Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1366596 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6060 στις: Ιούλιος 19, 2018, 07:18:42 μμ »
Μπράβο Άρη!! Καλά να περνάτε!!

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6061 στις: Ιούλιος 21, 2018, 02:41:53 μμ »
Καλά να περνάτε, Άρη! Αυτά είναι εικόνες και συναισθήματα που παιδιά και γονείς κρατάνε για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6062 στις: Ιούλιος 21, 2018, 03:26:15 μμ »
Δημήτρη και Κοσμά




Sent from my iPad using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6063 στις: Ιούλιος 24, 2018, 02:39:36 μμ »
Ρε guys, από τηλεοράσεις τι ξέρουμε;
Είμαι σε φάση να πάρω μία, δεν έχω ιδέα έχω χρόνια να ασχοληθώ με το άθλημα...
Γύρω στις 49''-50'' υποθέτω.
Ποιά είναι τα "απολύτως SOS" που κοιτάω εν έτει 2018;

Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις. Βλέπω καμία ταινία που και που και τη θέλω και για να παίζει ο μικρός Play-Station.
Εννοώ δεν είμαι "τηλεορασάκιας" γενικώς και λόγω χρόνου και "θεσμικά". Αλλά όταν βλέπω ταινιούλα, θα ήθελα να έχω καλή εικόνα.
Α ! Και δε θέλω να δώσω ένα σκασμό χρήματα, γύρω στα 800 βαριά-βαριά.

Όποιος γνωρίζει σχετικά, μου λέει.

Edit: θέλω και ένα πλυντήριο πιάτων, αλλά γι΄αυτό θα ρωτήσω στο pleksimo_stavrovelonia.gr που συμμετέχω  :kg: :kg:

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6064 στις: Ιούλιος 24, 2018, 02:47:11 μμ »
Ρε guys, από τηλεοράσεις τι ξέρουμε;
Είμαι σε φάση να πάρω μία, δεν έχω ιδέα έχω χρόνια να ασχοληθώ με το άθλημα...
Γύρω στις 49''-50'' υποθέτω.
Ποιά είναι τα "απολύτως SOS" που κοιτάω εν έτει 2018;

Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις. Βλέπω καμία ταινία που και που και τη θέλω και για να παίζει ο μικρός Play-Station.
Εννοώ δεν είμαι "τηλεορασάκιας" γενικώς και λόγω χρόνου και "θεσμικά". Αλλά όταν βλέπω ταινιούλα, θα ήθελα να έχω καλή εικόνα.
Α ! Και δε θέλω να δώσω ένα σκασμό χρήματα, γύρω στα 800 βαριά-βαριά.

Όποιος γνωρίζει σχετικά, μου λέει.

Edit: θέλω και ένα πλυντήριο πιάτων, αλλά γι΄αυτό θα ρωτήσω στο pleksimo_stavrovelonia.gr που συμμετέχω  :kg: :kg:
Αγγελάκο βρες ένα φυλλάδιο από εταιρεία πχ Media market... Kotsovolos... Κτλ. Ίντσες 49-51 είσαι κομπλέ!!! Μάρκα αυστηρά LG.. Sony... Samsung. Αντε να είναι και smart TV.... Τελείωσες!!!!

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6065 στις: Ιούλιος 24, 2018, 02:53:45 μμ »
Οι κατάλληλες ίντσες είναι 55
και με τα λεφτά που διαθέτεις είναι αρκετά για αυτή την διάσταση και περισσεύουν για midrange
όλες πάνω κάτω είναι smart UHD απλώς κοίταξε να έχει καλή ανάλυση εικόνας pmi 
Από μάρκα ΜΟΝΟ  LG  (άντε samsung)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2018, 03:03:49 μμ από fovos »

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6066 στις: Ιούλιος 24, 2018, 03:03:54 μμ »
Aααααα ΟΚ.
Δηλαδή το "Smart" είναι απαραίτητο πλέον.
Και τι κάνουν αυτές οι "Smart" ρε παιδιά; Εννοώ παίζει να κάνουν και καμιά δουλειά στο σπίτι όσο λείπω; :lol:

Thanks, πάω στον Κωτσόβολο να ψάξω :up:
Μήπως με το πλυντήριο & την TV, μου κάνουν και τη Σβετλάνα δώρο...



