Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1365649 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ww

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1720 στις: Ιούλιος 03, 2015, 01:21:04 μμ »
Δεν νομίζω ότι κάνουμε πολιτική κουβέντα... Και είμαστε πολύ καλα απλά μεταφέρουμε μερικά σκίτσα και μερικά γεγονότα που μας κάναν εντύπωση τουλάχιστον εγώ... δεν πιστεύω ότι έχει "λερωθει" με πολιτικές συζητήσεις!

Στάλθηκε από το Sony Neo V μου χρησιμοποιώντας Tapatalk...

Με τσιγκλάς ρε συ Batman..Aπό όσο έχω παρατηρήσει αυτά που πχ παρουσιάζεις εσύ στα τελευταία post δίνουν δίκιο στη μία μόνο πλευρά προκρίνοντας συγκεκριμένη και μόνο στάση. Η άλλη πλευρά έχει αγνοηθεί με αποτέλεσμα να κάνεις και εσύ σε μικρογραφία ότι περίπου κάνουν τα "αντικειμενικά" ΜΜΕ που παρουσιάζουν τα γεγονότα ανάλογα με τη γραμμή που ακολουθούν.

Γνωστό forum για HI-FI έχει γίνει μπ***λο γιατί αποφασίστηκε να ανοίξει τέτοιο θέμα και τον τελευταίο καιρό βρίζει ο ένας τον άλλο ενώ το πραγματικό αντικείμενο που ασχολείται έχει πάει περίπατο.

Ξαναλέω ότι είμαστε μεγάλα και μορφωμένα παιδιά, καταλαβαίνουμε τι γίνεται γύρω μας, οπότε νομίζω ότι τούτη τη στιγμή το καλύτερο είναι να αποφευχθεί μία τέτοια συζήτηση εδώ μέσα.

Δεν είμαστε και πολλοί άλλωστε για να χαλάσουμε τις καρδιές μας και αυτός ο λόγος που έγραψα το προηγούμενο μήνυμα.

Παναγιώτης

 

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1721 στις: Ιούλιος 03, 2015, 01:23:42 μμ »
Όποιες πεποιθήσεις και να έχει ο καθένας, υπάρχει κάτι που αφορά όλους σε αυτό το φόρουμ και που είναι ΕΞΟΧΩΣ σχετικό με το θέμα των ημερών.
Μάλιστα, παντού στον κόσμο όταν υπάρχουν μεγάλα και σημαντικά γεγονότα, γίνονται παρόμοιες συζητήσεις σε ωρολογιακά φόρουμ (στα οποία, ωστόσο, απαγορεύονται συζητήσεις για μπάλα κλπ).

Είναι προφανές ότι στο ορατό μέλλον τα μοναδικά ρολόγια με τα οποία θα ασχολείται η πλειοψηφία, δεν θα είναι άλλα από αυτά της ΔΕΗ.
Κατά συνέπεια, τίποτα πιο on topic από την παρούσα συζήτηση, αλλά και τίποτα πιο φυσιολογικό από την όμορφη ανταλλαγή απόψεων στο κλίμα που έχει γίνει μέχρι τώρα.

Αναρωτιέμαι -ειλικρινά- τι μπορεί να ενόχλησε..

Αφού όμως υπήρξε ενόχληση, στο μέτρο που συμμετείχα, ζητώ συγγνώμη και σβήστε τα όλα.

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1722 στις: Ιούλιος 03, 2015, 01:26:08 μμ »
Έτσι όπως τα βλέπω, μεγαλύτερη είναι η πιθανότητα να προκύψει διχασμός μεταξύ αυτών που πιστεύουν ότι δεν πρέπει να συζητηθεί το θέμα και εκείνων που πιστεύουν πως πρέπει...  :weedman: :dielaughing:
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1723 στις: Ιούλιος 03, 2015, 01:32:00 μμ »

...
Είναι προφανές ότι στο ορατό μέλλον τα μοναδικά ρολόγια με τα οποία θα ασχολείται η πλειοψηφία, δεν θα είναι άλλα από αυτά της ΔΕΗ.
...

