Αποστολέας Θέμα: Sounis automatic.  (Αναγνώστηκε 3284 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Costasp

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Sounis automatic.
« στις: Ιούλιος 14, 2017, 05:15:42 μμ »
Καλησπέρα σας.
Πριν λίγες μέρες μου έδωσε η γιαγιά μου ένα ρολοι του συγχωρεμένου παππου μου. το ρολοι είναι αγορασμένο η από γερμανία η από ελβετία το 40 η το 50, δεν θυμάται ακριβώς. δουλεύει σαν καινούριο μονο που έχει αυτές τις εμφανισιακές φθορές. όπως και να έχει θα το δώσω για service και βάψιμο/γυάλισμα καντράν και κάσας γιατι θελω πολυ να το φορεσω. Μήπως γνωρίζετε πληροφορίες για το συγκεκριμένο? στο google δεν μπορώ να βγάλω καμια άκρη.

σας ευχαριστώ πολύ και καλο καλοκαίρι.

Κωστας.



Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Sounis automatic.
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 14, 2017, 08:09:28 μμ »
Κωστα πολλές Ελβετικές εταιρίες εκείνης της εποχής δεν αντεξαν για πολύ και είτε εκλεισαν τελείως είτε αποροφήθηκαν εντελως απο μεγαλύτερα ονόματα του χώρου....προφανως το εν λογω ρολόι ειναι άλλη μια τέτοια περίπτωση. Εκτός απο την αισθητική ανανέωση καλο θα ηταν να γίνει και σερβις στη μηχανή ασχετα αν δουλεύει καλά μιας και τα λαδια θα ειναι παμπαλαια και ισως υπάρχουν και φθορες σε ρουμπινια κλπ παρελκόμενα...και άντε μετά αν παθει κάτι να βρεις ανταλλακτικά.
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος Costasp

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Sounis automatic.
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 14, 2017, 08:18:16 μμ »
Σε ευχαριστω παρα πολυ για την πληροφορια και αυτο σκοπευω να κανω που με συμβουλεψες.

Καλη συνεχεια!

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Sounis automatic.
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 14, 2017, 09:14:48 μμ »
Καλησπέρα σας.
Πριν λίγες μέρες μου έδωσε η γιαγιά μου ένα ρολοι του συγχωρεμένου παππου μου. το ρολοι είναι αγορασμένο η από γερμανία η από ελβετία το 40 η το 50, δεν θυμάται ακριβώς. δουλεύει σαν καινούριο μονο που έχει αυτές τις εμφανισιακές φθορές. όπως και να έχει θα το δώσω για service και βάψιμο/γυάλισμα καντράν και κάσας γιατι θελω πολυ να το φορεσω. Μήπως γνωρίζετε πληροφορίες για το συγκεκριμένο? στο google δεν μπορώ να βγάλω καμια άκρη.

σας ευχαριστώ πολύ και καλο καλοκαίρι.

Κωστας.
Ελπιζω να το εχεις καταλαβει οτι σε τετοιες περιπτωσεις πρεπει να βαλεις το χερι βαθια στην τσεπη.
Και ειδικα με ολα αυτα που ζητας.

Αποσυνδεδεμένος Costasp

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Sounis automatic.
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 14, 2017, 09:21:22 μμ »
Άρη καλησπερα.
Εχεις απολυτο δικιο, μακαρι να πεσω ομαλα. Οπως και να εχει πρεπει και θελω να το φτιαξω.
Ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Sounis automatic.
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 14, 2017, 09:27:23 μμ »
Άρη καλησπερα.
Εχεις απολυτο δικιο, μακαρι να πεσω ομαλα. Οπως και να εχει πρεπει και θελω να το φτιαξω.
Ευχαριστω πολυ!
Κωστα το θεμα σωστη αναπαλεωση ειναι δυσκολη ιστορια.
Θελει τρεξιμο και αρκετα χρηματα. Το αποτελεσμα ομως δικαιωνει.
Για σωστο γραψιμο καντραν υπολογισε οτι μπορει να φτασει και τα 100 ευρω.

Αποσυνδεδεμένος Costasp

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Sounis automatic.
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 14, 2017, 09:32:21 μμ »
Μαλιστα. Ευχαριστω πολυ για την τιμη. Εγω απλα θελω να εμπιστευτω τυφλα καποιον τεχνιτη. Γνωριζεις που μπορω να απευθυνθω στην αθηνα?
Ετσι οπως το βλεπω απο κοντα παντως μηπως θελει απλα καθαρισμα το καντραν? Και οχι βαψιμο? Γινεται αυτο? Η φωτο ισως το αδικει. Δηλαδη θελει service σιγουρα και γυαλισμα κασας.για μεσα δεν ξερω..
Ευχαριστω Άρη.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Sounis automatic.
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 14, 2017, 09:34:38 μμ »
Κωστα ολο και καποιο μελος θα σου συστηση καποιον καλο τεχνιτη.

Αποσυνδεδεμένος Costasp

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Sounis automatic.
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 14, 2017, 09:36:31 μμ »
Μαλιστα!
Σε ευχαριστω πολυ!