Τελικά, ακόμα και στο "Επισκευές ρολογιών τσέπης" μπορούμε να ανεβάσουμε κάτι για να απασχολούμε τους μοντεράτορες :lol:

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6067 στις: Ιούλιος 24, 2018, 08:09:13 μμ »
Αυτοί οι δύο μέσα στο Canadair παίρνουν λιγότερα από τον Καρανίκα. Και οι δύο μαζί.





Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6068 στις: Ιούλιος 24, 2018, 08:16:28 μμ »
Αυτοί οι δύο μέσα στο Canadair παίρνουν λιγότερα από τον Καρανίκα. Και οι δύο μαζί.



Γιάννη εννοείς από όλους τους πολιτικούς και τους παρατρεχάμενους τους, που έχουν περάσει από τη χώρα τα τελευταία (πολλά) χρόνια...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6069 στις: Ιούλιος 24, 2018, 08:38:29 μμ »
Εννοείται. Απλά είπα να βάλω ένα όνομα για να το κάνω πιο συγκεκριμένο κι έβαλα έναν από τους γραφικότερους.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6070 στις: Ιούλιος 24, 2018, 09:31:39 μμ »
Εγώ απορώ με την ανέχεια του πληθυσμού!!! Σίγουρα μας βάζουν κάτι στο νερό!! Η Μάνδρα πλημμύρισε 2 φορές και δεν έσπασε ούτε μια τζαμαρία. Τώρα καηκαν ζωντανοί πόσοι άνθρωποι σαν τα ποντίκια! Αυτό το μπουρ@@@ που κρύβονται 300 ποντίκια ποτέ θα πολιορκηθει??

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6071 στις: Ιούλιος 24, 2018, 09:43:56 μμ »
Ρε guys, από τηλεοράσεις τι ξέρουμε;
Είμαι σε φάση να πάρω μία, δεν έχω ιδέα έχω χρόνια να ασχοληθώ με το άθλημα...
Γύρω στις 49''-50'' υποθέτω.
Ποιά είναι τα "απολύτως SOS" που κοιτάω εν έτει 2018;

Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις. Βλέπω καμία ταινία που και που και τη θέλω και για να παίζει ο μικρός Play-Station.
Εννοώ δεν είμαι "τηλεορασάκιας" γενικώς και λόγω χρόνου και "θεσμικά". Αλλά όταν βλέπω ταινιούλα, θα ήθελα να έχω καλή εικόνα.
Α ! Και δε θέλω να δώσω ένα σκασμό χρήματα, γύρω στα 800 βαριά-βαριά.

Όποιος γνωρίζει σχετικά, μου λέει.

Edit: θέλω και ένα πλυντήριο πιάτων, αλλά γι΄αυτό θα ρωτήσω στο pleksimo_stavrovelonia.gr που συμμετέχω  :kg: :kg:

σόρυ αλλά οι ίντσες είναι σε άμεση συνάρτηση με την απόσταση από την οποία παρακολουθείς.

Εγώ στα 3 μέτρα είμαι μια χαρά με 40άρα

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6072 στις: Ιούλιος 24, 2018, 09:46:15 μμ »
Που θα παει.
Μεχρι ποτε θα τους προστατευουν οι αστυνομικοι οταν θα περασουν στην αντιπολιτευση;
Εχουν να φανε σφαλιαρα.
Αντι να παρουν κανενα ανταλλακτικο να φτιαξουν τα παροπλησμενα αεροπλανα αλλα και καινουργια αεροπλανα τα κανανε μαξηλαρι για να μπορουν να ταισουν τους κοπριτες τους και αφησανε τοσο κοσμο να καει.
Ποτε θα τα φτιαξουν το χειμωνα;

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6073 στις: Ιούλιος 24, 2018, 11:26:22 μμ »


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6074 στις: Ιούλιος 25, 2018, 02:05:36 πμ »


