Αποστολέας Θέμα: Seiko Kinetic AutoRelay- Διαξιφισμός  (Αναγνώστηκε 4140 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nicksofar

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Seiko Kinetic AutoRelay- Διαξιφισμός
« στις: Απρίλιος 20, 2015, 08:57:30 πμ »
Ρέ φίλε μου χωρίς να θέλω να σου σπάσω την πώληση, επειδή ένδιαφερομουν για το ρόλοι, μήπως το έχεις βάλει ακριβά? Όταν καινούργιο το παραγγέλνεις, ένα 100αρίκο παρακάτω, άπο την τιμή που ζητάς?

http://www.dutyfreeislandshop.com/seiko-snp055p1-sportura-sapphire-kinetic-perpetual-calendar-watch/

Δέν θέλω, να δημιουργήσω, conflict, άλλα γιατί ο άλλος να μην το πάρει καινούργιο, ένα έκατοσταρι πιο φθηνά και με εγγύηση?
i am the Pimp of luxury watches

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: Seiko Kinetic AutoRelay- Διαξιφισμός
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 20, 2015, 09:29:30 πμ »
Καλυτερα να το στελνες με πμ Νικο!

Αποσυνδεδεμένος nicksofar

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Seiko Kinetic AutoRelay- Διαξιφισμός
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 20, 2015, 09:33:28 πμ »
όντος λάθος.
i am the Pimp of luxury watches

Αποσυνδεδεμένος Georgesin

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: Seiko Kinetic AutoRelay- Διαξιφισμός
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 20, 2015, 12:20:54 μμ »
Sold out βέβαια το συγκεκριμένο!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Triainoforos

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Seiko Kinetic AutoRelay- Διαξιφισμός
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 20, 2015, 01:37:22 μμ »
Ρέ φίλε μου χωρίς να θέλω να σου σπάσω την πώληση, επειδή ένδιαφερομουν για το ρόλοι, μήπως το έχεις βάλει ακριβά? Όταν καινούργιο το παραγγέλνεις, ένα 100αρίκο παρακάτω, άπο την τιμή που ζητάς?

[url]http://www.dutyfreeislandshop.com/seiko-snp055p1-sportura-sapphire-kinetic-perpetual-calendar-watch/[/url]

Δέν θέλω, να δημιουργήσω, conflict, άλλα γιατί ο άλλος να μην το πάρει καινούργιο, ένα έκατοσταρι πιο φθηνά και με εγγύηση?


1. Δεν ειναι το μοντελο που πουλαω
2. Γιατι δεν το παιρνεις λοιπον απο εκει και δεν αφηνεις και εμας και την αγγελια ησυχη?
3. Ριξε μια ματια και στις τιμες στην Ελλαδα, δεν βλαπτει:
http://www.skroutz.gr/s/4522941/Seiko-Sportura-Kinetic-Perpetual-Calendar-SNP085P1.html
4. Στην παραγγελια σου, σου ευχομαι καλο τελωνειο, που δεν το υπολογιζεις
5. Φυσικα ξεχασα ομως: θελεις να το παρεις "φτηνουτσικα" για να το μεταπωλησεις και να βγαλεις το χαρτζηλικακι σου οπως εσυ ο ιδιος εχεις παραδεχτει
6. (και βασικοτερο): Εισαι τυφλος ή δεν ξερεις να διαβαζεις?:

Για ο,τι αλλο χρειαστειτε στειλτε π.μ


Παρακαλώ, ότι θέλετε να ρωτήσετε τον πωλητή, με πμ.


Οχι βεβαια, ξερεις να διαβαζεις.
Δεν πιεζω κανεναν, διαπραγματευομαι μεχρι ενα σημειο και δεν ειμαι απο τα ατομα που κανουν 300 up την ημερα
Απο τετοια εμπορακια ομως σαν εσενα ξερουμε και εχουμε πηξει
Απο τα μηνυματα σου του στυλ "ελα σου δινω τοσα και πολλα ειναι, παρτα και μη μιλας" (προσφορα σου σε προηγουμενη αγγελια μου), μεχρι τις ασυναρτισιες που γραφεις εδω.
Δεκτον ομως, για να σε γνωρισουν και οι αλλοι.
Δεν θα ζητησω να καθαριστει η αγγελια. Θελω να διαβασουν ολοι τα καμωματα σου και να σε γνωρισουν λιγο καλυτερα...

Αποσυνδεδεμένος nicksofar

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Seiko Kinetic AutoRelay- Διαξιφισμός
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 21, 2015, 09:22:55 πμ »
Ναι όντως, καλή ιδέα είναι να μην την σβήσεις, για να βλέπει ο κάθε επισκέπτης, το επίπεδο σου, φαίνεται από το πώς χάρακτηριζεις αγνώστους που σου μιλάνε ευγενικά,

 β) τον ηλίθιο τρόπο, που μόνο ένας κουτοπόνηρος, πιστεύει ότι κάποιος θα δώσει το πόσο που ζητάς, όταν με ένα απλό googlarisma βρίσκουν δεκάδες site, που πουλάνε το ίδιο ρόλοι, στην ίδια αν όχι χαμηλότερη τίμη, άπω την τιμή που το βαλές και βρίζεις αριστερά και δεξιά, όποιον σχολιάζει για τα κάπελα που βάζεις.

