Αποστολέας Θέμα: Εφαρμογή χρονομετριας ticoprint  (Αναγνώστηκε 1247 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kwstasSf.

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Εφαρμογή χρονομετριας ticoprint
« στις: Ιανουάριος 06, 2021, 01:53:47 μμ »
Γειά σας παιδιά, καλή χρονιά!! Θα ήθελα να ρωτήσω για την συγκεκριμένη εφαρμογή πού φαίνεται καλή αν ξέρετε είναι αξιόπιστη; Καί πώς μπορούμε να λύσουμε το πρόβλημα του μικροφώνου γιατί το μικρόφωνο του τάμπλετ η κινητού δύσκολα ακούει τα χτυπήματα... ευχαριστώ πολύ!!

Στάλθηκε από το 8082_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Εφαρμογή χρονομετριας ticoprint
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 02:22:49 μμ »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Το έχω δοκιμάσει με επιτυχία τροποποιώντας ένα σετ παλιών ακουστικών κινητού όπου αφαίρεσα τα ακουστικά και κράτησα μόνο το μικρόφωνο (κι αυτό χωρίς το πλαστικό περίβλημα). Υπόψιν όμως για να κάνεις σωστή δουλειά εννοείται έχεις αφαιρέσει caseback ρολογιού, τοποθετείς το μικρόφωνο με πολύ προσοχή κοντά στο μπαλανσιε για να μην το ακουμπήσεις και κάνεις ζημιά και τέλος φροντίζεις να μην έχεις άλλους θορύβους η δονήσεις στο δωμάτιο που μπορεί να επηρεάσουν τη μέτρηση, αλλιώς η δεν θα πιάνει παλμό η θα σου δείχνει ότι να'ναι. Μειονέκτημα ότι θέλει λίγο χρόνο μέχρι να βρεις τη σωστή θέση και φυσικά ότι δεν μπορείς να μετρήσεις σε άλλες θέσεις το ρολόι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 06, 2021, 03:36:50 μμ από cupra73 »
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος kwstasSf.

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Εφαρμογή χρονομετριας ticoprint
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 04:22:08 μμ »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Το έχω δοκιμάσει με επιτυχία τροποποιώντας ένα σετ παλιών ακουστικών κινητού όπου αφαίρεσα τα ακουστικά και κράτησα μόνο το μικρόφωνο (κι αυτό χωρίς το πλαστικό περίβλημα). Υπόψιν όμως για να κάνεις σωστή δουλειά εννοείται έχεις αφαιρέσει caseback ρολογιού, τοποθετείς το μικρόφωνο με πολύ προσοχή κοντά στο μπαλανσιε για να μην το ακουμπήσεις και κάνεις ζημιά και τέλος φροντίζεις να μην έχεις άλλους θορύβους η δονήσεις στο δωμάτιο που μπορεί να επηρεάσουν τη μέτρηση, αλλιώς η δεν θα πιάνει παλμό η θα σου δείχνει ότι να'ναι. Μειονέκτημα ότι θέλει λίγο χρόνο μέχρι να βρεις τη σωστή θέση και φυσικά ότι δεν μπορείς να μετρήσεις σε άλλες θέσεις το ρολόι.
Ευχαριστώ για την απάντηση, θά το δοκιμάσω.. ξέρεις έλεγα μήπως παίζει τίποτα με καμμιά πιεζοηλεκτρική κάψα, αν μπορούσαμε να την συνδέσουμε στο τηλέφωνο θα αλλάζαμε και θέσεις όταν μετράμε!!

Στάλθηκε από το 8082_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Εφαρμογή χρονομετριας ticoprint
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 05:13:02 μμ »
Το μικρόφωνο από τα handsfree ακουστικά είναι μια μικρογραφία της κάψας που αναφέρεις, δεν νομίζω όμως πως η είσοδος του κινητού η του τάμπλετ θα υποστηρίξει κάψα μεγαλύτερης αντίστασης από αυτή για να δουλέψει.... σαφώς βέβαια κανείς δεν σου απαγορεύει να το δοκιμάσεις.... κι εγώ κάνοντας κάποια πειράματα κατέληξα στο παραπάνω όταν ήθελα να φέρω στα ίσια τους 2 nh35 που τρέχανε αρκετά και χωρίς κόπο από +25 την ημέρα τις έφερα στα +3 με +5 ανάλογα τη θέση του ρολογιού, οπότε όλα καλά.!!!
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος kwstasSf.

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Εφαρμογή χρονομετριας ticoprint
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 05:33:55 μμ »
Το μικρόφωνο από τα handsfree ακουστικά είναι μια μικρογραφία της κάψας που αναφέρεις, δεν νομίζω όμως πως η είσοδος του κινητού η του τάμπλετ θα υποστηρίξει κάψα μεγαλύτερης αντίστασης από αυτή για να δουλέψει.... σαφώς βέβαια κανείς δεν σου απαγορεύει να το δοκιμάσεις.... κι εγώ κάνοντας κάποια πειράματα κατέληξα στο παραπάνω όταν ήθελα να φέρω στα ίσια τους 2 nh35 που τρέχανε αρκετά και χωρίς κόπο από +25 την ημέρα τις έφερα στα +3 με +5 ανάλογα τη θέση του ρολογιού, οπότε όλα καλά.!!!
Εντάξει, να είσαι καλά!! Εν καιρώ θα δοκιμάσω κάτι και αν πετύχει θα επανέλθω!

Στάλθηκε από το 8082_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk