προσφέρουν μπρούντζινα κούμπωματα ή να επισκεφθείτε κοντινά καταστήματα κοσμημάτων και ρολογιών για να βρείτε τις κατάλληλες επιλογές.