Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1366097 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3640 στις: Απρίλιος 06, 2016, 10:27:29 μμ »
επος!!!

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3641 στις: Απρίλιος 06, 2016, 11:41:20 μμ »
 :smt043

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3642 στις: Απρίλιος 07, 2016, 03:58:18 μμ »
Χτυπα σαν άντρας. Πόση σοφία πλέον. Το τερμάτισε
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3643 στις: Απρίλιος 08, 2016, 05:11:31 μμ »
Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον το παρακάτω;

Τα αγαπημένα μας ρολόγια να τα βλέπουμε στο φυσικό περιβάλλον σε χέρια άλλων και να μην μας αρέσουν καθόλου;
(μα καθόλου όμως!)


Μου συμβαίνει συνέχεια και δεν μπορώ να το εξηγήσω.. :?

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3644 στις: Απρίλιος 08, 2016, 05:32:09 μμ »
Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον το παρακάτω;

Τα αγαπημένα μας ρολόγια να τα βλέπουμε στο φυσικό περιβάλλον σε χέρια άλλων και να μην μας αρέσουν καθόλου;
(μα καθόλου όμως!)


Μου συμβαίνει συνέχεια και δεν μπορώ να το εξηγήσω.. :?


Σπύρο θα έλεγα ότι μάλλον το αντίθετο συμβαίνει σε μένα.
Τα βλέπω σε άλλους καρπούς και μου αρεςουν περιςςοτερο

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3645 στις: Απρίλιος 08, 2016, 05:37:12 μμ »
Σπύρο αν αναφέρεσαι στα δικά μας ρολογια,εμένα μου συμβαίνει το αντίθετο και κυριως το παθαίνω αυτό με το breitling soh που οποτε εχει τύχει να το δω φορεμένο σε άλλον μου φαινεται πανεμορφο το το εφέ που κάνει στο χέρι το ρολόι ,κυρίως με το mesh ,από απόσταση!
Αν τώρα κι εσύ αναφέρεσαι στα δικά σου ρολόγια μπορώ να το καταλάβω αυτό που λες για το 47αρι sub.Το συγκεκριμένο ρολόι κυρίως,αλλά και τα Pam γενικότερα,μπορούν ανάλογα το άτομο που τα φοραει να μου δημιουργήσουν από την πιο ωραία-εντυπωσιακή  εικόνα στο σύνολο εώς τη πιο λάθος.....

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3646 στις: Απρίλιος 08, 2016, 06:02:54 μμ »
Το φαινόμενο στο οποίο αναφέρομαι αφορά τα δικά μου ρολόγια.
Το 305 δεν το συζητάμε, Βασίλη, εκ προοιμίου δημιουργεί αμφίβολες εντυπώσεις.

Όμως και τα άλλα;
Έχει τύχει να τα δοκιμάσουν φίλοι διαφόρων ηλικιών και ύφους και δεν μου αρέσουν καθόλου.
(το χειρότερο: μου δημιουργούν κακή εντύπωση ακόμα και τα λουριά με τα οποία φοράω τα πανεράι, το po κλπ!  :headbash:).
Δεν ξέρω, ακόμα και το dj το βλέπω τελείως διαφορετικό - και όχι όμορφο.  :smt102

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3647 στις: Απρίλιος 08, 2016, 08:47:00 μμ »
http://tvxs.gr/news/kosmos/papas-fragkiskos-seks-einai-doro-theoy


Πάπας Φραγκίσκος: «Το σεξ είναι δώρο Θεού»
17:35 | 08 Απρ. 2016

«Το σεξ είναι δώρο Θεού». Θα μπορούσε να το έχει πει ο καθένας. Αλλά το είπε ο Πάπας Φραγκίσκος.

Συνεχίζοντας να κινείται σε διαφορετική γραμμή από αυτή των συντηρητικών προκατόχων του ο ποντίφικας σε κείμενο του γράφει ότι «η σεξουαλική επαφή δεν μπορεί να περιορίζεται στη ανάγκη για αναπαραγωγή.

«Με κανένα τρόπο δε μπορούμε να σκεφτούμε ότι η ερωτική διάσταση της αγάπης είναι κακό που επιτρέπεται, ή βάρος που πρέπει να γίνεται ανεκτό για το καλό της οικογένειας, αλλά είναι δώρο του Θεού που ομορφαίνει την συνάντηση ανάμεσα στους συζύγους».

Προσθέτει δε, ότι η σεξουαλικότητα είναι ένα «υπέροχο δώρο» που ο Θεός έδωσε στα πλάσματα που δημιούργησε.

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3648 στις: Απρίλιος 08, 2016, 09:01:53 μμ »
Σπύρο αν αναφέρεσαι στα δικά μας ρολογια,εμένα μου συμβαίνει το αντίθετο και κυριως το παθαίνω αυτό με το breitling soh που οποτε εχει τύχει να το δω φορεμένο σε άλλον μου φαινεται πανεμορφο το το εφέ που κάνει στο χέρι το ρολόι ,κυρίως με το mesh ,από απόσταση!
Αν τώρα κι εσύ αναφέρεσαι στα δικά σου ρολόγια μπορώ να το καταλάβω αυτό που λες για το 47αρι sub.Το συγκεκριμένο ρολόι κυρίως,αλλά και τα Pam γενικότερα,μπορούν ανάλογα το άτομο που τα φοραει να μου δημιουργήσουν από την πιο ωραία-εντυπωσιακή  εικόνα στο σύνολο εώς τη πιο λάθος.....

το φόραγε στο γυμναστήριο ένας σήμερα το 46άρι με ocean racer -- είχα κολήσει και το χάζευα λες και δεν είχα ξαναδεί!

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3649 στις: Απρίλιος 08, 2016, 09:09:43 μμ »
http://tvxs.gr/news/kosmos/papas-fragkiskos-seks-einai-doro-theoy


Πάπας Φραγκίσκος: «Το σεξ είναι δώρο Θεού»
17:35 | 08 Απρ. 2016

«Το σεξ είναι δώρο Θεού». Θα μπορούσε να το έχει πει ο καθένας. Αλλά το είπε ο Πάπας Φραγκίσκος.

Συνεχίζοντας να κινείται σε διαφορετική γραμμή από αυτή των συντηρητικών προκατόχων του ο ποντίφικας σε κείμενο του γράφει ότι «η σεξουαλική επαφή δεν μπορεί να περιορίζεται στη ανάγκη για αναπαραγωγή.

«Με κανένα τρόπο δε μπορούμε να σκεφτούμε ότι η ερωτική διάσταση της αγάπης είναι κακό που επιτρέπεται, ή βάρος που πρέπει να γίνεται ανεκτό για το καλό της οικογένειας, αλλά είναι δώρο του Θεού που ομορφαίνει την συνάντηση ανάμεσα στους συζύγους».

Προσθέτει δε, ότι η σεξουαλικότητα είναι ένα «υπέροχο δώρο» που ο Θεός έδωσε στα πλάσματα που δημιούργησε.
Ναι, αλλά αν το sex πάψει να είναι αμαρτία δεν θα έχει ενδιαφέρον.  ::)
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος referee

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 629
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3650 στις: Απρίλιος 08, 2016, 09:49:44 μμ »
http://tvxs.gr/news/kosmos/papas-fragkiskos-seks-einai-doro-theoy


Πάπας Φραγκίσκος: «Το σεξ είναι δώρο Θεού»
17:35 | 08 Απρ. 2016

«Το σεξ είναι δώρο Θεού». Θα μπορούσε να το έχει πει ο καθένας. Αλλά το είπε ο Πάπας Φραγκίσκος.

Συνεχίζοντας να κινείται σε διαφορετική γραμμή από αυτή των συντηρητικών προκατόχων του ο ποντίφικας σε κείμενο του γράφει ότι «η σεξουαλική επαφή δεν μπορεί να περιορίζεται στη ανάγκη για αναπαραγωγή.

«Με κανένα τρόπο δε μπορούμε να σκεφτούμε ότι η ερωτική διάσταση της αγάπης είναι κακό που επιτρέπεται, ή βάρος που πρέπει να γίνεται ανεκτό για το καλό της οικογένειας, αλλά είναι δώρο του Θεού που ομορφαίνει την συνάντηση ανάμεσα στους συζύγους».

Προσθέτει δε, ότι η σεξουαλικότητα είναι ένα «υπέροχο δώρο» που ο Θεός έδωσε στα πλάσματα που δημιούργησε.

Λες να την κουρδίζει την κορώνα ο πάπας;

Στάλθηκε από το GT-I9502 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όποιος θέλει PANERAI
5 χρόνια να μη φάει :D

Αποσυνδεδεμένος corsair1965

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1559
  • Χάρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3651 στις: Απρίλιος 08, 2016, 10:22:24 μμ »
http://tvxs.gr/news/kosmos/papas-fragkiskos-seks-einai-doro-theoy


Πάπας Φραγκίσκος: «Το σεξ είναι δώρο Θεού»
17:35 | 08 Απρ. 2016

«Το σεξ είναι δώρο Θεού». Θα μπορούσε να το έχει πει ο καθένας. Αλλά το είπε ο Πάπας Φραγκίσκος.

Συνεχίζοντας να κινείται σε διαφορετική γραμμή από αυτή των συντηρητικών προκατόχων του ο ποντίφικας σε κείμενο του γράφει ότι «η σεξουαλική επαφή δεν μπορεί να περιορίζεται στη ανάγκη για αναπαραγωγή.

«Με κανένα τρόπο δε μπορούμε να σκεφτούμε ότι η ερωτική διάσταση της αγάπης είναι κακό που επιτρέπεται, ή βάρος που πρέπει να γίνεται ανεκτό για το καλό της οικογένειας, αλλά είναι δώρο του Θεού που ομορφαίνει την συνάντηση ανάμεσα στους συζύγους».

Προσθέτει δε, ότι η σεξουαλικότητα είναι ένα «υπέροχο δώρο» που ο Θεός έδωσε στα πλάσματα που δημιούργησε.


Σωστά τα λέει, απλά "λίγο πριν" το έχει πει και ο Απόστολος Παύλος με άλλα λόγια σε μια από τις επιστολές του.
χο χο χο!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3652 στις: Απρίλιος 08, 2016, 10:27:41 μμ »
Mε άλλα λόγια, αφού το σεξ είναι απόλαυση που αποσυνδέεται από την αναπαραγωγή, δε νοείται το σεξ που δεν οδηγεί στην αναπαραγωγή ως αφύσικο. Επομένως όσοι επιμένουν να θεωρούν το ομοφυλο σεξ ανώμαλο θα πρέπει να βρουν αλλού επιχείρημα και όχι στην αναπαραγωγή. Δεν τα λέω εγώ, ο πάπας τα λέει..

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3653 στις: Απρίλιος 08, 2016, 10:34:33 μμ »
Ο οποίος έχει και το αλαθητο. Πες τα βικτωρα
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3654 στις: Απρίλιος 08, 2016, 10:38:32 μμ »
Πολύ προσεκτικά διατυπωμένη η θέση του πάπα, μιας και τη θέτει στα όρια των συζύγων και της οικογένειας.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3655 στις: Απρίλιος 08, 2016, 10:39:45 μμ »
"Ομορφαίνει τη συνάντηση ανάμεσα στους συζύγους".
Τι άλλη ανωμαλία να ζητήσει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος corsair1965

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1559
  • Χάρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3656 στις: Απρίλιος 08, 2016, 10:41:15 μμ »
.....να συμπληρώσω ότι εφόσον μιλάμε για Χριστιανούς, ότι ο Απόστολος Παύλος ως απεσταλμένος του Τριαδικού Θεού, στο συγκεκριμένο μέρος της επιστολής του απευθύνεται στις γυναίκες και στη στάση που πρέπει να έχουν απέναντι στους συζύγους τους, προς αποφυγή μοιχείας.
( ο πάπας όχι μόνο δεν είναι απεσταλμένος του Θεού, αλλά και πάρα πολλά άλλα δεν είναι)
Τέλος!!! Θεολογικές συζητήσεις (δηλαδή συζητήσεις τόσο σοβαρών  θεμάτων) μόνο δια ζώσης και μόνο με τους κατάλληλους ανθρώπους. Δηλαδή όχι με εμένα  ;) ;)
Καλό ΣΚ σε όλους!!!
χο χο χο!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3657 στις: Απρίλιος 08, 2016, 10:51:25 μμ »
Πολύ προσεκτικά διατυπωμένη η θέση του πάπα, μιας και τη θέτει στα όρια των συζύγων και της οικογένειας.
Ανάμεσα σε συζυγους λέει. Δε λέει αν είναι από ένα γάμο ή δύο.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3658 στις: Απρίλιος 08, 2016, 11:24:23 μμ »
Ανάμεσα σε συζυγους λέει. Δε λέει αν είναι από ένα γάμο ή δύο.

Σωστός...

Εντάξει ρε παιδιά, πάπας είναι, τι περιμένατε να πει, ανάμεσα σε δύο μαντραχαλάδες;

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3659 στις: Απρίλιος 08, 2016, 11:39:21 μμ »
Γιατί όχι; Αν παντρευτούν κι αυτοί σύζυγοι είναι. Αλλά το θέμα μας δεν είναι η μειοψηφία. Το θέμα είναι τι γίνεται με τους/τις μελλοντικούς/μελλοντικές συζύγους. Επιτρέπεται; Εκεί είναι το ζουμί.
Ο Άνθιμος άραγες τι λέει;