Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1366058 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5020 στις: Μάρτιος 23, 2017, 12:43:15 μμ »
Ερώτηση για τους  IT και γνώστες από πάροχους υπηρεσιών ίντερνετ.

Σήμερα διαπίστωσα ότι η otenet, για όσους έχουν δημιουργήσει email του τύπου χρήστης@otenet.gr μέχρι το καλοκαίρι του 2015 ακόμα και αν σταματήσουν να έχουν την otenet σαν πάροχο, το email τους (χρήστης@otenet.gr)  εξακολουθεί να ισχύει για πάντα.

Στην forthnet πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι άμα σταματήσεις να έχεις συνδρομή σε αυτούς, τότε το email εξακολουθεί να ισχύει για 6 μήνες ακόμη (και μόνο αν έχεις κάνει αίτημα πριν διακόψεις την συνδρομή) και μετά από τους 6 μήνες το email σταματά να υπάρχει.

Ξέρει κανείς τι ισχύει και γιατί η otenet κάνει έτσι και η Forthenet αλλιώς ;

Είναι στην διακριτική τους ευχέρεια ή υπάρχει κάτι (οδηγία της ΕΕΤΤ ή κάτι άλλο) που τους υποχρεώνει (ή δεν τους υποχρεώνει) να συμμορφώνονται ;

 
Έχω ένα email στην otenet από το 1998  ::)   Την εποχή εκείνη είχα πάροχο τον ΟΤΕ. Αυτό έπαψε να ισχύει το 2000 όταν έφυγα για το εξωτερικό. Όταν ξαναγύρισα στην Ελλάδα, είχα διαδοχικά άλλους παρόχους όλα τα επόμενα χρόνια. Το email, ισχύει κανονικά και ποτέ δεν το διέγραψαν. Πριν από 4 χρόνια που μετακόμισα στο βουνό, η otenet έγινε πάλι πάροχος (αναγκαστικά) και τότε με ρώτησαν αν θέλω να δημιουργήσω καινούριο mail, αλλά βέβαια κράτησα το παλιό. Μου εξήγησαν δε ότι ήξεραν ότι είμαι το ίδιο πρόσωπο διότι κάθε λογαριασμός είναι συνδεδεμένος με το ΑΦΜ  ;)
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5021 στις: Μάρτιος 23, 2017, 12:56:58 μμ »
Έχω ένα email στην otenet από το 1998  ::)   Την εποχή εκείνη είχα πάροχο τον ΟΤΕ. Αυτό έπαψε να ισχύει το 2000 όταν έφυγα για το εξωτερικό. Όταν ξαναγύρισα στην Ελλάδα, είχα διαδοχικά άλλους παρόχους όλα τα επόμενα χρόνια. Το email, ισχύει κανονικά και ποτέ δεν το διέγραψαν. Πριν από 4 χρόνια που μετακόμισα στο βουνό, η otenet έγινε πάλι πάροχος (αναγκαστικά) και τότε με ρώτησαν αν θέλω να δημιουργήσω καινούριο mail, αλλά βέβαια κράτησα το παλιό. Μου εξήγησαν δε ότι ήξεραν ότι είμαι το ίδιο πρόσωπο διότι κάθε λογαριασμός είναι συνδεδεμένος με το ΑΦΜ  ;)


Όπως έγραψα κι από πάνω Κώστα, αυτό (φαίνεται να) ισχύει μόνο για την ΟΤΕΝΕΤ και μόνο για όσους λογαριασμούς δημιουργήθηκαν μέχρι τον Αύγουστο του 2015.


Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5022 στις: Μάρτιος 23, 2017, 01:26:03 μμ »
Τελικα οσο και ωραια να ειναι η γυναικα το κερατο δεν το γλυτωνει
http://www.iefimerida.gr/news/326801/o-vensan-kasel-apatoyse-ti-thea-monika-mpeloytsi-oso-itan-pantremenoi-eikones
Ηθελα να ηξερα πως του πηγε και κερατωσε την θεα με την μαυρουκα-μπαζο (μπροστα στην Μονικα) που φαινεται στην τελευταια φωτο.
Ημαρτον κυριε :D

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5023 στις: Μάρτιος 23, 2017, 02:06:15 μμ »

Όπως έγραψα κι από πάνω Κώστα, αυτό (φαίνεται να) ισχύει μόνο για την ΟΤΕΝΕΤ και μόνο για όσους λογαριασμούς δημιουργήθηκαν μέχρι τον Αύγουστο του 2015.
Προφανώς. Δεν ήξερα ότι το έκοψαν πλέον.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5024 στις: Μάρτιος 28, 2017, 11:58:13 πμ »
Μετά την αναβάθμιση σε 10.3 στο iOS η COSMOTE δινει VoWiFi και VoLTE !

Όπως βλέπετε σε airplane mode εχω κανονικά κινητό τηλέφωνο !!!!!





Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5025 στις: Μάρτιος 28, 2017, 12:18:13 μμ »
Τι είναι η βοβίφη κι η βόλτε;

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5026 στις: Μάρτιος 28, 2017, 12:24:32 μμ »
Voice over wifi and voice over LTE...........είσαι σε ενα καραϋπογειο που δεν υπάρχει καθόλου σήμα. Εχει wifi ? Εχεις κινητό τηλέφωνο. Μονο σε Cosmote.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5027 στις: Μάρτιος 28, 2017, 12:27:08 μμ »
Τα αντίστοιχα Cosmote τέλειο σήμα και Vodafone σήμα παντού, που τα συνεδεες στο ρουτερ σου και μονο στο σπίτι σου.
Τωρα στο κινητό σου και χρήση παντού αρκεί να εχει wifi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5028 στις: Μάρτιος 28, 2017, 12:33:00 μμ »
Ανακάλυψαν την Αμερική;

Ξέρω κάτι γατόνια που πριν 8-10 χρόνια με τα iPod με wifi μέσω skype μιλούσαν στο τηλέφωνο.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5029 στις: Μάρτιος 28, 2017, 12:35:11 μμ »
Το κινητό λέμε ρε μάστορα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5030 στις: Μάρτιος 28, 2017, 02:12:10 μμ »
Γκέγκε.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5031 στις: Μάρτιος 30, 2017, 11:51:37 μμ »
Ότι πρέπει για τώρα που ανθεί η οικοδομή  :P

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/bDRCWnsFnC4" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/bDRCWnsFnC4" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5032 στις: Απρίλιος 04, 2017, 06:44:06 μμ »
Παλια λεγαμε
Το πολυ το τακα τακα κανει το παιδι λαλακα
Για διαβαστε παρακατω
http://www.zougla.gr/technology/world-of-tech/article/o-protos-gamos-metaksi-an8ropou-ke-rompot-ine-gegonos-stin-kina
Με αρκετούς αναλυτές να προβλέπουν ότι η εξέλιξη της Ρομποτικής θα οδηγήσει στην εκτόξευση των πωλήσεων για τα sex robots μέσα στα επόμενα 10-15 χρόνια, ήταν αναμενόμενο ότι θα ερχόταν στο προσκήνιο μια τέτοια είδηση. Ο 31χρονος Zheng Jiajia, πρώην μηχανικός της Huawei και ερευνητής στον τομέα της τεχνητής νοημοσύνης, αποφάσισε να παντρευτεί με κάθε επισημότητα μία από τις δημιουργίες του.

Ο Zheng άφησε τη Huawei μετά από τρία χρόνια εργασίας και αφότου είχε προλάβει να δημιουργήσει τον τομέα Τεχνητής Νοημοσύνης και Ρομποτικής, για να ιδρύσει μια νέα start-up. Η Brain of Things βρίσκεται στην πόλη Hangzhou και τα καθήκοντα εκπροσώπου Τύπου δόθηκαν στην Yingying, ένα ρομπότ που έχει τη δυνατότητα να ανταποκρίνεται με μικρές προτάσεις σε φωνητικά ερωτήματα και να αναγνωρίζει κινέζικους χαρακτήρες και εικόνες.

Όπως δήλωσε σε τοπικό τηλεοπτικό δίκτυο, στα άμεσα σχέδια του είναι η αναβάθμιση της Yingying έτσι ώστε να μπορεί να περπατά και να ασχολείται με τις δουλειές του σπιτιού, ενώ υποθέτουμε ότι θα θέλει να προσθέσει και άλλα χαρίσματα στο μέλλον.

Η γαμήλια τελετή έγινε με κάθε επισημότητα και σε αυτήν παρευρέθηκαν η μητέρα και οι φίλοι του Zheng. Παρότι θα μπορούσε να ισχυριστεί κανείς ότι όλα έγιναν για λόγους διαφήμισης της εταιρείας του, ο Zheng δήλωσε με κάθε ειλικρίνεια τα εξής:

«Το όνειρο μου έγινε πραγματικότητα, καθώς κατάφερα να δημιουργήσω τη δική μου σύντροφο. Θέλω να δω τα ρομπότ μέσα σε κάθε σπίτι και εν τέλει να φτιάξω μια ρεαλιστική ρομποτική φίλη».