Συγκλονιστικό...
Οι χειριστές των Canadair είναι απίστευτοι. Όχι φυσικά ότι των μαχητικών δεν είναι, αλλά τα Canadair δεν έχουν την «αίγλη» και το top-gun-feeling που έχουν π.χ τα Mirages ή τα F-16.
Και όμως κάθε πτήση για πυρόσβεση, είναι τρομερά απαιτητική και επικίνδυνη...
Είχα την τύχη να τους ζήσω από πολύ κοντά για 1,5 περίπου χρόνο, στην 112 Π.Μ, όντας στην Μοίρα Υποστήριξης Πτήσεων. Και να είμαι μέσα στην καθημερινότητα τους η οποία, ειδικά το καλοκαίρι, νομίζεις ότι είναι βγαλμένη από πολεμική ταινία.
Αλλά και οι μηχανικοί ήταν αξιοθαύμαστοι. Που ξενυχτούσαν όλο το βράδυ μέσα στην μουτζούρα, μήπως καταφέρουν να κάνουν κανένα από τα σαράβαλα που είχαμε τότε, ικανό για πτήση/αποστολή. Μιλάω για το σωτήριον έτος 1995, τότε είχαμε ακόμα τα αρχαία Canadair, τα ελικοφόρα. Αν δεν κάνω λάθος αυτά έχουν παροπλιστεί πλέον...

Τέλος πάντων, όταν ξέρεις τι παίρνουν αυτά τα παιδιά και τι ο Καρανίκας και οι λοιποί γελοίοι, ανεξαρτήτως κόμματος & χρώματος, θέλεις πράγματι να πάρεις ένα βαρέλι ΤΝΤ και να το αμολήσεις στη Βουλή.

Όσο για τον Καρανίκα Γιάννη, δεν τον θεωρώ γραφικό. Τον θεωρώ την επιτομή της αποτυχίας όλων των πολιτικών τακτικών & πρακτικών, πολλών δεκαετιών. Που μας έφτασαν στους όποιους Καρανίκες :(
Από που να αρχίσεις & που να τελειώσεις...

Τέλος πάντων, κακές μέρες για οποιεσδήποτε πολιτικές συζητήσεις. Να δούμε πότε θα ξαναμπεί η ζωή στις περιοχές που καταστράφηκαν σε μία στοιχειώδη κανονικότητα.
Κρίμα για όλους όσους χάθηκαν προχθές και για τους δικούς τους.
Η μόνη αχτίδα παρηγοριάς, είναι η κινητοποίηση πολλών συνανθρώπων μας οι οποίοι, ο καθένας όπως μπορεί, προσπαθούν να βοηθήσουν.
Ας κρατήσουμε αυτό το θετικό, έστω σαν μία μικρή ελπίδα...

Επί σειρά ετών, ανεξαρτήτως κυβερνήσεων, μετράμε τεράστιες καταστροφές (Πελοπόνησσος, Πάρνηθα, Γραμματικό-Μαραθώνας-Πεντέλη) και σε «φυσικό πλούτο» και σε ανθρώπινες ζωές :(



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6075 στις: Ιούλιος 25, 2018, 09:27:25 πμ »
Ματι και Κοκκινο Μυλος εσβυσαν απο τον χαρτη για τουλαχιστον 15 χρονια κατα τους ειδικους.
Ολα αυτα γιατι καποιοι ειναι αχρηστοι.

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6076 στις: Ιούλιος 25, 2018, 09:43:41 πμ »
Επειδή βίωσα την φωτιά στο πετσί μου το 2007 όταν η Εύβοια καιγόταν από άκρη σε άκρη περνώντας με το αυτοκίνητο στην κυριολεξία μέσα από τις φλόγες μπορώ  να κατανοήσω έστω και στο ελάχιστο αυτό που βίωσαν οι άνθρωποι αυτοί. Όταν καίγεται το "καταραμένο δέντρο" με τέτοιους ανέμους το μόνο που σου μένει είναι να το βάλεις στα πόδια και να ευχεσαι να είσαι τυχερός.
Καλό είναι τέτοιες μαύρες στιγμές να κρατήσουμε για τον εαυτό μας τις όποιες επαναστατικές κορώνες και προτροπές και αν κάποιος νιώθει τοσο την ανάγκη να πολιορκείσει ή να αρχίσει να ρίχνει σφαλιάρες ας το κάνει πρώτος πράξη και πού ξέρεις ίσως ακολουθήσουν και οι άλλοι.
Σιγουρα πολλές οι ευθύνες των κρατούντων, εγκληματικές, τέτοιες στιγμές ομως πρέπει να σωπαινουμε μόνο η θλίψη μάς πρέπει.
Ακούσαμε το τραγούδι της θάλασσας και δεν μπορούμε πια να κοιμηθούμε.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6077 στις: Ιούλιος 25, 2018, 01:01:07 μμ »
Δεν ξέρω ποιοί "ειδικοί" μίλησαν για 15 χρόνια.

Το πευκοδάσος έχει πολλαπλάσιο χρόνο φυσικής ανάπλασης έπειτα από πυρκαγιά και φυσικά εάν δεν προκύψει μετά "ανθρώπινη δραστηριότητα". Χρειάζεται 30-40 χρόνια για να ξαναφτάσει στο επίπεδο που ήταν.
Πλέον σε αυτές τις περιοχές θα υπάρχει μόνο η "βλάστηση" από τους κήπους των σπιτιών. Ό,τι έχει γίνει και σε άλλες περιοχές που οι δασικές εκτάσεις κάηκαν ολοσχερώς (π.χ Καλλιτεχνούπολη).
Στο δρόμο από τον Άγιο Στέφανο προς το φράγμα του Μαραθώνα, υπήρχε πευκοδάσος τόσο πυκνό που στο δρόμο ακόμα και το κατακαλόκαιρο είχε μονίμως σκιά. Πρέπει να έχει περάσει περίου μία δεκαπενταετία από όταν κάηκε η μεγαλύτερη έκταση του, αν θυμάμαι καλά. Τώρα βλέπεις κάτι πευκάκια που παλεύουν να μεγαλώσουν.

Για αυτά που λέει ο Νίκος. Νομίζω τα είχα ξαναγράψει κάποτε, αλλά δεν πειράζει.
Το πευκοδάσος έπειτα από ημέρες υψηλών θερμοκρασιών και εάν έχει δυνατό αέρα, είναι ανθρωπίνως αδύνατο να σβήσει. Ειδικά σε κατοικημένες περιοχές όπου τα πυροσβεστικά αεροπλάνα δεν μπορούν να κάνουν ρίψεις, ή κάνουν ελάχιστες. Λ'αβετε υπόψην ότι ό,τι βρεθεί στη ζώνη ρίψης διαλύεται. Δεν μπορούν να ρίχουν πάνω από τα σπίτια, απλά θα ισοπεδώσουν τα σπίτια. Τα αεροπλάνα επιχειρούν σε δασικές "καθαρές" εκτάσεις και εφόσον έχει εκκενωθεί η περιοχή από τις επίγειες ομάδες πυρόσβεσης.
Σε τεράστιες πυρκαγιές στο εξωτερικό (Καλιφόρνια, Ισπανία) με "κράτος" πολύ πιο οργανωμένο και μηχανισμούς σε πολύ καλύτερη κατάσταση, οι άνθρωποι έβλεπαν τις πυρκαγιές να κάινε επί ημέρες. Σε παλαιότερες περιπτώσεις, σε μεγάλες δασικές εκτάσεις στη Ρωσία, αντί να προσπαθούν να σβήσουν τις πυρκαγιές, άνοιγαν αντιπυρικές ζώνες ώστε να μπορέσουν να σταματήσουν τη φωτιά με αυτό τον τρόπο. Εννοω την ώρα που καιγόταν το δάσος, αρκετά χιλιόμετρα παρακάτω. Αλλά εκεί μιλάμε για αχανείς δασικές εκτάσεις, προφανώς δεν μπορείς να πας να ισοπεδώσεις οικιστικές περιοχές...

Δυστυχώς λόγω θέσης του σπιτιού (πάνω από τη Δροσιά) έχω βρεθεί σε πολλές φωτιές. Παλαιότερα είχα συμμετάσχει και σε πυροσβέσεις και σε περιπολίες κλπ. Η μόνη ελπίδα όταν καίγεται το πευκοδάσος, είναι ή να πέσει ο αέρας ή να "γυρίσει" προς την αντίθετη κατεύθυνση και να πάει πάλι προς τα καμμένα, όπου μοιραία σβήνει. Ή φυσικά να πιάσει καμία βροχή, πράγμα το οποίο είναι μάλλον σπάνιο αυτή την εποχή :(

Από εκεί και πέρα ο μόνος τρόπος να μην έχεις τέτοιες καταστροφές είναι η σωστή πρόληψη/οργάνωση. Τουτέστιν: να έχεις μεγάλους δρόμους, να έχεις πυκνό δίκτυο από πυροσβεστικούς κρουνούς, να φροντίζει ο καθένας να έχει καθαρό το οικόπεδο του από ξερά χόρτα κλπ. Να μην έχει κανένας έυφλεκτα αντικείμενα εκτεθιμένα (π.χ φιάλες υγραερίου για  ΒΒQ κλπ.).
Όλα αυτά απαιτούν και σωστό κρατικό προγραμματισμό και φυσικά σωστούς πολίτες.

Εμείς χωλαίνουμε πανηγυρικά και διαχρονικά και στα δύο...

Μιλάμε για το Μάτι, όπου όχι μόνο δεν μπορεί να γίνει εκκένωση υπό συνθήκες πανικού, αλλά δεν μπορείς να πας μία βραδυνή βόλτα με το αυτοκίνητο, Σάββατο βράδυ και να μη βλαστημίσεις την ώρα και τη στιγμή. Στενοί δρόμοι, αδιέξοδα, ρυμοτομία για κλάματα. Μιλάμε για την απόλυτη "ανθρωποπαγίδα".

Από εκεί και πέρα, δεν υπάρχει κυβέρνηση σε αυτή τη χώρα που να μην έχει "χρεωθεί" κάποια τεράστια/τραγική καταστροφή. Τι να πρωτοθυμηθούμε; Την καταστροφή της Πάρνηθας; Την Πελοπόνησσο με τον "Στρατηγό Άνεμο"; Τη φωτιά που είχε αρχίσει από το Γραμματικό και πριν πάρουν είδηση τι έχει γίνει, είχε "καβαλήσει" δύο βουνά και είχε φτάσει από την μία μέχρι τον Άγιο Στέφανο και από την άλλη μέχρι την Καλλιτεχνούπολη;
Δεν είναι θέμα κυβερνήσεων. Είναι θέμα ξεχαρβαλωμένου κράτους με -πλειοψηφικά- αδιάφορους πολίτες, το οποίο δε λειτουργεί με καμία κυβέρνηση.
Το ποιός είναι πιο άχρηστος από τον άλλον, είναι δυστυχώς μία αδιέξοδη συζήτηση.

Κρίμα για άλλη μία φορά για τον κόσμο που χάθηκε, κρίμα να βλέπουμε εικόνες που θυμίζουν πολεμικές καταστάσεις, κρίμα για άλλη μία -πολλοστή- φορά να μην μαθαίνουμε από τα επαναλαμβανόμενα λάθη μας.

Με τρομάζει σε αυτή τη χώρα ότι δεν προσαρμοζόμαστε σε τίποτα και δε θέλουμε να μάθουμε και να αλλάξουμε σε τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6078 στις: Ιούλιος 25, 2018, 01:04:45 μμ »
Ενα μπραβο σε αυτους τους ανθρωπους δεν ειναι αρκετο


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2018, 01:10:02 μμ από Aris911 »

Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #6079 στις: Ιούλιος 25, 2018, 02:13:20 μμ »

Με τρομάζει σε αυτή τη χώρα ότι δεν προσαρμοζόμαστε σε τίποτα και δε θέλουμε να μάθουμε και να αλλάξουμε σε τίποτα...

Συμφωνώ σε όλα με τον Άγγελο, εκτός από τον επίλογο. Φυσικά και θέλουμε να αλλάξουμε τα πάντα, φτάνει μόνο να μην αφορούν εμάς.