 γ) το χαρτζιλίκι φιλαράκο μου, πλέον έχει γίνει ένας δεύτερος μισθός, για έμενα, διότι δεν κάνω αρπαχτές με SEIKO, δίνω στους ένδιαφερομενους, πολύ καλύτερα κομμάτια σε τρέλα άνταγωνιστικες τιμές, ρώτα όσα μέλη έχουν δοσοληψίες μαζί μου, πάντα με αξιοπιστία και πάνω από όλα ευγένεια (διαφορά έπιπεδου να πεί κανείς??? )

YΓ. ('Απανου χαχαχαχα)
i am the Pimp of luxury watches

Αποσυνδεδεμένος Triainoforos

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Seiko Kinetic AutoRelay- Διαξιφισμός
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 21, 2015, 10:08:39 πμ »
Μαθε πρωτα ορθογραφια και μετα ξανατρολαρε εμπορακο

Ως τοτε:

"Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο οτι θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας"

Mark Twain


και

"Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος"

Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Seiko Kinetic AutoRelay- Διαξιφισμός
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 21, 2015, 10:14:06 πμ »
Αγαπητέ nicksofar,

Επειδή έχει ξαναγίνει θέμα με το γεγονός ότι πουλάς ρολόγια με σκοπό το κέρδος στο φόρουμ, κάτι που τώρα το παραδέχεσαι και ανοιχτά, δεν έχω άλλη επιλογή από το να κλειδώσω τον λογαριασμό σου.

Σύμφωνα με τους όρους των αγοραπωλησιών, "απαγορεύονται οι έμποροι κάθε είδους", κανονισμός τον οποίο εμφανώς παραβιάζεις, καθώς το παραδέχεσαι κιόλας αφού όπως λες "το χαρτζιλίκι φιλαράκο μου, πλέον έχει γίνει ένας δεύτερος μισθός, για έμενα".

Το φόρουμ μας είναι από ερασιτέχνες προς ερασιτέχνες και δεν είναι ο κατάλληλος τόπος για να αναπτύσσει κανείς εμπορική δραστηριότητα. Σου προτείνω με όλη την καλή πρόθεση να απευθυνθείς σε άλλες ιστοσελίδες με ειδίκευση στις αγοραπωλησίες προϊόντων.

Ζητώ συγγνώμη από τον Triainoforos για την αλλοίωση της αγγελίας του.

Το παρόν θα μείνει εδώ για μερικές ώρες για να ενημερωθούν τα μέλη που παρακολούθησαν το θέμα και κατόπιν θα προσπαθήσω να  μεταφέρω τα άσχετα posts αλλού.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: Seiko Kinetic AutoRelay- Διαξιφισμός
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 21, 2015, 12:20:07 μμ »
β)

 γ)

Το α) ποιο ήταν?   :smt033

Επειδή έχει ξαναγίνει θέμα με το γεγονός ότι πουλάς ρολόγια με σκοπό το κέρδος στο φόρουμ, κάτι που τώρα το παραδέχεσαι και ανοιχτά, δεν έχω άλλη επιλογή από το να κλειδώσω τον λογαριασμό σου.

Σύμφωνα με τους όρους των αγοραπωλησιών, "απαγορεύονται οι έμποροι κάθε είδους",

Koubilaihan εγώ αυτό με τους εμπόρους το αντιλαμβάνομαι να έχει link του φυσικού καταστήματος του και να το διαφημίζει μέσω του forum με διευθύνσεις, τηλέφωνα και να πουλάει όλη την πραμάτεια του εδώ σαν να είναι ιντερνετικό κατάστημα.

Αφού πουλάει "ερασιτεχνικά", άσχετως αν το παραδέχεται ότι το κάνει για το κέρδος, δεν κερδίσεις κάτι με το κλείδωμα.
Θα κάνει νέο account και θα ξαναμπεί ερασιτεχνικά.
Τουλάχιστον έτσι, ξέρουμε εμείς τα μέλη ποιος πουλάει για το κέρδος και όχι για να πάρει νέο ρολόι όπως το 99% των μελών και αν θέλουμε δεν αγοράζουμε.
Δεν κερδίζεις κάτι με το ban, χάσιμο χρόνου έχεις νομίζω μέχρι να βρεις ποιο θα είναι το νέο account.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 21, 2015, 12:36:45 μμ από Istar »
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος Triainoforos

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Seiko Kinetic AutoRelay- Διαξιφισμός
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 21, 2015, 12:38:09 μμ »
Θα ηθελα να ζητησω και απο εδω δημοσια συγγνωμη που παραφερθηκα και λογομαχισα κατ' αυτον τον τροπο με μελος του φορουμ
Ο συγκεκριμενος βεβαια μου το εχει ξανακανει προσωπικα και γι' αυτο χολωθηκα ετσι
Παρασυρθηκα ομως και δεν θα 'πρεπε

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: Seiko Kinetic AutoRelay- Διαξιφισμός
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 21, 2015, 12:44:37 μμ »
Θα ηθελα να ζητησω και απο εδω δημοσια συγγνωμη που παραφερθηκα και λογομαχισα κατ' αυτον τον τροπο με μελος του φορουμ
Ο συγκεκριμενος βεβαια μου το εχει ξανακανει προσωπικα και γι' αυτο χολωθηκα ετσι
Παρασυρθηκα ομως και δεν θα 'πρεπε




 ;D   ;D   ;D

Σιγά δεν έκανες και τίποτα έξω από τα λογικά πλαίσια.
Δική σου είναι η αγγελία και πουλάς όσο θες. Όποιος δεν θέλει δεν αγοράζει.
Ο χώρος της αγγελίας δεν είναι χώρος για παζάρια.
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Seiko Kinetic AutoRelay- Διαξιφισμός
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 21, 2015, 01:17:54 μμ »
Nicksofar η εποχή του Ρομπέν των Δασών και του Τιμωρού της Μάρβελ έχει περάσει πχια. Ακόμη και ο Django ο τιμωρός με τα Μπιστόλια μας προσπέρασε. Άστο καλύτερα...