Χαχαχαχαχα, καλό αυτό !
Με άρεσε :lol:


Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1724 στις: Ιούλιος 03, 2015, 02:06:42 μμ »
Με τσιγκλάς ρε συ Batman..Aπό όσο έχω παρατηρήσει αυτά που πχ παρουσιάζεις εσύ στα τελευταία post δίνουν δίκιο στη μία μόνο πλευρά προκρίνοντας συγκεκριμένη και μόνο στάση. Η άλλη πλευρά έχει αγνοηθεί με αποτέλεσμα να κάνεις και εσύ σε μικρογραφία ότι περίπου κάνουν τα "αντικειμενικά" ΜΜΕ που παρουσιάζουν τα γεγονότα ανάλογα με τη γραμμή που ακολουθούν.
Γνωστό forum για HI-FI έχει γίνει μπ***λο γιατί αποφασίστηκε να ανοίξει τέτοιο θέμα και τον τελευταίο καιρό βρίζει ο ένας τον άλλο ενώ το πραγματικό αντικείμενο που ασχολείται έχει πάει περίπατο.
Ξαναλέω ότι είμαστε μεγάλα και μορφωμένα παιδιά, καταλαβαίνουμε τι γίνεται γύρω μας, οπότε νομίζω ότι τούτη τη στιγμή το καλύτερο είναι να αποφευχθεί μία τέτοια συζήτηση εδώ μέσα.
Δεν είμαστε και πολλοί άλλωστε για να χαλάσουμε τις καρδιές μας και αυτός ο λόγος που έγραψα το προηγούμενο μήνυμα.
Παναγιώτης
καταρχην δεν ειμαι ΜΜΕ ειμαι ανθρωπος και μαλιστα εχω κριση και η κριση μου εχει κατασταλαξει σε μια πλευρα δεν ειπα σε κανεναν να την δεχτη και δεν ανταπαντησα σε αλλη αποψη... ουτε εδωσα ενθαριντικα μηνυματα σε καποιον που ειχε την ιδια αποψη με μενα... ειλικρινα οτι μου εκανε κλικ στο νετ απλα το εβαλα και εδω...
δεν εβρισα κανεναν ουτε θα το κανω γιατι εδω μεσα εχω φαι με αρκετα παιδια τα οποια τα σεβομαι και πανω απο ολα εχω ρωτησει την αποψη τους εχουμε μιλησει σε αλλο επιπεδο... περα της ανωνυμιας του φορουμ κτλ κτλ και θα συνεχιζω να το κανω εφοσον ειμαι ενεργο μελος της κοινοτητας και πιο σωστα διαδικτυακος φιλος των παιδιων...
αν καποιος πραγματικα ενιωσε οτι τον "λερωσα" πολιτικα θα του ζητησω συγνωμη και θα ζητησω εγω ο ιδιος απο την συντονιστικη ομαδα να σβηστουν αμεσως...
δεν με ενδιαφερει τι κανουν τα αλλα φορουμ εγω εδω ειμαι ενεργος και δω πιστευω κρατιουνται ισσοροπιες που αρμοζει στο επιπεδο μας!
τωρα προσωπικα εσενα δεν σε ξερω βεβαια δεν εισαι ενεργο μελος του φορουμ μπορει να εχεις εγγραφει το 2011 αλλα με 67 μηνυματα ολα και ολα δωσε μου το δικαιωμα να θεωρησω την προθεση σου προπαγανιστικη που θελει να ξεσηκωσει αντιδρασεις! γιατι πιστεψε με οσοι εχουν γραψει στο συγκεκριμενο θεμα σχολιο και τους ξερω απο κοντα και ξερω πανω κατω ποια ορια δε πρεπει να ξεπερασω...

στα λεω πολυ φιλικα δεν σου κανω καμια επιθεση ειλικρινα!!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος ww

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1725 στις: Ιούλιος 03, 2015, 03:06:01 μμ »
καταρχην δεν ειμαι ΜΜΕ ειμαι ανθρωπος και μαλιστα εχω κριση και η κριση μου εχει κατασταλαξει σε μια πλευρα δεν ειπα σε κανεναν να την δεχτη και δεν ανταπαντησα σε αλλη αποψη... ουτε εδωσα ενθαριντικα μηνυματα σε καποιον που ειχε την ιδια αποψη με μενα... ειλικρινα οτι μου εκανε κλικ στο νετ απλα το εβαλα και εδω...
δεν εβρισα κανεναν ουτε θα το κανω γιατι εδω μεσα εχω φαι με αρκετα παιδια τα οποια τα σεβομαι και πανω απο ολα εχω ρωτησει την αποψη τους εχουμε μιλησει σε αλλο επιπεδο... περα της ανωνυμιας του φορουμ κτλ κτλ και θα συνεχιζω να το κανω εφοσον ειμαι ενεργο μελος της κοινοτητας και πιο σωστα διαδικτυακος φιλος των παιδιων...
αν καποιος πραγματικα ενιωσε οτι τον "λερωσα" πολιτικα θα του ζητησω συγνωμη και θα ζητησω εγω ο ιδιος απο την συντονιστικη ομαδα να σβηστουν αμεσως...
δεν με ενδιαφερει τι κανουν τα αλλα φορουμ εγω εδω ειμαι ενεργος και δω πιστευω κρατιουνται ισσοροπιες που αρμοζει στο επιπεδο μας!
τωρα προσωπικα εσενα δεν σε ξερω βεβαια δεν εισαι ενεργο μελος του φορουμ μπορει να εχεις εγγραφει το 2011 αλλα με 67 μηνυματα ολα και ολα δωσε μου το δικαιωμα να θεωρησω την προθεση σου προπαγανιστικη που θελει να ξεσηκωσει αντιδρασεις! γιατι πιστεψε με οσοι εχουν γραψει στο συγκεκριμενο θεμα σχολιο και τους ξερω απο κοντα και ξερω πανω κατω ποια ορια δε πρεπει να ξεπερασω...

στα λεω πολυ φιλικα δεν σου κανω καμια επιθεση ειλικρινα!!

Πέρασαν κιόλας 4,5 χρόνια από τότε που ανακάλυψα ένα νέο κόσμο? Ούτε που το κατάλαβα.
Μακάρι να έχω τη δυνατότητα να συνεχίσω να ασχολούμαι με το θέμα ρολόι και στο άμεσο μέλλον.
Εγώ έκανα μία παρατήρηση - πρόταση και η παρέμβασή μου τελειώνει εδώ. Λυπάμαι αν δημιούργησα την οποιαδήποτε αναστάτωση στην ομαλή διεξαγωγή του topic.

Καλό ΣΚ
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1727 στις: Ιούλιος 03, 2015, 08:53:13 μμ »
Φίλοι μου με τρόμο διαπιστώνω πως κανένα ποστ δεν γράφεται την ώρα των δελτίων ειδήσεων :(
Μια φιλική συμβουλή: Κλείστε τελείως τα "χαζοκούτια" (κατά την διάρκεια όποιας τουλάχιστον ενημερωτικής εκπομπής ανάλυσης κτλπ). Μπορείτε να ενημερωθείτε με πάμπολους άλλους τρόπους αλλά θα έχετε το τρομερό πλεονέκτημα πως θα γλυτώσετε την κατάθλιψη και την αρχή της σχιζοφρένειας!!!!!!!!!!!!!
;)


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1728 στις: Ιούλιος 03, 2015, 10:07:22 μμ »

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1729 στις: Ιούλιος 03, 2015, 10:10:11 μμ »
 
Φίλοι μου με τρόμο διαπιστώνω πως κανένα ποστ δεν γράφεται την ώρα των δελτίων ειδήσεων :(
Μια φιλική συμβουλή: Κλείστε τελείως τα "χαζοκούτια" (κατά την διάρκεια όποιας τουλάχιστον ενημερωτικής εκπομπής ανάλυσης κτλπ). Μπορείτε να ενημερωθείτε με πάμπολους άλλους τρόπους αλλά θα έχετε το τρομερό πλεονέκτημα πως θα γλυτώσετε την κατάθλιψη και την αρχή της σχιζοφρένειας!!!!!!!!!!!!!
;)

Έχω να δω τηλεόραση 10 μέρες χαχαχαχα

Δεν ξέρετε τι ωραία που είναι...αγχολυτικά ;)



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1730 στις: Ιούλιος 03, 2015, 10:31:10 μμ »


Έχω να δω τηλεόραση 10 μέρες χαχαχαχα

Δεν ξέρετε τι ωραία που είναι...αγχολυτικά ;)
Φίλε Γιάννη πέστα!!!!!!!!!
Εγώ έχω κλείσει 7ετία 8)


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1731 στις: Ιούλιος 04, 2015, 01:16:55 πμ »



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1732 στις: Ιούλιος 04, 2015, 02:41:43 πμ »


Τι θα ψήφιζαν άραγε στο Γαλατικό χωριό?

"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1733 στις: Ιούλιος 04, 2015, 09:54:23 πμ »
Μια μικρή βοήθεια παρακαλώ.
Επειδή ξεκινάω να έρθω Αθήνα, μήπως ξέρει κανείς να με ενημερώσει αν τα βενζινάδικα εκεί δέχονται κάρτα;    :-\

Ευχαριστώ.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1734 στις: Ιούλιος 04, 2015, 11:01:58 πμ »
Δέχονται. Απλά έχουν πολλά προβλήματα οι κάρτες πλέον. Εγώ δεν μπορώ να πληρώσω κάρτα με Web banking. Θα αρχίσω τις παναγιες τη Δευτέρα. Ούτε ένα ποσό κάτω των 60 δεν μπορώ να βάλω για να μην πληρώσω τόκους
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1735 στις: Ιούλιος 04, 2015, 11:15:02 πμ »
Ευχαριστώ. Πάντως εννοώ απλή χρεωστική για να τραβήξει από τον λογαριασμό.

Sent from Linux smartphone
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1736 στις: Ιούλιος 04, 2015, 11:20:53 πμ »
καλημερα,
με βαση την χθεσινη διευκρινιστικη ανακοινωση της ΤΕ ολες οι επιχειρησεις που αρνουνται να δεχθουν καρτες ενω ειναι στο συστηματους παραβαινουν τον νομο,ειναι ποινικο αδικημα και τιμωρειται.
Τωρα βεβαια εαν καποιος αφαιρεσει τα μηχανακια ισχυριζομενος οτι ''χαλασαν'' αυτο ειναι μια αλλη ιστορια,τετοια ωρα τετοια λογια.
Happy 4th July[wish i was there]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2015, 02:52:59 μμ από afnios »
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος vasios

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2106
  • Μια αστραπη η ζωη,μα προλαβαινουμε
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1737 στις: Ιούλιος 04, 2015, 02:17:06 μμ »
Εγω λεω οτι περα απο ενα φορουμ για ρολογια δεν πρεπει να απεχουμε και απο την καθημερινοτητα καθως οπως βλεπετε και στην κορυφη της σελιδας υπαρχουν 41.000!!! επιςκεψεις.Θα ηταν λιγο ακομψο ο κοσμος μας γυρω να εχει αλλαξει κι εμεις να συζηταμε μονο για λουρακια και inhouse μηχανες.
Επειδη δεν χειριζομαι τον γραπτο λογο σαν τον φιλτατο Γιωρικα θα ηθελα πολυ να διαβασω την αποψη του!
Και για να ευθυμισουμε λιγο





Sent from my iPaok
Ο σωστος δρομος ειναι ο ανηφορος.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1738 στις: Ιούλιος 04, 2015, 02:40:59 μμ »
μόλις 2 χρονών η νεκταρινιά στο πατρικό μου και είναι γεμάτη νεκταρίνια, αν και δεν φαίνεται καλά στις φωτό

















και ο αρχιαλήτης που τον ξύπνησα και είναι ικανός να μου τραβήξει καμιά νυχιά στην μούρη











Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1739 στις: Ιούλιος 04, 2015, 02:58:48 μμ »
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος