Αποστολέας Θέμα: ΜΠΑΛΑ  (Αναγνώστηκε 660510 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2420 στις: Μάιος 06, 2017, 11:29:46 μμ »
Γιατί δεν έβαλε έναν snipper, να το εξολοθρεύσει τον επόπτη ???
ΟεΟ ???


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τουλαχιστον ;D
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2421 στις: Μάιος 06, 2017, 11:36:45 μμ »
Εντωμεταξύ απ´ όσο βλέπω, όπως για να γίνεις τραγουδίστρια πλέον, πρέπει να έχεις κοιλιακούς, για να γίνεις ποδοσφαιριστής πρέπει να έχεις τατουάζ :lol:

Μία χαρά ήταν το γκολ :lol: :lol: :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2422 στις: Μάιος 06, 2017, 11:48:37 μμ »
Δηλώσεις εξυγίαντη εκ Ρωσίας

Θέλω να ευχαριστήσω επίσης την ασφάλεια σήμερα στο γήπεδο. Θέλω να ευχαριστήσω την αστυνομία του Βόλου. Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους έτρεξαν για να γίνει πολύ γρήγορα ο τελικός και με πολύ άξιο τρόπο τα κατάφεραν. Επίσης θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην ΕΠΟ που σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα έκαναν τα πάντα για γίνει ο τελικός. Ευχαριστώ και τον Υφυπουργό Αθλητισμού. Υπήρχε μια ανησυχία για να αναβληθεί ο τελικός αλλά ο κύριος Δρόσος και ο κύριος Βασιλειάδης πήραν την σωστή απόφαση».


Πεεεεεεεεερα βρέχει. Πολυ "επικίνδυνος" άνθρωπος.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2423 στις: Μάιος 06, 2017, 11:58:05 μμ »
Δηλώσεις εξυγίαντη εκ Ρωσίας

Θέλω να ευχαριστήσω επίσης την ασφάλεια σήμερα στο γήπεδο. Θέλω να ευχαριστήσω την αστυνομία του Βόλου. Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους έτρεξαν για να γίνει πολύ γρήγορα ο τελικός και με πολύ άξιο τρόπο τα κατάφεραν. Επίσης θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην ΕΠΟ που σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα έκαναν τα πάντα για γίνει ο τελικός. Ευχαριστώ και τον Υφυπουργό Αθλητισμού. Υπήρχε μια ανησυχία για να αναβληθεί ο τελικός αλλά ο κύριος Δρόσος και ο κύριος Βασιλειάδης πήραν την σωστή απόφαση».


Πεεεεεεεεερα βρέχει. Πολυ "επικίνδυνος" άνθρωπος.


Sent from my iPad using Tapatalk

Μαργαριτα υπερβαλλεις... ρωσοποντιος που πηρε μεσα σε λιγο χρονικο διαστημα τα παντα ολα... εργοστασια, αεροδρομια, λιμανια μεχρι και τον πηγασο πηρε... το κυπελο δε θα επαιρνε... πλακα με κανεις που λενε!  :P :P
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2424 στις: Μάιος 07, 2017, 12:02:01 πμ »
Δεν βρίσκω την ανάρτηση του γιου του στα social media για αυτά που ο πατέρας του έδωσε συγχαρητήρια.

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2425 στις: Μάιος 07, 2017, 12:11:02 πμ »
Μαργαριτα υπερβαλλεις... ρωσοποντιος που πηρε μεσα σε λιγο χρονικο διαστημα τα παντα ολα... εργοστασια, αεροδρομια, λιμανια μεχρι και τον πηγασο πηρε... το κυπελο δε θα επαιρνε... πλακα με κανεις που λενε! 
Ελα ντε

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2426 στις: Μάιος 07, 2017, 12:19:36 πμ »


Δεν υπάρχει σωτηρία.
Αντε να δεχτείς οτι ειναι απλα ανθρώπινα λάθη, του ίδιου επόπτη.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος igk73

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 822
  • Γιάννης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2427 στις: Μάιος 07, 2017, 01:36:13 πμ »
Θα ήθελα να παρακαλέσω να δείχνουν οι συμφορουμίτες μεγαλύτερη ευαισθησία-προσοχή αποφεύγοντας χαρακτηρισμούς για την καταγωγή του Σαββίδη. Σε μερικούς από μας η λέξη Ρώσος, ξένος κτλ ηχεί εξαιρετικά άσχημα. Τυγχάνει να έχω αντίστοιχη καταγωγή και να γνωρίζω τι σημαίνει Έλληνας-Πόντιος εκ Ρωσίας. Ο συγχωρεμένος πατέρας της μητέρας μου λεγόταν Ιβάν- Γιάννης και έκανε το δρομολόγιο Ρωσία-Ελλάδα μικρό παιδί, στις αρχές της δεκατίας του 30. Πολέμησε κατά των Γερμανών και αισθανόταν πολύ περισσότερο Έλληνας από όλους μας-ίσως.
Ο συγκεκριμένος επιχειρηματίας δε, έχει εμπράκτως αποδείξει την αγάπη του για το έθνος. Αν γίνει κάτι άλλο μελλοντικά, μόνο ο χρόνος θα δείξει.
Τα αμιγώς ποδοσφαιρικά βεβαίως τα συζητάμε.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2428 στις: Μάιος 07, 2017, 01:50:26 πμ »
Αν και δε τα πάω καλά με αυτά τα θέματα προφανώς και δε το είπα ρατσιστικα!! το ρωσοποντιος και δεύτερον επειδή έχω φίλους εκείνοι μου είχαν πει ότι έτσι ξεχωρίζουν από τους καυκασιους που είναι πόντιοι από την Γεωργία!! αν κάνω λάθος δε το ξέρω!!! το ότι κάποια λέξη μπορεί να έχει μετατραπεί σε ρατσιστικη το δέχομαι αλλά αν είδες όλη την πρόταση μου προφανώς και δεν ήταν ρατσιστική... αλλά το ρωσο ήταν πιο πολύ έμφαση για την οικονομική δυνατότητα του συγκεκριμένου όπως αρκετοί Ρώσοι που έχουν στις μέρες μας! Οπότε καλό πριν ρίξουμε κατηγορίες σε κάποιον καλό είναι να ξέρουμε γιατί τις Ρίχνουμε...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος igk73

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 822
  • Γιάννης
    • Προφίλ
ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2429 στις: Μάιος 07, 2017, 02:13:48 πμ »
Καταρχάς δεν κατηγόρησα κανέναν, έκανα παράκληση. Ούτε αναφέρθηκα στο "Ρωσοπόντιος", το οποίο μάλλον είναι και πολύ κοντά στην πραγματικότητα.
Η παρέμβασή μου έγινε, κυρίως, επειδή γίνεται μεγάλη προσπάθεια από ισχυρή μερίδα των ΜΜΕ να παρουσιαστεί ο συγκεκριμένος άνθρωπος ως το μεγάλο κακό εξ ανατολής που ήρθε να μας διαταράξει τη νεοελληνική νομιμότητα. Στα πλαίσια αυτά παρουσιάζεται ο Σαββίδης ως Ρώσος ( και όχι Ρωσοπόντιος), ξένος κτλ, γεγονός που τον καθιστά ευκολότερα ανεπιθύμητο στο ευρύ κοινό. Δεν είναι καθόλου τυχαία η τελευταία δήλωση του Κ. Μητσοτάκη για "ξένους" επιχειρηματίες, του Μαρινάκη παλαιότερα για Ρώσους κτλ.
Επειδή εγώ τα πηγαίνω καλά με αυτά τα θέματα ήθελα να ενημερώσω για τις σκέψεις και τα συναισθήματά μου τους διαδικτυακούς μου φίλους ρολογόφιλους.
Δέχομαι, λοιπόν, πολύ ευχάριστα ότι δεν υπήρχε κανένα ρατσιστικό υπονοούμενο από την πλευρά σου και συνεχίζουμε.


Sent from my iPad using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2017, 11:25:49 πμ από igk73 »

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2430 στις: Μάιος 07, 2017, 09:34:05 πμ »
Αν και δε τα πάω καλά με αυτά τα θέματα προφανώς και δε το είπα ρατσιστικα!! το ρωσοποντιος και δεύτερον επειδή έχω φίλους εκείνοι μου είχαν πει ότι έτσι ξεχωρίζουν από τους καυκασιους που είναι πόντιοι από την Γεωργία!! αν κάνω λάθος δε το ξέρω!!! το ότι κάποια λέξη μπορεί να έχει μετατραπεί σε ρατσιστικη το δέχομαι αλλά αν είδες όλη την πρόταση μου προφανώς και δεν ήταν ρατσιστική... αλλά το ρωσο ήταν πιο πολύ έμφαση για την οικονομική δυνατότητα του συγκεκριμένου όπως αρκετοί Ρώσοι που έχουν στις μέρες μας! Οπότε καλό πριν ρίξουμε κατηγορίες σε κάποιον καλό είναι να ξέρουμε γιατί τις Ρίχνουμε...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Βασικα δικος μου ανθρωπος απο την απο εκει πλευρα τον λεει Γεωργιανο στην καταγωγη και το ιδιο ξερω κι απο διπλωματικες πηγες, που αναφερουν μαλιστα πως αγκομαχα να φτιαξει τις σχεσεις με Πουτιν αλλα δεν....

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος igk73

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 822
  • Γιάννης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2431 στις: Μάιος 07, 2017, 11:35:06 πμ »
Βασικα δικος μου ανθρωπος απο την απο εκει πλευρα τον λεει Γεωργιανο στην καταγωγη και το ιδιο ξερω κι απο διπλωματικες πηγες, που αναφερουν μαλιστα πως αγκομαχα να φτιαξει τις σχεσεις με Πουτιν αλλα δεν....

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ποια "από εκεί πλευρά" αναφέρεσαι Μαργαρίτα;
Οι διπλωματικές πηγές σου μάλλον δεν γνωρίζουν και πολλά πράγματα, αν υποθέσουμε ότι δεν έχει γίνει κάποια παρεξήγηση στη μεταφορά των λόγων τους.

Τέλος πάντων, δεν θα ήθελα να δώσω περισσότερη έκταση στο θέμα. Το φόρουμ είναι ειδικού σκοπού και σε αυτό το νήμα μιλάμε για μπάλα. Ελπίζω, τουλάχιστον, να έγινα σαφής.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2432 στις: Μάιος 07, 2017, 12:02:20 μμ »
Igk δε νομίζω πάντως ότι ο Σαββίδης είναι τόσο καλός, εγώ προφανώς δεν νιώθω ότι είναι ξένος το τι λέει ένα σάπιο πολιτικό σύστημα και μάλιστα αντίπαλο όπως και τα ΜΜΕ δε με τρομάζει, το σίγουρο είναι ότι ο τύπος ήρθε για να διατηρήσει ένα σάπιο και όχι να φέρει κάτι νέο καθαρό! Και να σου πω γιατί το λέω θα αναφερθώ μόνο σε αυτό που ξέρω, λοιπόν το κακός που είπα αναφέρεται στο εργοστάσιο ζάχαρης που πήρε και στο ότι οι μισθοί δεν είναι αυτοί που πρέπει σύμφωνα με πήγες από φίλους που ζουν εκεί! Και το σάπιο που διατηρεί αναφέρομαι προφανώς ότι θέλει να κάνει τον ΠΑΟΚ ότι ήταν παλιά οι αθηναϊκές ομάδες και φυσικά στην τελευταία επένδυση του τον Πήγασο του Μπόμπολα... Και έχω την εντύπωση πως κακώς τον υποστηριζεις αν κατάλαβα σωστά! Το ότι ίσως νιώθεις μια πίκρα που τόσο καιρό σαν οπαδός φίλαθλος ήσουν στην από έξω και σου έβγαλαν το μάτι τώρα που μπορείς δε βγάζεις μάτι... Έτσι πιστεύω εγώ!

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2433 στις: Μάιος 07, 2017, 01:34:54 μμ »
   Καμιά φορά μπορεί να την πατήσει ο επόπτης αν ο παίχτης πάει προς τα πίσω και μετά πάλι εμπρός όπως έγινε στο 2-1. Εγώ δεν μπορώ να καταλογίσω ντε και καλά πρόθεση. Ούτε πιστεύω πως οι φίλοι του ΠΑΟΚ είναι ικανοποιημένοι με τον τρόπο που σήκωσαν το κύπελλο. Θυμάμαι εμένα μετά τον τελικό με τον Αστέρα που έλεγα πως τέτοιον τίτλο δεν τον θέλω, παρότι ήμουν σίγουρος πως η ομάδα μου ήταν πολύ ανώτερη και το ματς θα το κερδίζαμε έτσι κι αλλιώς.
   Το θέμα είναι να μην παρουσιάζεται όλη η ιστορία ως κάθαρση και εξυγίανση του ποδοσφαίρου. Τέτοια χάλια από πλευράς διοργάνωσης δεν έχουμε ξαναδεί και μόνο από τύχη δεν πέθαναν άνθρωποι χθες.
   Μ'αυτά και μ'αυτά η ΑΕΚ διατήρησε τον τίτλο του συνολικά πιο "ριγμένου" από τους μεγάλους, αν και στον πρώτο ημιτελικό είχε κι αυτή την αβάντα της.
   

   Ας τα αφήσουμε όμως πίσω μας όλα αυτά και ας πάμε ενωμένοι στο Καραΐσκάκη για την φιέστα :D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2434 στις: Μάιος 07, 2017, 01:37:49 μμ »
   Καμιά φορά μπορεί να την πατήσει ο επόπτης αν ο παίχτης πάει προς τα πίσω και μετά πάλι εμπρός όπως έγινε στο 2-1. Εγώ δεν μπορώ να καταλογίσω ντε και καλά πρόθεση.


καταλόγισαν άλλοι

Δώσε .....

«Ηταν στημένος ο επόπτης»!

http://www.gazzetta.gr/football/article/1080778/melissanidis-itan-stimenos-o-epoptis



Sent from my iPhone using Tapatalk







   Ας τα αφήσουμε όμως πίσω μας όλα αυτά και ας πάμε ενωμένοι στο Καραΐσκάκη για την φιέστα :D


Μην βιάζεσαι, οι εξυγιαντές προσπαθούν να στο πάρουν στα χαρτιά

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2435 στις: Μάιος 07, 2017, 02:19:16 μμ »

Εγώ ήμουν στο γήπεδο χθες.
Πήγα σχετικά αργά, κατά τις 7, και δεν είδα τίποτα από όσα όμορφα έγιναν.
Τα είδα όλα σήμερα το πρωί...

Είχα τηλέφωνα από τον πατέρα μου και από το Gerogian για το αν είμαι καλά, αν είμαι εντάξει.
Ευχαριστώ και δημόσια το Σπύρο για το ενδιαφέρον.

Καθόμουν στα "επίσημα" δίπλα στα δημοσιογραφικά.
Μπήκα στο γήπεδο περπατώντας δίπλα σε οπαδούς της ΑΕΚ και κάνοντας πλάκα και χαβαλέ.
Στο ημίχρονο πήραμε από το ίδιο κυλικείο νερό και αναψυκτικά.
Υπάρχει κι αυτή η πλευρά, η υγιής.
Προφανώς όλοι πήγαμε για να φύγουμε νικητές και χαρούμενοι, αλλά αυτό δε σημαίνει ξύλο και σκοτωμός.


Στα άλλα...
Θεωρώ υποκριτικό να κρατάμε ενός λεπτού σιγή για το άτυχο παιδί που έχασε τη ζωή του πριν λίγες μέρες.
Υποκριτικό γιατί άνθρωποι που χειροκρότησαν, χτυπιόντουσαν με λοστούς, μαχαίρια,κατσαβίδια και ζώνες 1-2 ώρες πριν.


Θα προτιμούσα να είναι ξεκάθαρο το αποτέλεσμα, ώστε να γίνει και η απαραίτητη καζούρα.
Ήθελα να το χαρώ παραπάνω.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος igk73

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 822
  • Γιάννης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2436 στις: Μάιος 07, 2017, 02:29:45 μμ »
Ας μιλήσουμε τότε πιο ειδικά για τα ποδοσφαιρικά, μέσα και έξω από τον αγωνιστικό χώρο. Θα πρέπει, επίσης, να σας τονίσω ότι είμαι πρώην ποδοσφαιριστής(ημιεπαγγελματίας) και μέχρι και τώρα αγωνίζομαι σε πρωτάθλημα βετεράνων.

Το γεγονός ότι είναι οφσάιντ δεν έχει αμφισβητηθεί από κανέναν. Αυτό που συζητάμε είναι αν μπορούμε να διακρίνουμε πρόθεση για επηρεασμό του αποτελέσματος. Εγώ, λοιπόν, τέτοια πρόθεση δεν είδα σε όλο τον αγώνα και η συγκεκριμένη φάση, κατά τη γνώμη μου, μπορεί να ξεγελάσει τον επόπτη. Δεν είναι τυχαίο ότι στη ροή του αγώνα δεν διαμαρτύρονται ούτε οι παίκτες ούτε οι φίλαθλοι της Α.Ε.Κ. και η φάση γίνεται φανερή στο ριπλέι. Στο ίδιο ριπλέι, λίγα δευτερόλεπτα πριν, φαίνεται επίσης τράβηγμα-κράτημα του παίκτη του Π.Α.Ο.Κ από αμυντικό και το διαιτητή στα 2 μέτρα. Πιστεύω πως διαιτητής με πρόθεση θα το έδινε αμέσως και δεν θα υπήρχαν και πολλές πολλές διαμαρτυρίες.

Η χαρά μου ως φιλάθλου του Π.Α.Ο.Κ μετριάζεται από το οφσάιντ αλλά παραμένει. Περισσότερο δε, με θλίβει η αδυναμία να διοργανωθεί αγώνας χωρίς επεισόδια. Το ποδόσφαιρο βγάζει εδώ και δεκαετίες μια τριτοκοσμική εικόνα που αδικεί την πλειοψηφία των φιλάθλων που πηγαίνουν στο γήπεδο για να δουν αγώνα, να εκτονωθούν με μέτρο και να ξεχάσουν τα προβλήματά τους. Χτες, το 99% των φιλάθλων κάθισαν στη θέση τους και δεν συμμετείχαν στα επεισόδια. Είδα, επίσης, πολλές φωτογραφίες αγκαλιασμένων φιλάθλων των δύο ομάδων πριν τον αγώνα. Αυτό πρέπει να αναδείξουμε και να προστατέψουμε. Αντ' αυτού, η πλειοψηφία του Τύπου και των οπαδών μιλά σήμερα για τσίγκινο κύπελλο και τη σφαγή του αιώνα. Αντιστοίχως και οι δικοί μας Μακεδονομάχοι παλαιότερα σε πολλές περιπτώσεις. Τα Μ.Μ.Ε παίζουν, όπως και σε όλο τον πλανήτη, το παιχνίδι του ιδιοκτήτη τους.

Νομίζω πως οι περισσότεροι εδώ μέσα μπορούμε να ξεχωρίσουμε τις πραγματικές αδικίες με τις προσπάθειες αποπροσανατολισμού. Ο Σαββίδης για μένα θα κριθεί στα επόμενα χρόνια. Προφανώς δεν πιστεύω ότι είναι άγιος. Ούτε, βέβαια, θα γίνω υποστηρικτής των επιχειρηματικών του σχεδίων με γνώμονα το καλό της ομάδας που υποστηρίζω. Αυτό το τελευταίο ειδικά, το ποια ομάδα υποστηρίζει ο καθένας μας δηλαδή, είναι τόσο συγκυριακό και τυχαίο που δεν θα έπρεπε να μπαίνει ως δεδομένο σε καμία σοβαρή συζήτηση. Είναι αλήθεια όμως ότι στη Βόρεια Ελλάδα ο Σαββίδης δίνει δουλειά σε πολύ κόσμο βάζοντας στη χώρα καινούριο χρήμα σε δύσκολες εποχές. Τώρα, αν εμείς θέλουμε να δίνει και μισθούς παλιού καλού ελληνικού δημοσίου μάλλον δεν είναι δικό του πρόβλημα. Επίσης, δεν έχει αγοράσει την ΕΒΖ αλλά τη ΣΕΚΑΠ στην Ξάνθη που ασχολείται με καπνά.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2437 στις: Μάιος 07, 2017, 02:52:19 μμ »
Ας μιλήσουμε τότε πιο ειδικά για τα ποδοσφαιρικά, μέσα και έξω από τον αγωνιστικό χώρο. Θα πρέπει, επίσης, να σας τονίσω ότι είμαι πρώην ποδοσφαιριστής(ημιεπαγγελματίας) και μέχρι και τώρα αγωνίζομαι σε πρωτάθλημα βετεράνων.

Το γεγονός ότι είναι οφσάιντ δεν έχει αμφισβητηθεί από κανέναν. Αυτό που συζητάμε είναι αν μπορούμε να διακρίνουμε πρόθεση για επηρεασμό του αποτελέσματος. Εγώ, λοιπόν, τέτοια πρόθεση δεν είδα σε όλο τον αγώνα και η συγκεκριμένη φάση, κατά τη γνώμη μου, μπορεί να ξεγελάσει τον επόπτη. Δεν είναι τυχαίο ότι στη ροή του αγώνα δεν διαμαρτύρονται ούτε οι παίκτες ούτε οι φίλαθλοι της Α.Ε.Κ. και η φάση γίνεται φανερή στο ριπλέι. Στο ίδιο ριπλέι, λίγα δευτερόλεπτα πριν, φαίνεται επίσης τράβηγμα-κράτημα του παίκτη του Π.Α.Ο.Κ από αμυντικό και το διαιτητή στα 2 μέτρα. Πιστεύω πως διαιτητής με πρόθεση θα το έδινε αμέσως και δεν θα υπήρχαν και πολλές πολλές διαμαρτυρίες.

Η χαρά μου ως φιλάθλου του Π.Α.Ο.Κ μετριάζεται από το οφσάιντ αλλά παραμένει. Περισσότερο δε, με θλίβει η αδυναμία να διοργανωθεί αγώνας χωρίς επεισόδια. Το ποδόσφαιρο βγάζει εδώ και δεκαετίες μια τριτοκοσμική εικόνα που αδικεί την πλειοψηφία των φιλάθλων που πηγαίνουν στο γήπεδο για να δουν αγώνα, να εκτονωθούν με μέτρο και να ξεχάσουν τα προβλήματά τους. Χτες, το 99% των φιλάθλων κάθισαν στη θέση τους και δεν συμμετείχαν στα επεισόδια. Είδα, επίσης, πολλές φωτογραφίες αγκαλιασμένων φιλάθλων των δύο ομάδων πριν τον αγώνα. Αυτό πρέπει να αναδείξουμε και να προστατέψουμε. Αντ' αυτού, η πλειοψηφία του Τύπου και των οπαδών μιλά σήμερα για τσίγκινο κύπελλο και τη σφαγή του αιώνα. Αντιστοίχως και οι δικοί μας Μακεδονομάχοι παλαιότερα σε πολλές περιπτώσεις. Τα Μ.Μ.Ε παίζουν, όπως και σε όλο τον πλανήτη, το παιχνίδι του ιδιοκτήτη τους.

Νομίζω πως οι περισσότεροι εδώ μέσα μπορούμε να ξεχωρίσουμε τις πραγματικές αδικίες με τις προσπάθειες αποπροσανατολισμού. Ο Σαββίδης για μένα θα κριθεί στα επόμενα χρόνια. Προφανώς δεν πιστεύω ότι είναι άγιος. Ούτε, βέβαια, θα γίνω υποστηρικτής των επιχειρηματικών του σχεδίων με γνώμονα το καλό της ομάδας που υποστηρίζω. Αυτό το τελευταίο ειδικά, το ποια ομάδα υποστηρίζει ο καθένας μας δηλαδή, είναι τόσο συγκυριακό και τυχαίο που δεν θα έπρεπε να μπαίνει ως δεδομένο σε καμία σοβαρή συζήτηση. Είναι αλήθεια όμως ότι στη Βόρεια Ελλάδα ο Σαββίδης δίνει δουλειά σε πολύ κόσμο βάζοντας στη χώρα καινούριο χρήμα σε δύσκολες εποχές. Τώρα, αν εμείς θέλουμε να δίνει και μισθούς παλιού καλού ελληνικού δημοσίου μάλλον δεν είναι δικό του πρόβλημα. Επίσης, δεν έχει αγοράσει την ΕΒΖ αλλά τη ΣΕΚΑΠ στην Ξάνθη που ασχολείται με καπνά.


Μια χαρά βλέπω δίνεις ερμηνείες και δικαιολογείς το οφσάιτ.

Σε κάθε αντίστοιχη ενέργεια πλάγιου και διαιτητή όταν παίζει ο Ολυμπιακός, το επόμενο λεπτό από το τέλος του αγώνα, όλες οι υπόλοιπες ομάδες μαζί, διοικήσεις και φίλαθλοι/οπαδοί πυροβολούν κατά ριπάς κατά του Ολυμπιακού. Εκεί δεν υπάρχουν ερμηνείες και δικαιολογίες, ε?

 

Αποσυνδεδεμένος igk73

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 822
  • Γιάννης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2438 στις: Μάιος 07, 2017, 03:06:38 μμ »
Κοίτα, είπα να μιλήσουμε σοβαρά. Μη μου προσάπτεις ενέργειες και λόγια άλλων (διοικήσεων, οπαδών, ΜΜΕ).
 
Όταν η ομάδα σου με ισοφάρισε με οριακό οφσάιντ φέτος, γιατί έτσι ξεκινάει η φάση, εγώ προσωπικά στάθηκα στη βλακεία του αμυντικού μου που βάζει γελοίο αυτογκόλ. Όχι σε κάτι που διέκρινα σε ριπλέι. Είδα επίσης δόλο στη μη αποβολή του τελευταίου σου αμυντικού όταν ανατρέπει τον Αθανασιάδη που βγαίνει μόνος του. Και είπα στην παρέα μου ότι σε εκείνο το παιχνίδι η ομάδα μου έχασε από ανικανότητα να καθαρίσει το παιχνίδι όταν μπορούσε. Όπως έκανε και ο έτερος μόνιμα αδικημένος Π.Α.Ο. προχθές, στον 4-0 του ημιτελικού.

Ας απαντάμε, λοιπόν, σε αυτά που γράφει ο συμφορουμίτης και όχι σε αυτά που λένε κάποιοι άλλοι που, όπως ανέφερα και στο προηγούμενο ποστ, τυχαία βρίσκονται στην ίδια κερκίδα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2439 στις: Μάιος 07, 2017, 03:30:02 μμ »
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν μιλάω σοβαρά ;

Ή μήπως πιστεύεις ότι το 95% ενός κατάμεστου "Καραϊσκάκης" αντί να απολαμβάνει το ποδόσφαιρο της ομάδας του "δεν τρέμει"  τις ενέργειες των πλάγιων και του διαιτητή, που θα μας "κρεμάσουν" στα μανταλάκια και θα μας "διαπομπεύουν" στο Πανελλήνιο την επόμενη ημέρα.
Είχαμε καταντήσει αντί να χαιρόμαστε για την ομάδα να σκεφτόμαστε πάλι τι κουδούνια θα μας κρεμάσουν.
Λες κι ο Ολυμπιακός ευθύνεται για όλες τις πομπές της Ελλάδας.   

Αν υπήρχε συμμετοχή του Ολυμπιακού στο χθεσινό αίσχος δεν θα μας ξέπλενε ούτε ο Νιαγάρας.

Αλλά η εκδίκηση είναι ένα πιάτο τρώγεται κρύο.
Τώρα λοιπόν που επίκεινται αλλαγές στο χαλιφάτο, θα νοιώσεις την γλύκα, του να σε περιμένουν στην γωνία. Να παίζεις μπαλάρα, να κάνει ένας καραγκιόζης τα τρελά του και να ωρύονται όλοι, αίσχος, αίσχος, παράγκα.