Αποστολέας Θέμα: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!  (Αναγνώστηκε 401281 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος referee

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 629
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1060 στις: Αύγουστος 22, 2017, 11:19:16 πμ »
Μόλις τα είδα δεν μπόρεσα να αντισταθώ και αγόρασα πριν από λιγο καιρό τα air max 95 silver bullets



Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όποιος θέλει PANERAI
5 χρόνια να μη φάει :D

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1061 στις: Αύγουστος 22, 2017, 11:37:46 πμ »
Χαμος με Nike στις τελευταίες σελίδες!

Καλοριζικα και σε εσένα!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1062 στις: Αύγουστος 22, 2017, 11:53:10 πμ »
Ααα με γεια και στους δυο!!

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1063 στις: Αύγουστος 22, 2017, 05:46:06 μμ »
Με γεια Μαργαριτα!!!

referee με γεια πες λεπτομεριες μαγαζι;
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1064 στις: Αύγουστος 22, 2017, 06:05:15 μμ »
Καλοφορετα τα πατουμενα να ειναι.
Καλους δρομους να εχουν.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1065 στις: Αύγουστος 22, 2017, 08:14:57 μμ »
Με γειά σας παιδιά !
Καλοπάτητα :up:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1066 στις: Αύγουστος 23, 2017, 05:19:38 μμ »
Θέλω να πάω που και που για ψάρεμα στην περιοχή της Πάτρας, αργά το απόγευμα ή το Σ/Κ. Ένα σωρό ακτές έχει, φαντάζομαι θα έχει και κανα ψάρι.

Τι καλάμι και άλλο εξοπλισμό χρειάζομαι; Δεν θέλω καλάμι με 5 ευρώ ούτε με 5000 Ευρώ. Εχω όμως ένα κόλλημα με την ποιότητα έστω κι αν τα παρατήσω στο μελλον. Εριξα μια ματιά στα είδη καλαμιών και γίνεται ο κακός χαμος. Ψαράδες, παρακαλώ την βοήθειά σας!!  :help:

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1067 στις: Αύγουστος 23, 2017, 05:49:30 μμ »
Θέλω να πάω που και που για ψάρεμα στην περιοχή της Πάτρας, αργά το απόγευμα ή το Σ/Κ. Ένα σωρό ακτές έχει, φαντάζομαι θα έχει και κανα ψάρι.

Τι καλάμι και άλλο εξοπλισμό χρειάζομαι; Δεν θέλω καλάμι με 5 ευρώ ούτε με 5000 Ευρώ. Εχω όμως ένα κόλλημα με την ποιότητα έστω κι αν τα παρατήσω στο μελλον. Εριξα μια ματιά στα είδη καλαμιών και γίνεται ο κακός χαμος. Ψαράδες, παρακαλώ την βοήθειά σας!!  :help:

θες να πας ψαρεμα για να μαθεις; η να πας ψαρεμα για τον εξοπλισμο; εγω ξεκινησα με απικο 8μετρα με χαρτακι στη μυτη και σαλαγκια!

το καλυτερο ειναι να πας σε ενα καταστημα να εξοπλιστεις!

για μενα το πιο αποδοτικο ψαρεμα ειναι καρουλι με χονδρη πετονια και πολυαγκιστρο και δολωμα σαρδελα! αν βγαλεις ψαρι θα ειναι ψαρι...

εγω ψαρευω χειμωνα σερφ καστινγκ και χειμωνα καλοκαιρι σπινινγκ με τεχνητα δολωματα

υπαρχει το λεγομενο εγγλεζικο που λογικα εκει θα σε παει το καταστημα που ειναι ελαφρυς εξοπλισμος με πολυ μικρες πετονιες και αγκριστρια ειναι περιπου σαν απικο αλλα μακρινο και σε ρυθμιζομενο βαθος καλυτερο απο το απικο!! εγω το μισω

Κωστα γενικως τα εχουν σκισει τα ψαρια δεν υπαρχει πουθενα!! και το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει μυαλο! εχω δει πολλους να βγαζουν ψαρι που απαγορευεται και λενε η τηγανια να βγει λες και ζουν απο αυτο!! τεσπα!!

εταιριες του χωρου ειναι η shimano, daiwa, okuma πιο παλια μαρεσε και η dam για πρωτο καλαμι θα πηγαινα σε shimano σε ενδιαφερει το μηκος για να μπορεις να εχεις καλη βολη και το action που ειναι το βαρος που μπορει να πεταει ενα καλαμι! τωρα τηλεσκοπικο η σπαστο δεν εχει μεγαλη σημασια ακομα! τα σπαστα ειναι πιο ακριβα συνηθως!

το ψαρεμα ειναι ωραιο χομπι αρκει να μην χαλας το οικοσυστημα για μενα! να μου πεις σιγα την καταστροφη αλλα δεν ειναι ετσι! μεγαλη κουβεντα και αυτο!

επισης εμενα μαρεσει να ψαρευω με λιγα πραγματα που χρειαζομαι, αν θελω να φαω ψαρι παω στο τραβολτα με τον Αρη χαχαχα οποτε δε μαρεσουν πολυ οι τυποι που στηνουν 18 καλαμια...

θελει απο κοντα αυτα!! δε λεγονται απο εδω!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1068 στις: Αύγουστος 23, 2017, 07:01:10 μμ »
θες να πας ψαρεμα για να μαθεις; η να πας ψαρεμα για τον εξοπλισμο; εγω ξεκινησα με απικο 8μετρα με χαρτακι στη μυτη και σαλαγκια!

το καλυτερο ειναι να πας σε ενα καταστημα να εξοπλιστεις!

για μενα το πιο αποδοτικο ψαρεμα ειναι καρουλι με χονδρη πετονια και πολυαγκιστρο και δολωμα σαρδελα! αν βγαλεις ψαρι θα ειναι ψαρι...

εγω ψαρευω χειμωνα σερφ καστινγκ και χειμωνα καλοκαιρι σπινινγκ με τεχνητα δολωματα

υπαρχει το λεγομενο εγγλεζικο που λογικα εκει θα σε παει το καταστημα που ειναι ελαφρυς εξοπλισμος με πολυ μικρες πετονιες και αγκριστρια ειναι περιπου σαν απικο αλλα μακρινο και σε ρυθμιζομενο βαθος καλυτερο απο το απικο!! εγω το μισω

Κωστα γενικως τα εχουν σκισει τα ψαρια δεν υπαρχει πουθενα!! και το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει μυαλο! εχω δει πολλους να βγαζουν ψαρι που απαγορευεται και λενε η τηγανια να βγει λες και ζουν απο αυτο!! τεσπα!!

εταιριες του χωρου ειναι η shimano, daiwa, okuma πιο παλια μαρεσε και η dam για πρωτο καλαμι θα πηγαινα σε shimano σε ενδιαφερει το μηκος για να μπορεις να εχεις καλη βολη και το action που ειναι το βαρος που μπορει να πεταει ενα καλαμι! τωρα τηλεσκοπικο η σπαστο δεν εχει μεγαλη σημασια ακομα! τα σπαστα ειναι πιο ακριβα συνηθως!

το ψαρεμα ειναι ωραιο χομπι αρκει να μην χαλας το οικοσυστημα για μενα! να μου πεις σιγα την καταστροφη αλλα δεν ειναι ετσι! μεγαλη κουβεντα και αυτο!

επισης εμενα μαρεσει να ψαρευω με λιγα πραγματα που χρειαζομαι, αν θελω να φαω ψαρι παω στο τραβολτα με τον Αρη χαχαχα οποτε δε μαρεσουν πολυ οι τυποι που στηνουν 18 καλαμια...

θελει απο κοντα αυτα!! δε λεγονται απο εδω!

Σε ευχαριστώ Δημήτρη! Αλλά σε έχασα με την ορολογία οπότε καλύτερα να σε πάρω τηλέφωνο να μου τα πεις.

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1069 στις: Αύγουστος 23, 2017, 08:28:42 μμ »
Θέλω να πάω που και που για ψάρεμα στην περιοχή της Πάτρας, αργά το απόγευμα ή το Σ/Κ. Ένα σωρό ακτές έχει, φαντάζομαι θα έχει και κανα ψάρι.

Τι καλάμι και άλλο εξοπλισμό χρειάζομαι; Δεν θέλω καλάμι με 5 ευρώ ούτε με 5000 Ευρώ. Εχω όμως ένα κόλλημα με την ποιότητα έστω κι αν τα παρατήσω στο μελλον. Εριξα μια ματιά στα είδη καλαμιών και γίνεται ο κακός χαμος. Ψαράδες, παρακαλώ την βοήθειά σας!!  :help:
Ου μπλέξεις.

Αλλά αν σε τρώει ο ... (ξέρεις εσύ) και διαθέτεις ιωβηλαία υπομονή, ανοχή στις ατελείωτες σφαλιάρες και αντοχή στις καιρικές συνθήκες βρες μια τεχνική που σε ταιριάζει και καποιον να σε μυήσει στα μυστικά της πριν προχωρήσεις στην αγορά οποιοδήποτε εξοπλισμού, ειδάλλως θα πετάξεις τα χρήματα σου.



 
Ακούσαμε το τραγούδι της θάλασσας και δεν μπορούμε πια να κοιμηθούμε.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1070 στις: Αύγουστος 23, 2017, 09:38:04 μμ »
Ε μα wtf, όλοι θα πάρετε παπούτσια εκτός από εμένα;
Επειδή τα ΝΙΚΕ με τα οποία τρέχω έχουν ψιλορετάρει, προχώρησα επιτέλους στην αντικατάσταση τους.
Πάλι με ΝΙΚΕ:





Αυτά είναι λέει τα zoom (εγώ τους φακούς τους zoom ήξερα μόνο) και είναι λέει super duper.

Δοκίμασα και τα adidas τα πως τα λένε (power boost νομίζω) που είναι τα super duper της adidas, αλλά ρε γμτ τα adidas ποτέ δεν μου "έκατσαν" καλά στο πόδι.

Οπότε ΝΙΚΕ και ξερό ψωμί. Έτσι κι' αλλιώς όλα αυτά τα μοντέλα υπερκαλύπτουν τις αθλητικές μου επιδόσεις...

Το ότι τα καινούργια είναι χρωματικά παρτσακλά, ουδόλως με απασχολεί, καθώς μόνο για τρέξιμο θα τα φοράω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1071 στις: Αύγουστος 23, 2017, 09:42:27 μμ »
Αγγελε καλοφορετα τα νεα παπουτσια.

Το ότι τα καινούργια είναι χρωματικά παρτσακλά, ουδόλως με απασχολεί,
:lol: :lol: :lol:

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1072 στις: Αύγουστος 23, 2017, 09:44:04 μμ »
Χαχαχχα ultra boost ή energy boost...

Αν δε δοκιμασεις nimbus δεν εχεις βαλει running παπουτσι!

Παντως καταλαβαινω, επρεπε να παρεις nike κι εσυ μετα απο τετοιο βομβαρδισμο! Καλοφορετα!!!!

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1073 στις: Αύγουστος 23, 2017, 11:08:47 μμ »
Ναι αυτά τα ultra boost...
Τα nimbus είναι τα Asics?
Τέσπα, εκτός του ότι δεν είμαι τόσο προχωρημένος δρομέας, η αλήθεια είναι ότι ο καταιγισμός που κάνατε με τα ΝΙΚΕ, έπιασε τόπο :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1074 στις: Αύγουστος 23, 2017, 11:12:11 μμ »
Ναι

Καλα εκανες και τα χτυπησες ειναι ωραια εφοσον κιολας ειχες nike κι ησουν ευχαριστημενος!
Ηταν και η δικη μας ψυχολογικη πιεση ενας παραγοντας σαφως

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1075 στις: Αύγουστος 23, 2017, 11:18:45 μμ »
Μεγειες Αγγελε τα trendy παπουτσακια σου!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gzisis69

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1076 στις: Αύγουστος 31, 2017, 12:45:22 μμ »
καλησπερα, μετα απο κοντα 10 χρονια η αγαπημενη μου burberry ζωνη χαλασε και δεν επισκευαζεται( εσπασε ακριβως εκει που αν ο τεχνιτης το κολλησει δεν θα μου κουμπωνει. δεν πειραζει ευκαιρια για αλλαγη σε αλλο στυλ. εχετε κατι να προτεινετε ; ενδιαφερομαι για κατι με οχι μεγαλη αγκραφα οχι απαραιτητα σχεδιαστικου οικου αλλα θελω οτι παραπανω πληρωσω να παει στην ποιοτητα δερματος και οχι στη φιρμα. και αν γινεται να μπορει να γυριζει κιολας δηλαδη η μια πλευρα καφε η αλλη μαυρη ακομα καλυτερα..

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1077 στις: Σεπτέμβριος 03, 2017, 10:30:02 μμ »
Ωραία καστομαρισμένα adidas.. :)
https://www.instagram.com/p/BWwNENDBsyU/

Συνδεδεμένος giannis3011

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 386
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1078 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 03:53:21 μμ »
Να ευχαριστησω τη Marga για τη προταση των Asics...πραγματικα το καλυτερο και πιο ανετο παπουτσι που εχω φορεσει...Αν ηταν και λιγο πιο ομορφο θα ηταν καλυτερα αλλα δε μπορουμε να ταχουμε ολα...

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος DIMITRIS-MILANO

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #1079 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 04:23:14 μμ »
Είναι επειδή δεν έχεις φορέσει Mizuno η Sauccany


Sent from my iPhone using Tapatalk
Be plural, like the Universe
www.rolexmagazine.com