Αποστολέας Θέμα: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος  (Αναγνώστηκε 499639 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

warover

  • Επισκέπτης
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #180 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 11:56:32 πμ »
Αυτή τώρα είναι σοβαρή απάντηση;
Τα φόρουμ τα διαβάζουμε για ανταλλαγή απόψεων και ενημέρωση, όχι για να μάθουμε πώς θα κάνουμε οι ίδιοι σέρβις στο ρολόι μας.
Θα τρίζουν τα κόκκαλα του Maddox.
δεν παρεξηγω εγω αν και δεν συμφωνω απολυτα με αυτα που λεει ο φιλος
αλλα ας δωσουμε λιγο χωρο στο νεο μελος το οποιο απο την στιγμη που μπηκε το εχουμε ταραξει στις ερωτησεις και ο οποιος "αναγκαζεται" να απανταει σε πολλα θεματα και ετσι ισως να "αναγκαζεται" να ειναι απολυτος δωστε του τον χωρο να αναπτυξει και πανω απο ολλα να τεκμηριώσει  την γνωμη του
ΥΓ
περιμενω σε ενα αλλο θεμα να μαθουμε περισσοτερα για τα ρολογια που εσυ κατεχεις και για τα ρολογια που γενικα σε ενδιαφερουν ;)   

Wostep

  • Επισκέπτης
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #181 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 12:12:18 μμ »
Αυτή τώρα είναι σοβαρή απάντηση;
Τα φόρουμ τα διαβάζουμε για ανταλλαγή απόψεων και ενημέρωση, όχι για να μάθουμε πώς θα κάνουμε οι ίδιοι σέρβις στο ρολόι μας.
Θα τρίζουν τα κόκκαλα του Maddox.

Όχι , φυσικά δεν ήταν σοβαρή απάντηση .

Αλλά εδώ επειδή ανταλλάσεις την άποψη σου σημαίνει ότι είναι και σωστή .

Αφού λοιπόν δεν είναι ο σκοπός σου να επισκευάσεις το ρολόι σου άσε έναν τεχνικό να σου πει κάποια πράγματα περισσότερα .

Ο χρόνος θα σου δείξει κατά πόσο είμαι σοβαρός ή όχι . 

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #182 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 12:13:32 μμ »
......
 ας δωσουμε λιγο χωρο στο νεο μελος το οποιο απο την στιγμη που μπηκε το εχουμε ταραξει στις ερωτησεις και ο οποιος "αναγκαζεται" να απανταει σε πολλα θεματα και ετσι ισως να "αναγκαζεται" να ειναι απολυτος δωστε του τον χωρο να αναπτυξει και πανω απο ολλα να τεκμηριώσει  την γνωμη του

ΥΓ
περιμενω σε ενα αλλο θεμα να μαθουμε περισσοτερα για τα ρολογια που εσυ κατεχεις και για τα ρολογια που γενικα σε ενδιαφερουν ;)   
+1 :up:

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Wostep

  • Επισκέπτης
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #183 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 12:21:27 μμ »
δεν παρεξηγω εγω αν και δεν συμφωνω απολυτα με αυτα που λεει ο φιλος
αλλα ας δωσουμε λιγο χωρο στο νεο μελος το οποιο απο την στιγμη που μπηκε το εχουμε ταραξει στις ερωτησεις και ο οποιος "αναγκαζεται" να απανταει σε πολλα θεματα και ετσι ισως να "αναγκαζεται" να ειναι απολυτος δωστε του τον χωρο να αναπτυξει και πανω απο ολλα να τεκμηριώσει  την γνωμη του
ΥΓ
περιμενω σε ενα αλλο θεμα να μαθουμε περισσοτερα για τα ρολογια που εσυ κατεχεις και για τα ρολογια που γενικα σε ενδιαφερουν ;)   

Εδώ αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι οποιοσδήποτε έχει την τρέλα με τα ρολόγια (καλά κάνει και την έχει) και επειδή "άκουσε" και το "διάβασε" έγινε ξαφνικά ειδικός .

Τότε εμείς που σπουδάσαμε κακώς σπουδάσαμε και κακώς πληρώσαμε τα ωραία μας λεφτά για να το κάνουμε σαν επάγγελμα αφού μπορούσαμε πολύ εύκολα να μπούμε σε ένα φόρουμ και να "μάθουμε" .

Προσωπικά όταν έχω ένα ιατρικό θέμα περιμένω να ακούσω την γνώμη του γιατρού και δεν κάθομαι να διαβάσω όλα τα ιατρικά site που θα με κάνουν έτοιμο να πάω να "αντικρούσω" τον ειδικό σε ότι μου λέει ...

Είναι ιδέα μου ή συμβαίνει στην δική μου περίπτωση κάτι τέτοιο ?

Και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να σου αποδείξω το αυταπόδεκτο απτη στιγμή που δεν θές να ανοίξεις τα μάτια σου?

Γράφτηκα χθες και έχω στείλει 70 μην ... Έλεος δεν λέγεται αυτό ? Ή έψαχνες τεχνικό να πυροβολήσεις?

Ο warover με καταλαβαίνει ... ήδη τον αγάπησα  ;D


Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #184 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 12:40:21 μμ »
δεν παρεξηγω εγω αν και δεν συμφωνω απολυτα με αυτα που λεει ο φιλος
αλλα ας δωσουμε λιγο χωρο στο νεο μελος το οποιο απο την στιγμη που μπηκε το εχουμε ταραξει στις ερωτησεις και ο οποιος "αναγκαζεται" να απανταει σε πολλα θεματα και ετσι ισως να "αναγκαζεται" να ειναι απολυτος δωστε του τον χωρο να αναπτυξει και πανω απο ολλα να τεκμηριώσει  την γνωμη του
ΥΓ
περιμενω σε ενα αλλο θεμα να μαθουμε περισσοτερα για τα ρολογια που εσυ κατεχεις και για τα ρολογια που γενικα σε ενδιαφερουν ;)   
Επίσης.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #185 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 12:41:34 μμ »
Αφού λοιπόν δεν είναι ο σκοπός σου να επισκευάσεις το ρολόι σου άσε έναν τεχνικό να σου πει κάποια πράγματα περισσότερα .

Μα δεν σκόπευα να πάω στο μανάβη, να μου πει μερικά πράγματα περισσότερα.
Απλώς, πρώτα θα ρωτήσω τις απόψεις των υπόλοιπων μελών - μερικούς εκ των οποίων τους θεωρώ φίλους και εμπιστεύομαι τη γνώμη τους- για τον εκάστοτε τεχνικό, είτε επίσημος λέγεται αυτός είτε ανεξάρτητος.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #186 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 12:44:29 μμ »
Εδώ αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι οποιοσδήποτε έχει την τρέλα με τα ρολόγια (καλά κάνει και την έχει) και επειδή "άκουσε" και το "διάβασε" έγινε ξαφνικά ειδικός .

Καταρχάς βάζε σωστά τις παραθέσεις για να είσαι σαφές και στους υπόλοιπους σε ποιον απευθύνεσαι.
Κατά δεύτερον, ποιος ισχυρίστηκε είναι ειδικός;
Αν εσύ εισπράττεις έτσι το γεγονός ότι προσωπικά επιζητώ την πολυφωνία σ' ένα forum, χαιρετίσματα.
Δεν το κατάλαβα, δηλαδή. Επειδή είσαι ένας επαγγελματίας και, μπράβο σου, ό,τι λες εσύ είναι νόμος και δεν ισχύει τίποτα άλλο;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2008, 12:49:47 μμ από nin »

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #187 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 12:46:17 μμ »
Τότε εμείς που σπουδάσαμε κακώς σπουδάσαμε και κακώς πληρώσαμε τα ωραία μας λεφτά για να το κάνουμε σαν επάγγελμα αφού μπορούσαμε πολύ εύκολα να μπούμε σε ένα φόρουμ και να "μάθουμε" .

