Αποστολέας Θέμα: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος  (Αναγνώστηκε 499555 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giannis3011

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 386
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #800 στις: Απρίλιος 28, 2016, 05:27:55 μμ »
Καλησπερα μπορει καποιος να μου προτεινει με πμ τεχνιτη για στεγανοποιηση ενος φορτις και γενικοτερα service διαφορων ρολογιων στη Θεσσαλονικη??
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #801 στις: Μάιος 11, 2016, 08:48:37 πμ »
Ρολόι αγορασμένο το 2005, με συνεχή και μάλλον σκληρή χρήση.
Στάλθηκε για σέρβις στα κεντρικά της Ρόλεξ στη Γενεύη (από Μόσχα) και μετά από 3 εβδομάδες επέστρεψε άψογο και με εγγύηση 2 ετών.










http://forum.watch.ru/showthread.php?t=333513




Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #802 στις: Μάιος 11, 2016, 09:28:22 πμ »
Ρολόι αγορασμένο το 2005, με συνεχή και μάλλον σκληρή χρήση.
Στάλθηκε για σέρβις στα κεντρικά της Ρόλεξ στη Γενεύη (από Μόσχα) και μετά από 3 εβδομάδες επέστρεψε άψογο και με εγγύηση 2 ετών.










http://forum.watch.ru/showthread.php?t=333513

Πολύ σωστά έπραξε η Ρώσικη αντιπροσωπεία να στείλει το ρολόι στην Ελβετία για service, ακολουθώντας την οδηγία της εταιρίας για τα άνω της 10ετίας ρολόγια!
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #803 στις: Μάιος 11, 2016, 09:42:28 πμ »
Δεν ήταν επιλογή της αντιπροσωπείας, ο ιδιοκτήτης το έστειλε, Χαρίλαε.

Αποσυνδεδεμένος GeorgeThess

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #804 στις: Μάιος 12, 2016, 04:25:51 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποιον αξιοπιστο τεχνίτη για ρολόι Seiko στη Θεσσαλονίκη?? Είναι ενα Seiko quartz με διηνεκες ημερολογιο για αυτό δεν είμαι σίγουρος αν μπορει να το ρυθμίσει ο καθένας, γι αυτόν τον λόγο δεν θέλω να το πάω σε ένα απλό κατάστημα, αλλά σε κάποιον που θα ξέρω οτι ξέρει. Δυστυχώς το επίσημο σερβις είναι στην Αθήνα, οπότε βγαίνει εκτός... Ευχαριστώ θερμά! Μπορεί όποιος θέλει να μου απαντήσει με pm!

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #805 στις: Ιούλιος 03, 2016, 11:57:14 πμ »
Καλημέρα σε όλους,
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιον τεχνίτη προς δυτικά προάστια ή κέντρο Αθήνας?
Μένω Περιστέρι και για να φτάσω Χαλάνδρι, στον γενικά προτιμώμενο του φόρουμ από όσο κατάλαβα,μου είναι πολύ μακρυά μιας και κινούμε με τα μέσα.

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #806 στις: Ιούλιος 05, 2016, 12:41:02 μμ »
Καλημέρα σε όλους,
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιον τεχνίτη προς δυτικά προάστια ή κέντρο Αθήνας?
Μένω Περιστέρι και για να φτάσω Χαλάνδρι, στον γενικά προτιμώμενο του φόρουμ από όσο κατάλαβα,μου είναι πολύ μακρυά μιας και κινούμε με τα μέσα.

Έστω σε πμ?
Δεν γνωρίζει κάποιος να συστήσει προς το κέντρο κάποιον δοκιμασμένο τεχνίτη?
Ενδιαφέρομαι για αντικατάσταση κρυστάλλου σε δύτη,που το χρησιμοποιώ στη θάλασσα.Συνεπώς αν πάω κάπου στην τύχη και δεν γίνει καλή δουλειά μετά το ρολόι θα πάει για πέταμα σχεδόν.

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #807 στις: Ιούλιος 05, 2016, 02:36:03 μμ »
... προς γνώση και συμμόρφωση για όλους ....!!!!!!!!!!!!!


σήμερα έπιασα κουβέντα με άγνωστο παιδί που συνάντησα τυχαία ... είδε το speedy pro που φόραγα και πιάσαμε ρολογο κουβέντα ....

το παλικάρι μου περιέγραψε την  τραυματική εμπειρία που είχε με το επίσημο σέρβις της Ωμέγα για ένα Planet Ocean chrono που τους πήγε πολύ πρόσφατα και του το ρήμαξαν ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!


... μου προκαλεί μεγάλη απορία ... το γεγονός οτι δεν εχω ακούσει καλά λόγια τον τελευταίο πολύ καιρό για αυτό το σέρβις ....!!!!!



Αποσυνδεδεμένος carlos

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1711
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #808 στις: Ιούλιος 06, 2016, 06:35:44 πμ »
... προς γνώση και συμμόρφωση για όλους ....!!!!!!!!!!!!!


σήμερα έπιασα κουβέντα με άγνωστο παιδί που συνάντησα τυχαία ... είδε το speedy pro που φόραγα και πιάσαμε ρολογο κουβέντα ....

το παλικάρι μου περιέγραψε την  τραυματική εμπειρία που είχε με το επίσημο σέρβις της Ωμέγα για ένα Planet Ocean chrono που τους πήγε πολύ πρόσφατα και του το ρήμαξαν ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!


... μου προκαλεί μεγάλη απορία ... το γεγονός οτι δεν εχω ακούσει καλά λόγια τον τελευταίο πολύ καιρό για αυτό το σέρβις ....!!!!!

Αυτα χρησιμο ειναι να τα μαθαινουν και οι εταιρειες στο εξωτερικο οχι μονο εμεις.Για να ξερουν που δινουν την αντιπροσωπευση καθε μαρκας.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #809 στις: Ιούλιος 06, 2016, 07:55:52 μμ »
Αυτα χρησιμο ειναι να τα μαθαινουν και οι εταιρειες στο εξωτερικο οχι μονο εμεις.Για να ξερουν που δινουν την αντιπροσωπευση καθε μαρκας.
Τωρα εσυ πιστευης ότι δεν ξερουν τι γινεται.
Τοσα παραπονα εφτασαν εδώ και καιρο και ακομα φτανουν στην Ελβετια.
Σε αυτή την περιπτωση η αντιπροσωπευση είναι η ιδια η εταιρεια (Swatch Group).

Αποσυνδεδεμένος carlos

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1711
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #810 στις: Ιούλιος 06, 2016, 10:01:44 μμ »
Τωρα εσυ πιστευης ότι δεν ξερουν τι γινεται.
Τοσα παραπονα εφτασαν εδώ και καιρο και ακομα φτανουν στην Ελβετια.
Σε αυτή την περιπτωση η αντιπροσωπευση είναι η ιδια η εταιρεια (Swatch Group).
Κατά την ταπεινή μου άποψη,αν γνωρίζουν και δεν κάνουν τίποτα έχουν ευθύνες.Αλλωστε οι πράξεις του κάθε αντιπροσώπου έχουν άμεσο αντίκτυπο σε αυτές.

Στάλθηκε από το Turbo-X O μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #811 στις: Ιούλιος 06, 2016, 10:03:59 μμ »
Κατά την ταπεινή μου άποψη,αν γνωρίζουν και δεν κάνουν τίποτα έχουν ευθύνες.Αλλωστε οι πράξεις του κάθε αντιπροσώπου έχουν άμεσο αντίκτυπο σε αυτές.

Στάλθηκε από το Turbo-X O μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το ξαναγραφω.
Αντιπρόσωπος είναι η ιδια εταιρεια.
Και όχι καποιος που αγορασε τα δικαιώματα.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #812 στις: Ιούλιος 06, 2016, 10:54:35 μμ »
Άρα, τι κάνει η εταιρεία; Αυτοκτονεί;

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #813 στις: Ιούλιος 06, 2016, 11:09:43 μμ »
Άρα, τι κάνει η εταιρεία; Αυτοκτονεί;
Αναλογα με την χωρα που εχει να κανει.
Κατά την ιδια πιστευω ότι την συμφερει να ισχυει αυτό που ισχυει τωρα. Ποιο καλυτερα της ερχεται οικονομικα. Για τις δυσκολες καταστασεις (Depraz CO-Axial και restoration) εχουν γραμμη να τα στελνουν Ελβετια και κατι απλο το τακτοποιουν εδώ.
Το κοστος να εκπαιδευσουν προσωπικο στην Ελβετια και να εξοπλησουν επαρκως τα εδώ εργαστηρια ώστε να επισκευαζωνται όλα εδώ είναι πολύ μεγαλο για μια χωρα όπως η Ελλαδα της Ψωροκώσταινας.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #814 στις: Ιούλιος 06, 2016, 11:24:23 μμ »
Τι πιο καλύτερα της έρχεται οικονομικά; Δυνητικά/μακροπρόθεσμα ζημία έχει. Υπάρχει ένα στοιχείο του Ενεργητικού που λέγεται φήμη και πελατεία, το οποίο, έτσι, πάει κατά διαόλου. Τα κρούσματα κακοτεχνιών και πλημμελούς εργασίας είναι πιο πολλά από τους ψύλλους του Φλοκ.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #815 στις: Ιούλιος 06, 2016, 11:31:30 μμ »
Τι πιο καλύτερα της έρχεται οικονομικά; Δυνητικά/μακροπρόθεσμα ζημία έχει. Υπάρχει ένα στοιχείο του Ενεργητικού που λέγεται φήμη και πελατεία, το οποίο, έτσι, πάει κατά διαόλου. Τα κρούσματα κακοτεχνιών και πλημμελούς εργασίας είναι πιο πολλά από τους ψύλλους του Φλοκ.
Την βλέπεις να την νοιαζει;
Εκει που την νοιαζει τα εχει όλα οργανωμένα.
Ποσα χρονια ακους παραπονα για το σερβις;
Εγινε τιποτα προς το καλυτερο;
Και του χρονου τα ιδια θα ακους.
Απλα πεξανε το τελευταιο τους χαρτι. Σταματήσανε την παροχη ανταλλακτικών ολων των εταιρειων που εχουν προς τους ανεξαρτητους και ετσι θελει δεν θελει ο άλλος θα παει σε αυτους με ότι τιμη ζητανε. Από εκει και περα η το φτιαχνεις η το πετας.

Αποσυνδεδεμένος carlos

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1711
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #816 στις: Ιούλιος 07, 2016, 02:54:15 μμ »
Τι πιο καλύτερα της έρχεται οικονομικά; Δυνητικά/μακροπρόθεσμα ζημία έχει. Υπάρχει ένα στοιχείο του Ενεργητικού που λέγεται φήμη και πελατεία, το οποίο, έτσι, πάει κατά διαόλου. Τα κρούσματα κακοτεχνιών και πλημμελούς εργασίας είναι πιο πολλά από τους ψύλλους του Φλοκ.

Θα συμφωνησω με τον ninΤετοια στρατηγικη μακροπροθεσμα μονο ζημια κανει.Ο δυσαρεστημενος πελατης την αλλη φορα θα επιλεξει καποια αλλη μαρκα.Αλλωστε υπαρχουν εταιριες οπως η Rolex που ενω τον ελεγχο τον εχουν οι ξενοι δεν παρατηρουνται τετοια κρουσματα και δυσκολα θα ακουσεις παραπονα

Αποσυνδεδεμένος enzo

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 331
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #817 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 09:54:03 πμ »
Γνωρίζει κανείς κάποιον καλό ανεξάρτητο τεχνίτη στην Θεσσαλονίκη που να έχει εμπειρία στα Omega ?
Άρης

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #818 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 11:23:10 πμ »
Service unitas 4697. Εχω ενα glycine με τη μηχανη αυτη . Ο προηγουμενος ιδιοκτητης εκανε service προ τριετιας και το ρολοι εμεινε στο ραφι. Χρειαζεται να κανω service???Καθε ποτε γινεται σερβις στη μηχανη αυτη??Χρονομετρια - 4 sec/day.

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: SERVICE ρολογιων,ερωτησεις επι παντος
« Απάντηση #819 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 01:00:55 μμ »
δεν βρίσκω το λόγο να του κάνεις σέρβις ....!!!!