Αποστολέας Θέμα: Rolex Submariner LV vs GMT Batman  (Αναγνώστηκε 5071 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #100 στις: Ιανουάριος 23, 2023, 05:45:56 μμ »

-Λυπάμαι πολύ για αυτήν την τοποθέτηση σου Στράτο …..
Μεγάλη αγένεια από μέρους σου  να ειρωνεύεσαι ανθρώπους που εκφράζουν απλά την άποψη τους …



-Προτείνω στην ιδιοκτησία να μετονομαστεί το mywatch.gr σε myRolexinvestment.gr τουλάχιστον θα προσελκύσει νέα μέλη επενδυτές με πραγματικό ενδιαφέρον στο αντικείμενο ρόλεξ και επένδυση


- εμένα πραγματικά μου λείπουν οι μαζώξεις μας πριν 10 χρόνια σε ταβέρνες και γέμιζε το τραπέζι από 20-30 ρολόγια από όλες τις  εταιρείες …. Ρόλεξ, ωμέγα, πανεραι, σεικο, τουντορ… Μπραιτλινγκ ….. ζενίθ κλπ

- αγοράσατε καμία μετοχή η ακομα ψάχνεται για ρόλεξ ….. το πάρτυ άρχισε ….;;;;;;;


- Μαέστρο σε παραδέχομαι είσαι ωραίος ……

Δημήτρη δεν κατάλαβα την απάντηση σου και νομίζω ότι ούτε κι εσύ κατάλαβες τι έγραψα στα 2-3 σχετικά ποστς που έκανα.
Καθόλου ειρωνεία δεν είχαν τα μηνύματα μου για τα "παλιά" μέλη που συζητάμε, κυριολεκτικά έκανα μια πρόταση στο Μιχάλη και κυριολεκτικά με ενοχλεί αυτή η υποτίμηση προς ανθρώπους που ασχολούνται έναντι άλλων που μπορεί να έχουν γνώση και γνώμη αλλά επιλέγουν να απέχουν.
Ο μόνος που ειρωνεύτηκα ήταν ο tsiki, απαντώντας του στο ίδιο ύφος που χρησιμοποιεί κι ο ίδιος.


Μιας και μιλάμε όμως για αγένεια, εγώ θεωρώ αγενές να έχουμε στοχοποιήσει έναν άνθρωπο εδώ και πολύ καιρό και για όλα να φταίει αυτός.
Ο χώρος υπάρχει για όλους και αν το κλίμα γύρω από τα ρολόγια τα τελευταία χρόνια μας είναι τόσο απεχθές, στο χέρι των μελών ήταν, είναι και θα είναι να γίνει διαφορετικό και να συζητιούνται άλλα πράγματα.

Υπάρχουν σαφώς και σοβαροί άνθρωποι που απέχουν, δεν θα υποθέσω τους λόγους, αλλά αμφιβάλλω ότι φταίει ένα άτομο.
Στην τελική αν η θεματολογία γύρω από τη Ρόλεξ ενοχλεί, ας μπουν αυτοί που ενδιαφέρονται για ρολόγια να γράφουν άλλα σημαντικά πράγματα, να κάνουν το χαβαλέ τους και να δίνουμε και οι υπόλοιποι λιγότερη σημασία σε θέματα που κάνουν "τζιζ".

Πραγματικά κουραστική η κατάσταση.
Καλή συνέχεια σε όλους ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 23, 2023, 06:42:53 μμ από Stratos »
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #101 στις: Ιανουάριος 23, 2023, 06:42:50 μμ »
Δημήτρη δεν κατάλαβα την απάντηση σου και νομίζω ότι ούτε κι εσύ κατάλαβες τι έγραψα στα 2-3 σχετικά ποστς που έκανα.
Καθόλου ειρωνεία δεν είχαν τα μηνύματα μου για τα "παλιά" μέλη που συζητάμε, κυριολεκτικά έκανα μια πρόταση στο Μιχάλη και κυριολεκτικά με ενοχλεί αυτή η υποτίμηση προς ανθρώπους που ασχολούνται έναντι άλλων που μπορεί να έχουν γνώση και γνώμη αλλά επιλέγουν να απέχουν.
Ο μόνος που ειρωνεύτηκα ήταν ο tsiki, απαντώντας του στο ίδιο ύφος που χρησιμοποιεί κι ο ίδιος.


Μιας και μιλάμε όμως για αγένεια, εγώ θεωρώ αγενές να έχουμε στοχοποιήσει έναν άνθρωπο εδώ και πολύ καιρό και για όλα να φταίει αυτός.
Ο χώρος υπάρχει για όλους και αν το κλίμα γύρω από τα ρολόγια τα τελευταία χρόνια και μας είναι τόσο απεχθές, στο χέρι των μελών ήταν, είναι και θα είναι να γίνει διαφορετικό και να συζητιούνται άλλα πράγματα.

Υπάρχουν σαφώς και σοβαροί άνθρωποι που απέχουν, δεν θα υποθέσω τους λόγους, αλλά αμφιβάλλω ότι φταίει ένα άτομο.
Στην τελική αν η θεματολογία γύρω από τη Ρόλεξ ενοχλεί, ας μπουν αυτοί που ενδιαφέρονται για ρολόγια να γράφουν άλλα σημαντικά πράγματα, να κάνουν το χαβαλέ τους και να δίνουμε και οι υπόλοιποι λιγότερη σημασία σε θέματα που κάνουν "τζιζ".

Πραγματικά κουραστική η κατάσταση.
Καλή συνέχεια σε όλους ;) ;)

Είπαμε φταίω που δεν πάει πια ταβέρνα ο άνθρωπος, τι δεν καταλαβαίνεις ?

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #102 στις: Ιανουάριος 23, 2023, 06:55:30 μμ »
Κανονίζουμε μία μάζωξη όπως παλιά;

Ας πούμε αυτήν την Παρασκευή.
Λοιπόν, συμμετοχές:
1. andrey_
2. maestro
3. gerogian
4. giannisH
5. ..........
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 23, 2023, 07:10:58 μμ από andrey_ »

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #103 στις: Ιανουάριος 23, 2023, 10:57:37 μμ »
Κανονίζουμε μία μάζωξη όπως παλιά;

Ας πούμε αυτήν την Παρασκευή.
Λοιπόν, συμμετοχές:
1. andrey_
2. maestro
3. gerogian
4. giannisH
5. afnios
6.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος Chameleon

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 949
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #104 στις: Ιανουάριος 23, 2023, 11:31:53 μμ »
Α βρε παλιόπαιδα...

Ποσο σας ζηλεύω τώρα εγώ... :)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #105 στις: Ιανουάριος 24, 2023, 01:55:31 μμ »
Δημήτρη δεν κατάλαβα την απάντηση σου και νομίζω ότι ούτε κι εσύ κατάλαβες τι έγραψα στα 2-3 σχετικά ποστς που έκανα.
Καθόλου ειρωνεία δεν είχαν τα μηνύματα μου για τα "παλιά" μέλη που συζητάμε, κυριολεκτικά έκανα μια πρόταση στο Μιχάλη και κυριολεκτικά με ενοχλεί αυτή η υποτίμηση προς ανθρώπους που ασχολούνται έναντι άλλων που μπορεί να έχουν γνώση και γνώμη αλλά επιλέγουν να απέχουν.
Ο μόνος που ειρωνεύτηκα ήταν ο tsiki, απαντώντας του στο ίδιο ύφος που χρησιμοποιεί κι ο ίδιος.


Μιας και μιλάμε όμως για αγένεια, εγώ θεωρώ αγενές να έχουμε στοχοποιήσει έναν άνθρωπο εδώ και πολύ καιρό και για όλα να φταίει αυτός.
Ο χώρος υπάρχει για όλους και αν το κλίμα γύρω από τα ρολόγια τα τελευταία χρόνια μας είναι τόσο απεχθές, στο χέρι των μελών ήταν, είναι και θα είναι να γίνει διαφορετικό και να συζητιούνται άλλα πράγματα.

Υπάρχουν σαφώς και σοβαροί άνθρωποι που απέχουν, δεν θα υποθέσω τους λόγους, αλλά αμφιβάλλω ότι φταίει ένα άτομο.
Στην τελική αν η θεματολογία γύρω από τη Ρόλεξ ενοχλεί, ας μπουν αυτοί που ενδιαφέρονται για ρολόγια να γράφουν άλλα σημαντικά πράγματα, να κάνουν το χαβαλέ τους και να δίνουμε και οι υπόλοιποι λιγότερη σημασία σε θέματα που κάνουν "τζιζ".

Πραγματικά κουραστική η κατάσταση.
Καλή συνέχεια σε όλους ;) ;)


Στράτο σου Ζητάω Συγνώμη παρεξήγησα τα γραφόμενα σου ….