Συνεχίζεις να παρερμηνεύεις, ελπίζω όχι σκόπιμα, αυτά που λέω. Για ενημέρωση μίλησα και ανταλλαγή απόψεων σε θέματα που αφορούν στο ρολόι και για την ποιότητα των υπηρεσιών. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
Δεν θυμάμαι να σου υπέδειξα τη δουλειά σου.

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #188 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 12:46:33 μμ »
Εδώ αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι οποιοσδήποτε έχει την τρέλα με τα ρολόγια (καλά κάνει και την έχει) και επειδή "άκουσε" και το "διάβασε" έγινε ξαφνικά ειδικός .

Τότε εμείς που σπουδάσαμε κακώς σπουδάσαμε και κακώς πληρώσαμε τα ωραία μας λεφτά για να το κάνουμε σαν επάγγελμα αφού μπορούσαμε πολύ εύκολα να μπούμε σε ένα φόρουμ και να "μάθουμε" .

Προσωπικά όταν έχω ένα ιατρικό θέμα περιμένω να ακούσω την γνώμη του γιατρού και δεν κάθομαι να διαβάσω όλα τα ιατρικά site που θα με κάνουν έτοιμο να πάω να "αντικρούσω" τον ειδικό σε ότι μου λέει ...

Είναι ιδέα μου ή συμβαίνει στην δική μου περίπτωση κάτι τέτοιο ?

Και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να σου αποδείξω το αυταπόδεκτο απτη στιγμή που δεν θές να ανοίξεις τα μάτια σου?

Γράφτηκα χθες και έχω στείλει 70 μην ... Έλεος δεν λέγεται αυτό ? Ή έψαχνες τεχνικό να πυροβολήσεις?

Ο warover με καταλαβαίνει ... ήδη τον αγάπησα  ;D


Φίλε Wostep έχει δίκιο αλλά νομίζω πως όλα αυτά τα μηνύματα δείχνουν την δίψα μας για μάθηση και μέσα από το διάλογο να μάθουμε όχι να κάνουμε το σεβαστό και δύσκολο επάγγελμα του ωρολογοποιού !!!
Εγώ προσωπικά όπως και άλλοι ακόμα σ΄ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σου, και γνώσεις που μας διέθεσες !!!

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #189 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 12:48:38 μμ »
Και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να σου αποδείξω το αυταπόδεκτο απτη στιγμή που δεν θές να ανοίξεις τα μάτια σου?

Τίποτα δεν είναι αυταπόδεικτο αγαπητέ. Τουλάχιστον από αυτά που ανέφερες.
Και το αν θέλω ν' ανοίξω τα μάτια μου και να μάθω ή όχι, άσε να το πουν άλλα μέλη που με γνωρίζουν τόσο καιρό τώρα είτε προσωπικά είτε διαδικτυακά.

Γράφτηκα χθες και έχω στείλει 70 μην ... Έλεος δεν λέγεται αυτό ? Ή έψαχνες τεχνικό να πυροβολήσεις?

Δεν είδα κανέναν να σου βάζει το μαχαίρι στο λαιμό για ν' απαντήσεις. Απεναντίας είδα ότι σε κάποιες ερωτήσεις, απάντηση -τεχνιέντως- δεν έδωσες.

Ο warover με καταλαβαίνει ... ήδη τον αγάπησα  ;D

"Δεν πρόκεται να χαϊδέψω αυτάκια". Δικά σου λόγια είναι.

Wostep

  • Επισκέπτης
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #190 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 12:54:08 μμ »
Μα δεν σκόπευα να πάω στο μανάβη, να μου πει μερικά πράγματα περισσότερα.
Απλώς, πρώτα θα ρωτήσω τις απόψεις των υπόλοιπων μελών - μερικούς εκ των οποίων τους θεωρώ φίλους και εμπιστεύομαι τη γνώμη τους- για τον εκάστοτε τεχνικό, είτε επίσημος λέγεται αυτός είτε ανεξάρτητος.

Θα ρωτήσεις τις απόψεις των υπολοίπων μελών όταν γνωρίζουν τον άνθρωπο που έχεις τις αμφιβολίες .

Εμένα προσωπικά ούτε με ξέρεις ούτε μπορείς να ρωτήσεις κάποιους για εμένα .


Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #191 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 12:54:21 μμ »
Προσωπικά όταν έχω ένα ιατρικό θέμα περιμένω να ακούσω την γνώμη του γιατρού και δεν κάθομαι να διαβάσω όλα τα ιατρικά site που θα με κάνουν έτοιμο να πάω να "αντικρούσω" τον ειδικό σε ότι μου λέει ...
Τα τελευταία 3 χρόνια μου έχει συμβεί 2 φορές να δουν τις ίδιες εξετάσεις 2 και 3 καθηγητές πανεπιστημίου και να βγάλουν διαφορετική διάγνωση και να δώσουν διαφορετική αγωγή. Βέβαια ήταν πολύ δύσκολες περιπτώσεις αλλά και πάλι....
Για αυτο ναι όταν το θέμα είναι σοβαρό και θα ψάξω όσο μπορώ, και θα αντικρούσω και θα ακολουθήσω αυτό που μου λέει το ενστικτο και η λογική μου.

Ή έψαχνες τεχνικό να πυροβολήσεις?
Κανείς δε θέλει να πυροβολήσει κανέναν. Αλλά μερικές φορές φίλε μου ακούγεσαι πολύ απόλυτος. Και όχι μόνο στο θέμα του servise. Eάν έλεγες το ίδιο πράγμα με λίγο πιο χαλαρό στυλ είμαι σίγουρος πως δεν θα έφτανες σε τέτοιο συμπέρασμα


Wostep

  • Επισκέπτης
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #192 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 12:56:50 μμ »
Συνεχίζεις να παρερμηνεύεις, ελπίζω όχι σκόπιμα, αυτά που λέω. Για ενημέρωση μίλησα και ανταλλαγή απόψεων σε θέματα που αφορούν στο ρολόι και για την ποιότητα των υπηρεσιών. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
Δεν θυμάμαι να σου υπέδειξα τη δουλειά σου.

Δεν παρερμηνεύω τίποτα , και πως θα με κρίνεις όταν δεν είσαι συνάδελφος το λιγότερο? Ποιότητα υπηρεσιών ? Και για να με καταλάβεις πέσμου εσύ τι θεωρείς σωστή επισκευή γιατί αφού θέλεις ανταλλαγή απόψεων θα την έχεις .

Wostep

  • Επισκέπτης
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #193 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 12:59:13 μμ »
Τίποτα δεν είναι αυταπόδεικτο αγαπητέ. Τουλάχιστον από αυτά που ανέφερες.
Και το αν θέλω ν' ανοίξω τα μάτια μου και να μάθω ή όχι, άσε να το πουν άλλα μέλη που με γνωρίζουν τόσο καιρό τώρα είτε προσωπικά είτε διαδικτυακά.

Δεν είδα κανέναν να σου βάζει το μαχαίρι στο λαιμό για ν' απαντήσεις. Απεναντίας είδα ότι σε κάποιες ερωτήσεις, απάντηση -τεχνιέντως- δεν έδωσες.

"Δεν πρόκεται να χαϊδέψω αυτάκια". Δικά σου λόγια είναι.

Για ποια ερώτηση αναφέρεσαι ?

warover

  • Επισκέπτης
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #194 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 01:01:36 μμ »

"Δεν πρόκεται να χαϊδέψω αυτάκια". Δικά σου λόγια είναι.
βρε Χαρη ουτε και εγω χαιδευω αυτακια απλα ειπα να δωσουμε λιγο χρονο να αναπτυξει το νεο μελος την αποψη του και μετα αν δεν σου αρεσει την απορρίπτεις αλλα ετσι οπως γινονται αυτα τα post μαλον προς αντιπαραθεση το παμε παρα σε τεχνικη συζητηση
οποτε λεω να σταματησουν τα μηνυματα επι του προσωπικου (και απο τις δυο πλευρες)και σιγα σιγα το νεο μελος αφου πρωτα το γνωρισουμε να αρχισει τεκμηριωμενα να μας αναλυει την γνωμη του σαν επαγγελματιας του χωρου

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #195 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 01:22:29 μμ »
Δεν παρερμηνεύω τίποτα , και πως θα με κρίνεις όταν δεν είσαι συνάδελφος το λιγότερο? Ποιότητα υπηρεσιών ? Και για να με καταλάβεις πέσμου εσύ τι θεωρείς σωστή επισκευή γιατί αφού θέλεις ανταλλαγή απόψεων θα την έχεις .

"Αν δεν είμαι συνάδελφος το λιγότερο"; Καλά εσύ νομίζεις ότι πάω να αμφισβητήσω τις γνώσεις σου; :lol: Όχι, μην αγχώνεσαι.
Ως πελάτης θα σε κρίνω άνθρωπέ μου.

Και προφανώς δεν διαβάζεις τι γράφω ή, επαναλαμβάνω, συνεχίζεις να παρερμηνεύεις αυτά που γράφω, και έτσι δεν θα βγάλουμε άκρη.

Μα είναι δυνατόν να ρωτήσω πρώτα εσένα (που δεν σε γνωρίζω, αλλά λέμε) ή τον οποιονδήποτε τεχνικό εάν κάνει καλή δουλειά;

- Ναι, γεια σας.
- Γεια σας.
- Να ξέρετε, μου έπεσε το ρολόι κάτω και ο ρότορας έχει γίνει σαν πατακάκι ράφλες.
Αν σας το αφήσω να το φτιάξετε, θα κάνετε καλή δουλειά ή να το πάω αλλού;  :D


Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #196 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 01:30:24 μμ »
βρε Χαρη ουτε και εγω χαιδευω αυτακια απλα ειπα να δωσουμε λιγο χρονο να αναπτυξει το νεο μελος την αποψη του και μετα αν δεν σου αρεσει την απορρίπτεις

Αυτό που απορρίπτω δεν είναι τίποτα άλλο από την αδιαλλαξία, την απολυτοσύνη και το αποκλειστικά άσπρο ή μαύρο.
Άλλο "παινεύω το σπίτι μου, γιατί αλλιώς θα πέσει να με πλακώσει" κι άλλο εκπαραθυρώνω το θεσμό των forum λέγοντας ουσιαστικά ότι οι μόνοι που δικαιούνται να ομιλούν και να εισακούονται είναι οι "επαγγελματίες". Πού είμαστε, στο Μεσαίωνα;

Αποσυνδεδεμένος GIANNISKOUK

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #197 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 01:59:27 μμ »
Φίλε Wostep έχει δίκιο αλλά νομίζω πως όλα αυτά τα μηνύματα δείχνουν την δίψα μας για μάθηση και μέσα από το διάλογο να μάθουμε όχι να κάνουμε το σεβαστό και δύσκολο επάγγελμα του ωρολογοποιού !!!
Εγώ προσωπικά όπως και άλλοι ακόμα σ΄ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σου, και γνώσεις που μας διέθεσες !!!

Φιλικά Στέφανος.
ΕΠΙΣΗΣ

Wostep

  • Επισκέπτης
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #198 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 02:38:28 μμ »
Αυτό που απορρίπτω δεν είναι τίποτα άλλο από την αδιαλλαξία, την απολυτοσύνη και το αποκλειστικά άσπρο ή μαύρο.
Άλλο "παινεύω το σπίτι μου, γιατί αλλιώς θα πέσει να με πλακώσει" κι άλλο εκπαραθυρώνω το θεσμό των forum λέγοντας ουσιαστικά ότι οι μόνοι που δικαιούνται να ομιλούν και να εισακούονται είναι οι "επαγγελματίες". Πού είμαστε, στο Μεσαίωνα;

ΛΟΛ ...

Με συγχωρείς αλλά αν πιστεύεις ότι το κάνω για να σε κερδίσω σαν πελάτη είσαι πολύ γελασμένος .
Ειλικρινά είμαι απο τους θετικούς ανθρώπους στη δουλειά μου και αυτό δεν με πρόδωσε ποτέ ...
Μην το θέτεις έτσι γιατί ούτε θα δεις ποτέ διαφήμιση μου , ούτε θα με δεις προσωπικά .
Αυτά να τα λές όταν θα διαπιστώσεις το αντίθετο .

Στο επάγγελμα σου έχεις μια καλύτερη άποψη απο εμένα όσο γνώστης και να είμαι , όσο και να διαβάζω , όσο και να το ψάχνω .

Στο δικό μου γήπεδο παίζω εγώ μπάλα .

Και δεν σου είπα ποτέ να μην πεις την άποψη σου .

Είπα να μην απορίπτεις τις απόψεις των τεχνικών απο τη στιγμή που δεν είναι το επάγγελμα σου και μιλάμε για τεχνικό τομέα.

Τα ακούς τα φιλτράρεις , ρωτάς  αφού έτσι κρίνεις σωστά και αν δεν σου αρέσουν τα γραφόμενα μου απο το ένα αυτί μπαίνουν και απο το άλλο βγαίνουν .

Εγώ πάλι μπορώ τεχνικά να λέω την άποψη μου λόγω του ότι κατέχω κάποιαο πράγματα περισσότερα απο εσένα είτε σου αρέσει είτε όχι .

Η άποψη σου σεβαστή , αλλά με συγχωρείς όταν δεν δέχεσαι τίποτα απο αυτά που σου λέει ένας τεχνικός τότε μάλλον εσύ έχεις το πρόβλημα .

Με είπες απόλυτο ? Να συμπληρώσω ότι διακρίνω μια αρνητικότητα εις το άτομο μου ή είναι ιδέα μου ?

Και στο κάτω κάτω δεν θα παίξω άλλο αυτό το παιχνίδι , ήδη με κούρασε .



Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #199 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 03:07:54 μμ »
Με συγχωρείς αλλά αν πιστεύεις ότι το κάνω για να σε κερδίσω σαν πελάτη είσαι πολύ γελασμένος .
Μην το θέτεις έτσι γιατί ούτε θα δεις ποτέ διαφήμιση μου...

Ε, καλά τώρα. "Νιάου νιάου στα κεραμύδια, ... βάτραχας;"
Το φόρουμ μετράει πάνω από 1000 μέλη. Δεν χρεάζεται να είμαι γω.

Διαφήμισή σου δεν επρόκειτο να δω ούτως ή άλλως, γιατί οι άμεσες διαφημίσεις στο forum απαγορεύονται. Οπότε και να την έκανες τη διαφήμιση, θα έτρωγε Χ.

Η άποψη σου σεβαστή , αλλά με συγχωρείς όταν δεν δέχεσαι τίποτα απο αυτά που σου λέει ένας τεχνικός τότε μάλλον εσύ έχεις το πρόβλημα .

Και ποιος είπε ότι δεν δέχομαι τίποτα απ' όσα λες; Με αδικείς. Απλώς δεν τα καταπίνω αμάσητα.  ;)

Και στο κάτω κάτω δεν θα παίξω άλλο αυτό το παιχνίδι , ήδη με κούρασε .

Το "παιχνίδι" όπως το λες, σκοπό έχει να ακούγονται όλες οι απόψεις και εμείς οι "κοινοί θνητοί" να μαθαίνουμε για το αντικείμενο που λέγεται ρολόι. Και αυτό δεν επιτυγχάνεται με δογματισμούς του στυλ "Αυτό που σας λέω εγώ ισχύει μόνο". Εξ ορισμού δηλαδή.

Α, και παρεπιπτόντως, το ρολόι μου στον επίσημο σκοπεύω να το πάω.  ;D