Τι να πει κανεις.

Αποσυνδεδεμένος Triainoforos

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5033 στις: Απρίλιος 04, 2017, 06:47:48 μμ »
Φωτο απ' τη νυφη παρακαλω

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5034 στις: Απρίλιος 04, 2017, 06:54:54 μμ »
Παλια λεγαμε
Το πολυ το τακα τακα κανει το παιδι λαλακα
Για διαβαστε παρακατω
http://www.zougla.gr/technology/world-of-tech/article/o-protos-gamos-metaksi-an8ropou-ke-rompot-ine-gegonos-stin-kina
Με αρκετούς αναλυτές να προβλέπουν ότι η εξέλιξη της Ρομποτικής θα οδηγήσει στην εκτόξευση των πωλήσεων για τα sex robots μέσα στα επόμενα 10-15 χρόνια, ήταν αναμενόμενο ότι θα ερχόταν στο προσκήνιο μια τέτοια είδηση. Ο 31χρονος Zheng Jiajia, πρώην μηχανικός της Huawei και ερευνητής στον τομέα της τεχνητής νοημοσύνης, αποφάσισε να παντρευτεί με κάθε επισημότητα μία από τις δημιουργίες του.

Ο Zheng άφησε τη Huawei μετά από τρία χρόνια εργασίας και αφότου είχε προλάβει να δημιουργήσει τον τομέα Τεχνητής Νοημοσύνης και Ρομποτικής, για να ιδρύσει μια νέα start-up. Η Brain of Things βρίσκεται στην πόλη Hangzhou και τα καθήκοντα εκπροσώπου Τύπου δόθηκαν στην Yingying, ένα ρομπότ που έχει τη δυνατότητα να ανταποκρίνεται με μικρές προτάσεις σε φωνητικά ερωτήματα και να αναγνωρίζει κινέζικους χαρακτήρες και εικόνες.

Όπως δήλωσε σε τοπικό τηλεοπτικό δίκτυο, στα άμεσα σχέδια του είναι η αναβάθμιση της Yingying έτσι ώστε να μπορεί να περπατά και να ασχολείται με τις δουλειές του σπιτιού, ενώ υποθέτουμε ότι θα θέλει να προσθέσει και άλλα χαρίσματα στο μέλλον.

Η γαμήλια τελετή έγινε με κάθε επισημότητα και σε αυτήν παρευρέθηκαν η μητέρα και οι φίλοι του Zheng. Παρότι θα μπορούσε να ισχυριστεί κανείς ότι όλα έγιναν για λόγους διαφήμισης της εταιρείας του, ο Zheng δήλωσε με κάθε ειλικρίνεια τα εξής:

«Το όνειρο μου έγινε πραγματικότητα, καθώς κατάφερα να δημιουργήσω τη δική μου σύντροφο. Θέλω να δω τα ρομπότ μέσα σε κάθε σπίτι και εν τέλει να φτιάξω μια ρεαλιστική ρομποτική φίλη».

Τι να πει κανεις.


προφανως και το εκανε για δημοσιότητα ο τυπος! ετσι πιστευω τουλαχιστον!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5035 στις: Απρίλιος 04, 2017, 07:55:58 μμ »
Φωτο απ' τη νυφη παρακαλω
Ειναι μεσα στο αρθρο.
Δεν εβαλα γιατι απο αυτο κομπιουτερ δεν εχω την δυνατοτητα.

Αποσυνδεδεμένος Triainoforos

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5036 στις: Απρίλιος 04, 2017, 08:19:59 μμ »
Μπορουσε να παρει καλυτερο

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5037 στις: Απρίλιος 04, 2017, 11:02:02 μμ »
Ώπα ! Έπεσε λουκέτο ;!;! Άντε βοήθεια μας, έρχεται και Μεγαλοβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος Triainoforos

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5038 στις: Απρίλιος 04, 2017, 11:13:19 μμ »

Την καρδια μου με λουκετο θα διπλοκλειδωσωωωωωωω

https://www.youtube.com/watch?v=zOcuaFbDEuM

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #5039 στις: Απρίλιος 04, 2017, 11:16:36 μμ »
 Γράψτε για καμιά βδομάδα στο ανάλογο topic του watchuseek αγόρια ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης