Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1366179 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1600 στις: Ιούνιος 30, 2015, 12:49:23 μμ »


Παιδια να ρωτησω κατι... οχι οτι με ενδιαφερει αμεσα μιας και δεν εχω αλλα μιας και εχουμε πολλους δικηγορους στο φορουμ μας ειπα να το ρωτησω ετσι οπως ειναι τωρα το τραπεζικο συστημα τι γινετε με τις θυριδες; εφοσον ειναι κλειστες οι τραπεζες δεν εχουμε λογικα προσβαση σωστα; αμα την τυχον και δεν πανε καλα τα πραγματα και αυριο δεν εχει συμφωνια και οι καταθεσεις χαθουν (ελπιζω να μην γινει) με τις θυριδες τοτε τι γινετε;  ???


Θα έχεις πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθείς αμα γίνουν αυτά που αναφέρεις.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1601 στις: Ιούνιος 30, 2015, 12:59:39 μμ »


Θα έχεις πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθείς αμα γίνουν αυτά που αναφέρεις.
καλα ναι απλα κουβεντα κανουμε... τουλαχιστον ακομα  :P αν και σε λιγες ωρες θα υπαρχει συμφωνια το τραβηξαν πολυ και οι δυο πλευρες...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1602 στις: Ιούνιος 30, 2015, 01:17:44 μμ »
σκιτσα απο το εξωτερικο...



















Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος H8breed

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 624
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1603 στις: Ιούνιος 30, 2015, 02:17:32 μμ »
Άσχετο αλλα μήπως ξέρει κάποιος να μας πεί τι ρολόι φόραγε ο Τσίπρας εχθές στη συνέντευξη;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1604 στις: Ιούνιος 30, 2015, 03:25:33 μμ »
<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/-icNJQy7lUc" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/-icNJQy7lUc" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>

.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1605 στις: Ιούνιος 30, 2015, 05:13:38 μμ »
Άσχετο αλλα μήπως ξέρει κάποιος να μας πεί τι ρολόι φόραγε ο Τσίπρας εχθές στη συνέντευξη;


Sent from my iPhone using Tapatalk




Artya Statsakidiaseuble watch

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1606 στις: Ιούνιος 30, 2015, 05:43:25 μμ »


Artya Statsakidiaseuble watch


Περίτεχνη κασα και ιδιαίτερης καλαισθησίας dial.....
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1607 στις: Ιούνιος 30, 2015, 07:18:15 μμ »
καλα ναι απλα κουβεντα κανουμε... τουλαχιστον ακομα  :P αν και σε λιγες ωρες θα υπαρχει συμφωνια το τραβηξαν πολυ και οι δυο πλευρες...
θα πεσεις για υπνο καθαρος και το πρωι σαν σηκωθεις θα ξερεις οτι εισαι απατεωνας,οπως ολοι μας,μιας και τα δανεικα δεν θα εχουν πληρωθει.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1608 στις: Ιούνιος 30, 2015, 07:24:39 μμ »
Το ρολόι είναι το Bye Bye Euro του Yvan Arpa (Artya watches) εμπνευσμένο από την κρίση που προκάλεσε στο ευρώ η σύνοδος κορυφής του 2011 στις Βρυξέλλες και αμέσως μετά των G20 στις Κάννες. Αν θυμάσαι το δημοψήφισμα του Παπανδρέου και το πραξικόπημα Μπαρόζο.
Το καντράν είναι κομμένα ευρώ (υποθέτω 50άρικα) κολλημένα με ρητίνη. H κάσα έχει περάσει των παθών της τον τάραχο.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1609 στις: Ιούνιος 30, 2015, 07:25:11 μμ »
θα πεσεις για υπνο καθαρος και το πρωι σαν σηκωθεις θα ξερεις οτι εισαι απατεωνας,οπως ολοι μας,μιας και τα δανεικα δεν θα εχουν πληρωθει.

Εκτός κι αν σε δάνεισε η μαφία.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1610 στις: Ιούνιος 30, 2015, 07:28:26 μμ »
θα πεσεις για υπνο καθαρος και το πρωι σαν σηκωθεις θα ξερεις οτι εισαι απατεωνας,οπως ολοι μας,μιας και τα δανεικα δεν θα εχουν πληρωθει.
Φίλε Μιχάλη!
Τα νούμερα ειναι αμείλικτα. Τα χρέη μας οπως είναι σήμερα δεν θα μπορούσαμε να τα αποπληρώσουμε ακόμα και με ρυθμούς οικονομίας όπως την περίοδο προ Ολυμπιακών Αγώνων!!!!!
Ένα κούρεμα του χρέους με ταυτόχρονη αναδιοργάνωση του φορολογικού συστήματος και με αλλαγές σε διοίκηση και έλεγχο σε σύγχρονο μικρό και πλήρως "καλωδιωμένο" (on line) δημόσιο θα έφερνε μια εξισορόπηση τα επόμενα 20 χρόνια.
Ακόμα και το οικονομικό "θαύμα" της Γερμανίας στηρίχτηκε σε χάρισμα των χρεών της το 1953 από τους πιστωτές της ( συμπεριλαμβανομένης και της "ψωροκώσταινας").



Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1611 στις: Ιούνιος 30, 2015, 07:41:51 μμ »
Φίλε Μιχάλη!
Τα νούμερα ειναι αμείλικτα. Τα χρέη μας οπως είναι σήμερα δεν θα μπορούσαμε να τα αποπληρώσουμε ακόμα και με ρυθμούς οικονομίας όπως την περίοδο προ Ολυμπιακών Αγώνων!!!!!
Ένα κούρεμα του χρέους με ταυτόχρονη αναδιοργάνωση του φορολογικού συστήματος και με αλλαγές σε διοίκηση και έλεγχο σε σύγχρονο μικρό και πλήρως "καλωδιωμένο" (on line) δημόσιο θα έφερνε μια εξισορόπηση τα επόμενα 20 χρόνια.
Ακόμα και το οικονομικό "θαύμα" της Γερμανίας στηρίχτηκε σε χάρισμα των χρεών της το 1953 από τους πιστωτές της ( συμπεριλαμβανομένης και της "ψωροκώσταινας").



Sent from my iPad using Tapatalk
Αγαπημενε φιλε,
για οτι λες ειμαι συμφωνος,
διαφωνω μονο για οσα δεν λες,
οτι για παραδειγμα στην δικη μου δουλεια σε λιγες μερες θα ειμαι χωρις αντικειμενο μιας και οτι εμπορευομαι ειναι εισαγωμενο,μαζι με μενα και με πονο πολυ θα πρεπει να απολυσω 11  ανθρωπους,δηλαδη 11 οικογενειες και μια η δικη μου να παμε για αλλου.
Οτι οι λιγες οικονομιες στις τραπεζες που εχουμε θα κοπουν με κουρεμα κανονικο και τα γεραματα θα ειναι πολυ πιο δυσκολα
οτι στα 52 μου οι σκεψεις για μεταναστευση μεγαλωνουν καθημερινα,συμβουλευοντας και τον μεγαλο μου υιο να φυγει.
Αλλ να μην ζαλιζω με ιστοριες,ο καθενας ειμαι σιγουρος εχει πολλες να πει,ετσι τελειωνω με μονο μια φραση,οτι αφου στις δημοκρατιες δεν υπαχουν αδιεξοδα τοτε εμεις μαλλον δεν εχουμε δημοκρατια,
εαν ειχαμε,και με νωπη την ψηφο του λαου οπως υπαρχει,θα επρεπε να ειχαν κλειστει σε ενα δωματιο με τους ''απεναντι'' και να εβγαιναν μονο οταν θα πετυχαιναν μια συμφωνια.
Ο Θεος να μας λυπηθει
Και το πολυ τελευταιο: οταν εχεις χρεη πρεπει και να τα πληρωνεις,στον δικο μου κοσμο οταν δεν το κανεις εισαι αφερεγγυος/απατεωνας.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1612 στις: Ιούνιος 30, 2015, 07:49:27 μμ »
Μιχάλη, συμφωνία μπορείς να κλείσεις με συνεταίρους. Με συμμορίτες δεν κλείνεις γιατί απλά είναι κλέφτες. Όταν τη μία μέρα συμφωνείς και την επομένη σου λένε πως δεν αρκούν τα συμφωνηθέντα, αλλά θέλουν κι άλλα τότε ποιος είναι αυτός που δε θέλει τη συμφωνία;

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1613 στις: Ιούνιος 30, 2015, 07:51:31 μμ »
Μιχάλη, συμφωνία μπορείς να κλείσεις με συνεταίρους. Με συμμορίτες δεν κλείνεις γιατί απλά είναι κλέφτες. Όταν τη μία μέρα συμφωνείς και την επομένη σου λένε πως δεν αρκούν τα συμφωνηθέντα, αλλά θέλουν κι άλλα τότε ποιος είναι αυτός που δε θέλει τη συμφωνία;
Kανεις δεν μπορει να ξερει τι γινεται στο παρασκηνιο,ποιος είναι συμμορίτης,κλεφτης `η νοικοκυρης.
Στα περισσοτερα συμφωνω με τον Μιχαλη.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1614 στις: Ιούνιος 30, 2015, 08:02:19 μμ »
Το δημοψήφισμα είναι ΝΑΙ ή ΟΧΙ στα μέτρα που προτείνουν οι "θεσμοί" Δεν είναι ΝΑΙ ή ΟΧΙ στο ευρώ.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1615 στις: Ιούνιος 30, 2015, 08:03:34 μμ »
Εγώ είμαι 28 στα 29 με δύο πτυχία και θα μείνω δεν έφυγα ούτε θα φύγω!!! Και όπως λένε εγώ είμαι καλά έχω την ομπρέλα μια τεράστιας πολυεθνικής με ένα μισθό πολύ πάνω από τα 580€ που παίρνουν λίγοι φίλοι μου γιατί οι υπόλοιποι είναι άνεργοι... Οπότε ας κάτσουν οι ευρωπαιοι τώρα κάτω να δουν ότι στην Ελλάδα όλοι οι νέοι με πτυχία η όχι παίρνουν 580€ και οι γερμανοί 1280€ ποιοι εταίροι λοιπόν; Ποια ενωμένη Ευρώπη; Δεν λέω να πάμε σε.δραχμή αυτό είναι καταστροφικό αλλά πρέπει να καταλάβουν ότι και μεις είμαστε άνθρωποι και μάλιστα ευρωπαίοι!! Όχι παραπεταμενοι τους που απλά μας κρατάνε για την γεωπολιτική μας θέση!! Ούτε μπορούν να μας λένε 23% ΦΠΑ...

Στάλθηκε από το Sony Neo V μου χρησιμοποιώντας Tapatalk...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1616 στις: Ιούνιος 30, 2015, 08:12:04 μμ »
Το δημοψήφισμα είναι ΝΑΙ ή ΟΧΙ στα μέτρα που προτείνουν οι "θεσμοί" Δεν είναι ΝΑΙ ή ΟΧΙ στο ευρώ.
Με σεβασμο απαντω με ερωτηση Γιαννη,τα μετρα των θεσμων υπαρχουν σαν οντοτητα,βρισκονται στο τραπεζι εαν θες σαν προταση,μεχρι αποψε,απο αυριο ΔΕΝ υπαρχουν σαν προταση.Σε τι λοιπον θα απαντησουμε /ψηφισουμε?ΝΑΙ η' ΟΧΙ σε μετρα που δεν υπαρχουν????Σε μετρα που ειναι φαντασιας αποκυημα???Ελεος
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1617 στις: Ιούνιος 30, 2015, 08:13:06 μμ »
Mακαρι το τελευταιο eurogroup να δεχτει την τελευταια προταση που καναμε σημερα.
Σε λιγο θα εχουμε ανακοινώσεις.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1618 στις: Ιούνιος 30, 2015, 08:18:18 μμ »
Με σεβασμο απαντω με ερωτηση Γιαννη,τα μετρα των θεσμων υπαρχουν σαν οντοτητα,βρισκονται στο τραπεζι εαν θες σαν προταση,μεχρι αποψε,απο αυριο ΔΕΝ υπαρχουν σαν προταση.Σε τι λοιπον θα απαντησουμε /ψηφισουμε?ΝΑΙ η' ΟΧΙ σε μετρα που δεν υπαρχουν????Σε μετρα που ειναι φαντασιας αποκυημα???Ελεος

Μιχάλη δεκτό αυτό που λες, εν μέρει όμως γιατί κανείς δεν αρνήθηκε συνέχεια διαπραγματεύσεων από Δευτέρα. Όπως και να'χει όμως, το δίλημμα ευρώ ή δραχμή είναι τεχνητό. Γνώμη μου


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1619 στις: Ιούνιος 30, 2015, 08:20:57 μμ »
Το δημοψήφισμα είναι ΝΑΙ ή ΟΧΙ στα μέτρα που προτείνουν οι "θεσμοί" Δεν είναι ΝΑΙ ή ΟΧΙ στο ευρώ.
Βρε Γιάννη συγγνώμη αλλά πραγματικά το πιστεύεις αυτό?