Αποστολέας Θέμα: ΜΠΑΛΑ  (Αναγνώστηκε 660474 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1660 στις: Μάρτιος 11, 2016, 03:11:28 μμ »
Και οι δύο υπερβάλλετε. Ξαναδιαβάστε ο καθένας τι έχει γράψει και προσπαθήστε να βρείτε που έχετε λάθος. Ειδικά στο Θοδωρή το έχω πει ένα τρισεκατομμύριο φορές ότι αντιδρά σαν πεντάχρονο. Τώρα με το Δημήτρη μεγάλωσε το νηπιαγωγείο. Συνέλθετε, μια χαρά παιδιά και οι δύο!!

Υ.Γ.: Μην τα βάλετε μαζί μου για το "πεντάχρονα", με φιλική διάθεση το λέω...

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1661 στις: Μάρτιος 11, 2016, 03:14:35 μμ »
Ισχύει παιδιά.

Ο μόνος λόγος που δεν έχω κλειδώσει το θέμα και δεν τα έχω σβήσει όλα, είναι επειδή σας ξέρω προσωπικά και γνωρίζω ότι δεν είσαστε τίποτα ούγκανοι. Τώρα τι σας έχει πιάσει;;;;;

Συνέλθετε και οι δύο, κρίμα είναι.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1662 στις: Μάρτιος 11, 2016, 03:19:13 μμ »

Ρε Δημήτρη, το Γαύρος οπαδός στην υπογραφή του καρτέου έχει σκωπτικό χαρακτήρα.


+1


Το προφανές εκ του συμφραζομένου.


Και πιάνεις Δημήτρη και κάνεις ολόκληρο ποστ σεντόνι, λες και μπήκες χτες στο φόρουμ και δεν γνωρίζεις πρόσωπα και πράγματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1663 στις: Μάρτιος 11, 2016, 03:22:50 μμ »
Και πιάνεις Δημήτρη και κάνεις ολόκληρο ποστ σεντόνι, λες και μπήκες χτες στο φόρουμ και δεν γνωρίζεις πρόσωπα και πράγματα.

Κι ο Θοδωρής το ίδιο έκανε και με σκληρά λόγια που προσωπικά με εξέπληξαν. Στο ίδιο ύφος, ενδεχομένως και χειρότερη - δεν έχω το κουράγιο να συγκρίνω - και η απάντηση του Δημήτρη.

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1664 στις: Μάρτιος 11, 2016, 03:23:11 μμ »
Όπως και να έχει ο karteo έκλεισε λογαριασμό και μου ζήτησε εαν κάποιος φίλος επιθυμεί επικοινωνία να μου στειλει πμ και να του δωσω το email address του θοδωρα!



Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1665 στις: Μάρτιος 11, 2016, 03:25:22 μμ »
Τι να πω πραγματικά...

Θα τον πάρω τηλέφωνο να τον χέσω.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1666 στις: Μάρτιος 11, 2016, 03:30:09 μμ »
Τον λογαριασμό δεν τον έκλεισε, γιατί αν δεν εγκρίνουν οι mods δεν κλείνει. Ο λογαριασμός του επομένως θα μείνει ανοιχτός και ελπίζω να το ξανασκεφτεί και να επιστρέψει.

Να αποχωρήσει από το φόρουμ για τα οπαδικά δεν το φανταζόμουν ποτέ. Το βρίσκω τραγικό.

Εσείς που του μιλάτε στα τηλέφωνα πείτε του να σοβαρευτεί, μεγάλος άνθρωπος.

Ακόμα καλύτερα πείτε του να έρθει το βράδυ να πιούμε κάνα τσίπουρο στο πιατομεζεδομάζωμα.

Θα φέρω και κάτι φίλους μου βάζελους πείτε του, πολύ καλά παιδιά. ;D
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος ww

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1667 στις: Μάρτιος 11, 2016, 03:43:33 μμ »
Κάποτε το είχα επισημάνει για τα πολιτικά ότι μπορούν να κάνουν ένα forum κόλαση, τώρα μας προέκυψαν και τα αθλητικά.
Οι αμοιβαίες εξηγήσεις και η καλή προδιάθεση ποτέ δεν έβλαψαν κανένα, οπότε βρείτε τα με κάποιο τρόπο μην ξεκινήσω να γράφω για την πραγματικά μεγαλύτερη (και από τις γηραιότερες ομάδες στην Ελλάδα):

http://www.anagenisi-karditsas.gr/en/anagennisi-istoria

Δημήτρη, Θοδωρή και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις είναι πραγματικά κρίμα να χαλιέστε με αυτό τον τρόπο.

Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1668 στις: Μάρτιος 11, 2016, 03:48:31 μμ »
εντάξει παιδιά από μέρους μου τέλος σ αυτήν την διαμάχη ... το αφήνω πίσω μου και προχωράω ...

όμως νομίζω ότι οι όποιες συγκρίσεις γίνανε είναι ατυχής και άδικες ...


προσωπικά έκανα ένα επικριτικό πόστ για μια δήλωση του Ολυμπιακού χωρίς να προσβάλω η προκαλέσω προσωπικά κανένα μέλος...!!!

αντιθέτως δέχτηκα επίθεση επι προσωπικού με απίστευτους χαρακτηρισμούς που δεν μπορούσα να αφήσω αναπάντητους ...!!!


... είμαι άνθρωπος χαμηλών τόνων που δεν τσακώνομαι ποτέ και για κανένα λόγο ... πόσο μάλλον για το ποδόσφαιρο ...!!!

επίσης προσκαλώ σε κάποια μελλοντική συνάντηση μας όποιος νομίζει ότι θίχτηκε η αδικήθηκε προσωπικά από τα γραφόμενα μου να το κουβεντιάσουμε και να το λύσουμε το θέμα απο κοντά ...!!!



Γιάννη συμφωνώ απόλυτα .... η συγκεκριμένη ομάδα του ολυμπιακού ήταν πολύ καλή με μεγάλους παιχταράδες ... την παρακολουθούσα και την απολάμβανα ως φίλαθλος και εγώ όποτε έπαιζε ...!!!

όμως Γιάννη θύμισε μου σε παρακαλώ όταν ακούγαμε τα "Ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδίζει και όλοι οι άλλοι να παν να γ@μηθούν" τι εποχή ήταν ... ;;;; 
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2016, 03:59:16 μμ από capt-dim »

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1669 στις: Μάρτιος 11, 2016, 03:53:25 μμ »
Για να ειμαστε απολυτα σωστοί,η επιθυμία του Θοδωρη να κλείσει το λογαριασμό του και να διαγραφεί,προϋπήρξε του ποστ του Δημητρη.
Συμφωνώντας  απολυτα με τα λεγόμενα όλων σας,θεωρω υπερβολικοτατη την έκταση που πήρε το θέμα,μεταξύ φίλων και ομολογω οτι το μετέφερα και στον Θοδωρη και στον Δημητρη.
Ελπιζω να επικρατήσει η ψυχραιμία και η άτυχη αυτη στιγμή να ξεπεραστεί πολυ γρήγορα.

Βεβαια ενα προβλημα ειναι οτι αυτη τη στιγμή ο Θοδωρής δεν εχει πρόσβαση στο φορουμ λόγω του αιτήματος του,αλλα πιστεύω γρήγορα να ειναι παλι κοντα μας.

Επι του πιεστηρίου: μπραβο Δημητρη ,τέλος οι διαμάχες,άφησε εντελώς  τα πως και τα γιατι!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1670 στις: Μάρτιος 11, 2016, 04:04:06 μμ »
Οι φάσεις που μπορεί να περάσει καθένας μας ως μέλος ενός φόρουμ όπου υπάρχει τουλάχιστον ένα (1) ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟ πάθος (ρολόι) είναι μάλλον επαναλαμβανόμενες, αν μη τι άλλο παρουσιάζονται συχνότατα! Οπότε και ο Θοδωρής περνάει αυτή τη φάση ( γνωστή σε μένα από παλιά με άλλη μορφή) της άρνησης συμμετοχής επειδή κάτι/κάποιος τον "ενόχλησε/έθιξε" πέραν του δέοντος!
Ο πανδαμάτωρ χρόνος βρίσκει τον τρόπο να "διορθώσει" τα κακώς κείμενα, όσο βέβαια αυτό είναι εφικτό, και να επανέλθει μια - διαφορετική ομολογουμένως - ισορροπία! Άρα για μένα η λύση είναι μία και απλή: Ο ΧΡΟΝΟΣ, σχετική και με τις συσκευές μέτρησής του με τις οποίες έχουμε παθιαστεί ομαδικά! Τα ... οπαδικά δεν έχουν άλλωστε αρχή-μέση-τέλος ... Είναι εκ φύσεως μη αιτιοκρατικά οπότε ... απλά κάποια στιγμή δεν έχουν και σημασία ...
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3919
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1671 στις: Μάρτιος 11, 2016, 04:10:07 μμ »
Χαλαρωστε, σβηστε τα ποστ και βαλτε μια ταξη.
Δεν ειναι η πρωτη φορα που γινεται παρεξηγηση με τα αθλητικα, ας μπει λοιπον ενα μετρο.

Εχουμε τοσα αλλα εκει εξω να μας ανεβαζουν την πιεση και να χανουμε τον υπνο μας....

Καλο τριημερο σε ολους!


Αποσυνδεδεμένος corsair1965

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1559
  • Χάρης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1672 στις: Μάρτιος 11, 2016, 04:13:43 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα με το Γιώργο!!!
χο χο χο!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1673 στις: Μάρτιος 11, 2016, 04:26:00 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα με το Γιώργο!!!

Με μένα δηλαδή δε συμφωνείς; Δεν τα λέω ωραία;

Αποσυνδεδεμένος corsair1965

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1559
  • Χάρης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1674 στις: Μάρτιος 11, 2016, 04:45:35 μμ »
Με μένα δηλαδή δε συμφωνείς; Δεν τα λέω ωραία;

Με εσένα διαφωνώ σε πολλά, αλλά σ᾽ αγαπάω γιατί κατά βάθος είσαι καλό παιδί!!!
Άλλωστε πόσο κακός άνθρωπος μπορεί να είναι ένας Παναθηναικός, ή έστω κάποιος που έχει Rolex Explorer II - ακόμα και λευκό!!
 :jg: :jg:
Φιλάκια Βίκτωρα!!! Σε περιμένω να τα πούμε και από κοντά αδερφέ!!
χο χο χο!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1675 στις: Μάρτιος 11, 2016, 04:59:21 μμ »
Σε περιμένω να τα πούμε και από κοντά αδερφέ!!

25-27 θα ανέβω για συνέδριο.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1676 στις: Μάρτιος 11, 2016, 05:28:20 μμ »

όμως Γιάννη θύμισε μου σε παρακαλώ όταν ακούγαμε τα "Ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδίζει και όλοι οι άλλοι να παν να γ@μηθούν" τι εποχή ήταν ... ;;;;


Έλα ρε συ Δημήτρη, μην κάνεις ρητορικές ερωτήσεις.

Ο αστικός μύθος λέει ότι ήταν η εποχή που ο Σωκράτης πήρε τον Θωμά για να αλλάξουνε τα κόζα, μπας και δει το 10χρονο παιδάκι, τον Ολυμπιακό να παίρνει πρωτάθλημα  ;D


Αποσυνδεδεμένος reyad

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1677 στις: Μάρτιος 11, 2016, 05:47:49 μμ »
Εχουν αλλαξει οι εποχες, τωρα ο νεος προεδρος συνανταει τους διαιτητες στο γραφειο του ή στα μπουθ του Καραισκακη.

Sent from my D5503 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1678 στις: Μάρτιος 11, 2016, 06:07:40 μμ »
Στα θεωρεία του Καραϊσκάκη καλά έκαναν και πήγαν οι διαιτητές. Πήγαν οργανωμένα σε εκπαιδευτικά πλαίσια από την ΕΠΟ να παρακολουθήσουν ματς του Champions League. Και καλό είναι να πηγαίνουν τακτικότερα. Βέβαια από του χρόνου τώρα πια, που θα έχουμε πάλι ευρωπαϊκά ματς. Στη Λεωφόρο και να ήθελαν να έρθουν, δεν θα είχαν τι να δουν...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1679 στις: Μάρτιος 11, 2016, 06:29:47 μμ »
Στα θεωρεία του Καραϊσκάκη καλά έκαναν και πήγαν οι διαιτητές. Πήγαν οργανωμένα σε εκπαιδευτικά πλαίσια από την ΕΠΟ να παρακολουθήσουν ματς του Champions League. Και καλό είναι να πηγαίνουν τακτικότερα. Βέβαια από του χρόνου τώρα πια, που θα έχουμε πάλι ευρωπαϊκά ματς. Στη Λεωφόρο και να ήθελαν να έρθουν, δεν θα είχαν τι να δουν...

Στην Αγιά Σοφιά ομως ;D δεν θα προλαβαίνουν να βλέπουν τα ματάκια τους ;)
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI